Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DroneZ


DroneZ
aktív tag

"meg kell szoknunk, hogy a Num Lockkal kezdődik a sor, utána jön a Caps Lock."

Te milyen billentyűzetet használtál idáig? :))

Egyébként faja kis cucc, kár az árazásért, bár még azzal is együtt tudnék élni, de a "levehetetlen" csuklótámasz miatt sajna az én asztalomon valószínű, hogy el sem férne. :F

[ Szerkesztve ]

(#2) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Jól néz ki... nincs ugyanilyen kinézettel (és csuklótámasszal) mechanikus?

(#3) #20844032


#20844032
törölt tag

Csodálatosak ez a retkes, ebolás, szaros, zsíros, ostobára kopott billentyűzetről készült közeli fotók. Erre a csodálatos eszközre valami aluljáróban sikerült lecsapni?

(#4) WhiteEagle77


WhiteEagle77
csendes tag

Csinaljon mar valaki egy billentyuzetet, aminek a bal oldalan van copy (CTRL+C), cut (CTRL+X) es paste (CTRL+V) gomb, plusz egy programozhato (amire mondjuk ra lehet tenni Excelben mondjuk a "Paste Values" parancsot) es megveszem harmincezerert is... Naponta kb. 1500x hasznalom ezeket a kombinaciokat a munkahelyemen, jo lenne ha egy gombnyomassal mennenek, nem kellene ujjaimat tornaztatnom allandoan (idovel inhuvelynek nem tesz jot... egeret mar evekkel ezelott lecsereltem vertikalis eger valtozatra).

(#5) Peddy789


Peddy789
őstag

Fix csuklotamasz ? Ez most valami rossz vicc?

68 euroert eleg nevetseges, mondjuk gondolom a corsair k55 rgb ellen akar menni, annak meg negesz jo alternativa, mivel van rendes software. de az 55 euro..

De amugy nemtudom, ha mar 20 euronal tobbet koltok egy bilentyuzetre, akkor a kovi ertelmes kategora vagy a full emchanikus, aztan szamomra a full mechanikus+rgb.

Logitechtol a G pro tetszik, csak 140 euro egy pindurit sok a tkl verziort..

Vastagan fog a ceruza egy kicsit

(#6) Peddy789 válasza WhiteEagle77 (#4) üzenetére


Peddy789
őstag

hulye kerdes, de sima makros billentyuzeteken ezt a makrot miertnem tudod berakni?

(#7) Viktor0610 válasza #20844032 (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:DD

Nem nagyítottam rá, de nekem is fura volt a kép. :K Már értem, miért. :D

Samsung Galaxy A54

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Hulladék, főleg ennyiért.

(#9) WhiteEagle77 válasza Peddy789 (#6) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

De persze lehet, csak a makro gombok sokszor nem eppen a legkezenfekvobb helyekre vannak rakva. Meg amugy: ha egy rakas billentyuzeten van sleep/wake, szamologep, bongeszo/email, kedvencek, naptar, lejatszas/megallitas/hangerofel/hangerole, stb stb gomb, akkor lehetne mar kivagas/masolas/beillesztes gomb is, konnyen hozzaferheto helyen. Szerinem rengeteg irodai dolgozo hasznalja ezeket kismilliardszor naponta, erdekes hogy egyetlen billentyuzet gyarto nem gondol ra. Plusz sokan nem veszik a faradtsagot makro gombok konfiguralasanak, de ha alapbol lennenek ilyen gombok, hasznalnak oket.

(#10) ChRiS_RS válasza #20844032 (#3) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ha letakarítják ha nem (egyébként teljesen igazad van) ez a billentyűzet mindenhogy ótvar. :DDD A teteje is, az alja is, a tipográfia is. Az egész legolcsóbb gagyi, kőkemény műanyagnak néz ki.
De jó, hogy nem vagyok (vér)gémer. :))

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#11) flexxx2 válasza Peddy789 (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

ja, pl g105, 6 macro gomb bal oldalt, 3 memória gomb, vagyis 3x6=18 funkciót tudsz rárakni, de más gyártóknak is van ilyen.

(#12) Wombath válasza DroneZ (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Olyanat, amelyiken ha ránézel, rögtön kiderül, hogy a Caps Lock vagy a Num Lock van éppen bekapcsolva :)
Megbeszéltük, és félreérthető volt a fogalmazás: nem az a gond, hogy ez a sorrend, hanem az, hogy ha ülsz a billentyűzet előtt, akkor fogalmad sincs, hogy Num Lock, Caps Lock, Game Mode vagy mi a fene van bekapcsolva, mert egyetlen vagy két LED világít, anélkül, hogy látnád, ez éppen melyik.

(#13) #20844032 válasza ChRiS_RS (#10) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nos igen. Mondhatni a tartalom és a forma szerencsés találkozásának lehetünk szemtanúi. Ennek semmi köze a gémerséghez. Ez pusztán 100% vegytiszta igénytelenség, aminek zászlaja alatt tökéletes párt alkotott egymással a logitech és a cikkíró/fotográfus.

(#14) Peddy789 válasza WhiteEagle77 (#9) üzenetére


Peddy789
őstag

Megis hol lenne szerinted jo helyen? A macro gombok sok billentyuzetnel a bal oldalon vannak a capstol kicsit arebb 1 vagy 2 sorban emlekezetem szerint. foleg corsairnel?

Pont ez a gond vele hogy a ctrl+ cv igazabol eleg konnyen nyomhato. Nemtudom hova lehetne rakni jobb helyre.

Bar ami hirtelen eszembe jut hogy pl egereken levo +2 thumb gomb is makrozhato, arra is berakhatod a ctrl c v-t.

Igazabol vannak lehetosegeid foleg ha 30 ezer a kereted.

[ Szerkesztve ]

(#15) tisn válasza Peddy789 (#5) üzenetére


tisn
addikt

corsair k55

megneztem ezt, meg a cikkben emlitett ket 30k koruli mecha-t

es mindegyiken pici az enter
ez valami uj modi?

(nekem log g11-em van, de tul gyenge a hattervilagitas este, lehet cserelnem egy mechara)

(#16) WhiteEagle77 válasza Peddy789 (#14) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Szerintem a bal oldalon lenne jo helyuk, mondjuk a TAB, CAPS LOCK es SHIFT gombok mellett. Az ESC melle meg egyel ala meg next app / previous app (ALT+TAB / ALT+SHIFT+TAB) gombokat tennek. Es valahova odabiggyesztenek egy Show Desktop gombot is amivel azonnal eltuntetheto az osszes megnyitott ablak es elohozhato az asztal. A numberikus billentyuzet fole is tennek gombokat, mondjuk ezeknek szerintem szabadon konfiguralhatoaknak kellene lenniuk, nekem peldaul hasznos lenne egy 000 gomb, valaminet egy negyzetre emeles es egy gyokvonas gomb.

(#17) tailor74


tailor74
őstag

Árához képest nem nagy szám.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18) Lacc


Lacc
aktív tag

Ez a billentyűzet nem illik a Prodigy együttes nevéhez ;]

(#19) Fjoe válasza WhiteEagle77 (#16) üzenetére


Fjoe
tag

Tudom, hogy nem ez a kategória, de én kb. 10 évig használam otthoni munkára ezt a Chicony billentyűzetet:

Munkára tökéletes volt, az idők folyamán a gombokról a felirat sem kopott le, illetve a drivere telepítése után az összes multimédiás gomb használható volt (XP és 7 alatt), a másol, kivág és beilleszt is.
Igaz, hogy a bal szélére tették ki ezeket a gombokat, de mivel nagy a kezem, így elértem :)
Sajnos csak PS2-es variációban találtam anno, és miután a kisfiam leöntötte kakaóval, vége lett :(

(#20) WhiteEagle77 válasza Fjoe (#19) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Igen, regen (ugy 1995-2000 tajekan) en is lattam ilyeneket, azota viszont nem...

(#21) flexxx2 válasza WhiteEagle77 (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

De így van nem egy gyártónál, pont bal oldalon vannak

[ Szerkesztve ]

(#22) Peddy789 válasza tisn (#15) üzenetére


Peddy789
őstag

a pici enter a US layout. mas gombok elrendezes. Sokfele layout vann, HUN, GER stb minden orszagnak altalaban megvan a sajatja, de a legtobb alap kepen altalaban a US layout latszik ami kicsi enteres.

WhiteEagle77:

[ Szerkesztve ]

(#23) tisn válasza Peddy789 (#22) üzenetére


tisn
addikt

nekem angol bill kell alapbol, de nagy enterrel :)

szerk: es koszi persze

[ Szerkesztve ]

(#24) WhiteEagle77 válasza flexxx2 (#21) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Jo otlet, nezek majd ilyeneket.

(#25) Peddy789 válasza tisn (#23) üzenetére


Peddy789
őstag

uk layout nagy enteres

(#26) Fjoe válasza WhiteEagle77 (#20) üzenetére


Fjoe
tag

Hát igen. Az enyémet olyan 2003 környékén vettem ;)

(#27) jeni


jeni
félisten

A Logitech mint céget igazából már csak az egereik tartják életben. Ba jó a webcamik még. A távokkal már nem foglalkoznak. Egyre ótvarabb billeket gyártatnak!

[ Szerkesztve ]

(#28) flexxx2 válasza jeni (#27) üzenetére


flexxx2
őstag

Én használtan vettem egy g105-t és nem bántam meg, újonnan tényleg drága. Minőségibb mint egy fele annyiba kerülő feltörekvő "márka", de manapság azt tapasztalom, hogy ha jó cuccot akarsz, arányaiban többet kell már fizetni, mint 10 évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#29) vaakuum


vaakuum
addikt

Én még mindig egy dupla, jobb és balkezesre tükrözött G13-at várok némi ráncfelvarrással. :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#30) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szóval a szegény ember orion sprektumja nem jó. Nem meglepő. Nem baj, már vettem egy olyat amikor le volt értékelve, innentől kezdve nem kell billentyűzettel foglalkozni a következő 10 évben.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) ktamask


ktamask
tag

Ezé Gamer.
:-D.
Gondolom pár ember áttapizta, mire le lett fényképezve.
Nekem a 2-3000 Ft-os Genius bill. ugyanilyen gamer, mint ez.

Minek kellenek világítós gombok? Soha nem nézek rá a billentyűzetre.

(#32) aginor


aginor
addikt

Ennek két nagy baja van, az egyik a fix csuklótámasz, a második pedig a pofátlanul magas ár. Nálam ezek már külön-külön is válóoknak számítanak, együtt pedig a tökéletesen esélytelen kategóriába száműzik a terméket. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

25k-ért vettem tavaly nyáron cherry redes Corsair K65-öt (azóta mondjuk felkúszott 40 közelébe az ára), ennek tükrében ez nagyon nem jó vétel ennyiért.

(#34) flexxx2 válasza ktamask (#31) üzenetére


flexxx2
őstag

Sötétben ha csak a monitor világít, nekem mindig megy a világítás. Pl. ha jelszót kell beírni nagyon jó.

(#35) Peddy789 válasza ktamask (#31) üzenetére


Peddy789
őstag

Jol nez ki. Ennyi :DDD

(#36) dqdb válasza flexxx2 (#34) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legegyszerűbb megoldás erre a problémára a világos keycap lenne (fehér, csontszínű, világosszürke), de a gyártóknak a háttérvilágítás és RGB hype üzletileg jobban megéri.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37) D.Va


D.Va
senior tag

Már vagy 10 éve szeretnék logi gémer bill-t venni, de még mindig nem bírnak magyar kiosztásút gyártani... Így aztán továbbra sem veszek... :(((

Hogy lehet hogy kisebb gyártóknak (Coolermaster, Genius) megéri magyar kiosztással is gyártani gamer bill-t, a Logitech meg sz@rik rá...
Szerintem magyarországon nem sokan vesznek angol gamer billentyűzetet...

[ Szerkesztve ]

(#38) Blindmouse válasza D.Va (#37) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Persze, k'r hogy nem lehet angol kiszt's] billenty#zettel magyarul \rni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) ChRiS_RS válasza Blindmouse (#38) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nyilván lehet, olyan kiosztásút venni, ami fizikálisan megfelel, de ennyi pénzért elvárhatja az ember, hogy legyen honosított verzió is.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#40) D.Va válasza Blindmouse (#38) üzenetére


D.Va
senior tag

Ennyire nem vagyok n00b, képzeld használtam már angol billentyűzetet nem egyszer, tudom hogy azzal is lehet magyar ékezetet írni. De engem marhára idegesít, főleg egy több tíz ezer Ft-os terméknél hogy nem ott van pár betű, meg nem úgy van felfestve, stb. Főleg ha otthonra veszem magamnak. Van akit lehet hogy nem zavar, engem igen, nekem sajna nem megy a vakgépelés, nem vagyok se programazó, se gépírónő. (Se nonstop fórumozó)

(#41) flexxx2 válasza D.Va (#40) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha viszont keveset gépelsz, sokat játszol akkor nem olyan fontos. Meg lehet matricát tenni rá. Én már a 10-20 év alatt megtanultam fejből hol van.

(#42) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Kipróbáltuk a Logitech G szériájának olcsóbb, de még így is elég prémium árazású billentyűzetét."

:D :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) D.Va válasza flexxx2 (#41) üzenetére


D.Va
senior tag

Mondjuk egy led-es világítós billentyűzeten elég érdekes lenne a matricázás, de legalább randa :P

(#44) flexxx2 válasza D.Va (#43) üzenetére


flexxx2
őstag

"Kici" matrica bal felsző s(z)arokba :)

[ Szerkesztve ]

(#45) qantum


qantum
senior tag

Ennek csak az ára prémium (ránézésre).

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46) Chrys_ válasza jeni (#27) üzenetére


Chrys_
addikt

Távokkal nem folgalkoznak? Magyar site főoldalán tényleg nincs, de itt van pl. a német smart-home rész. Az Elite az eddigi legjobb termékük, én is a 900-t cseréltem le rá.
Egyébként nekem is ez a hármas van tőlük. Egér cam, távirányító hub-bal.
Van még elég jó kormányuk is szimulátorokhoz, szerintme azok is fogynak rendesen.

(#47) #19617792 válasza WhiteEagle77 (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sun Type 7

Még magyarul is tud ;]

(#48) Ringman


Ringman
nagyúr

tesztből:
Razer Ornatához, ami most éppen 30 ezer forint és mechanikus kapcsolókat használ,

az ornata dome with slider, nem mechanikus billentyűzet.
egyik sem éri meg persze az árát.

(#49) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ki az az aberralt aki ennyi penzert ilyen membranos hulladekot vesz ? De komolyan.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) ribizly


ribizly
veterán

A G413 mellé ez minek kellett? :(

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.