Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

"Lenin körút..."

ehhehhh... :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) viharhozo


viharhozo
addikt

Nyari arak Becsben.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#4) P.H.


P.H.
senior tag

Első gépem (Cyrix 486 DLC + külön FPU, Panda386V alaplap, 4 MB RAM, VLB IDE+I/O-vezérlő - UN 1081VL -, VLB Cirrus Logic 1 MB VGA - UN 5424 -, 170 MB-os Quantum HDD és 5.25"-ös floppy, 14" Goldstar monitor + magyar Win3.1) ÁFÁ-val 179 875 Ft volt 1994 első felében, vidéken.
A gép, a számlája, és a manual-ok is megvannak még, majdnem a teljes 1995 évi PC-World sorozat társaságában. A monitor az intenzív használat miatt 2003-ban elhalálozott :)

Az árakra elnézve (főleg, hogy XT és 286-os van a listán) 80-as évekbeli - legfejlebb 1990-es - lehet a hirdetés.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#5) localhost válasza P.H. (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Áh nem akarok én versengést ebből... van olyan topic is valahol Talán "Ki milyen gépen kezdett?" [link] címmel. Nekem a 386-osom volt a HARMADIK PÉCÉM! :o

Igen valamikor a 80-as évek ELEJÉRE teszem! 87-ben már volt PC-m és akkor cirka 15 eFt körül volt egy Ötnegyedes 1,2Megás floppydrive! A kérdés: Miért vágtam ki ezt a cikket az újságból és tettem el? Mit akarhattam vele? Állásinterjúra biztos nem jelentkeztem :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) viharhozo válasza localhost (#5) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem '85 koruli lehet a kivagas, en '86-tol orzok par ujsagot, ott meg 20k a meghajto. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7) P.H. válasza localhost (#5) üzenetére


P.H.
senior tag

Nem versengésre gondoltam én sem, csak 'hangosan' gondolkodtam az árakról (Meg a monitor kapcsán az akkori minőségről...). Sorry

80-as évek eleje? Nekem a 80-as évek nagyjából közepéről közel milliós XT-ár ugrik be (mesélés alapján; de lehetséges, hogy az Orosházi Üveggyár nem a legolcsóbb forrásból szerezte be :) )

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#8) Vamp


Vamp
senior tag

1989 és felfelé. Itthon van nálam egy 1989-es 40 MB-os Miniscribe winchester, ha jól tudom, ezeket akkoriban gyártották!:D

(#9) localhost


localhost
Közösségépítő

Viharhozó és Kalandor linkeljetek még (a többiek is) kordokumentumokat!
Kár, hogy ez nem jutott előbb eszembe, a hétvégén kidobtam egy nylonszatyornyi régi (értsd nagyon régi!) doksit, számlát, újságot miegymást... amiket annak idején JÓL eltettem, de most már úgy éreztem, hogy nincs rájuk szükségem. Most már sajnálom. :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha jol emlekszem, 86-ban kerult 1M-be egy XT (88 5MHz, 256KB RAM, 5.25DD, hercules), 1.6M-be egy AT (286 8MHz, 512KB RAM, 5.25HD, CGA) a Muszertechnikanal.

Utobbiban talan mar volt 10MB vinyo, de nem vagyok benne biztos.

Szoval ezek igencsak kesobbi arak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) nyunyu válasza P.H. (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Első gépem (Cyrix 486 DLC + külön FPU, Panda386V alaplap, 4 MB RAM, VLB IDE+I/O-vezérlő - UN 1081VL -, VLB Cirrus Logic 1 MB VGA - UN 5424 -, 170 MB-os Quantum HDD és 5.25"-ös floppy, 14" Goldstar monitor + magyar Win3.1) ÁFÁ-val 179 875 Ft volt 1994 első felében, vidéken.

'93 karacsonyara kapott Escom 486 (i486DX33, 4MB RAM, Trident 8900 512KB, Conner 240MB, 5.25" HD, Hyundai 14" VGA monitor, SB 2.0 hangkartya, DOS 6.0, Win 3.1, Works 2.0, Olivetti 9 tus szines matrixnyomtato) kerult valami 194k-ba, Veszpremben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) rup1u5


rup1u5
nagyúr

eez de komoly! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#13) t1


t1
addikt

milyen durva árak voltak :Y

(#14) glutamin


glutamin
őstag

Én 386dx-el kezdtem 93-ban, de ismerősök már xt-bel és 286-ossal is nyomultak pár évvel korábban. Én is 80-as évek közepére saccolnám.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#15) Lenry


Lenry
félisten

150k egy 10 megás vinyóért... főleg ha tényleg 80as évek közepe, akkor az a 150k még sokkal többet jelent...

szerintem azért raktad el, hogy húsz év múlva tudd mutogatni :K
vagy mert gépet akartál venni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) localhost válasza Lenry (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, nem azért "vagy mert gépet akartál venni..." :-(

Szoktam mesélni, hogy '86 tavaszán született első gyermekem, és előbb volt PC-m, mint gyerekem...

Azt már nem tudnám megmondani, mennyivel előbb volt meg a gép :) [Cavinton]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) localhost


localhost
Közösségépítő

Találtam egy 1990-es januári CHIP magazint.
Ki tudja 1990-ben mennyi volt a nyugatnémet márka árfolyama? Hol lehet ennek utánanézni?

Toshiba Noti

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) localhost válasza localhost (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az MNB oldalán van árfolyamidőgép, akkoriban egy DEM ~37 Ft volt, ez a noti alig 630.000 Ft-ba került, akkori áron, akkori fizetésekkel, akkori értéken.
Húúúúúúúúúúúúúúh! :U

1990. január.15-re vonatkoztatva.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) nap


nap
addikt

Eladni akartal valamit, vagy alkatreszt csempeszni Becsbol.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) localhost válasza nap (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor még nem volt útlevelem :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) Pörp


Pörp
senior tag

Mi a különbség az IBM PC kompatibilis és az IBM AT kompatibilis között??

(#22) Rive válasza Pörp (#21) üzenetére


Rive
veterán

A 8 vagy 16 bites bővítőbusz, illetve a 8086 vagy 80286-os processzor.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) enterlaci


enterlaci
senior tag

Nálunk az általános suliban (93-94 körül) még több IBM PC gép volt mint AT. Akkoriban én sem értettem mi az hogy AT-nél gyengébb :B 386SX40-el kezdtem a pályafutásom és a ems, xms memória foglalással voltam elfoglalva. :))

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24) Zebu


Zebu
addikt

Ezt nem hiszem el... :DD Mennyi lehetett akkoriban az átlagfizu? 4-6000Ft?

7 killás gép? Hány zsigulit kaptál az árából? :D :D

Beszarás.... MÜSZI :D

(#25) akaido


akaido
addikt

Első gépem egy Enterprise volt. Nem a Star Trek sorozatból, de legalább olyan élvezetes volt vele Lair-ozni. :)
Második egy commodore plus 4:[link]
A bronzérmes egy 286-os gép 4 megával és 10 mb-os hdd-vel.

Jaa és az első ""komoly"" gépem 2000-ből: 333 MHZ Cerka, 64 mb ram, S3 virge vga, 4 Gb hdd, Canon bjc 250 printer-->ez azóta is üzemel!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26) localhost


localhost
Közösségépítő

microsystem 1998 december 05

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) Czementhy


Czementhy
csendes tag

Találtam én is otthon egy Rufusz Computer-es árlistát, íme: :))

Bocs a képminőségért, de nem volt kedvem elővenni az állványt.

1. oldal
2. oldal

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.