Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

az igazsághoz az is hozzátartozik, h nem natív portokról van szó... aki nagyon akarta eddig is tudta wine alól futtatni ezeket, a különbség annyi, h most már van support hozzá

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) saelin válasza anulu (#1) üzenetére


saelin
veterán

+1
De így egyszerűbb beüzemelni. Nem minden linuxos ért annyira mélyen a rendszerhez, hogy wine-al mókoljon.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) headshot17


headshot17
csendes tag

Én még 18-évemmel 1xsem Telepítettem Linux-t..úgy látszik nem is fogok.Szép cikk :R

Látta de nem ír vissza PH-edition fent van de vissza nem ír. "Üzletben nincs barátság"...

(#4) lev258 válasza anulu (#1) üzenetére


lev258
veterán

Vannak/lesznek natív portok is. Emellett a Mac-en, vagy épp Windows-on futó játékaik egy része is használ Wine/DosBox megoldást.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) lev258


lev258
veterán

Örülök, hogy a GOG is beállt a sorba. :C
Azt esetleg meg lehetett volna említeni a cikkben, hogy eredetileg ősszel indult volna a dolog, de előrébb hozták.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6) echofly


echofly
csendes tag

látom alakul a Linux,csak igy tovább
márcsak Ableton-t tolhatnák Linuxra,mert wineon keresztül eléggé nagy a latency...

(#7) alevan


alevan
őstag

Jó hír. Nem vagyok linuxos (a linux sem akar engem), de legalább egyszerübb lessz nekik is játszani.

Kérdésem: SteamOS-on lehet GOGról letöltött játékokkal játszani? Vagyis biztos lehet, de nem nehezebb az út a letöltéstől a játékig, mint mondjuk Ubuntu vagy Linux Mint alatt? (Konkrét kérdésem: Steam nem akadájozza-fogja akadályozni valahogy?) :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) lev258 válasza alevan (#7) üzenetére


lev258
veterán

Nem, semmivel sem nehezebb, mint Ubuntun. Sőt, a Steam OS kezelőfelületéhez hozzá lehet adni nem Steam játékokat is, hogy könnyebben, és ugyanott el tudd érni, mint a Steam-eseket.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A kezdeményezés jó, de a listát elnézve inkább a friss, max. pár éves indie játékok DRM mentes Linux verziói vannak fenn (amiknél nem lepődnék meg, ha sok esetben megegyezne a Humble Bundle/Store-on található változattal), mintsem a GoG fő gerincét adó régi alkotások.
Ettől függetlenül örülök neki nagyon, bár a jelenleg is tornyosuló backlog miatt inkább hanyagolom a vásárlást :)

(#2) saelin: Aki szerintem Linux-ot használ, annak nem idegen a terminállal való bütykölés.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.