Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

most egy amd-s 64 bites dvd-s ubuntut írtam ki, ez végre működik. Pedig ugyanaz a gép, mint amivel a cd-s verziót próbáltam. Phenom X4, Ati 6850, Asrock lap. Mindent felismert. Mp3 fájlt nem tud alapból megnyitni... Még jó, hogy magától megtalálta mi kell még a lejátszáshoz. Tényleg szépen fejlődött viszont a grafikai része mióta legutóbb próbáltam.
Amit még észrevettem, hogy más a zenék hangja, mint a win7 alatt. Kicsit több a mély, és a mélyközép.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#52) ViZion válasza Victoryus (#51) üzenetére


ViZion
félisten

mp3-at meg egy halom videó formátumot Windows sem játszik le alapból (WMP)...
Nem azért mert elfelejtették, egyszerűen jogi oka van. Ubuntu már telepítéskor felajánlja, hogy telepíti a korlátozott extrákat (kodekek, flash, etc.). Ez talán csak Linux Mintben, Fusion Linuxban és még pár custom build disztróban van így. Egy normális lejátszó progi -akárcsak windowson- telepíti a szükségees motyókat. VLC, XBMC... stb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53) ProFil90 válasza ViZion (#52) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Akinek az Ubuntu nem jó, a Fedorát ajánlom, nekem 5 éve jó az Ubuntu, felraktam most a Fedorát és halkabb lett a gép... A Win nagyon pörgette, az Ubuntu alig pörgeti, a Fedora meg mégkevésbé a ventit

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#54) Victoryus válasza ViZion (#52) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Azért az mp3 az alapból megy winen. Viszont az ubi tényleg elég gyorsan megtalál midnen hiányzó bővítményt szerencsére. A flash telepítése viszont megfogott. Feltelepítettem, a youtube az megy, de pl. Darkorbit nem.
A laptomomat viszont egyáltalán nem tudja használni a livedvd Ubuntu, gondolom túl öreg a gép, (Acer TM2492, pedig igazából azon tudnám elképzelni). Ja, ehhez már másik dvd-t írtam, nem az amd-s 64 bitest.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#55) ViZion válasza Victoryus (#54) üzenetére


ViZion
félisten

A DVD teljes telepítő, LiveCD vagy Live USB kell. P III-on elindult a Xubuntu 12.04, szal más gond lesz. Flash elég gáz (a legfrissebb), chromium about:plugins és a részletes nézetben a PepperFlash/libpepflashplayer.so -t tiltani kell, ezzel halom dolog megjavul: van teljes méretű videó újra pl. meg ilyesmik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56) baliii


baliii
senior tag

Én Joli OS-t használok az x101-en, az eléggé fapados de tökéletesen ellátja a feladatát, netezéshez tökéletes, van rá skype és divx filmekhez is jó, de ez azért jobbnak tűnik...

(#57) ViZion válasza baliii (#56) üzenetére


ViZion
félisten

az is Ubuntu... (talán 10.10 ha jól emlékszem) csak van rajta egy egyedi asztali környezet. Nagyon jó egyébként, csak a kernel viszonylag régi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58) bullboy válasza ProFil90 (#9) üzenetére


bullboy
tag

Öööö, ehhez a részhez kis kiegészítés: "A Skype letölthető a Skype weboldaláról, két kattintás a letöltött fájlra és telepíti a szoftverközpont, a jelszavunk megadásával.
Windows Live messenger alternatívát is találunk a Szoftverközpontban, Kmess néven."
57. hsz-ig rákerestem, nem írtátok, ezért megosztom, hasznos lehet: http://imo.im Ugyan ez teamviewerrel, ha már csináltál magadnak kontót, https://login.teamviewer.com/. Semmit nem kell itt már telepíteni kérem szépen. :) Üdv és napsütötte nyarat kívánok mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#59) Lacces válasza bullboy (#58) üzenetére


Lacces
őstag

Mester vagy!
Csak néha egyszerűbb :) De király, lehet majd csinálok egy ikont, ami ide hozz erre a weboldra, tényleg, erre van valami egyszerű eljárás Ubuntu alá? :)

(#60) MC Pite válasza imibogyo (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

Semmit nem magyaráz. 3-5×ös különbségek nem lehetnek, max ha valaki balfék módon minden programnak mindent hagy és szétszemeteli a rendszert. De még szétbaltázva sem tűnik az 5× gyorsabb leállás reálisnak. Én ubuntuztam több gépen, asztaikon és notikon is.
Megint van a nagygépen (most hogy nincs raid nagyságrendekkel könnyebb felrakni, bekonfigolni), de valahogy elég ritkán indítom. Hangkártya részen butus, amikor a céges doksikat kell szerkesztenem ahhoz nem jók az alternatív irodai programok, meg persze a nyüves csak exploreren rendesen megjelenő weblapokat sem csípem hogy nem tudom megnézni (tudom, nem a linux hibája). A szokásos (a telefonom, gps-em, nyomtatóm, scanner) cuccok meg persze nem mennek, úgyhogy idővel mindig restart volt belőle.

A puppy gyorsabb, de az megint más tészta. Nem utolsó sorban asszony és húgom is tudja használni, amíg az ubuntut nem - plusz a puppy működni a szokott, olyan még az életbe nem volt hogy akár 10éves gépen is minden működne rendesen bármelyik ubuntuval (12eseket még nem próbáltam, de csodák nincsenek - max az hogy a 60-200 megás pendrivról futó puppyban hogy a gyíkba működik?!).

A netbookos os választásról általánosan: Meg is érdemli aki rárakja a warezos ultimatet :R
Az emberek valahogy sose tudják mire mi kell :U

szerk: Egyetértek Abuval, urbanlegendeket nem kéne beleírnia cikkbe. Max biztonságosabb. De teszem hozzá, hülye user úgyis beszed valamit, aki meg már nem 'bétás' felhasználó elég nehezen szed össze rakoncátlan dolgokat.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#61) MC Pite válasza ProFil90 (#53) üzenetére


MC Pite
veterán

Bárhol kikapcsolhatod az üveggyöngyöket és nem tekeri ;)
Win alatt könnyen le tudom venni a külső tápcsatis vga-k órajel és feszültségértékeit is 2D-ben (illetve videógyorsításnál), biztos megy ez már gördülékenyen a másik oldalon is, amikor fősuliban próbálkoztunk több kártyával is, max az x-et sikerült megborítani, másra nem mentünk...

Ja, a másik ami miatt a zászlót tolom főleg, rengeteget dolgozok fotókkal (most is van 700 amiket gatyába kéne rázni), és bizony az ACD See Pro-t egy féltucat program se tudja rendesen kiváltani, nemhogy egyben. Pedig sokáig keresgéltem :(

Amúgy jó (az ilyen) cikk, ilyenkor mindig egy adag ember ráveszi magát hogy kipróbáljon mást is ha kicsi fogják a kezét az elején :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#62) hcl válasza MC Pite (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem képekre a Gwenview + jobb gomb-megnyitás mással-Gimp szépen bevált.
Az ACDsee-ben is kell kattintani, ha szerkeszteni akarsz :)

A VGA órajel berhelés, több kártya, meg driver kérdés elsősorban. Az Nvidia control Center is szegényesebb Linuxon, mint kéne. Az Nvidia írja a drivert. A Linux hibája ez? :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) MC Pite válasza hcl (#62) üzenetére


MC Pite
veterán

Félre értés ne essék, nem a linux hibája sok sajátossága; de ez a user szempontjából nem sokat változtat. Régebben hajtott az újdonság, hogy megtanuljam minél jobban ezt is, mostmár csak ritkán kapcsolok pc-t, és akkor is használni akarom már csak. Heggesztési igényeimet kiélem a routeremen...

Ja, és ráadásul AMD-s kártyám van ;] Amit az acd see pro tud, azt windowson sem lehet kiváltani 3nál kevesebb sw-el. Persze, függ az is hogy hogy ki milyen mélységben használja ki, de én kb 95%ban, és ps, lightroom és paintnet a szögön lógnak már.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#64) hcl válasza MC Pite (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én alapból rühelek mindent, ami a képeimet katalogizálni akarja :) LR-től meg nem estem hasra.
Látod, amúgy a Linux pont arra való, hogy csak használni kell.
A Kubuntu a gépemen atomstabil, ami a Win7-ről nem mondható el. Meg is látszik, utóbbi mennyit van használva. buherálni ritkán buherálom, akkor sem azért, mert baja van, ahnem mert valami plusz cucc kell.
Az átlagusernek, aki nem gamer, meg ritkán van két kártyája (még).

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) mark77 válasza hcl (#6) üzenetére


mark77
tag

Win7 ultimate szépen működik kollegám két éves Inspiron minijén. N270 es Atom proci 1GB memória.
Inkább a jogtisztaság az érdekes ha vállalkozásról van szó akkor meg pláne.

Cannibal Corpse

(#66) ViZion válasza mark77 (#65) üzenetére


ViZion
félisten

Vállalkozásoknál (amiket ismerek azok 99%-nál) nincs gond, egyrészt pályázatok vannak, másrészt költségként elszámolható. Amit elfelejtenek megvenni, az a vírusírtó általában, ilyenkor M$ ingyenes megy fel (illetve Total Commander és winrar, de ezek helyett van ingyenes alternatíva). De win és office legális többnyire.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67) Brogyi


Brogyi
senior tag

Éppen a héten költöztünk, és két vonásra egyforma DELL géppel készítettünk egy speedtest-et.Az egyik XP a másik Mint.Az XP 32-35Mbps-t produkált a Mint pedig 50Mbps-et.Ezt igazolta az otthoni kis Brazos is az asztali Win7-tel szemben.Igazából lehet ,hogy egyformák,de a linuxért nem kell fizetni.Webezés,email-ezésre király.Nincs viruskereső,se Adaware vagy mi a szösz. :) Egyébként mindenki azt használ amit akar, és nem kell mellé semmilyen ideológia.Nekem pl. megtelt a zsákom a crack-keléssel.Amíg egy winfos fél havi fizetés addig nem érdekel.Majd ha a napidíjam szintjét eléri ígérem megveszem.Sőt kettőt is veszek, de addig marad a linux.

[ Szerkesztve ]

(#68) mark77 válasza ViZion (#66) üzenetére


mark77
tag

Mára normalizálódhatott a helyzet. Éppen az adja a BSA alá a lovat, hogy jogtiszta ingyenes alternatíva. Ami persze félig igaz csak.

Megfigyelés. A MS7 memóriaigénye alapból 700 MB a Suse(Ubuntu is) akkor foglal ennyit, ha meg a net, a GIMP, a film.

Cannibal Corpse

(#69) imibogyo válasza MC Pite (#60) üzenetére


imibogyo
veterán

Semmit nem magyaráz. 3-5×ös különbségek nem lehetnek.
Napi szinten használom mind a két rendszert ugyanazon gépen. Win7 10-12s leállás (nics szétbarmolva), Fedora 2-4s. Nekem ez a tapasztalatom, neked más. Nincs ezzel baj. :N

Hangkártya részen butus
Nem DAC-ot használsz ugye? Szerintem nem. Linux alatt, OSX-hez hasonlóan sokkal jobb a hangminőség egy bizonyos eszköz-minőségi szint felett, a winnel ellentétben nem nyúlnak bele a hangfolyamba.

amikor a céges doksikat kell szerkesztenem ahhoz nem jók az alternatív irodai programok Ez felhasználás függő. Mivel én XML-ben és PDF-ben dolgozom a céges doksikban, így egyáltalán nem érzem hátránynak a linuxot, sőt. ;)

A puppy gyorsabb, de az megint más tészta. Nem utolsó sorban asszony és húgom is tudja használni, amíg az ubuntut nem Ez nem tudom, hogy nekem szól-e, én biztosan nem szoktam fényezni az ubit és nem is használom. Fedora user vagyok. :K

(#70) MC Pite válasza imibogyo (#69) üzenetére


MC Pite
veterán

A2 Platinum ex, illetve most X-Fi. Van DAC-om, de nem is próbálkoztam vele linux alatt.
Gondolom nem a directx-es hangot akarodd összehaosnlítani, hanem asio vagy wasapi kimentettel ;)

A puppy nem neked, csak úgy. Fedorával még akkor ismerkedtem, amikor valami 64bites linuxot ki akartam réges régen próbálni, aztán amikor 1 napom ment rá hogy az eégrgörgőt működésre bírjam, kicsit olvadt a lelkesedésem...

Átlagusernek netezésre jó; csak nálam van egy pár specifikus dolog, ami miatt a végén kell a win, és a komolyabb elmélyülésnek így nem sok esélye van. Sőt, hifihez is inkább xp ment (legál), mert symbianhoz klienst próbáltam jópárat (foobarhoz elsősorban), de ami tetszik is nem tudom mennyi melóval, vagy összehozható-e linux alatt, csak win-es leírásokat találtam hozzá.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71) imibogyo válasza MC Pite (#70) üzenetére


imibogyo
veterán

Gondolom nem a directx-es hangot akarodd összehaosnlítani, hanem asio vagy wasapi kimentettel ;) Persze, hogy nem. Asio-t használok, természetesen win alatt is, de még az én gagyi Musical-Paradise MP-302D dac-ommal is sokkal jobbnak hallom a linux alatt.

valami 64bites linuxot ki akartam réges régen próbálni Lehet ez a baj, hogy réges régit próbáltál ki.

csak nálam van egy pár specifikus dolog, ami miatt a végén kell a win Ez sajnos egy létező probléma, nagyon is. Engem is ez tart meg a winen munkaidőben, mert van pár kötelező programom, amik igénylik. :K

(#72) mark77


mark77
tag

Végül is Ubuntu lett az EEE Pc re is.
Az usb modemet is sikerült működésre bírni. Bedugott modemmel kell indítani a gépet.

A 2 GB memóriából 304 MB ot használ. Pont felét mint egy win7.

A Linux sem sebezhetetlen. Sőt. A nyílt forráskód egy cyberbűnözőnek, terroristacsoport számáea is nyílt.
Az egész IT iparágban a laikus végfelhasználók a leggyengébb láncszemek.

Cannibal Corpse

(#73) Gerzson6875 válasza hcl (#6) üzenetére


Gerzson6875
tag

Szerintem is sokkal használhatóbb netbookon mint egy win 7
mondjuk a remix verziót nem próbáltam még, tegnap tettem fel egy sima netbook editiont pendrivera, kezd kikönyökölni a vincsi a netbookból :(((
Live módba miután betölt teljesen jó

(#74) kat


kat
tag

Sziasztok!
Eee pc701 4g-m van, xp van fent rajta gyárilag, de nagyon szét van esve, újra rakni nem tudom, külső optikai meghajtom van, de az xp már nem tudja normálisan kezelni, a fentiek miatt..
Netet a telefonnal használom j. spot nevű symbianos progival, mintha wifi lenne..
Film, office, fényképek az, ami t még használok rajta, léda persze a symbis nokia n8 frissítéseit szedem le..
Mit ajánlotok? Mi az az op, ami mindezt tudja normálisan a linux különböző változatai közül? Sosem használtam linuXot..
Előre is köszi..

3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.