Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xmodule


Xmodule
őstag

Pont a múlthéten tettem fel a kis Eeepc -emre. Asus PEM1015. Jo kis rendszer.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) modd3r


modd3r
őstag

Ismerem az Ubi-t (11.10 óta), többször használtam ugyanazon gépen Windows (XP, és WIN 7) mellet.
Éppen ezért mondom, hogy a cikkben szereplő "- sokkal gyorsabb mint egy Windows" szvsz. nem igaz... :(
(Már amennyiben egyforma hardveren történő futtatásról beszélünk.)

[ Szerkesztve ]

(#3) imibogyo válasza modd3r (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

Kérdés milyen volt az az egyforma hardver és milyen beállításokkal történt a "tesztelés"? Mert hogy legalább kétszer olyan gyorsan áll fel a rendszer és legalább 5-öd idő kell a kikapcsoláshoz az biztos. Nem is beszélve a rendszertelepítés idejéről és nehézségéről.

Használat közben pedig minimum egálban vannak, de rengeteg dolog sokkal gyorsabb, mint Win alatt (például a rendszerrel kapcsolatos általános feladatok, beállítások, frissítések, programok beszerzése stb.).

Jelenleg Fedora 17, Mint 13, Ubi 12.xx valamint Win7 viszonyában tudok nyilatkozni. :K De persze ez is magánvélemény. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) modd3r válasza imibogyo (#3) üzenetére


modd3r
őstag

Egyforma hardver: PIV 2GHz, 2 GB RAM, nVidia 6200 videókártya.
Install, boot és shutdown valóban gyorsabb, de minden más (programok megnyitása, használata, stb.) sajnos érezhetően lassabb.
Teljesen mindegy, hogy milyen win és milyen ubi, gyári install után, mindennapos használatban lassabb, személyes tapasztalataim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5) imibogyo válasza modd3r (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem, hát az már nem egy mai gép, sok mindent megmagyaráz a tapasztalataidból, kisebb gépeken (Sempron-om is van otthon), valóban nem gyorsabb, sőt nekem például határozottan lassabb mindenben még az XFCE-s Fedora is, mint az XP. De azért szerintem ezek a gépek már nem általánosak, főleg nem itt a PH-n, de legalábbis nem elsődleges gépként (ráadásul nálam szimplán támogatottsági probléma van, például a gép nem tudja az 1920x1200-as felbontást sem stb.). :B

Modern gépeken egyértelműen gyorsabb (nem feltétlenül jobb, sőt) a linuxos rendszer. Az időm 60-70%-ában Win7-et használok (napi 8-10 óra meló), de van mellette linux is (otthon is melóban is). Otthon már szinte nem is indítok win-t, mert játék hiányában felesleges, de mostanában a munkahelyen is átszokóban vagyok. :K

A személyes tapasztalat részt meg nem kell kiemelni elsőre is láttam az "szvsz"-t, csak épp egy idősebb konfig alapján nem túl szerencsés megpróbálni véleményt formálni (Éppen ezért mondom, hogy a cikkben szereplő "- sokkal gyorsabb mint egy Windows" szvsz. nem igaz... ), mert a modern gépekkel szemben szerintem nincs igazad és itt most nem a fél milliós gépekre gondolok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Címlapra nem rövid kicsit? Amellett persze, hogy hasznos cikk :)

"Netbook kategóriában szvsz a Linux az egyértelmű győztes,"
Á. Warez Win7 Ultimate, aztán csodálkozni, hogy miért lassú.

Különben van az Ubiból Netbook Remix :)

@modd3r : Milyen Ubuntut? Mert a sima, Unity felületű persze, hogy lassú, az arról híres.
Tegyél fel egy Lubuntut, aztán lobogni fog a hajad :)

Ezen kívül, egy friss Linuxot hasonlts össze egy friss MS cuccal, ne az XP-vel, ami már nem is támogatott :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A két office csomag nem említhető egy lapon... Legalábbis abból a szempontból, hogy az MS dokumentumait nem kezeli a legjobban a Libre. Főleg az adatbázis fájlokat, de a wordnél is vannak elég érdekes megoldásai. Én érettségi feladatokkal teszteltem, azok nagyjából lefedik a mindennapi használatot. Hát kínszenvedés vele...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) modd3r válasza imibogyo (#5) üzenetére


modd3r
őstag

Ez a régi konfigom melóban van, az otthonim ez:
Intel E6600 DualCore, 4Gb, GT520 2Gb. Azért ez még annyira nem régi, vagy igen? :DDD
Sajnos ezen is (bár tény és való, hogy nem olyan nagy a sebességbeli különbség, mint a melós vason), lassabb az Ubi.

hvl: a cikkben is sima Ubi van megemlítve, mint "vindóz-verő" rendszer... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) ProFil90 válasza hcl (#6) üzenetére


ProFil90
csendes tag

A leírás alapján a netbook remix változat is telepíthető.

Egyébkén Windows 7 v. 8 vs Ubuntu 12.04, Az ubuntu egyértelműen gyorsabb, és legális, tehát nem tömik tele minden ... al a warez releaserek, a Windows XP vel nem érdemes összehasonlítani, az Ubuntu veri tudásban is, hasonlítsd ilyen gépen pl. 7-el.

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#10) Dominic1


Dominic1
csendes tag

Sziasztok, van a bátyámnak egy Asus netbookja, amit filmnézésre, netezésre használ többnyire usb stick-el. Jelenleg Win7 van rajta de nem szereti, furcsa neki. A kérdésem az lenne hogy milyen Linuxot ajánlanátok rá? Vagy esetleg más op. rendszert.

(#11) imibogyo válasza Dominic1 (#10) üzenetére


imibogyo
veterán

Első linuxnak az "Ubuntu" és a "Mint" jut eszembe, mint jó alternatíva. Ezek közül talán az Ubi jobban "kezdő-központú" (egyszerű szoftverközpont, rengeteg help és oktató anyag a neten stb.). ;)

Ha ilyen winről "átszokó" disztró kell, akkor Zorin is nagyon jó. LINK

(#8) modd3r: akkor ez nálad ilyen 51-es körzet dolog, mert többségünknél nem így van. Mondjuk az otthoni géped sem egy csillagromboló, de azért az már erősebb jóval. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) modd3r válasza imibogyo (#11) üzenetére


modd3r
őstag

oké! :)

(#13) <stdio.h> válasza hcl (#6) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Nem kell ide Lubuntu elég a Unity 2D-t használni, azzal is meg van már a hajlobogós élmény.

(#14) hcl válasza modd3r (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egy dolog, a cikkben sem értek vele egyet, hogy netbookra Unity-s Ubit rakjunk :)
Másik, a netobbokban nem egy IDE HDD van, ami már nagyon sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) ProFil90 válasza hcl (#14) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Nekem az asus x101 netbookon Unity Ubuntu van, elég szépen fut.

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#16) hcl válasza ProFil90 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenkinek más a "szépen" :) Van, aki egy tizedmásodperces késéstől a haját tépi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Nowhereman válasza hcl (#14) üzenetére


Nowhereman
őstag

Én a jelenlegi ubit semmire sem tenném, legyen akármilyen szerkezet. Az Ubuntu a Linuxok Vistája! Tetű lassú erőforrás zabáló bughalmaz! A Unity meg hab a tortán! Innen meg el van cseszve az egész, mert Xubuntu alatt is kínozza az embert a júnítí agyalágyultság. Foxból kiirthatatlan global menü, xfce inkompatibilis compiz...
Ha már ragaszkodunk a vérvonalhoz, akkor már inkább Mint Mate, gazdaságosból meg Bodhi.
Ha meg olyan kell ami tempóban is lemossa az öreg masinán az XP-t: Puppy

Utánam a kondenzcsik!

(#18) draco31


draco31
veterán

Én Linux Live USB Creatorral szoktam megcsinálni a pendrive-ot. Egyébként jó kis rendszer, sokszor mentett már meg azon tulajdonság, hogy cd-ről képes futni. :C

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19) hcl válasza Nowhereman (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálam jól megy, bár Unity-nek és XFCE-nek a közelébe sem megyek. LXDE és KDE.
Van pár gépemen Ubuntu (többsége L), és azok problémamentesek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Nowhereman válasza hcl (#19) üzenetére


Nowhereman
őstag

A jól relatív. Tesztelj végig néhány disztrót. A jobbaknak fele idő is elég mondjuk egy GIMP berántásához.

Utánam a kondenzcsik!

(#21) hcl válasza Nowhereman (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, hogy relatív. Nekem tök megfelel a Kubi, ahogy én használom. Egyszer összekalapálom, utána működik évekig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) ViZion válasza modd3r (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Az Ubuntu 10.10 után jöttek a gondok... főleg sebességgel. 12.04 kicsit már jobb, de régebbi vasra nem tenném, ott nem a legjobb választás. Inkább más asztali környezettel...

On: örülök, hogy van újra linuxos cikk a címlapon! :R
Majd igyekszem én is :D

Nowhereman: Kipróbáltam párat, nekem Fedora a favorit. Catalyst beteg, de nyíltal egy száguldó rakéta : ~8 sec start, instant (legyen mondjuk 2 sec, nem tudom) leállás.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) norbert29


norbert29
tag

Az Ubuntu sajnos tényleg tetű lassú lett.
A Puppy villám(5.28) , de sajnos kinézetre olyan mintha 8 éves programozók csinálták volna.
Nálam a Fedora 16 a nyerő.

(#24) endib


endib
tag

Jó ez a program -UNetbootin-, pont erre volt ma szükségem :)
Ez a puppy tényleg szélvész, de mintha oviba lennék :)

[ Szerkesztve ]

(#25) ProFil90 válasza endib (#24) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Az Ubuntu az EEEPC-men szélvész, de tényleg unity-vel mindent azonnal behoz, ezért furcsálom ezeket a kommenteket, használjatok Lubuntut vagy Ubuntut Unity 3Dvel :S

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#26) endib válasza ProFil90 (#25) üzenetére


endib
tag

Nálam 1,5Ghz-es P4-en rettenet volt az ubuntu, lubuntu viszont baromi gyors.
De még mindig pendrive-ról fut a puppy, annyira élvezem hogy nem kerreg a hdd :)

(#27) BoB


BoB
veterán

Először is szeretném kifejezni az örömömet, hiszen GNU/Linux ciket lehetett olvasni. :)

Másodszor lejegyzem pár észrevételem, amik segíthetnek következő cikkednél:

- ".deb alapú" - ez így nem igaz, Debian alapú, ami egy disztribúció, a .deb pedig fájl formátum (csomag). Törekedj helyes információk átadására, győződj meg minden infóról mielőtt írsz róla!

- "a Linux [...] nem képes vírusok, kártevők településére" - elég pongyola megfogalmazás, nem is teljesen értelmes. Precízen fogalmazz, nézd át mit írtál, ne csapd össze!

- "sokkal gyorsabb mint egy Windows" - melyik windows? Több is van. Ismét - több precizitást.

Várjuk a következő írást! :)

Egyébként nekem is gyorsabb mint a Win 7 (mind használat, mind boot idő), semmi kivetnivalót nem találok az Ubuntu sebességében. Bár hozzáteszem hogy elég jó teljesítményű asztali PC-n megy SSD.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#28) skyblue


skyblue
csendes tag

Én ugyan ezzel a módszerrel tettem fel a HP mini 110-3500-as netbookomra a Win 7 Prof mellé az ubuntu 12.04 LTS-t és szerintem jó program az UNetBootIn.Jó cikk volt. :) :))

Nem biztos,hogy a gépeké a jövő inkább a mögöttük ülő embereké. Olvassátok barátom HGer blogjait : http://hger-xperiablog.blogspot.hu/ ; http://skyblue-sonyblog.blogspot.hu/ ; http://mobiltesztekestech.blogspot.hu/

(#29) mr.iGZ válasza modd3r (#4) üzenetére


mr.iGZ
csendes tag

Nekem fent van egy ubuntu 12.10 és egy windows 7. Win ssd-n ubi hdd-n.
Ubi sokkal gyorsabban bebootol hdd-ről mint a windows ssd-ről. Ráadásul a windows szép lassan belassul hála a sok ilyen olyan programnak.(direct x és társai) Ubuntun a 2 éves rendszer is ugyan olyan gyors mint a friss.
Barátnőm laptopján csak ubuntut használunk 2d-s unity felülettel, mert a gépet használni szeretnénk nem a homokórát akarjuk bámulni.
Persze ez is szigorúan magánvélemény, de szerintem jobban jár az ember egy ubuntuval, ha gyenge hardware-rel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#30) mr.iGZ


mr.iGZ
csendes tag

Írok zöldségeket. Nem a jövőből jöttem... 12.04

(#31) ProFil90


ProFil90
csendes tag

Használjon ubuntu unity 2d-t akinek a 3d lassú :D köszönöm a kritikákat, és lesz még írásom Linuxról, biztosan címlapos is, de a legtöbbet a blogba fogom írni mert rövidek lesznek :/

[ Szerkesztve ]

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#32) jurgenreil


jurgenreil
csendes tag

A 9.04 Ubuntu óta csak rosszabb és rosszabb lett azóta nem használom. A Unity meg egy fos. A Mint nem rossz csak abban meg nem minden nyílt forrás kódú. A Fedora meg kezdőknek elsőre talán nehéz lehet illetve én személy szerint nem vagyok kibékülve a GNOME 3-mal. Én mostanában Jolicloud-ot használok. http://www.jolicloud.com/ Érdekes disztro emellett pedig ezt tényleg csak telepíted és használod bár az elején le kell törölni róla egy két előre telepített programot.Amúgy tényleg a régi Ubuntu Netbook Remix-nél jobbat még nem csináltak de, sajnos az megszűnt.

Az új számítógépemen Windows 7 van. A Windows 7 sokkal felhasználóbarátabb mint a Vista. Nem szeretem.

(#33) ProFil90 válasza jurgenreil (#32) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Ízlések és pofonok. Nekem az Unity-vel sincs bajom :)

A Jolicloud érdekesnek tűnik tényleg, egyébként meg 5 éve Ubuntus vagyok, egyik verzióval se volt különösebb bajom, ezalól a kivétel a 8.04-8.10 :)

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#34) plexi


plexi
tag

Köszönöm a leírást, akkor ő lesz az első Linuxom netbookra! Minden netbookostól azt hallgatom, hogy a Windows 7 cefet lassú, kell másik alternatíva, ez a cikk meg belejött az arcomba. A lehelet atom procit nem imádja... Remélem okés lesz!

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#35) ProFil90 válasza plexi (#34) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Nekem is az első Linuxom netbookra :) Eddig nem volt Atom procis gépem... Sok szerencsét!

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#36) skydragon


skydragon
tag

netbookon nekem is ubuntu van ott talán gyorsabb mint a windows 7,PC környezetben már más a téma egy erős hardveren nem igazán gyorsabb az ubuntu se a telepítés amikor ssd-re win7 is fent van 8-10 perc alatt, XP-hez persze nem lehet mérni az ubit van kis korkülönbség XP egy öreg rendszer de még mindig sokan esküsznek rá,de kinek a pap kinek a paplan,sok esetben a Linux értelmetlen sok esetben akár nyerő is lehet.

Én használtam ubuntu,Suse,Mint és Puppy Linuxot az utobbi a kedvencem mert nem létezik gép amin ne futna jól és tudja amit kell igaz lehet vele szórakozni amíg tökéletesen megy,Ubuntu már más téma win7 miatt és a fejlődésért kelett a design és sok felesleges cucc így nőt a gépigény is.

[ Szerkesztve ]

(#37) ViZion válasza skydragon (#36) üzenetére


ViZion
félisten

A linux 2 dologban biztosan nyerő: kevés helyet foglal (progikkal ~10 GB-n bőőőven elvan), ingyenes. Crackelt W7-el szemben mondjuk utóbbi nem sokat ér...
Biztonság sokat javult W7-el, egy normális AV-t telepítve nem nagyon lehet gond ott sem.
Másrészt a telepítés végén linuxok általában egy frissítéssel és esetleg nyomtató, webcam, scanner telepítéssel +restart (új kernel és némelyik progi miatt kell, amúgy nem) kész. W7-nél még ugye frissítés-restart-frissítés. Driverek-restart-vírusírtó-restart... meg az ilyen-olyan beállítások, szal. dupla idő, igaz csak egyszer kell megcsinálni normálisan. Leállás és indítás verhetetlenül jó Fedorában, nálam Grub után alig 8 sec az indulás - mintha hibernálva lett volna, ez mondjuk netbookon is hasznos.
Unity már nem az a szerény, mint a gnome2, szal. kevés rammal, lassú procival szvsz. keresni kell mást, lehet válogatni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintetek létezik, hogy a linux kinyírta az egeremet hardveresen? Most írtam ki cd-re, el is indult a telepítő, majd egy rakás hibával leállt. Főleg input-output errort írt, meg a hangkártyát nem ismerte fel. Csak a parancssorig jutott, ott megállt a szép hosszú felsorolás után. Azóta nem működik a Gigabyte optikai egerem, másik géppel sem. Még csak nem is világít. WTF?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#39) imibogyo válasza Victoryus (#38) üzenetére


imibogyo
veterán

Kétlem.... ;)

(#40) hcl válasza Victoryus (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fizikailag nem tudja az oprendszer kinyírni. Jó pillanatot választott a halálra :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) ViZion válasza Victoryus (#38) üzenetére


ViZion
félisten

Fordítva inkább. Egered meghalt és linuxot is kiakasztotta.
Most volt itt egy külső lemez, ami leesett. Rádugtam és megállt az élet... W7 és linuxon is. Volt olyan optikai egér, amit régi vékonykliensre dugtam, és "belefagyott" a bootolásba... mire kiderült, hogy a gép jó, egér is, csak a régi gép (gondolom a régi bios miatt) nem tudott mit kezdeni vele. Ajánlom a Giga 6980-at, régóta nyúzom, stabil egy "dög". :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Jó cikk, de ez nem teljesen helytálló megfogalmazás: "- a Linux egy biztonságos rendszer, és nem képes vírusok, kártevők településére..."
A Linux is OS, emberek írták, és van benne hiba, így támadható is. Inkább azt lehet mondani, hogy jóval kevesebb vírus van Linuxra. Ez egyrészt abból ered, hogy a jóval kisebb az OS elterjedtsége, mint a Winé, de az nem igaz, hogy nem képes bekapni egy kártékony támadást. Bármelyik OS-ben van olyan biztonsági rés, amit ki lehet használni. A Linux sem kivétel, csak kevesen foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) ViZion válasza Abu85 (#42) üzenetére


ViZion
félisten

A linux elterjedt, nagyon is (pl. serverek). Inkább így: A linux sem kivétel, csak nem éri meg otthoni gépeket megpróbálni megfertőzni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) hcl válasza Abu85 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve a jogosultsági rendszere sem olyan kedvező ehhez, mint egy bármilyen windóznak (főleg ahol UAC off ugye).

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Jó régen, kb 82-ben építettem az első számítógépemet. Akkor nem volt kérdés, hogy azt a gépet meg kell építeni, fel kell szoftverezni, és meg kell tanulni használni. Ez mostanában nem ennyire egyértelmű. Most az a divat, hogy telepit (Next-Next-OK és kész) Aztán meg jön az, hogy szar, meg bonyolult, meg lassú. Évekig én is MS rendszert használtam (használok ma is néha) Többször próbálkoztam Linux-ak, de nem szerettük meg egymást.
De jött az Android világ, és el kellett mélyednem egy más megközelítésű rendszerben. Elkezdtem keresni kis gépigényű, Windows közeli (ahoz hasonló) disztribúcióhoz. És egyszer-csak össze akadtam a Peppermint-el. Élkepesztően jól ment. Minden egyből működött, minden egyből sokkal gyorsabban működöt.. Ha ez ilyen kellemesen használható, akkor legyen benne egy kis extra is. SSD-t neki. Na és itt hasonultam meg önmagammal, mert olyan látványos, érzetre annyival gyorsabb, használhatóbb, hogy eldöntöttem ez kell nekem. Ezt érdemes kissé mélyebben is megismerni. Egyszóval jött-látott-és fölényesen győzött. Nem ment minden elsőre (a HW az igen, azonnal minden ment. Olyan is, amit WIN alatt driver hiba miatt nem sikerült beüzemelni pl N-es WiFi; CPU orajel váltása terhelésre. ilyenek) De napok alatt megoldottam, (újdonság varázsa lehet, mert win-nél hamarabb feladtam volna. A lényeg, hogy gondoltam felteszek egy 12.04 alapú ubi-t (Kubuntut; Lubuntut; Meg mindent amit elértem, próbálgattam melyik lehet az igazi. A Kubuntu látványa nagyon korrekt, de cserébe határozottan lassabb, és többet fogyaszt, ami egy Notinál azért nem mindegy. Lubuntu azoknak való inkább akik le akarnak térni a Szent MS útvonalról, hamar kinövi az ember. Az Ubuntu az egy jó választás. DE a sebessége meg sem közelíti a Pappermint-et.
Szerintem sikeres Win elvonó az nem úgy működik, hogy itt egy gép, ez mindent tud, mint a win, használd! Na ezek az emberek lesznek akik azt mondják, hogy a Linux szar, és lassú. Tudom, mert próbáltam felkiáltással
Inkább egy könnyen használható disztribúciót (win szerű felülettel, ahol jobban otthon érzi magát a delikvens. Hamar siker élménye lesz fokozatosan áttéríteni, és akkor lehet fokozatosan bonyolultabb, jobb disztrokkal megkínálni.Akkor lehet, hogy pár hét után ö fogja hülyének nézni azt aki súlyos ezreket nyom egy magán cég zsebébe, olyan op rendszerért aminél jobbat kap ingyen.
Sebességre visszatérve: SSD-vel 11-12mp a betöltés, de ekkor már fellát a wifi kapcsolat is. 5-6mp a kikapcsolás, amiből 2mp-et a gép vacakol el. A programok azonnal indulnak, soha semmi belassulás nincs (kell hozzá gyors Net is). Az Unity meg nagyon hiányozna ha nem lenne. Szerintem az egyik erőssége. Én mint ítam is korán kezdtem a gépezést. Még csak karakteres monitorok voltak meg parancsok. Nekem ez a környezet gyorsabb, mint hadakozni egy egérrel.
Sajnos vannak programok, amik miatt még egy ideig kénytelen leszek osztozni a gépen egy XP-vel is, de annyi még belefér. Saját célra már 99% Linux, HW tesztre meg marad a Microsoft világ. Naponta találok(unk mindannyian) Linuxos megoldást olyanra ami eddig csak MS -on volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#46) hcl válasza oncsi (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A Kubuntu látványa nagyon korrekt, de cserébe határozottan lassabb, és többet fogyaszt, ami egy Notinál azért nem mindegy. "

KDE-low-fat-settings csomag telepítése után már nem olyan lassú :) Ez kiirtja az adatbáziskezelőt a KDE alól.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) ViZion válasza oncsi (#45) üzenetére


ViZion
félisten

Ha Ubuntu + win kell, akkor nézd meg a Zorin OS-t, célja kifejezetten a váltás könnyítése. A HW felismerése inkább kernel függő, ebben mindegyik disztró hasonló lesz, bár vannak kifejezetten laptopra kitalált és firmware-okkal telepakolt disztrók az ilyen-olyan wifikhez, webcamekhez meg tapipadokhoz. Amúgy az elszántság sokat jelent. Ha ott a működő, jól belakott windows, akkor az ember felrakja, megnézi, két perc után talál okot amiért ez sz@r, és megy vissza a megszokott OS-re. Akiknek régi, lassú XP-ket cseréltem linuxra azoknál nem volt gond, nem volt más. A kezdeti problémákon ha túljutnak akkor marad a linux, mert átlag netezős-filmnézős-levelezős-csetelős dolgokra bőven elég, és jobban teljesít, mint az öreg XP... KDE-vel vagyok úgy, hogy eddig mindet sikerült szinte percek alatt hazavágnom, és irány vissza a jól megszokott bármilyen más DE-be :D
Fedora 17 az adatlapon látható konfiggal:
uname -r: 3.4.4-5.fc17.x86_64
systemd-analyze
Startup finished in 2841ms (kernel) + 2121ms (initramfs) + 3071ms (userspace) = 8034ms
nincs lebutítva (csak pár felesleges szolgáltatás lett kikapcsolva), minden felcsatolva, van net, stb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) Ygg válasza Abu85 (#42) üzenetére


Ygg
senior tag

"- a Linux egy biztonságos rendszer, és nem képes vírusok, kártevők településére, a Windows kártevők pedig főleg nem képesek települni"

A megfogalmazás így értelmetlen, pongyola.

S mint több előttem szóló kolléga kifejtette, nem is igaz.

Amúgy a cikk jó, gratulálok.

(#49) oncsi válasza ViZion (#47) üzenetére


oncsi
őstag

Nem kell a win, hanem sajnos szükséges. A melós program csak XP-n megy (még virtuális gépen sem). Még azt sem lehet, hogy a wincsin több partíció legyen, mint ami a telepítésekor volt. Így SSD-n lakik a Linux, második wincsin meg egy XP (Caddy-ben, mert ez egy noti.)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50) ProFil90 válasza oncsi (#49) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Én az iskolában telepítettem még 4 éve linuxot, azóta szépen fut ott is :)
Van néha olyan eset amikor szükséges a Win... bár nekem nincs semmin se...

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.