Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tomboy0013 válasza a.sebi (#97) üzenetére


tomboy0013
veterán

Még mindig nem csak a proci felsőkategóriás benne de ne zavarjon...

(#102) OPiiPO válasza a.sebi (#97) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Jo dolog egy pocophone , de még mindig egy középkategóriás cucc felső kategóriás procival." +1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#103) leslien válasza Fitzgerald (#50) üzenetére


leslien
nagyúr

nem is kell messzire menni... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#104) tomboy0013 válasza OPiiPO (#102) üzenetére


tomboy0013
veterán

Édes Istenem, ti szándékosan nyomjátok fullba? :DDD
Ufs2.1, QC4, infravörös előlapi kamera az arcazonosításhoz, sztereó hangszóró, 4000-es akku, kamerás képességek (imx363, camera2api, jó szoftver), szoftveres támogatás (havi frissítések, 2 főverzió frissítés).
Gyerekek ezek összessége még jópár felső kategóriás mobilban sincsenek meg együtt, nemhogy a középkategóriában. Plusz ugye itt a snapi 845 is ezek mellett.
Pedig marhára egyszerű utánanézni a mai világban egy eszköznek, nem értem miért kell egyszerűen cáfolható butaságokat tényként beállítani... Google a barátotok.

[ Szerkesztve ]

(#105) balazs1022 válasza Mik76 (#100) üzenetére


balazs1022
őstag

Tudtommal csak iphone-hoz letezik. Godox néven talalod.

Androidhoz probaltam kesziteni egy vakuvezerlot, de nem sikerult. Eleg nehez kivitelezni. Legalabbis az en kepessegimet meghaladja.

Az elv a kovetkezo volt:
A telefonba csatlakoztatok egy távvezerlot (3.5mm-es jack porton). A tavvezerlore csatlakoztattam egy digitalis idozitot. Egy a gombnyomas pillanataban fényképezett a telefon + inditotta a vakut.

Sajnos ott megbukott a dolog, hogy befolyasolta az egeszet a gomb nyomvatartasi ideje. Ezt egy orto kapcsoloval lehetett vna fix-alni. Ennyire én meg már nem mentem bele. 1 hetem meg egy csomo penzem az alkatreszekre igy is ra ment.

Viszont a fent emlitett iphone-os megoldas szinte tokeletes. Viszont a Godox-hoz is kell app, ami meg nem tudja a raw-ot...

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#106) kutyek válasza OPiiPO (#84) üzenetére


kutyek
senior tag

Az S9 nem a Qualcomm integrált DAC-ját használja, hanem egy Cirrus DSP/DAC-ot, ami természetesen egy dedikált AMP-ot is tartalmaz. A különbség az LG-hez képest alapvetően a kimenő teljesítmény, mivel ez 16 Ohm-os fülesekhez van méretezve, nem fog nagyobb impedanciájú fejeseket meghajtani, és azonos fej/fülhallgató esetén kisebb lesz a max hangerő. Megfelelő fülessel hasonló dinamika / torzítás adott, persze az kérdés, hogy a hangerő elég-e (nyilván itt is adott a jó minőségű AGC).

(#107) Noukoum válasza tomboy0013 (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

Láthatod nem csak az átlaguser nézi egyedül a procit, hanem néhány fórumtag is. Több mint vicces.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) tomboy0013 válasza Noukoum (#107) üzenetére


tomboy0013
veterán

Vicces ez egy szakmai fórumon.

(#109) kutyek válasza Mik76 (#100) üzenetére


kutyek
senior tag

Sajnos ezt lehetetlen megfelelő időbeli pontossággal
(késleltetéssel) szinkronizálni. Utoljára hasonlót a Lumia 1020 xenonjával lehetett csinálni, de az is egy master-slave megoldás volt.

Edit: látom, iPhone-ra van megoldás, ezt én sem tudtam...

[ Szerkesztve ]

(#110) OPiiPO válasza kutyek (#106) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi az infót, ezt nem tudtam :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#111) bteebi válasza kutyek (#106) üzenetére


bteebi
veterán

Én egy 120 ohmos Sennheiser HD590-nel próbáltam az S9+-t, és azzal még elég jó volt. Volt, hogy maxra, vagy maximum közeli hangerőre vettem fel, de alapvetően elég volt. 300 vagy 600 ohmos fejesekhez már minden bizonnyal kevés lenne. Viszont a K701-em csak 62 ohmos, ahhoz jó lesz. Sajnos még nem nagyon volt lehetőségem kipróbálni, de minden bizonnyal nagyon fog tetszeni :).

#110: Dedikált AMP ide, dedikált AMP oda, nagyon jól szólt. (Értsd: tök mindegy, hogy mit és hogy raktak bele, jól sikerült.) Egy kis (többek között hangerő) tartalék még lehetne benne, de nagyon meg voltam vele elégedve. Sajnos még nem volt szerencsém dedikált high end lejátszóhoz, mondjuk egy Astell&Kernhez, szóval nincs igazi referenciám, de úgy vélem, hogy még/már az S9 is nagyon jól szól.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#112) Mik76 válasza balazs1022 (#105) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi, mar magaert a probalkozasert jar a :R. . :)

Kutyek
Koszi, ezt meg nem lattam.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113) Graphics válasza OPiiPO (#102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudsz nekem mutatni egy műanyag hátlapos telefont, ami nem papírvékony fémhátlapos, illetve nem az ujjlenyomatmágnes üveg/kerámia...

Vevő lennék rá :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114) atike válasza tomboy0013 (#104) üzenetére


atike
nagyúr

Egy kis összefoglaló a PF1 kapcsán, csak hogy lássa mindenki. Elég komoly amit nyújt annyi pénzért...

The Verdict

One thing is certain - the Pocophone F1 is the cheapest Snapdragon 845 phone money can buy today. But instead of just making an okay phone with a high-end chipset, Xiaomi went all-in and made one of the best all-around devices we've seen in quite a while.
Xiaomi Pocophone F1 review

The Pocophone F1 has everything - from the screen, through the powerful hardware, through the large battery, to the capable cameras. The deal is sweetened by the tiny bits such as stereo speakers, FM radio, expandable storage.

Pros

Solid build, no matter if plastic or Kevlar
Great display albeit the notch, excellent contrast and tiny bezels
Snapdragon 845 cooled with copper pipe with vapor chamber
Stereo speakers with excellent loudness and output
Class-leading battery life, quick charge is available
Excellent daylight pictures with the main and selfie cameras
Quality 4K and 1080p video recording
Audio jack, USB-C, FM radio, microSD slot - all present
As cheap as flagships come

Cons

No water-proofing
Mediocre low-light photos due to lack of OIS
No EIS for the 4K videos
No NFC

forrás

(#115) spect80 válasza tomboy0013 (#108) üzenetére


spect80
senior tag

Ezt tök felesleges szinte minden topicban leírni. Jó lenne már észrevenni, hogy ez az egész site jellemzően nem szakmai fórum, hanem inkább egy lelkes amatőrbrigád szociális gyűjtőhelye és vitaoldala, ahol az esetek 80%-ában nem tények leírása és szakmai témák megvitatása zajlik, hanem egyéni vélmények, sajátos hitvilág másokra erőltetése, a frissen megjelenő telefonok lefitymálása és károgás.
Tisztelet azoknak, akik a maradék 20%-ot képviselik, mert tőlük én is sokszor kaptam már hasznos tanácsot.
De ezzel megbékélve talán könnyebb elfogadni az ilyen véleményeket is. :))

(#116) csongi válasza samu74 (#99) üzenetére


csongi
veterán

Nem a jelenlegi helyzetere kondiciojara gondoltam.
Egy-masfel ev es veszteni fog az allapotaboo.
A hardver es szoftveres kornyezete meg mindig aktualis lesz
Az akksi ilyen kis meretben mar 5-10% kondicio vesztessel erezheto lesz.
Az akksi csere meg koltsegesebb mint cserelni.

(#117) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem rossz, de ez a kései forgalmazás nem nyerő, addig bőven lesz miből választani. Akár jobb vételek is akadhatnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#118) a.sebi válasza tomboy0013 (#104) üzenetére


a.sebi
őstag

Valóban barátom a google ! Meg is súgta , hogy nem felsőkategóriához méltó a kijelző pl. Manapság az oled a felsőkategória .
Sőt azt is megsúgta , hogy a kamera sem az igazi , nem beszélve a könnyen átverhető arcalapú feloldásról , mely legalább okoz egy szép nagy noccsot . De van igazság abban amit mondasz ezért módósítom a véleményemet !
A pocophone egy highend processzorral szerelt , felső-középkategóriás eszköz , középkategóriás áron.
Remek ajánlat . De nekem nem kell , ennyi . Nem baj ha nekem nem tetszik ?

(#119) K0vasz


K0vasz
aktív tag

A V30-ra viszont a nap végén jóval nagyobb volt a kereslet, mint amire az LG számított,

hello, melyik nap végén? jó lenne nem hunglisül írni a cikkeket...

(#120) tomboy0013 válasza a.sebi (#118) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tehát akkor a P20 sem felső kategória mert nem OLED, meg még van pár olyan teló :)
Az arc azonosítást meg megpróbálhatod átverni, nem hinném hogy menni fog, a mobilarena-s teszt óta meg képzeld nem állt meg az idő és folyamatosan frissítik a telót és finomítanak a funkciókon, köztük az arc felismerésen is.
Jut eszembe van már 960fps videó is Poco-ra, hamarosan pedig 4K60fps is jön frissítés formájában. Ha jól rémlik ilyet se nagyon tud a középkategória de még a felsők között se mind. Neked nem kell, nem is mondtam hogy kelljen, csak ne ragadj le átlag Jóska szintjén ha már szakmai fórumon vagyunk, a procin túl is van élet :B

(#121) #04430080


#04430080
törölt tag

Jó a teló, csak 100k forinttal kerül majd többe a kelleténél.

(#122) OPiiPO válasza K0vasz (#119) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezt én is hiányolom a cikkből erősen

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#123) Graphics válasza a.sebi (#118) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fő kameramodul azonos: IMX363.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) HarleyCustom válasza spect80 (#115) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hogy mennyire igaz...:D
+1

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#125) mjani1172 válasza csongi (#90) üzenetére


mjani1172
addikt

A telefon eladásával sem számolnak.

(#126) mjani1172 válasza spect80 (#115) üzenetére


mjani1172
addikt

Elég arcos dolog itt "szakmai" dumát nyomatni.
Egy-két ember van itt aki tényleg fejleszt vagy tesztel esetleg javít telefont. Aki tesztel vagy javít még az sem biztos, hogy "szakember" nem esetleg lelkes amatőr.Egyáltalán ki szakember?
Ha csak ők írnának ide akkor kb 2 nap alatt csukna be a bazár.

(#127) Fitzgerald válasza Pimpa (#94) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem tudtam, akkor van 4 készülék.

@leslien

Szerk.

5. Ez az LG mondjuk ahogy látom most jelent meg novemberben, sosem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#128) leslien válasza Fitzgerald (#127) üzenetére


leslien
nagyúr

nincs gond ha vmit nem tudsz kérdezz... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#129) Millerchris


Millerchris
tag

Ez megint ütött!

A holnap mèg messze van!

(#130) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Azoknak akik az árat szidják; telefon konkurenciához kepest is jól ossze van rakva + egy ilyen minőségű DAC körülbelül ötven hatvanezer forint lenne külön. Én a v30mat egy Dragonfly Red-hez mértem és szerintem hozta a színvonalat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#131) samu74 válasza csongi (#116) üzenetére


samu74
addikt

Igaz,de mindenesetre meglepő hogy jól bírja.
Mondjuk engem tökre nem érdekel mennyiért javítják, az nem első szempont(nálam) ha kinézek egy telefont.

-----------

(#132) mjani1172 válasza tomboy0013 (#104) üzenetére


mjani1172
addikt

Most ez a legjobb telefon a világon?
Emlékszem mikor az lg volt, akkor ugyanígy nyomattad. Ha valaki kritizálta, személyes sértésnek vetted.
Mi történhetett azzal a kis csodával?

(#133) tomboy0013 válasza mjani1172 (#132) üzenetére


tomboy0013
veterán

Melyik része nem volt igaz annak amit írtam?

[link]

Ez gondolom átsiklottad. Mint annak idején még most is csak kötekedő off-olást tudsz kezdeményezni. Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#134) #04430080 válasza tomboy0013 (#133) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ha piacot akarnak szerezni, akkor 150k -ért kellene árulniuk.

(#135) Graphics válasza #04430080 (#134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy fenét... Te gyártanál valamit úgy, hogy nem éri meg?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#136) tomboy0013 válasza #04430080 (#134) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen? És ha nem folyik be profit akkor hogy készítenek újabb telefonokat amivel a megnövekedett piaci igényeket ki lehetne elégíteni?
Árat akkor csökkent egy cég ha nincsen marketingesük és teljesen hülye a vezetés. Egyenes út a bezárásához az árcsökkentés.
A minőségi termék megvan, a marketinget kell jobban nyomni, először csak néhány stratégiailag fontos országban, majd évekkel később ha erősödik a cég akkor globálisan.

[ Szerkesztve ]

(#137) #04430080 válasza Graphics (#135) üzenetére


#04430080
törölt tag

Hogy felfuttassam a termékvonalat? Igen.
Nem csak telefonból élnek.

[ Szerkesztve ]

(#138) Graphics válasza #04430080 (#137) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fordítva ülsz a lovon, szerencsére már leírták előttem.

Ne vezess profitorientált céget...

Inlogikátlan olyan terméket gyártani, ami nem hoz profitot, szerinted, ha egy csúcskategóriába szánt terméket alacsonyan áraznak, az hova vezet?...

Úgy, hogy minden készüléket bukóval adnál, akkor bezár a bazár.... nincs bevétel, nincs fizetés, nincs termékfejlesztés...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139) tomboy0013 válasza #04430080 (#137) üzenetére


tomboy0013
veterán

És szerinted a TV-kből befolyt profitot majd átvezetik a mobilos üzletágba, hogy utána a TV-kkel is beálljanak a földbe mert nem lesz se marketingre se fejlesztésre pénz? Biztosan így jutott oda az LG ahol most tart... A cégeken belüli üzletágakban különben sem vezetik csak úgy át egyik helyről a másikra a pénzt.
Gondolkozz már egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#140) sonkuci


sonkuci
tag

nem egészen értem az itt fanyalgókat.
gyanitom akkor se venné meg ezt a legtöbbjük ha 4000es akksi lenne benne, meg jobb képeket csinálna, mint egy 500k-s fényképező meg ha a kijelzője olyan lenne, hogy bepisilsz ha ránézel, és mindezt megkapnád 50k-ért max, hisz akkor is csak egy szar LG lenne nekik.

mikor már jóárasitva lesz nálunk, 150-180k, simán rányúlok majd erre.
mert nekem ez pont jó telefon lesz (minden hibájával együtt), pont úgy, mint az elődje, a v30.

[ Szerkesztve ]

(#141) OPiiPO válasza sonkuci (#140) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#142) #04430080 válasza Graphics (#138) üzenetére


#04430080
törölt tag

Mert az eddigi üzletpolitikájuk hova vezetett?

(#143) Graphics válasza #04430080 (#142) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor itt a lehetőség, jelentkezz tanácsadónak a céghez... :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#144) sonkuci válasza #04430080 (#142) üzenetére


sonkuci
tag

sajnos, senki nem mondja, hogy az lg üzletpolitikája (mobil szekcióban) jó. ezt még a legelvetemültebbek se mondhatják, nyilvánvaló okból.
viszont az nem megoldás, hogy egy sikeres ágat (tv) a nyereséget beleöntik egy pénznyelőbe (mobil). nem hiszem sokan örülnének ennek, én ha befektető lennék legalábbis tuti nem.
nyilván új üzletpolitika meg menedzsment kéne a mobil részlegnek, ami gyanitom még egy ideig nem fog bekövetkezni.
valamelyik lg-s interjúba irták, hogy átalakitják a mobilszekciót, hogy ez mennyire lesz sikeres, az majd kiderül.

(#145) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Kíváncsi lennék, hogy milyenek a kamerák (külön-külön mindegyik látószög) a mate20pro-hoz képest.
Ugye ott láthattuk ugyanezt az elrendezést.
szerk.: Bár a nélkül, hogy egymás mellé raknánk a képeket, is gyanús, hogy jobb a huawei.

[ Szerkesztve ]

(#146) Mik76 válasza bigmasterg (#145) üzenetére


Mik76
senior tag

Youtubeon van kamera osszehasonlito video. A vegeredmeny korantsem egyertelmu.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#147) Burt1793 válasza Zé. (#71) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezt most benézted, az egész mobilarena-t nézve Bocha áll legközelebb az LG-hez.

(#148) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

A 3.oldalon az P20 Pro-nál jól van írva az "AndroBench Random Write"?

Nem néztem utána, de ott van egy nagysárgrendi eltérés a többihez képest..Ezt mi okozza?

(#149) NandorHUN válasza Mik76 (#146) üzenetére


NandorHUN
addikt

Aki szereti a túlszaturált képeket, annak ott a Samsung...
Amúgy csak kamera miatt én se venném egyiket vagy másikat. Bár ezek csak telefonok amúgy, kamera legjobban is olyan amilyen.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#150) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Lehet megérné az S8-amat lecserélni erre

Üdv, Levente

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.