Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) littlelion21


littlelion21
addikt

A specifikációknál az szerepel hogy WiFi: nincs :)

Amúgy korrekt teszt, öröm ilyet szinte nap mint nap olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#2) bope87


bope87
aktív tag

Vártam már nagyon a tesztet, köszi :)

Egy dolog aggasztott csak, amit a kijelzőre írtál: "...a plexi és maga a kijelző között érezhetően van némi hézag, ha ugyanis a rendkívül puha, sérülékenynek tűnő plexit benyomjuk, akkor pár másodpercre "odaragad" a megjelenítőhöz, ami pár sötétebb foltban és furcsa hangokban nyilvánul meg." minden egyes nyomogatásnál ilyen vagy csak ha erősebben taperolod :F

(#3) rudymester


rudymester
senior tag

A "szódával elmegy" kategória. Aki csak a paraméterekre hajt (GPS, 5 megapix, tapi) azoknak lesz a kedvence. Az más kérdés, hogy nem a legjobb a fenti dolgokban, de mindezt tudja és lehet dicsekedni a szomszédnak.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#4) Napfénysüti

Nem vészes, sokkal inkább ez mint a tegnapi Samsung borzalom. De az ára azért még tényleg sok érte. Függetlenül 50k-ért még jó is lehetne.

Més que un club!

(#5) Bocha válasza bope87 (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Csak ha erősen vagy közepesen erősen nyomom. De érzékel anélkül is, hogy ez történne.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) Stiky


Stiky
senior tag

Érdekelne, hogy az ilyen készülékekben a google maps az egy kliens programként szerepel?!
Mert ha igen akkor elég csak a böngészőben megnyitni a maps.googlé-t és ott simán tudunk útvonalat tervezni :B

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#7) Kloden


Kloden
senior tag

...valamint egy futó társ névre hallgató alkalmazás, mely a GPS segítségével méri, hogy mennyit futunk, plusz a mozgást segítendő előre beállított időközönként tud pittyegni egyet. Hasznos kis cucc, nem is értem, hogy eddig miért nem találkozhattunk hasonlóval.
Nekem egy SE C702-m van, abban van a Tracker nevű alkalmazás, mely a pittyegésen kívül ugyan ezt tudja, plusz átlagot/iramot/stb.. mér, közben a megtett útvonalat is rajzolja. Ezeket az edzéseket külön naptárba el is menti. Szóval szerintem nem újdonság, de tényleg nagyon hasznos dolog!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#8) bope87 válasza Bocha (#5) üzenetére


bope87
aktív tag

2 kérdésem még lenne (lehet csak átsiklottam ezek felett). A leírtak alapján gondolom MicroUSB-s a füles csatja. Jól gondolom? WiFi-t kipróbáltad?

(#9) .bableWes válasza bope87 (#8) üzenetére


.bableWes
őstag

én sem láttam, tehát elvileg az. de még mindig jobb mint a gyári csati.

a kamerábol meg ki lehet hozni jobbat, a secretböl kiindulva... pár dolgot kell modositani, a menüben és drámaian változik a minöség, nem beszélve, hogy elötte a poloval meg kell takaritani a kamerát. 1év mulva jo kis telo lehet, ha zuhan az ára. de csak T-mobilnál... :(

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#10) Bocha válasza Stiky (#6) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Stiky: kliensprogram van. Egyébként webes felületen is csak tervezni lehet útvonalat, de navigálni attól még sajnos nem navigál. :(

Kloden: jó ezt tudni, köszönöm!

bope87: persze, a füles microUSB-s, mivel nincs rajta más csati, gondoltam, hogy ez egyértelmű. :) WiFi-t próbáltam, mire vagy kíváncsi?

littlelion21: köszi, javítottam! ;)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) AS


AS
félisten

De a GT505 az Windows mobile nem? De az itthon nem kapható.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#12) jooker82


jooker82
nagyúr

a kamerán,meg böngészön javithatnak a későbbi szoftverek,az arenán is javitottak.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#13) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok pár hete tervezgetem h veszek egy Samsung GT S-5230-at aztán láttam, h ebben a telóban pont azok benne vannak amit abból hiányoltam. (autófókusz,HSPDA) És már majdnem megvettem a GT500-at csak a tesztet vártam, de ez eléggé kiábrándított:)
T-mobilnál 38k ért adják 2 év hűséggel, a nokia 5800 meg 60k, szóval azért elég nagy a különbség, és 60-am nincs rá:( Szóval akkor már inkább vegyem meg a Samsung GT S-5230-at, vagy maradjak ennél?

[ Szerkesztve ]

(#14) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Autofókuszos a kamera? Azt hiszem ez kimaradt. :)

(#15) bope87 válasza Bocha (#10) üzenetére


bope87
aktív tag

Igen, persze egyértelmű, nemis tudom mire gondoltam :D

Kicsit homály még nekem a Wifi téma, ezért kérdezek inkább (nem volt még közöm hozzá, de hamarosan lesz ;) ). Mondjuk otthon routeren keresztül, vagy egy Hot-spoton keresztül hogy működik?

(#16) .bableWes válasza Dreadloord (#13) üzenetére


.bableWes
őstag

nem olyan rosz telefon ez se. ez is attol függ mire kell. ha kell a wifi, meg hsdpa akkor megéri. és 2-3 honap mulva lemegy az ára, lásd pl. nekem a secret 1évesen vettem meg. amikor jött a teszt volt 100k. én meg vettem 10k ért 2éves hüséggel, 2év garival. várj vele 2-3 honapot, és utánna gondolkodj telefonon - ha ezekben a készülékekben gondolkodsz - de szerintem nem jársz vele rosszul. én SE párti voltam, de már LG fan vagyok. nem bánnád meg ;)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#17) kaller1


kaller1
veterán

de mivel a webböngésző ramaty, alkalmazásbolt pedig nincs, nem sok értelmét látom a dolognak.

Egy opera minivel azért tettem volna egy próbát,hogy azzal mit tud.Amúgy van még ember aki az ilyen zárt rendszerű telefonokon a gyári böngészőt használja? :F

AS a GT505 ugyan ez,csak más a kasznija.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#18) Lirion


Lirion
addikt

"Nem rossz cucc a GT500, gyakorlatilag olyan, mint a Cookie, közepes minőségű, néhol kissé nehézkesen kezelhető, de alapvetően szerethető és felhasználóbarát. A tegnap bemutatott Samsung S5600-nál sokkal jobb, de ennyi pénzért úgy gondolom, hogy drága. Épp ezért minden szimpátiám ellenére sem kap plecsnit"

vs.

"Nem vagyok megelégedve a Nokia 5530 XpressMusic-kal. Tudása alapján egyértelműen a Samsung S5230 és az LG KP500 ellenfele [...] közel 70.000 forintot kell fizetnünk egy 5530-ért, ami még az 5800 áránál is drágább [...] A készülék anyaghasználata, kialakítása, összeszerelése borzalmas, átgondolatlan megoldások, igénytelenség, gyenge minőség jellemzi. [...] a 3G hiánya fájó (a WiFi megléte viszont ilyen formán örömteli), a GPS is sokaknak hiányozhat. [...] Hetvenezerért viszont csak a számat húzva tudok rá plecsnit adni — vajból van a szívem."

Ezek után jogos a feltételezés, hogy ti tényleg részrehajlóan plecsniztek...

(#19) Danny750


Danny750
őstag

Na ne szórakozzanak a tesztelők! Hol kaptok pár ezressel többért Renoirt, esetleg 5800-át?? Nemtom hol néztek körül a teszt időszakában, mert a Gt500-nál mindkét modell több mint 15.000 Ft-al drágább!! Szerintem nagyon jó vétel ez a teló, egyedül a kamerája rossz ,de azt a frissítések remélem megoldják! Ilyen teló van a családban és én a görgetőt is ott tudom megállítani ahol akarom mivel görgetés után egy kijelzőre bökéssel ott állítod meg ahol akarod, ráadásul sok ilyen kategóriás telóval ellentétben ezen nem is akadozik a görgetés!! :K Nekem ez a véleményem. :U Nem egy iPhone de harmadába kerül.
Jah és Lirionnak teljesen igaza van!! :C Ha egy olyan ... Nokia plecsnit kap, ez miért ne karhatna?? (simán megérdemli ez a modell)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#20) Napfénysüti válasza Lirion (#18) üzenetére

Mondjuk az 5530 legalább okosteló, szerintem nem is igazán egy kategória a kettő. :U

Més que un club!

(#21) jooker82 válasza Napfénysüti (#20) üzenetére


jooker82
nagyúr

hiába ha gps nincs benne...
Lirion igazat irtál :K
A kamerát meg böngészöt lehet utólag is orvosolni,de az összeszereltséget nem....

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#22) Napfénysüti válasza jooker82 (#21) üzenetére

Nekem is okostelefonom van amiben nincs GPS és megvagyok nélküle. Mondjuk a Nokia Maps azért fent van a telefonon, ha valamit keresek akkor azért jól jön. :K

Més que un club!

(#23) jooker82 válasza Napfénysüti (#22) üzenetére


jooker82
nagyúr

szerintem a legtöbb mindenkinek a gps miatt kell okostelo,sokan más programokat rá se raknak.Pl tök feleslegesnek tartok egy olyan programot rátenni egy telefonra amely a dvd filmet lejátsza...ki olyan hülye h egy 4 gigás filmet rátegyen...és az egyes programok csak feleslegesen lasitják meg fagyasztják a telefont..
Én legalábbis okostelefont csak a gps miatt vennék.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#24) kbencee válasza jooker82 (#21) üzenetére


kbencee
aktív tag

Igen, csak a felhasználók többsége nem akar semmit sem utólag orvosolni. Kiad telefonra egy vagonnyi pénzt, és cserébe azt várja, hogy kifogástalanul működjön, ne kelljen utólag buherálni. Milyen lenne már, ha pl. egy mosógépnél úgy lennénk, hogy 'bár tépi a ruhát, meg foltos marad, de sebaj, hisz utólag egy új fw-vel orvosolni tudjuk'

(#25) kaller1 válasza jooker82 (#23) üzenetére


kaller1
veterán

okostelefont csak a gps miatt vennék.
Ezzel sztem javarészt egyedül maradtál.A legtöbb ember nem emiatt vesz oprendszeres telefont.A GPS-re meg egy célhardver(navi) sokkal jobb,mint egy telefon.

.::> <::.

(#26) Stiky válasza Bocha (#10) üzenetére


Stiky
senior tag

Való igaz, navigálni (még) nem tud, de egyel jobb attól, hogy csak egy "üres" térképet nézzen az ember és keresgélje azt, hogy akkor itt most el fog e tudni menni. :)

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#27) .bableWes válasza kaller1 (#25) üzenetére


.bableWes
őstag

nem beszélve, hogy pna-t már lehet venni ~20k ért, navit meg szedek le hozzá netröl. telo meg ~70-80k.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#28) csibor


csibor
őstag

Tegnap vettünk 1 ilyet a páromnak,40K +2 év hűség.A 27K S5230-nál jobbnak tűnik,a következő 5800 meg 67K.

(#29) Bocha válasza Lirion (#18) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Persze az is lehet, hogy mi kicsit jobban átlátjuk a piac működését és tudjuk, hogy az 5530 mennyibe fog kerülni egy-két hónap múlva, ahogy azt is, hogy ez mennyibe fog kerülni. Ez a cucc egyébként 40.000 forint 2 év hűségnyilatkozat aláírása után, kártyafüggően, mert függetlenül nem lehet kapni. Tény, hogy az 5800 a T-nél még ennél is drágább, de kártyafüggetlenül 60.000-ért meg lehet kapni, az 5530 meg várhatóan ez alatt lesz, mivel az öccse. Mellesleg össze sem lehet hasonlítani egy bővíthetetlen A-Class UI-t egy Symbian S60-nal, de Ti gondolom specifikáció alapján nézitek a készülékeket, így pedig valóban részlehajlónak tűnhet a plecsnizés.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#30) Murderer69 válasza jooker82 (#23) üzenetére


Murderer69
őstag

Még szerencse hogy különböznek az emberek ;]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#31) Bocha válasza csibor (#28) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ne haragudj, hogy kiábrándítalak, de az 5800-t hatvan párezerért meg lehet kapni különbözeti áfásan 2 év Nokia garanciával. :(

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) Bocha válasza jooker82 (#23) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Akkor sok sikert a Nokia Mapshez meg a Route66-hez! ;) Ha már navigáció miatt vennék telefont, az Windowsos lenne és iGo futna rajta. Ez persze én vagyok, de kérlek Te se gondold, hogy a saját igazad az egyetlen, mindenki más meg hülye. Azt pedig szerintem balgaság, hogy "egyes programok feleslegesen lassítják és fagyasztják a rendszert" — biztos van pár ilyen program, nem kell felrakni őket. Ennyi erővel az asztali operációs rendszerek is vackok, mert ha felrakok rájuk egy programot, az majd lassítja őket. Ugyan.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#33) jooker82 válasza kaller1 (#25) üzenetére


jooker82
nagyúr

hát hallod van egy pár nokiás haverom akiknek symbianos a telefonja,de egy programot nem tud felmutatni róla....csak elmondja h há de ebbe ám symbian is van...Nekem az arenába jelenleg minden megvan ami kell,telefonba ettöl többet felesleges belerakni. Azért irtam h talán a gps ami miatt okostelo. kellene.
De ha vmi érdekes progit tudtok mondani örömmel olvasom,hátha rá tudtok beszélni.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#34) Bocha válasza bope87 (#15) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A WiFi ott van mindenütt, de persze nem feltétlenül tudja mindenki használni, vannak titkosítást használó hálózatok (amik kvázi jelszót kérnek), azokra értelemszerűen csak akkor tudsz felmenni, ha tudod a jelszót. Egyébként meg egy efféle telefonon úgy néz ki a dolog, hogy bekapcsolod a WiFi-t, elindítod a webböngészőt, kiválasztod a használni kívánt hálózatot (a sorrend persze változhat), majd netezel. Ha WiFi-s telód van és beülsz egy étterembe, ahol nyilvános (jelszóval nem védett) hálózat van, természetesen azt is tudod használni.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#35) Bocha válasza jooker82 (#33) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Arénád van, gondolom most LG fan vagy (tényleg nagyon jó készülék), de lazíts: ennyire nem nagy dolog, hogy a GT500 nem kapott plecsnit. Az meg szintén nem jellemzi a piacot, hogy milyen haverjaid vannak, rengeteg féle júzer létezik, nekünk az összes szemével kell néznünk a telefonokat, ennyi. Neked persze nem kell, de attól még fogadd el, hogy más is van. :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#36) Murderer69 válasza Bocha (#32) üzenetére


Murderer69
őstag

sikíítóósszmájli
ott a pont ennyi erővel senki ne vegyen winmot, s60-t vagy droidot mert le fogják lassítani a dolgok ja és amúgy is csak azért van bővíthető oprendszeres teló hogy gps legyen rajta ;] :DDD :DDD

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#37) plus44


plus44
veterán

Az S-Class-t kellene erőltetni, a régi rendszer nem igazán jó. Am. én még mindig azt mondom, hogy a Kp500 sokkal sokkal jobb.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#38) Napfénysüti válasza jooker82 (#33) üzenetére

Én használom derekasan a symbiant. PDF szerkesztő, netrádió, videolejátszó, zenelejátszó, fájlkezelő, időjárásos és még sokféle program van telepítetve a telefonomon. Nagyon hasznos dolog egy ilyen nyitott rendszer. Én csak GPS miatt biztos nem vennék oprendszeres telefont. :)

Més que un club!

(#39) kaller1 válasza jooker82 (#33) üzenetére


kaller1
veterán

há de ebbe ám symbian is van
Most itt nem a felvágós balfékekre gondoltam,mint célvásárlók.... :DDD
Nagyon sok hasznos progi van,de az platformfüggő,hogy miket lehet használni.

.::> <::.

(#40) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Ezt a telefont a lehető legjobban eltalálták. Minden bennevan ami kell és szerintem a méretével sincs gond. Nemhittem volna hogy az LG ilyen fasza telefont fog kidobni a piacra. :Y Megéri a pénzét. :C :C

(#41) jooker82


jooker82
nagyúr

Ha gps-t akarnék a kocsimba gps-t vennék,okostelefont is csak a gps miatt vennék,másmiatt nem,de ez csak én vagyok...
Nincs azzal semmi bajom h nem kapott plecsnit,én csak Lirion összevetését helyeseltem.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#42) bope87 válasza Bocha (#34) üzenetére


bope87
aktív tag

Értem, köszi :R
És ezzel a telefonnal semmi gondod nem akadt, simán fel tudtál lépni akármelyikre? (csak mintha úgy rémlene hogy teszteltél nemrég egy telót ahol nem igazán akart életképes lenni a WiFi) Kérdés inkább erre irányul :)

(#43) csibor válasza Bocha (#31) üzenetére


csibor
őstag

Nem ábrándítottál ki :) Számukra most a T árai voltak az irányadóak,nem a független árak,persze a kamatmentes részletek sem utolsóak.S5600 gondolkodtunk még,de az is várhatóan 40K körül kerül a kínálatba,annál a teszt alapján meg jobb.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bocha válasza csibor (#43) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

csibor: Akkor jó. :) A GT500 is jó cucc.

bope87: Itthon pont nem tudtam kipróbálni (most álltak át ADSL2-re, azóta nem jó a net...), úgyhogy csak egy kávézóban néztem, ott gond nélkül felment a hálózatra.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#45) Bocha válasza jooker82 (#41) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ok. ;) Mint írtam is, a kiragadott részleteket megnézve jogos is a felvetés, de a valóságban azért összetettebb ez a dolog.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#46) jooker82 válasza Napfénysüti (#38) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha látnám h jobban játsza le a zenét,videot,meg ha látnám h jobb az az időjárásos progi mint az időkép.hu ra felmenni,akkor lehet azt mondanám h van értelme,de mivel még tényleg egy okostelos haverom se tudott felmutatni egy értelmes programot sem/csak szavakban mondták el/ ,igy erre nem tudok mást irni....
Sokan nem is a symbian miatt vágnak fel,hanem a nokia bűvöletében vannak..szerintük más telefon nem is létezik.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#47) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Hol van AAManóm? Mért maradt le a screenshotokról?

(#48) bope87 válasza Bocha (#44) üzenetére


bope87
aktív tag

Köszi, egyre jobban tetszik :)

(#49) kbencee válasza Sebhelyes (#47) üzenetére


kbencee
aktív tag

Manó csak Mr Smithnek jár. Tehénhez csirke dukál :DDD

(#50) Csabyka92


Csabyka92
csendes tag

Jó cikk lett, és a teló sem lenne gáz tudása miatt, csak ennyi sok érte. Talán, ha kedvezőbb áron adják majd néhány hónap múlva, nem lehet rossz alternatíva atoknak, akiknek fontos a Wi-Fi...

Egyébként van néhány helyesírási hiba a cikkben:

2.oldal:

"A készülék tetején a ceruza silóját találjuk, mely furcsa módon nem horizontálisa, hanem vízszintesen helyezkedik el."

4. oldal:

"Szöveget a virtuális billentyűzet segítségével tudunk bevinni, ha elforgatjuk a készüléket, akkor QWERTY kiosztást kapunk, normálisan tartva pedig numerikus"

A numerikus szó után rakj egy pontot. :)

5. oldal:

"A szoftver beállítási lehetőséget tekintetében átlagos, tehát elég szépen testre szabhatjuk a dolgokat, de mindent azért nem érhetünk el."

Szerintem beállítási lehetőségek akart az lenni. :)

6. oldal:

"A gyár adatok szerint a készülék beszélgetési ideje három és fél óra, nálam két napot bírta ki átlagos használat mellett — ha valaki keveset telefonál, annál talán három napot is elketyeghet."

gyári adatok

Mindezt nem okoskodásból írtam, csak szerettem volna az összképen kicsit javítani. :)

A közeljövőben egyébként milyen készülékek tesztjei várhatók?

Samsung Galaxy S23 256 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.