Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bélus91


bélus91
tag

G Flex 2 -vel kapcsolatban nem sikerült valamit kiszedni belőle?

[ Szerkesztve ]

(#2) FATtila78


FATtila78
tag

LG Gpad 2 is ütne

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#3) HartMusk


HartMusk
csendes tag

Lg G Pro 3 lesz?

T:Ó, hát ők 10-re járnak iskolába./D: Ha járnak.../T: Mellé.

(#4) lexter00


lexter00
őstag

Ken Hong for president :D Nagyon bírom a csávót.

(#5) TRIvidore


TRIvidore
tag

Örült a pàlesznek Hong úr? Milyet kapott vègül? :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#6) laverdadb


laverdadb
tag

Esetleg az LG G2rol hallottatok valamit, hogy megkapja a G3ban bemutatott ui-t?

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek interjú egy remek emberrel. Respect Mr Ken Hong számára, mint mindig. :R

A telókat valóban bamutatták már korábban, jár is egy dicséret a G3 részére. Az okosórák kapcsán ezeket láttam a sorok között az interjúban:
- Lesz hajlított kijelzős okosóra is.
- Kénytelenek az Android Weart használni az okosóráikban.
- Törekednek arra, hogy az okosóra egyúttal viselhető okos kiegészítő is legyen egyben. Ez dicséretes. Kérdés, hogy mikor jutnak el idáig. Mindenesetre várom.
- Elsősorban az angolszász országokba szánják az okosórákat. A nyelvi akadály miatt mi hivatalosan nem kapunk belőle, de talán a jövőben meg lesz oldva a magyar nyelvi támogatás is - ám itt mintha a guglira mutogatott volna, hogy az ő dolga.

Ha valamit félreértettem, akkor javítsatok ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) TRIvidore válasza petipetya (#7) üzenetére


TRIvidore
tag

+1. Nem èrtettèl fèlre semmit szerintem :) Okos döntès volt az LG rèszèrôl, hogy nem követtèk a Samsungot a kialakításban, a Gear S szàmomra inkàbb okoskarperec mint óra, továbbá le merem fogadni, hogy hamarabb fogja megkapni az LG üdvöskèje Android Wear L frissítèst mint a Samu óràja. A Moto360 ugyan bizonyos piacokon ellenfele lehet (hàla akàr a Lenovonak), àm nem hiszem, hogy az LG veszèlyforràskènt tekintene ilyentèn, (ebben a szegmensben) a Motorolàra. Szerintetek?

Never say no to...@##%%£...Panda

(#9) dsr


dsr
senior tag

Jó interjú volt, nagyon jópofa fickóval :)

[ Szerkesztve ]

(#10) sutszi


sutszi
veterán

A végén, olyan mintha a Csabát Jabbának mondaná... :DDD
Jópofa egy ember.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Ha egyszer vennék okosórát (nem fogok egyenlőre mert teljesen feleslegesnek ítélem meg) akkor az ilyen lenne mint az LG-é. Ez nem karperec kinézetű kütyü hanem egy szinte bármihez felvehető ÓRA, okosítva. :D
Plussz cserélhető a szíja is, ez szintén jó ötlet.
Nagyon szimpi Ken Hong úr, szinte késztetést érez az ember hogy LG-t vegyen. :D
Komolyan is gondolja hogy az emberek igényei szerint készítik a termékeiket.
# sutszi: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) pohár válasza TRIvidore (#8) üzenetére


pohár
félisten

azt gondolom tudod, hogy a Samu órák Tizent futtatnak, és semmi közük nincs a Google rendszeréhez :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13) TRIvidore


TRIvidore
tag

Így nem nehèz megígèrni , h hamarabb lesz az LG G Watch R-en Android L, nemde? Egy szó: Marketing... :D

Never say no to...@##%%£...Panda

(#14) halkow


halkow
őstag

Egy rendes foszer ez a Ken ...

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon szimpatikus figura :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) petipetya válasza TRIvidore (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mivel szerintem a Moto 360 sem lesz kapható nálunk, így hazánkban nem jelent majd ellenfelet neki a szintén nem megvásárolható LG okosóra.

"nincs rá lezsóidő"

(#17) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Most nem a rosszindulat beszél belőle de, hogy lehet, hogy egy Koreai ffi szebben beszéli az Angolt mint a "mi" küldöttünk (természetesen itt a nyelvbéli különbségekre gondolok). Amúgy meg az arc nagyon jófej és tökéletesen hárít a kérdésekre :D

(#18) MaUser válasza gabesszg (#17) üzenetére


MaUser
addikt

Akcentusából ítélve a koreai úriember minden valószínűség szerint jó pár évet töltött angol anyanyelvi környezetben. :)

Btw, Bog(?) sem vészes egyáltalán, sőt. Ilyen nyelvtudással már nagyjából üti a francia/kínai/japán/koreai mérnökök/managerek 99,999%-át akivel volt szerencsém beszélgetni, de akár még előadást tartó CEO-k/részlegezetők nagy részét is. :D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Ken még mindig jó arc. :)

(#20) skyli válasza bélus91 (#1) üzenetére


skyli
senior tag

Na arra én is kíváncsi lennék:)

(#21) Bog válasza MaUser (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bocha volt és én sem értem, hogy mi a gondja akárkinek is a nyelvtudásával, tökéletesen megérteti magát, jobbára nyelvhelyesen beszél kamera előtt improvizálva és tud reflektálni a válaszokra. Ken egyébként igen, masszívan jobban beszéli az angolt, mint a koreai vezetők 99%-a.
Másrészt nemigen láttam eddig akárki mást a magyar techsajtóból videóinterjút készíteni bárkivel angolul magamon és Bochán kívül.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Ken Hong akarok lenni.

HTC = Help This Company

(#23) tzsolesz válasza Bog (#21) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van. Minden elismerem nektek. :R

Az interjú pedig jól funkcionált, friss téma, és lényegre törő volt.
Thank you. :R

Ken-ről pedig példát vehetne a többi gyártó is. Nagyon szimpatikus az arc. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) gabesszg válasza Bog (#21) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Nem a nyelvtudással volt baj, hanem én mint laikus azt gondolom, hogy a Koreai mint nyelv jóval távolabb áll az angoltól és mi Magyarok mégis jobban "Magyarosan" beszéljük az angolt. Nem támadásként írtam szinte mindenhol ezt látom ("hallom") :DDD

(#25) FATtila78 válasza Bog (#21) üzenetére


FATtila78
tag

Hát igen, mérföldekkel jobbak vagytok, mint az "Ágyámvagyokhésatekkentyőponthutnézitek" beszédhibás arc. tehetséges a srác, de még mindig nem tud beszélni se. magyarul se.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#26) Quqesz válasza Bog (#21) üzenetére


Quqesz
nagyúr

"jobbára nyelvhelyesen beszél kamera előtt improvizálva és tud reflektálni a válaszokra"
Talán ez a legnehezebb ha vki nyelvet beszél,jó volt az interjú és Ken jó arca a cégnek....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#27) Ádám16


Ádám16
addikt

Ismét nagyon jó, egyenes interjút kaptunk Ken úrtól. Egy ilyen személy elférne a többi nagy gyártó háza táján is, akivel lehet szemtől szembe, nyíltan beszélni a termékeikről.

(#28) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Samsungos nyakpánt egy LG interjúnál :D

(#29) saiyajin


saiyajin
senior tag

Klassz interju volt!

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#30) vtechun


vtechun
veterán

Köszi. Ennek az órának milyen az akksiideje?

(#31) MMSZoli válasza gabesszg (#24) üzenetére


MMSZoli
tag

Hello

a magyar nyelv nem sokkal van közelebb az angolhoz, mint a koreai :-)

Van jópár, nyelvújítás korabeli latinból eredeztetett szavunk, melyek egy részét francia/olasz hatásra vettünk át, de ezek csak azért hasonlítanak az germán nyelvcsaládba tartozó angolra, mivel ők is a latinból emelték át szavak százait a XVII.-XVIII században, mivel az már nem volt alkalmas a diplomácia, kereskedelem, stb kiszolgálására.
(ebből a szempontból az angol és magyar nyelv hasonló utat járt be, csak mi száz évvel később léptük meg, mikor a nyelv a kihalás szélére került, nemességünk már nem is beszélte a magyar nyelvet, mivel alig lehetett használni "úri"beszélgetésekre, a kereskedelem a legalsó szintekig németül, diplomácia franciául ment)

(#32) moleculez válasza Bog (#21) üzenetére


moleculez
veterán

Tényleg respect hogy bevallaljatok mindig. A kiejtés meg olyan, amilyen, az otthon nem is fog javulni, de erről nem ti tehettek, a lényeg, hohy megertetitek magatokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Mindig érdemes meghallgatni az interview-kat Hong Úrral :)

Finn the human

(#34) donjohnson válasza TRIvidore (#5) üzenetére


donjohnson
addikt

kapott pálinkát? az kemény. :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35) trobi28 válasza Bog (#21) üzenetére


trobi28
addikt

Szerintem jól beszélt, már csak abból is gondolom, hogy én nem beszélek Angolul. És mivel nem értettem, így valószínüleg Ő jól nyomta :)
Ha rosszul beszélt volna, akkor én is megértem :)

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#36) evooo


evooo
aktív tag

Miért nem úgy ágyazzátok be a videót hogy kilehessen tenni fullscreenre?

(#37) Giovan! válasza evooo (#36) üzenetére


Giovan!
addikt

Én ki tudtam tenni fullscreenre...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#38) asdf_ válasza evooo (#36) üzenetére


asdf_
veterán

Ismerkedj a youtube kezelofeluletevel:

(#39) asdf_ válasza gabesszg (#17) üzenetére


asdf_
veterán

Bocha jol beszel angolul, erti a valaszt, tud ra reflektalni, tud abbol uj kerdest nyitni -tehat tul tud lepni azon, hogy csak azokat kerdezi gepkent, amit papirra elore megfogalmazott-. A kiejtese mas kerdes, de azon anelkul, hogy napi szinten beszelne az ember angolul, es hogy angol nyelvkornyezet lenne korulotte, sajna nem nagyon lehet segiteni. Engem mondjuk elobb zavart az interju hangminosege, azt az otvarfos mikrofont nyugdijazzatok legyszi :)

(#40) Darellus92 válasza asdf_ (#38) üzenetére


Darellus92
aktív tag

A legtöbb embernek így jelenik meg.

Megoldás: YouTube ikon jobbalsó sarok klikk. Megnyitja a youtubeon, ott már lesz full screen.

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#41) MartOOn


MartOOn
addikt

Teljesen jo volt az interju. Köszönjük. Az angol kiejtesrol meg annyit, lassan 3 eve elek Liverpoolban es echte angoltol is hallottam ennel sokkal sokkal csunyabb angolt. Szoval teljesen jo volt ez. Sőt! :R

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#42) petipetya válasza evooo (#36) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gépen és telón egyaránt a legjobb minőségben látom a videót teljes képernyőn. Egyszóval user error a részedről.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#43) donjohnson válasza petipetya (#42) üzenetére


donjohnson
addikt

firefox alatt látszik a teljes képernyő gomb, chrome alatt viszont nem. ott egy kattintással több, mert át kell menni a youtube oldalára.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#44) MartOOn válasza donjohnson (#43) üzenetére


MartOOn
addikt

En chrom-on nezem es nem kell plusz kattintas. Egy a playre egy a full screenre es tadaaaam. Ennyi.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#45) BalanceR


BalanceR
addikt

Egész jó arc ez a Kim Jong Un...
;] :DDD :P

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#46) UnA válasza gabesszg (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem is magyar fórumozók lettetek volna, ha valaki fel nem hozza, hogy egy másik magyar szerinte nem tökéletesen beszéli a nyelvet :N

Ezt már nagyon el kéne felejteni, két okból is:
- az angol világnyelv lett, és már nem létezik "hivatalos" kiejtés. Ezért van, hogy az anyanyelvűek sem szoktak ezen fennakadni
- a magyarok egy része azért (is) fél egy idegen nyelven megszólalni, mert magán érzi a tanár és / vagy a többiek tekintetét, hogy vajon elég jól mondja - pedig a legfontosabb a kommunkáció lenne, a többi mind másodlagos.

(#47) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kérni kellett volna, hogy gyártsanak egy z2 compact-hoz hasonló telefont

(#48) petipetya válasza donjohnson (#43) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ja hogy erre gondoltál. Én reflexből mindent a YouTube-on nézek meg, és nem beágyazva. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#50) MMSZoli válasza UnA (#46) üzenetére


MMSZoli
tag

Öhm, ha világnyelv, pár szó:
- ha van rá mód, akkor az "indiai" angol világnyelvet inkább teljes mértékben hanyagolnám, bár már láttam pár üdítő kivételt, de Ők mind Angliában tanultak. Borzalom és mindent 3x kell elismételni Nekik és Velük.
-A kínai verzió legalább érthető az esetek többségében, ha épp nem hadar és nem túl magas a hangja a delikvensnek.
-Holland OK, a Francia elég kérdőjeles, a Japán "angol" az esetek többségében elég gyatra, sok-sok japán közbeszúrással (a-so-ka, a, stb).

Úgyhogy Ken Hong úr leiskolászta a Sharp és a Sony AV vezetőségét, és ezt első kézből származó tapasztalat, mert voltak megbeszéléseim Velük. (ez persze semmit nem von le a szakmai tudásukból)

Az angolról: amikor a TPV és a Philips fúzionált, akkor a gyár feltolt egy videót, ahol a csúcsvezetőség is megszólalt, no az egyikük a három fő vezető közül full magyar prosztóval nyomta az angolt (mint mindig gyáron belül, csak ott gondolom senki nem mert szólni).
Meg is érdemelte volna a viselt dolgai alapján, hogy a fél világ rajta röhögjön, mert ezen a szinten már szánalmas. A másikuk (az elején) pedig "osztrák" angolt nyomta, mert onnan jött át a 90-es évek elején (Ő mondjuk korrekt arc).
[link]

Van pár villanás a gyárból, az Magyarországon volt, sajnos már bezárt.
1500-2500 ember/család + beszállítók megélhetése.
Nagyon sok jó szakember és dolgozó nyomta ott az ipart, RIP.
A belga gyárban kidobott 450db/műszak-os TV gyártósorból csináltak a mi mérnökeink 1250db/műszak-nyit, amit a Sharp vezetőség nem is akart elhinni, amíg a saját szemével nem látta. (mondjuk az egyikük most az Audi folyamatfejlesztést nyomja...)
A sok TV-t égető terület 2:30 körül pedig az enyém volt :B

(az én angolomról: elég szűk, szakmai a szókincsem, és én sem tudtam még teljes mértékben levetkőzni a magyaros kiejtést, főképp mikor már fáradt vagyok egy audit végén :-) )
De minél többet kell hogy használja napi szinten az ember, csak akkor fejlődik, főképp ha sikerül anyanyelvi angolosokkal együtt (a gyártás vezetője egy skót pasi volt évekig, Ő szuperjó gyakorlás volt :D )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.