Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Épp irni akartam h. 300k-ból lehet kapni egy vega56-ot és egy 34uc79g-t.

Bár az 50-144 helyett nem is a 166hz, hanem az alsó 30-as határ, ami igazán remek.

Plusz nincs overshoot jelenség, amivel én is kuzdok az uc79g-nél, illetve kb minden 3440*1440 100hz-es VA panel tulaj.

De, hogy ennek ekkora felára legyen. :F

Make things work

(#2) AxBattler válasza X Factor (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

A számból vetted ki: 1080p-s panelért ez durva felár.
Ugyanez Freesync-el feleennyibe kerül... :U

A 30Hz-es alsó range határ viszont igencsak kellemes, bár minden sync-es monitoron ennyi lenne!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) BReal válasza X Factor (#1) üzenetére


BReal
addikt

Ezt úgysem tudod megmagyarázni azoknak, akik nem akarják megérteni.

(#4) bodo753


bodo753
tag

"bekapcsolt túlhajtás opciónál a gyorsítás mértéke nem változtatható."

Azt nem írtátok ilyenkor milyen állapotban van,vagy beállítjuk gyorsba és amikor átrakjuk 166hz-re akkor abban marad?
Ha kikapcsol ilyenkor akkor játékra már kevésbé lesz alkalmas szvsz,főleg hogy kicsit ráadásul több az input lagja is mint az elődjének az árcédulát is figyelembe véve.

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Áhh, manapság 300k-ból nem a 21:9 1080p kéne menjen, hanem sokkal inkább a 21:9 1440p...
3440x1440 tulajként ez határozottan nem éri meg...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) X Factor válasza snecy20 (#5) üzenetére


X Factor
addikt

Nah jah de 3440*1440-ben max dio3-ban tolsz 100-144 vagy akár 166fps-t :P

Make things work

(#7) snecy20 válasza X Factor (#6) üzenetére


snecy20
veterán

Tudom, csak megörültem, hogy a 2 és fél éve 200k-ért vett, G-Sync nélküli LG 34UM95C-t lecserélhetem egy G-Synces-re, erre legnagyobb megdöbbenésre látom hogy ez az új ez 100k-val többért kisebb felbontást tud. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) X Factor válasza snecy20 (#7) üzenetére


X Factor
addikt

Oh felejtsd el, max freesyncel, de az 280k.

H 21:9 1440p-ben szeretnél gsyncel 100hz-es kompromiszum mentes kijelzőt az 400k.

Anno én is szÍvtam, mert amikor 150k-ért vettem, a cikkben szereplő monitor FS-s tesóját, akkor pici ráforditassal, kijott volna a tiedhez hasonlo monitor.

Illetve amikkel játszom, ott többre megyek a 2560*1080 sok fps, fs támogatással, mint szimplán a 3440*1440-el.

De, legalább szélesednek a model paletták és egyre több igényt lefed a piac.

Make things work

(#9) hugi0 válasza snecy20 (#7) üzenetére


hugi0
őstag

Es miert ? - mert nVidia lisenszt kell fizetned.
Mert nem az LG fizeti hanem aki megveszi a monitort.
Igaz, hogy csak 50 dolcsit ker az nv de mire ez az 50 dolcsi hozzad er mar 100 lesz.

Nagyon sajnalom, hogy nem kaszaltak meg el az nv ilyen es hasonlo dolgait.
- kezdem ugy erezni, hogy mind az intelt mind az nv-t egy hatso kez iranyitja (ugyesen - mert eleg jol visszaelnek az elonyukkel).

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#10) X Factor válasza hugi0 (#9) üzenetére


X Factor
addikt

Annyival javÍtanálak ki, hogy 200usd a gsync license költsége.

Make things work

(#11) xEon1337 válasza X Factor (#10) üzenetére


xEon1337
őstag

Régebben éppen 200 USD/EUR volt a G-Sync monitorok felára a simához képest, de itt nagyon elszálltak. 200-210k forint lenne a reális, bár még azt is sokallnám ezért a felbontásért, de ez a 300k-s ár tényleg a pofátlanság netovábbja.

"Less but better" - Dieter Rams

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A G-Sync miatt végig sem olvastam a tesztet. Ez a technológia egy túlárazott izé a Free/Adaptive mellett, ami még jobb is.
Időnként (most is) elgondolkodom az NV "rajondók" hozzáállásán. Ha nem lenne az ATI/AMD, még mindig DX 7/8 játékok lennének, mert az NV nem újít semmit, de ha véletlenül igen, az baromi drága és így a kutya nem támogatná.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) -FreaK- válasza X Factor (#8) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem 400k. Ennél az LG-nél olcsóbban van 3440x1440@100Hz+Gsync, 260k körül: AOC Agon AG352UCG
+ 310k körül 3440x1440@120Hz: Acer Z35P

A másik oldalon, Freesync-el 3440x1440@100Hz meg 250k körül: Samsung C34H890, Asus MX34VQ

Igaz, ezek VA panelek mind, annak előnyeivel és hátrányaival, de akkor is egy kicsit WTF LG?

[ Szerkesztve ]

(#14) X Factor válasza -FreaK- (#13) üzenetére


X Factor
addikt

Nem 400k. Ennél az LG-nél olcsóbban van 3440x1440@100Hz+Gsync, 260k körül: AOC Agon AG352UCG
+ 310k körül 3440x1440@120Hz: Acer Z35P

Mondom, ha kompromiszummentesen. Amit egyelőre tudtommal kb ASUS RoG Swift PG348Q tud. meg is kérik az árát.

Az AOC, pont h. szenved a black crush-tól, plusz overdrive esetén ott a lilás overshoot, ha meg nincs overdrive akkor blurosodás van 100hz esetén.

AZ Acer, meg ha jól tudom ugyanez a panel.

FS esetén a Samsung igéretesnek tunik, mert kukáztaka qdot-ot, csak még nincs rola ép kéz láb review, de a 7-es szeeriaval se voltak tul elegedettek a tulajok.

Lg gondolom azért szabott ilyen árat, mert nem igazán van más 21:9 2560*1080 gsync panel, elleben igény lett volna ilyen kijelzőre.

Mellesleg azt egyébként nonsense-nek tartom, h. 150 és 300k közti monitorokról beszélgetünk és azon kell dillemáznunk, h. melyiknek épp mi a rákfenéje.

Ez azért igazán azaz árkategória, ahol az alapok rendben lehetnének.

Make things work

(#15) Geri Bátyó válasza -FreaK- (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"ezek VA panelek mind, annak előnyeivel és hátrányaival"

Játékra mi a VA panel hátránya? Nyilván nem az a 2-3% eltérés a színhűségben és nem is a jobb fekete, jobb kontraszt és jobb válaszidő (GTG), vagy a GLOW hiánya. :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) X Factor válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


X Factor
addikt

Inkább úgy fogalmanzék h. a legtöbb 100hz-es 3440*1440 panel, ami VA, az:

- overdrive miatti overshoot jelenségtől szenved.
- overdrive nélkül nincs meg a 10ms, emiatt blur
- black crush, tehát nagyon szép a fekete, csak éppen ha előtte ülsz, akkor lehet h.a feketében eltűnnek a feliratok vagy a detail-ek.
- ghosting
- ráadásul mivel ezek eléggé high end monitorok, 3440*1440, sync tecnhologiak, 100hz, hajlitas, elég drágák, emiatt az ember nem igazán tud szemet hunyni.

Make things work

(#17) -FreaK- válasza X Factor (#14) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez így erős csúsztatás. :U

A PG348Q sem kompromisszum mentes mentes, ahogy egyik monitor sem. IPS glow, BLB, scan lines problémák léphetnek el, valamint alacsony a kontraszt vs. VA.
Semmivel nem jobb mint amiket linkeltem, csak más. Ezek a problémák mind a panel típusból adódnak, és egyén függő, hogy kinek mi a jobb.
Mellesleg ennek az LG panelnek is vannak gyengeségei, pl. pixel válaszidő terén, csak a PH-s tesztekben ezekre nem térnek ki, illetve nem mérik őket.

Az AOC esetén nincs lilás overshoot, az a Samsung bizonyos modelljeire volt jellemző. Van persze kicsi black crush, de nem vészes. Ami ezeknél a nagyobb gond, hogy a contrast shift elég erős, a hajlítás ellenére is. Ez látványosabb probléma mint mondjuk a black crush szerintem, de szintén egyén függő.
Vannak még enyhe trailing blur-ök bizonyos helyzetekben, de ezek sem vészesek.

Nem is kukázta a Samsung a QD-t, hanem az előző, QD-s panel QD nélküli verzióját használja, ezeket egy időben hozta ki a gyártó, de míg a QD nélkülire eddig csak külsős gyártók építettek monitort (Asus, Microboard, Pixio), a QD-sre meg csak a Samsung (CF791), most már az előbbire épít a Samsung is. Nem tudni mi áll a háttérben, de korábban ezt már fejtegettük a monitoros topicban.
Ez a panel sem hibátlan, de szerintem ez nyújtja a legkevesebb kompromisszumot.

Igen, ez tényleg nonszensz, de már sokszor leírtam, hogy hiába tiéd a világ összes pénze, nem tudsz hibátlan monitort venni. Az a kérdés, hogy egy adott összegért milyen hibákat vállalsz be.
Én speciel ha Gsync-es monitort akarnék most venni, akkor ennyiért nem fogadnám el ezt a ppi-t, inkább vennék a korábban linkelt VA-k közül.

A lényeg viszont, hogy ez az LG ennyiért nagyon drága, van alternatíva olcsóbban, nagyobb felbontással.

(#16) X Factor:

Ezek így nem igazán korrektek amiket leírtál.. :U
- overdrive miatti overshoot jelenségtől szenved.
Valójában a legtöbb monitor szenved az Overshoot-tól, az IPS-ek ugyan úgy, de látványosan csak a max. overdrive fokozaton. Ez annak a kérdése, hogy az overdrive jelet hogyan lőtték be. Sajnos ahogy írtam, gyakori, hogy a gyártók itt túllőnek a célon. Szó szerint.

-- overdrive nélkül nincs meg a 10ms, emiatt blur
Szintén a legtöbb monitorra igaz. Overdrive szinte mindig van és kell is, viszont a legmagasabb frissítést csak a túltolt overdrive-al tudják megoldani, így nyersz is, meg vesztes is.

-- black crush, tehát nagyon szép a fekete, csak éppen ha előtte ülsz, akkor lehet h.a feketében eltűnnek a feliratok vagy a detail-ek.
Igen, ez tipikus VA betegség, a nem megfelelő gamma követés miatt, de valójában meg annyira nem vészes a dolog. Én is féltem tőle, de a gyakorlatban meg nem igazán vettem még észre. A mértéke panel típusonként változhat persze.

- ghosting
Igen a VA lassabb az IPS-nél ezért bizonyos esetekben előfordulhat. Ahogy az IPS is lassabb a TN-nél, és ott is előfordulhat, pl. pont a jelen monitornál (ill. a Freesync-es verziónál), ugyan is a 144Hz-et már ez sem tudja maradéktalanul kiszolgálni.

-- ráadásul mivel ezek eléggé high end monitorok, 3440*1440, sync tecnhologiak, 100hz, hajlitas, elég drágák, emiatt az ember nem igazán tud szemet hunyni.
Még egyszer írom, mindennek vannak hibái, kérdés, hogy mit vállalsz be.

[ Szerkesztve ]

(#18) Raggie válasza AxBattler (#2) üzenetére


Raggie
őstag

A 34UC79G monitornál simán ki lehet terjeszteni a Freesync range-et lefelé 30 Hz-id, de még enélkül is működik az LFC akár 25 Hz-ig is lefelé!
LINK

Clint Eastwood FTW

(#19) -FreaK- válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

- Picit lassabb mint az IPS, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem tud olyan nagy képfrissítésig elmenni, általában 100-120Hz körül van az értelmes max.

- Színhűségben ma már jók, ha nem is gyárilag, de kalibrálni ugyan olyan pontosra lehet őket mint az IPS-ek.
A monitoros topicban Brekk kalibrált már pár VA-t, amikkel igen jó eredményeket ért el.

- Az egyik nagyobb problémájuk, hogy szög alatt nézve torzulnak kicsit a színek, mint a TN-nél, de nem annyira durván. Viszont a nagy és széles kijelzők miatt, bizonyos panel típusok esetén ez már zavaró kontraszt shift-et eredményez.

- Ahogy írtam az előzőben is, a nem teljesen pontos gamma követés miatt lehet némi black crush, ez is panel típusonként változik, az enyémnél szerencsére nem vészes.

- Fura, de itt is van Glow, szintén típus függő, engem meglepett, mert nem számítottam rá, és elég látható sötét tartalmak esetén. Még nem IPS szintű, de elég közel jár ennél a típusnál ami nekem van.

(#20) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Elmebeteg ár egy monitorért (bármilyen monitorért).
Tudom, hogy teljesen más a felhasználási terület, de képtelen befogadni a gyomrom, hogy annyit fizessek egy monitorért, amennyiért 55-ös OLED tv-t is kapok már. Nálam egy monitor árának lélektani határa olyan 140-150ezernél van. Azon felül egyszerűen brutális lehúzásnak tartom, hiába a G-Sync, a 144Hz, az UHD felbontás IPS panelen.

(#21) snecy20 válasza Cingáriusz (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Annyiért is kapni nagyon jót, csak az extra nyalánkságokról brutálisan le kell mondani. Eszméletlen felára lett az újabb technológiáknak, szabványoknak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) X Factor válasza Cingáriusz (#20) üzenetére


X Factor
addikt

140-150k, ennek a monitornak a Freesync-es tesója, 34uc79g. Annyi, h. nem 30-166, hanem 50-144 a hivatalos async tartomány.

De ugyanúgy, IPS, 1000 feletti kontraszt, ugyanez a külső, 3800R, stb...

snecy20: A GSYNC-ért kell eszméletlen felárat fizetni. Ugyanez a monitor gsync nékül fele ennyi.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#23) AS


AS
félisten

Kiadták azt LG-met (34UC79G) ami most kb úgy 150-160 körül van, 299 000 forint ért G-Sync miatt.... WTF?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24) Geri Bátyó válasza -FreaK- (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ (#16) X Factor

Amikor elkezdtem komolyabb monitort válogatni (11-12 éve), akkor az IPS jelentősen lassabb volt, még GTG overdrive mellett is. Persze azóta az IPS-t sokat fejlesztették, a VA-t nem igazán. Ettől függetlenül utánhúzást még nem tapasztaltam. Persze én nem játszom és EIZO monitort használok.

A színhűségben meg nem hiszem, hogy látható különbség lenne, ha nem profi felhasználásra szánjuk.

Színtorzulást én nem látok, de 1920x1200 és EIZO melett ez lehet, hogy nem lehetséges.

Black Crush-t még nem tapasztaltam, de nem is tudom, hogy mi ez. Ha valaki mutatná, lehet az mondanám, hogy van nálam is. Erről nem tudok nyilatkozni. Hogyha van is, nem zavar.

A GLOW meg végkép nem jellemző. Van a melóhelyen egy olcsóbb VA monitor, de azon sincs. Viszont most belegondolva, ott lehet, hogy a balck crush-t látom. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25) Raggie válasza Geri Bátyó (#24) üzenetére


Raggie
őstag

"(...)Persze én nem játszom és EIZO monitort használok.(...)"
TROLL VICC ON: Már ne haragudj, de akkor mit keresel ebben a topikban? ;] TROLL VICC OFF
Viccet félretéve ez egy kizárólag játékra kihegyezett monitor, tehát a megnevezett mondat után a tapasztalataid erre a monitorra és a célközönségére nézve irrelevánsak.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26) AxBattler válasza X Factor (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Nono. Volt BenQ GW2470H-m, és hát...
Black Crush az mi? Mer' én nem találkoztam vele, és gyanítom az egyéb újabb AMVA panelek tulajdonosai sem.
Ghosting / blur valóban nagyobb IPS-ekhez képest, de nem komolyabb, mint egyes játékokban a beépített motion blur. Mondjuk szöveg scrollozása közben kicsit zavaró.
Válaszidőt nem érzékeltem, hogy rosszabb lenne a korábbi IPS-eimhez képest, de ha ez kiemelt szempont, akkor vegyen a júzer TN gémer monitort 1ms/144Hz-el.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) X Factor válasza AxBattler (#26) üzenetére


X Factor
addikt

No offense, de a BenQ GW2470H, mióta 34-35"-os 3440*1440-es 100hz-es VA panek, valamelyik sync technológiával?

Illetve, most komolyan egy alap 40k-s monitort méregetünk azokhoz, amikről a diskurzus folyik ? ;]

Merthogy ezzel kezdtem a mondandom, lévén, mint Freak is Írta, elég részletesen, sajnos mindig küzködni kell valamivel.

Nekem a kisebb felbontás és az IPS gyengeségei elviselhetőbbek, mint most a piacon lévő 100hz-es, 1440p-s VA kijelzős monitoroknál előkerülő problémák.

Black Crush az mi? Mer' én nem találkoztam vele, és gyanítom az egyéb újabb AMVA panelek tulajdonosai sem. black crush

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#28) -FreaK- válasza AxBattler (#26) üzenetére


-FreaK-
veterán

Black crush: a fekete illetve sötét szürke legsötétebb árnyalatai egybe olvadnak, a kijelző nem tudja elválasztani az árnyalatokat. A monitoromnál még nem tűnt fel, pedig egy kicsi van itt is a tesztek alapján, de ezek szerint nem éri el az inger küszöböt.

A VA-s Sony TV-men viszont nagyon zavaró volt néha. Néztünk egy filmet korábban ahol az egyik szereplő sötét öltönye egy merő fekete paca volt, bizonyos helyzetben azt sem lehetett látni, hogy hol a keze. Elkezdtem rögtön állítgatni, de asszony mondta, hogy hagyjam most, inkább nézzük a filmet aztán majd utána beállítom, na azóta is lusta voltam :D de ha legközelebb észre veszem film közben akkor tuti elkezdtem jobban beállítani a képet.

(#29) arn válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


arn
félisten

ha nem lenne nv, az amd se csinalna mast... csak jelenleg az nv jobban teszi a dolgat, ezert tobb kartyat ad el. de ez neked miert faj? nem mindegy, hogy ki gyartotta?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Geri Bátyó válasza X Factor (#27) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Miután olvastam a black crush-ról és feltételeztem, hogy a melóhelyen ezt tapasztalom, ezután bizton állíthatom,hogy igen! :K Itthon viszont ez nincs. :N Lehet, hogy ez nem a paneltől, hanem az elektronikától függ?

(#25) Raggie: csak részben van igazad, mert a peneltípusról (VA) elég sok a tapasztalatom. Korábban azért én is játszottam és a mai napig is ezen nézek filmeket (ott is lehetne utánhúzás, meg black crush). Ráadásul sok ismerősömnek van VA monitora. IPS csak a melóhelyen, de nem vagyok elragadtatva (nincsenek kalibrálva).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) Geri Bátyó válasza arn (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Amikor jó ment az ATI-nak és kb 45-55 volt az arány úgy, hogy az ATI nem adott el szinte semmit notebook fronton, akkor is ők fejlesztettek. Hogyha az NV tolná a fejlesztéseket, akkor őket preferálnám. De nem így van, már jó ideje. NV csak az FPS számra megy, a múltban nem egyszer a képminőség rovására, most meg a tudás rovására.
Ez egyéni preferencia. Én inkább támogatom a fejlődést, mint a nyerészkedést. Hogyha az NV észbe kap és elkezd fejleszteni érdemben, akkor őket fogom preferálni.

Amúgy az sem véletlen, hogy az 1366 óta nem cseréltem rendszert és most Ryzen-ben gondolkodom. Lehet, hogy nem jobb feltétlenül, de előremutatóbb és átgondoltabb. A gyermekbetegségek ellenére jobbnak tartom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Anyám megy itt a térítés ezerrel!:DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) AxBattler válasza X Factor (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#28) -FreaK-

Hajh. Amit mondani akartam: szerintem már a 40k-s monitoron sem jellemzőek annyira az AMVA panelra azok a negatívumok, amiket Ti összehordtatok. Egyáltalán nem szenvedős a technológia. Na most ha a 40k HUF-os monitornál működik a dolog, akkor 200k HUF-os készülékeknél elviselhetetlen lenne?
Blur elhiszem, ha valakit zavar, de úgy olvastam, hogy már ezt is minimálisra sikerült csökkenteniük, szóval csak a próknak lehet inkább gond. Cserébe ott a jobb kontraszt/fekete - mindenki eldöntheti, hogy mire van szüksége.

A félreértések eloszlatására: tudom, hogy mi a Crush, csak nem emlékszem semmi ilyesmire a BenQ-m idejéből.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) LSL1337 válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


LSL1337
őstag

Én pénteken váltottam 34-es LG IPS-ről az akciós AOC VA panelre (g-sync) (3440x1440 mindkettő)
(ezen kívül van egy 144-es monitorom kompetitiv csgo-ra)

single player+ jó grafika játékokat eddig az 60Hz-es LGn toltam, gyönyörű volt, de elég lassú, pláne a 144-es után.

100Hz+g-sync hatalmas. nem kompetitiv játékban, (casual multi+single) bőven elég., és nem kell pici csúnya TN monitoron tolni, ha jó response time-t akarok.

színek: SZÖRNYŰ. direkt kértem oazis-ba kalibrálást, de esküszöm azzal csak rosszabb lett.
ugyan azt a 4k filmet (revenant) egymás mellé tettem a 34-es LGn, 35ös AOCn és egy 50"os FHD LG TV-n, és szörnyű az eredmény

nem értek nagyon a szín kalibráláshoz, de mintha a gamma túl magas lenne.
nem tudtam a hót fehérre beállítani. a kontraszt jó volt, de ha minden túl világos, akkor tökmind1.
játékokban is. plusz minden átvezető videóban+youtube-n az összes tömörítési hiba világít szinte, amiből az LG-n átlagos volt, nem zavart, itt egy játék eleji logo is szörnyen néz ki, mert világít az összes macroblock.

szóval a VA panel gyors, (rendes """""félprofi""""" csgo-ra így is kevés mondjuk), de ettől eltekintve játékra azt mondom fasza, de a színeket valahogy vissza kellene hozni. abszolút nem erre számítottam, és pont azt vártam a hajlított kijelzőtől, hogy a sarokban nem lesz torzulás. játékban nem vészes, de asztalon észrevehető, amikor egy fix szín a szélére torzul.

IPS glow idegesít, de itt sem érzem, hogy annyira mély lenne a fekete.
tanácstalan vagyok. 260k volt, ami rengeteg pénz, és azt hittem, hogy eljött a kánaán. ehhez képest csak kompromisszumot kapok csomo pénzért.

szerintem a VA-t visszadobom, és kipróbálok egy IPS PG348Q-t, kíváncsi leszek annak a színeire.

my 2cents

[ Szerkesztve ]

(#35) AxBattler válasza LSL1337 (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

ASUS MX34VQ esetleg?
Vagy AOC Q3277PQU, Philips BDM3270QP... bár ezeknél említették a blur-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36) X Factor válasza AxBattler (#33) üzenetére


X Factor
addikt

Na most ha a 40k HUF-os monitornál működik a dolog, akkor 200k HUF-os készülékeknél elviselhetetlen lenne?

Pontosan így, mert nem mindegy h. fhd-ben 60hz-en vizsgálod ezeket, vagy 3440*1440-nél 100hz-nél. Mindezt megfűszerezve a folyamatos sync miatti váltásokkal. Redditen és review-kban körbe lehet nézni, hogy mennyire problémásak tudnak lenni a high end gaming monitorok.

Ez most kb olyan, mintha leirtam volna h. az előző 27" fhd, 40-75hz fs monitoromnál nem volt overshoot, akkor most miért lenne? Holott 144hz-nél akad bőven, ha fast overdrive-val van parositva.

Értem az analógiád, és még logikátlannak se mondanám, de sajnos nem Így van.

Make things work

(#37) Geri Bátyó válasza LSL1337 (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valamiért az az érzésem, hogy esetedben a monitornál az elektronika a szűk keresztmetszet. Az AOC azért nem kifejezetten prémium kategória (még közepesnek sem igazán nevezném). Persze én nem vagyok hozzáértő, de majd valaki kompetens megszakérti az AOC-t. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) LSL1337 válasza AxBattler (#35) üzenetére


LSL1337
őstag

VA-tól most egy időre elment a kedvem, g-sync pedig alap

[ Szerkesztve ]

(#39) LSL1337 válasza Geri Bátyó (#37) üzenetére


LSL1337
őstag

ugyan az az AU panel van az összes 3440x1440@100-120Hz-es cuccban, max az OSD a más rajtuk

de valaki javítson ki, ha tévedek

(#40) AxBattler válasza X Factor (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát jó, akkor úgy tűnik, ide nem való az MVA. Mondjuk...
1, Kifejezetten gamingre amúgy is TN panelt vennék.
2, Nem fenyeget a veszély, hogy high-end monitort vegyek, már a 100k HUF-os kategória is sok nekem, gépem sincs hozzá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) Loha válasza LSL1337 (#34) üzenetére


Loha
veterán

"mintha a gamma túl magas lenne.
nem tudtam a hót fehérre beállítani. a kontraszt jó volt, de ha minden túl világos, akkor tökmind1."

Ha a NV VGA-d van, akkor az itt bekarikázott beállítást állítsd át a jelenlegiről a másik opcióra, és nézd meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#42) DeathAdder


DeathAdder
veterán

nv + uc79g után kíváncsi volnék mit érzek ezzel a G-Sync-el. Bár igazából a nagy 144 hz-es hájpot sem érzem akkora fantáziának mint amire felkészítettek.
Valamint a színek szépek, de a sarkok nagyon gagyin világítanak, valamint a betekintési szög is rosszabb mint az előző monitoromnál.

Médiás akció keretében 139 ezerért én azt mondom megérte, de 270et csak mert gsynces biztos nem adnék, de még 170-et sem szerintem.. Bár ki kéne próbálni, de gyanítom semmit nem éreznék abból hogy gsynces :D (képelcsúszással eddig még nem találkoztam)

(#43) arn válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


arn
félisten

milyen nyereszkedes? ket kapitalista vallalatrol van szo, egyik sem a ket szep szemedert csinalja, hanem azert mert minel tobb penzt akarnak keresni vele. mas a strategia, az egyik jobban mukodik, mint a masik, ilyen egyszeru. pl szivesen vennek en is amdt fele ekkora fogyasztassal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) X Factor válasza DeathAdder (#42) üzenetére


X Factor
addikt

Puding próbaja az evés. Nálam amikor a vega56 meghalt, egy 1070 volt csere kártyaként. És ha már megszoktad vmelyik syncet, utána sokkalta szembeötlőbb a hiánya.

Nem feltétlen FPS játékokban ahol 100körül tolsz, de akár egy pillarsban a map görgetés vagy total war warhammerben.

A 60 vs 120-at meg már az asztalon az egér mozgásán észrevenni szerintem.

De, ahogy te is irtad nyilván van aki érzékenyebb erre és van aki kevésbé :R

Make things work

(#45) janos666 válasza X Factor (#44) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a 60fps-t és jobb képminőséget, illetve nagyobb képátlót választom a 120 fps helyett (~30" LCD moncsik helyett régebben plazma, most OLED TV 50-55"-ban), de el sem tudom képzelni, hogy valaki ne érezné egyértelműen a különbséget 60 és 120 közt, illetve ha lehetséges számára túl nagy kompromissumok nélkül, akkor ne azt választaná jétékra, de ahogy írod, már a Windows asztalon is feltűnő, még az abalakok húzgálása, weblapok finomgörgetése is sokkal kellemesebb 120Hz-en. A 60Hz egy alulról közelítő kompromisszum, nem "az ideális középút".

Persze én ugyan úgy nem tudom elképzelni ma már azt sem, hogy tud valaki FPS játékot élvezettel játszani fix 30fps-el, pedig olyan is van. Valamikor régen gyerekkoromból rémlik, hogy még csak ismerkedtem a videojátékokkal, én is játszottam "alig 30" fps-el, mert nem futotta jobb gépre, de ettől függetlenül emlékszem arra is, hogy akkor is zavart az, hogy akadozott minden, hiába nem tudtam vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46) Silverchain


Silverchain
csendes tag

270k -ért 1080p-s monitort? Nem kicsit túlárazta ezt most az LG:D

(#47) NandoXXL válasza AxBattler (#40) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A többségnek egy kis segítség:

Akarsz ilyet?????? nem
Volt hasonló monitorod??? nem

Lépjetek tovább valamelyik vs topikba. Itt valódi értelmes beszélgetésekre lennénk kíváncsiak, tapasztalatokra high end monitorokkal kapcsolatban, nem az esti mesékre.

Ugyan az a szint mikor olyan emberek írnak high end vga-ra akiknek életükben nem volt (nem is vennének), esetleg 5 éves játékot tolnak 800x600-ban.

(#48) AxBattler válasza NandoXXL (#47) üzenetére


AxBattler
félisten

Te aztán kemény vagy, ecsém'. :U
Egyáltalán nem is tudom, hogy írhatok-e ide? Én, akinek még nem sok high end monitora volt...

Azt hiszem, meggyőzhető voltam ebben a "vitában" (az volt?), nem kötöttem sokáig az ebet a karóhoz, szóval nem tudom hova kellene továbblépnünk, meg hogy mi is a bajod? Csíp a kaki/pisi?

Egy fórumnak kb. ez a lényege/funkciója - a vélemény/eszme-csere.
FYI

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50) Silverchain válasza Cobra652 (#49) üzenetére


Silverchain
csendes tag

Én értem, de ekkora méretben az 1080-as függőleges felbontás már kínzás:)

Ide minimum 3440x1440 kellene, vagy 32-esben 2560x1440.

Ha kiadok 270k-t, akkor már hozzádobok 40k-t, és veszek egy normális Acert vagy Asust. A cikkben bemutatott LG monitor minden, csak nem jó ár/érték arányú, ahogy le is írták.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.