Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) Raidon válasza r3dsnake (#641) üzenetére


Raidon
őstag

Thunderbolt-al? En ugy csinaltam hogy beirtam keresobe hogy Thunderbolt 2 es egyet dobott ki.
Nem vitazni szeretnek csak probalom leirni az en szemszoveg en minden kerdesre adtam magamnak jo par orat es elegge megfontoltan valaszoltam.

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#652) Bjørgersson válasza L4mie (#648) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A jó válasz van vastaggal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#653) L4mie válasza DJ. Ru$y (#649) üzenetére


L4mie
veterán

Oké, ezek szerint a 3- nál 2 helyes válasz volt. Köszönöm :U

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#654) Raidon válasza L4mie (#653) üzenetére


Raidon
őstag

Igen ott volt egy masik alternativa amit nem talaltam meg illetve en is talatam tobbet is. De ha abbol indulok ki hogy M.O meg LG Weboldal akkor az 1- es a 2 is jo.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#655) DigitXT válasza L4mie (#653) üzenetére


DigitXT
félisten

(#656) DJ. Ru$y válasza L4mie (#653) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így van, írták is, hogy van ahol többet elfognak fogadni, nem véletlen bővült a választási lehetőség sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#657) L4mie


L4mie
veterán

Köszönöm, köszönöm, nincs több kérdés. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#658) >Deego.. válasza Raidon (#651) üzenetére


>Deego..
senior tag

Pontosan, ennyi volt csak a teendő.
Nem a külföldi hivatalos oldalon keresgélni, mikor a fórumban is elhagzott, hogy a magyar hivatalos oldalon kell keresni.

Pár kérdésben el is hangzott a Magyarországon szavacska amiből sejteni is lehetett a keresés lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#659) HuMarc válasza r3dsnake (#635) üzenetére


HuMarc
addikt

Pont egy darab Thunderbolt 2-es csatival ellátott monitor van most forgalomban az LG-nél, így jön ki az egy.

@raziel01 (#630): Pont hogy nagyon nem. Ugyanis a helyes válasz (4) úgy jött ki, hogy az UM65 3 méretben, és az UM95 egy méretben. Ha valaki a 2-t jelölte volna meg, azt esetleg el lehetne fogadni, de a hármat semmiképpen. És olyan válaszlehetőség, hogy 2, nem volt. Szerintem simán benézted, és nem vetted észre, hogy van 34UM65, és 34UM95 is, de ez nem a kérdés hibája.

(#660) sz.balazs.95 válasza >Deego.. (#643) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem feltétlen. én pl. nem a szövegértés miatt buktam el, hanem mert figyelmen kívül hagytam, hogy 34-es méretben kétféle monitor is van.

HuMarc: „Szerintem simán benézted, és nem vetted észre, hogy van 34UM65, és 34UM95 is, de ez nem a kérdés hibája.”

Pontosan ez okozta nálam a félreértést.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#661) razorbenke92

Megtanultam olvasni :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#662) Bjørgersson válasza razorbenke92 (#661) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Be lett már linkelve nem egyszer, readonly mód helyett inkább olvass vissza.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#663) HuMarc válasza razorbenke92 (#661) üzenetére


HuMarc
addikt

[link]

kovy29: write-only

sz.balazs.95: Én is majdnem benéztem, de aztán ellenőrzésnél szemet szúrt. Ez konkrétan szövegértés/értő olvasás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#664) Raidon válasza sz.balazs.95 (#660) üzenetére


Raidon
őstag

En is jartam mar igy ugyanigy Prohardveres jatekon.... De sok sikert kivantam akiknek osszejott.

Sot a hany monitormodelles kerdest tobb oran keresztul olvastam a cikket hogy hogy kell ertelmezni.
Dolgoztam kereskedelemben ott a masik meret is kulon modellnek szamitott. Gondoltam itt is bejon.

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#665) vz12 válasza DJ. Ru$y (#656) üzenetére


vz12
tag

De nem bővült eléggé ...
A pontatlan kérdés más okból is pontatlan, mert eszterencs nem említi sehol, hogy a kérdésre csak a magyar nyelvű honlap alapján lehet válaszolni (+ esetleg CES 2014).

No mindegy, én leszállok a témáról, ha így értették, akkor így értették, majd beíratkozom egy gondolatolvasó tanfolyamra, hogy legyen esélyem legközelebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#666) Superhun válasza Akula (#599) üzenetére


Superhun
addikt

A kalaposok listája már ma vagy legkésőbb holnap kikerül, a nyertesek kisorsolása lesz 2-3 nap múlva.

Mellesleg kalap! :C

(#667) r3dsnake válasza HuMarc (#659) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A #216 alapján tökmindegy, hogy forgalomban van-e.

(#668) razorbenke92 válasza Bjørgersson (#662) üzenetére

Jól van srácok, jól van, nem halt meg senki, csak nem frissült le a böngészőm, és a néhány órával ezelőtt állapotot láttam csak... [moderálva]

[ Módosította: Karma ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#669) zol2


zol2
tag

Az 5-ös kérdés egyértelmű, nincs értelme vitázni rajta.

A thunderboltos kérdésnél én személy szerint a 2-es választ jelöltem meg, ami alapján kalapban is vagyok, de végignézve a szerintem is jogos felháborodást még úgy is azt mondanám, hogy fogadják el az 1-3-4 lehetőséget, ha ez alapján én kiesek a kalapból. A legtutibb viszont az lenne, ha a thunderboltos kérdést törölnék a szervezők.

(#670) zotyko71 válasza >Deego.. (#658) üzenetére

Hol hangzott el???
Ez volt a kérdés: "Hány LG monitormodellen található meg jelenleg a Thunderbolt 2 csatlakozó?"
Ebbe nincs "Magyarországon" szavacska...
...na várjuk ki a végét!!!

(#671) Syron


Syron
tag

Ugye figyelembe vesztek azt is, hogy a Thunderbolt™ 2-ről van szó nem a sima Thunderbolt™-ról... ;)

(#672) DJ. Ru$y válasza vz12 (#665) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet kötözködni és szőrszálat hasogatni a kalap már kialakult ez van. Játszani nem kötelező. (Ne vedd személyeskedésnek, mindenki másnak is szól, csak te válaszoltál. És nem agresszív stílusban írom mindezt, csak ez a véleményem.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#673) r3dsnake válasza Syron (#671) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mindegyik fentebb linkelt monitor TB2-t használ. Simát nem is találtam.

(#674) Raidon válasza zol2 (#669) üzenetére


Raidon
őstag

A Thunderbolt-ra az 1 es is jo valasz.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#675) HuMarc válasza zotyko71 (#670) üzenetére


HuMarc
addikt

Mutass nekem 3 db LG monitort Thunderbolt 2 csatlakozóval :) Kérlek. Linkelj be 3-at.

(#676) >Deego.. válasza sz.balazs.95 (#660) üzenetére


>Deego..
senior tag

Nem értem ebből mi nem eggyértelmű számotokra.

Spontán egy cikkből másoltam.
A termékpaletta csúcsát a világon egyedülálló 34 hüvelykes, 21:9-es QHD (3440×1440) felbontású 34UM95-es modell képviseli, amely kimondottan a profi felhasználóknak jelent vonzó alternatívát. Emellett bemutatkoztak az UM65-ös modellek, melyek 34, 29 és 25 hüvelykes méretben és 2560×1080-as felbontással érhetők el azon felhasználók számára, akik a 21:9-es képarány nyújtotta szabadságot keresik.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#677) sz.balazs.95 válasza HuMarc (#663) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem meg nem szövegértés kérdése, hanem figyelmetlenségé, de végeredményben tökmindegy.

>Deego..: Mint már korábban is írtam, a két 34-es monitort egybe vettem.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#678) PowerBuldog válasza r3dsnake (#673) üzenetére


PowerBuldog
veterán

itt csak 1 monitor van ami LG

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#679) r3dsnake válasza HuMarc (#675) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Parancsolj:

34UM95
27MB85Z
29UM95

És ott van kérdőjelként a 31MU95 is.

PowerBuldog: Tehát a wikipédia jobb hivatkozás forrásra, mint a gyártó weboldala?

[ Szerkesztve ]

(#680) Traxx


Traxx
őstag

Kalap :D Köszönöm a lehetőséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#681) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#679) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

27MB85Z

TB1 van rajta abból 2 db kiesett kapásból. TB2 volt még mindig a kérdés... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#682) zoltan6 válasza r3dsnake (#679) üzenetére


zoltan6
őstag

beirod a google keresőbe hogy lg thunderbolt 2 a 34um95-öt dobja ki találatnak,mást nem is találni.

(#683) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#681) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hm, tényleg, viszont LOL, találtam mégegyet. :D

29UB65-P

Ez viszont TB2.

(#684) vz12 válasza DJ. Ru$y (#672) üzenetére


vz12
tag

Mint írtam, én befejeztem az érvelést.
Ha ennyi nem elég ahhoz hogy elfogadják a válaszomat, akkor nem fogok nyerni, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#685) Syron válasza r3dsnake (#679) üzenetére


Syron
tag

27MB85Z ezen kettő darab van de nem 2-es.

Megelőztek... de csak majdnem. :)

[ Szerkesztve ]

(#686) HuMarc válasza DJ. Ru$y (#681) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is erre próbálok forrást találni (hogy TB1 van rajra), de nem találok. Neked van erre linked? Akár kép a monitor csatlakozóiról?

Syron linkelt :)

r3dsnake: Akkor van 2, amiből 1-et forgalmaznak jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#687) r3dsnake válasza HuMarc (#686) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha nem is elfogadható a 27"-os, találtam mégegy monitort, pár hsz-szel fentebb linkelve.

3:

29UM95
34UM95
29UB65-P

Ha pedig a 31MU95-öt is idevesszük, akkor 4.

PH cikkben viszont említik ezt a típust is.

[ Szerkesztve ]

(#688) Raidon


Raidon
őstag

Azt en mar tapasztaltam hogy a hivatalos oldalon se mindenkeppen megfeleloen vannak kint az adatok...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#689) DJ. Ru$y válasza HuMarc (#686) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Syron belinkelte.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#690) zoltan6 válasza Raidon (#688) üzenetére


zoltan6
őstag

hát igen a 10-es kérdésnél is gondba voltam ez miatt,mert a hivatalos oldalon szó nincs usb csatlakozóról,de az amazon oldalán irták a 34um95-nél az usb-t

(#691) >Deego.. válasza sz.balazs.95 (#677) üzenetére


>Deego..
senior tag

Megint magad alatt vágod a fát.

Hogy vehetted egybe, vagyis hogy töltted ki a 10 kérdést??

Mely paramétereiben különbözik egymástól a 34UM95-ös és a 34UM65-ös LG UltraWide monitormodell?

Amúgy legyen neked igazad. Téma lezárva.

Zoltan6
A hivatalos oldalon a sepcifikációban avagy ha öszzehasonlítod menüpont alatt összeveted a 2 készüléket meg is találod.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#692) sz.balazs.95 válasza >Deego.. (#691) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

úgy, hogy nem vettem figyelembe, hogy van 34UM65 és 34UM95 is.
de ezt már nem tudom, hanyadjára írom le... :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#693) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#687) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Érdekes, hogy itt a 29UB-hez még TB-t sem írnak, nem, hogy 2-est...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#694) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Óóóó elfelejtettem megcsinálni a kérdéseket, hogy a macska rúgja meg! :W

(#695) vz12 válasza Syron (#685) üzenetére


vz12
tag

Miért nem 2-es. A PDF elején azt írja hogy 2-es, később tényleg nem említi, mert már úgy gondolja hogy ezt közölte. Te látod valahol, hogy 1-es? Én nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#696) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Speciel én most a kedvetekért beírtam google-be azt, hogy "27MB85Z thunderbolt 2" és a második és harmadik találat rögtön tunderbolt 2-vel írja, a pdf elég hivatalosnak is tűnik. De már végképp nem tudom mi van. Most befutott még egy találat, akkor már lassan ötnél tartunk kb. később meg majd kifutunk a válaszlehetőségekből is. :DDD Nem fogok eret vágni, hogyha nem kerülök kalapba, csak tényleg jó lenne tisztázni mégis mi a jó válasz. És sehol sem volt kikötve, hogy csak magyar és forgalomban levő a jó. Szóval szerintem 27MB85Z is jó, de akár a 31MU95-öt is bele lehet erőltetni, mert hír van róla, hogy bejelentették. Aztán lehet, hogy átverés, de a fél világháló akkor is lehozta a hírt. (És ha hivatalos oldalt nézitek, ott semelyiknél sem azt írja a specifikációba, hogy Thunderbolt 2, csak szimplán Thunderboltot ír annál is, amin egyértelműen Thunderbolt 2 van. Pl. 34UM95-nél is.)

(#697) L1ZRRR válasza r3dsnake (#641) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Senki nem mondta h az a feltétel.
A kérdés annyi volt h hányat mutatott be június elején.
Egyébként nem volt nehéz.. nem 1 és nem 2 oldal volt köztük a ph is ami írt róla.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#698) r3dsnake válasza L1ZRRR (#697) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem másik kérdésről beszélsz, mint én.

(#699) Akula válasza KaiotEch (#694) üzenetére


Akula
őstag

Akkor ma te vagy a fórum kedvence! :DD :DD :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#700) zoltan6 válasza S0m30n3 (#696) üzenetére


zoltan6
őstag

két helyen is írja a hivatalos lg oldal a thunderbolt 2-öt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.