Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Helyes. Csorognak le a feature-ök a közép és alsó kategóriákba :)

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#2) Aron1988


Aron1988
tag

És eljutottunk a pontra, hogy az alsóközépkategória is 80ezer ft-ról nyit :( Kegyetlenül drágulnak a telefonok, lassan a legolcsóbb új samsungok is 100ezernél fognak nyitni.. A 2014-es ACE4 óta jött ki hivatalosan Magyarországon forgalmazott Samsung telefon, ami 60-70ezer alatt nyitott? :(( :((

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

J5 - Snapragon 410 (J5108)
J7 - Snapdragon 617 (J7109), Exynos 7850 (J7108)

(#4) eventus válasza Aron1988 (#2) üzenetére


eventus
veterán

Egy okostelefon az legyen is az, mint hw/ sw téren. Sajnos kivesztek a jó buta telefonok, és az olcsó okosakat veszik. Sokaknak meghaladja a szintet és persze a telefon maga sem nevezhető okosnak.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5) Aron1988 válasza eventus (#4) üzenetére


Aron1988
tag

Amikor 2010-ben megvettem a ZTE blade-met függetlenül 40ezerért, nagy álmodozásba kezdtem. Azon merengtem, hogy 5-6 év múlva milyen sci-fibe illő telefonok lesznek 50-60ezerért, szinte már a Különvélemény film egyes jelenetei ugrottak be. Azt hittem, hogy halad előre a technika, a 30-50ezer ft-os készülékek is minden igényünket ki fogják elégíteni. Ezzel szembe tessék beleolvasni egy 110 ezres HTC telefon tesztjébe. Depresszióba taszítja a felhasználóit 3 nap után... a fejlődés helyett csak azt vesszük észre, hogy minden évben 5-10-ezerrel drágul a kötelező minimumot hozó telefonok ára.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#6) ricinus13 válasza Aron1988 (#5) üzenetére


ricinus13
senior tag

Hol érné meg az bármelyik gyártónak ha a középkategória mindenkinek elég lenne? A nagy haszon nem ezeken van hanem a flagshipeken. Plusz itthon is lehet ennyi pénzért bőven jó telefonokat venni garival szerviz háttérrel. Ezen felül a magyar fitying is szárnyal mint egy ólomkocka. A HTC meg külön kategória ott azt hiszik hogy a szart is el lehet adni aranyáron, én nem venném viszonyítási alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Reinkz válasza Aron1988 (#5) üzenetére


Reinkz
senior tag

Htct en sem vennem viszonyitasi alapnak ..

Azt is vedd figyelembe hogy az igényeink is nőnek, milyen felbontású is volt az iphone 3gs kijezoje? 360×480?
Vennel ma ilyet? Nem
Jo telefon volt? persze hogy az volt.

(#8) DWENNON válasza ricinus13 (#6) üzenetére


DWENNON
tag

Ha lehet venni jó telefonokat ennyi pénzért, akkor minek vegyek flagship-et? Ennyi erővel elég lenne a prémium kategória.

(#9) ricinus13 válasza DWENNON (#8) üzenetére


ricinus13
senior tag

Jó telefon, de nem mindenkinek elég. A flagshipek azért ezeknél többet tudnak valamilyen formában. Az előbb arról volt szó hogy a közép kategória mindenki igényét kielégítené, ez ma nem létezik.

(#10) janeszgol válasza Aron1988 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

A piac kifulladni látszik. Ezért is drágulnak.
Galaxy J5: 60-70 ezerért nyitott. Jó telefon.
Galaxy Grand Prime: 60 ezerbe került megjelenésekor, szintén kielégíti az átlag igényeket.
Galaxy Core Prime: 50 ezer volt a nyitó. Nem rossz telefon.

A cikkhez: ott változtak a telefonok, ahol szűkösek voltak az elődeik. De a Samsung megint telíti a piacot.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) mike1334 válasza Aron1988 (#5) üzenetére


mike1334
veterán

Vicces ezt pont tőled olvasni azok után, amit a whatsapp topikban írtál.... :U

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12) Aron1988 válasza mike1334 (#11) üzenetére


Aron1988
tag

Hát azért 2010-ben asztaltársaságok kértek még körbe egy okostelefont nézegetni, sőt a Blade kijelzője csúcsnak számított abban az időben. Kifejezetten menő dolog volt. Az, hogy 2016-ban mit gondolok a 2.2-es androidról, meg a symbianról ettől szerintem teljesen független.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#13) mike1334 válasza Aron1988 (#12) üzenetére


mike1334
veterán

A vásárlóerővel rendelkező réteg úgyis bennmaradhat a felhasználók körében, a hasznot nem hozókat meg minden józanul gondolkodó multi kisöpri. Ahogy a Hilton hotel se hajléktalan száló, így ez a cég se fog pusziért jótékonykodni..

A drága telefonokra is megvan akkor a vásárlóréteg. Akinek nem tetszik használja a régi telót...amire majd pár év múlva nem lesz whatsapp....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#14) Csapoati válasza Aron1988 (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyrészt most a dollár nem 220-on áll, hanem 282-n, ez már önmagában is drágít jó 25%-ot, másrészt akkor a Blade azért a kijelzőtől és a RAM-tól eltekintve már elég hurka volt (nekem is volt). Most mit is kapsz ugyanennyiért, mármint 50-60 ezerért? Mondjuk egy Moto G 3rd gent, ami 5 collos, HD, Snap410-es, 2 GB RAM-mal és 16 giga tárhellyel cseppet sem bénább, mint a Blade volt 2010-11-ben. De ha hozzátesszük a dollár árfolyamának eltérését, akkor 75 ezerért meg már egészen príma dolgokat kaphatsz. Ott van 78-ért a Xiaomi Redmi Note 3 3/32-es kiszerelésben, FHD kijelzővel. Messze jobbnak számít most, mint anno a Blade. Szóval igenis van fejlődés, még úgy sem rosszabb a helyzet, hogy ha nem vesszük figyelembe az USD/HUF eltolódását.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) cashzoli válasza Csapoati (#14) üzenetére


cashzoli
aktív tag

+1

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#16) golyós válasza tjb007 (#3) üzenetére


golyós
őstag

:C :R

Azt hiszem kivárom a J7-et.A tavalyi modelt nem vettem meg januárban ( szerencsére) mert nem volt feketében sehol.Azóta sincs csak a J700H tipus, nekem a J700F kellett volna az LTE miatt.
Kell nekem ez a telefon :B
Az én igényeimet bőven fedezi :K

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#17) golyós válasza tjb007 (#3) üzenetére


golyós
őstag

[link]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#18) golyós válasza golyós (#16) üzenetére


golyós
őstag

Ha csak a China Mobile fogja árulni akkor nem lesz benne LTE B20.
Remélem követi a 2015-ös modelt és lesz B20 verzió is.
Mérges lennék ha ennyit várok rá és kihagynák.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.