Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) -szp- válasza bas-armagnac (#42) üzenetére


-szp-
aktív tag

2016. április 25-éig | 2016. április 26-ától
Hívásindítás (1 perc) | 74,4 Ft | 19 Ft
Hívásfogadás (1 perc) | 19,5 Ft | 4 Ft
SMS-küldés (1 SMS) | 23,5 Ft | 7,5 Ft
Adatforgalmazás (1 MB) | 78,3 Ft | 19 Ft
(Az árak bruttó kiskereskedelmi díjak, a díjcsökkentés az EU közigazgatási területére érvényes.)

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#52) Dawkins


Dawkins
tag

Parasztvakítás az egész, ezzel a sebességgel úgyse lehet élvezhetően internetezni és nagy adatforgalmat generálni.

Az árából inkább veszek 3-4 giga plusz adatot amit legalább értelmes sebességgel lehet használni, normál felhasználáshoz az bőven elég.

Ez csak annak jó aki torrentezni akar és nem bánja ha 1 nap alatt jön le egy film ;]

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#53) bas-armagnac válasza -szp- (#51) üzenetére


bas-armagnac
újonc

Értem, csak azt mondom, hogy az Európai Parlament határozata alapján ezeknek április 30-tól 0,05, 0,01, 0,02, 0,05 euróra kellene csökkenniük. A UPC általad linkelt árai 375 és 400 közötti euró árfolyammal jönnek csak ki, bármilyen most reális árfolyammal magasabb lenne euróban az összeg. Márpedig ezt az NMHH szabályozza, akik szemmel láthatólag elfogadták, hogy a UPC nem fog megfelelni az Uniós előírásnak...

[ Szerkesztve ]

(#54) g.attila92


g.attila92
csendes tag

Abba érdemes belegondolni, hogy ha a UPC-nek nyereséges a Vodától bérelni a fizikai hálózatot és korlátlan csomagokat árulni, akkor mennyivel olcsóbban tudná ezt megcsinálni a Telenor/Telekom/Voda a saját hálózatán. Bár a felhasználókhoz az ár változás valószínüleg nem jutna el, csak többet keresne rajta az adott cég.

(#55) Bici válasza g.attila92 (#54) üzenetére


Bici
félisten

Nem feltétlenül hoz közvetlenül annyi nyereséget, hogy megérje a többieknek.
Nem véletlen, hogy csak UPC területeken élőknek érhető el. A vezetékes szolgáltatásaihoz akarja csábítani a júzereket az UPC.
Amivel nincs is baj, mert ha nem lenne DIGI-m, de lenne UPC, akkor én is mennék át.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56) csibor válasza Dawkins (#52) üzenetére


csibor
őstag

Miért lenne az? Melyik ad 4K-ért állandó net elérést? Viber, skype, megy.

(#57) zolka95


zolka95
őstag

Egyáltalán lesz valaha elfogadható sebességű mobilinternet korlátlan adatmennyiséggel?

Én úgy látom ez az egész csak egy nagy biznisz. Megjelent a 4G, amit annyira fényeztek a reklámjaikban, mert nagyon gyors. De minek ha korlátozva vagy?
Most meg olvasgatni arról, hogy Kínában fejlesztik az 5G-t, ami húú, még gyorsabb lesz. Biztos nem fölöslefesen költenek a fejlesztésére. Szerintem ma ezzel jól meg tudják szedni magukat a szolgáltatók.Majd megjelenik az 5G is és reklámozzák milyen gyors, a usert meg elcsábítják.
Mert a userek tuti nem gondolnak bele abba, hogy tök fölösleges a nagyobb sebesség, ha le van korlátozva. Csak lenyűgözi őket a reklám és fizetnek.

Egyébként tőlünk nyugatabbra is ilyenek az árak??

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#58) -szp- válasza bas-armagnac (#53) üzenetére


-szp-
aktív tag

Rákérdezek a matekra.

(#57) zolka95: azért ha jobban belegondol az ember, a mobilnetes hirdetésekben látható óriási sebességek nem a valós igényeket, hanem egy mesterségesen generált versenyt tükröznek. A sokkal stabilabb vezetékes hálózaton, egyszerre több eszközt használva is elég a 20-30-50 megabit a legtöbb embernek, a böngészéshez ennek töredékére van szükség, de még a HD streamnek is elég lehet a 2-4 megabites kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#59) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Már csak UPC előfizetőnek kellene lennem, de nem, voltam, köszi.

(#60) hemaka válasza g.attila92 (#54) üzenetére


hemaka
nagyúr

A vezetékes szolgáltatások nagyon megsínylenék, ha a T korlátlan opciót is árulna 4G-n és abból azért van lóvé rendesen, főleg a vidéki rezes területeken.

(#61) #29810176


#29810176
törölt tag

Ha van routerem ami kezeli a 3g modemeket, használhatom a lakásba internetnek? Jelenleg szutyok Tmobile 30GB-s csomag van és 20. nap már soha nincs is net (pedig csak YouTube + Prohadver + Skype + Steam-et használok és Steamen sincs olyan nagyon sok játékom)

Az utcánkban nem lehet vezetékeset bekötni, pedig Csepelen lakom.

[ Szerkesztve ]

(#62) -szp- válasza #29810176 (#61) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem. Csak mobilban üzemeltetheted a SIM-et az ÁSZF szerint

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#63) #29810176 válasza -szp- (#62) üzenetére


#29810176
törölt tag

És észreveszik ha vpn-t használ a router ;]

(#64) -szp- válasza #29810176 (#63) üzenetére


-szp-
aktív tag

Már egy éve csinálják, vannak saját statisztikáig az átlagos felhasználásról. Azt mesélték, hogy egy renitens 219 gigát forgalmazott 1 megás, tehát a legkisebb korlátlan csomaggal. Elsőre nem hitték el... :D

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#65) #29810176 válasza -szp- (#64) üzenetére


#29810176
törölt tag

Akkor ő úgy használta. Mi lett a vége?

(#66) -szp- válasza #29810176 (#65) üzenetére


-szp-
aktív tag

Figyelmeztették a szerződési feltételek betartására. De nem pakolták át az alapcsomagba, meg semmi ilyesmi. Csak szólni kellett, és vagy megjavult, vagy felmondta a szerződést, ez nem volt egyértelmű.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#67) #29810176 válasza -szp- (#66) üzenetére


#29810176
törölt tag

40-50GB még ügy nem durva? Lehet érdemes lenne kipróbálni, mert ez így használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#68) hemaka válasza -szp- (#64) üzenetére


hemaka
nagyúr

Diginél is van korlát egyébként, de nagyon apró betűs és elég sok mega. :D

(#69) -szp- válasza #29810176 (#67) üzenetére


-szp-
aktív tag

2,5 az átlag, a hússzorosa nem kevés, de egy próbát megér. Gyakorlatilag az összes plázába beköltözött a UPC az elmúlt 1-1,5 évben, lehet érdemes volna megkérdezni személyesen hogy mit gondolnak, aztán adni neki egy hónapot. Hűséget úgyse kell vállalni.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#70) #29810176 válasza -szp- (#69) üzenetére


#29810176
törölt tag

Ki fogom próbálni nyáron. Majd értesítek mi történt.

[ Szerkesztve ]

(#71) 4Grider válasza -szp- (#64) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tényleg hihetetlen, hogy valaki egy hónapban 92 órát full sávszélességgel internetezzen. Kérdés persze, hogy nem egész 4 nap folyamatos internetezés egy korlátlannak hirdetett csomagban renitens viselkedésnek kell-e manapság számítson...

(#72) Pocok256 válasza #29810176 (#67) üzenetére


Pocok256
veterán

1-2 hétig használtam úgy nekem csúcsforgalomba lemegy 25-30 giga nem szóltak érte szóval :)

(#71) 4Grider
219 gigát ilyen 1 megabites nettel 21 nap folyamatos (0/24) letöltéssel tudsz generálni szóval az igenis elég kirívó eset...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#73) -szp- válasza 4Grider (#71) üzenetére


-szp-
aktív tag

Szerintem azt nem vetted figyelembe, hogy csak mobilban használható a SIM elvileg. Tehát hivatalosan a tethering sem oké. Persze lehet, hogy töltőre dugva megállás nélkül filmezett a Horizon Go-n vagy ilyesmi...

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#74) scbb válasza -szp- (#73) üzenetére


scbb
tag

Nem értek az ilyesmihez, de azt ők meg tudják állapítani, hogy tetheringeltél vagy sem?

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#75) -szp- válasza scbb (#74) üzenetére


-szp-
aktív tag

Vannak rá módok. Például a böngésző, vagy az OS, esetleg egy PC-s online játék ami nem érhető el telefonon könnyedén lebuktathat. De az átlagostól eltérő, hirtelen megugró válaszidő is erre utaló nyom (nem a telefon küldi vissza a csomagot, hanem először át a gépnek, és úgy a feladónak).

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#76) 4Grider válasza Pocok256 (#72) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tényleg, valamit nagyon elszámoltam. 1 Mbps mellett 0/24-ben kb. napi 10 GB adatforgalom hozható össze egy irányban.

(#77) -Skylake- válasza -szp- (#64) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azt hittem pont ezert korlatlan...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#78) viharhozo válasza -szp- (#75) üzenetére


viharhozo
addikt

Es volt arra precedens, h emiatt vkivel szerzodes bontottak? Most tetelezzuk fel, h ugyanazt csinalta, amit a tableten, netezett meg videozott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#79) -szp- válasza viharhozo (#78) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem volt, figyelmeztetésből is csak ezt az egyet kellett kiküldeni. Ennél több esetben tudták biztosan, hogy nem rendeltetésszerűen használja az ügyfél, de nem ugranak rá az emberre azonnal. Többször hangsúlyozták, hogy ez nem olyan kamu korlátlanság mint ami Ny. Európában megy (8 giga már korlátlan pl mobilnetben sok helyen), csak azt nem szeretnék, ha 0-24 torrenteznének az emberek.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#80) Bibby válasza -Skylake- (#77) üzenetére


Bibby
addikt

Vagy pont az ilyen ostobák miatt nincsenek normális csomagok. Tudod akik a svédasztalnál is a zsebükbe tömik a sonkatekercset. :U

Ελευθερια η θανατος

(#81) scbb válasza Bibby (#80) üzenetére


scbb
tag

Fuuu azokat de gyulolom... Es magukat valami elelmes vaganynak gondoljak :W

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#82) aprokaroka87 válasza Bibby (#80) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

technikai korlátok is bejátszanak

meg az hogy elvárják sokan a 50-100mbit/sec-et mobilhálozaton.

a rendszer nem ekkora kapacitásra lett tervezve...majd talán az 5g,de addigra már pl jön majd valószinű a 8K Videó...meg ilyenek

(#83) zseko válasza Bici (#16) üzenetére


zseko
veterán

Ha csak a net miatt kell, akkor van Telenor 1GB ezeröté' nemlassított, (vagy 3GB 2,5e-ért), de ha a perc is kell, akkor nem szóltam :N

HR24.hu

(#84) janeszgol


janeszgol
félisten

De jó. Majd foglalják a Voda hálózatát a torrentpistik. Remélem a cellák előnyben részesítik a Voda előfizetőt, mint a UPC-set.

1 megabit? Picit karcsúnak tűnik. Persze kábelen átmegy a 89SD meg 11HD adás, de most ugye nem kábelről beszélünk, ami megbízhatóbb, mint az éter.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85) azbest válasza bas-armagnac (#42) üzenetére


azbest
félisten

"Tudtommal az Európai Bizottság 5, 2 illetve 1 eurócentben határozta meg ezeket a díjakat. Tehát 19Ft, 7,5 Ft és 4 Ft-al számolva ezek 375-400 Ft-os eurónak felelnek meg. "

Kifelejted a világelső áfánkat.

(#86) #29810176 válasza zseko (#83) üzenetére


#29810176
törölt tag

Igen, csak az úgy működik, hogy néhány képfájl + html, php stb-nél nem számol. Pár Yt video flash játék stb. Nagyon gyorsan leszívja.

(#87) #29810176 válasza azbest (#85) üzenetére


#29810176
törölt tag

+27℅+a végösszeg 27%-a..... és még ennek is a 27%a :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88) #29810176 válasza janeszgol (#84) üzenetére


#29810176
törölt tag

Ha valaki nagyon torrentezni akar úgyis bérel seed szervert.

(#89) gepardlacee


gepardlacee
tag

OFF
na de mikor jön a DIGI?
/OFF

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#90) janeszgol válasza gepardlacee (#89) üzenetére


janeszgol
félisten

Soha.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#91) #71835392


#71835392
törölt tag

Ilyen már két hónapja is volt, hogy aki nem UPC-s, de lehetne mert UPC szolgáltatási területen él, az is megrendelheti valamivel drágábban, aki meg nem él UPC területen az meg horror listaáron, ebben semmi újdonság nincs.
Annyi történt most, hogy átalakították a csomagokat, azaz drágábbak lettek, más nem. Ja, és S csomag továbbra is van, jelen állapot szerint nem szűnt meg: http://www.upc.hu/mobil/tarifak/
40.000 ügyfél egy év alatt az pedig ölég szar eredmény ahhoz képest amekkora marketingkampány volt körülötte.

De akkor inkább már a félpublikus teljesen korlátlan DPI Hipernet a Telenortól havi 6.500Ft-ért, semmi korlátozás nincs, sebességben sem, az egyetlen kötöttség a két év hűség és a gyakorlatban az lép be aki csak akar.

[ Szerkesztve ]

(#92) trec12 válasza gepardlacee (#89) üzenetére


trec12
addikt

Senki nem tudja.

(#93) zhorvath válasza bollokcs80 (#26) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Vagy aki szerencséd volt, az a Digihez. :)

(#94) viano


viano
aktív tag

Amikor megláttam a "cikk" címét, arra gondoltam:
Ez is csak egy jó nagy átverés lesz!
Nem csalódtam.

Csak azt nem értem, hogy miért nem tiltakoznak a népek az ilyen félrevezető címek miatt.
Az pedig elég szomorú, hogy ilyen tarifának még örülni is lehet.

Elég bénák a hatóságok, hogy ilyen területi korlátozásokat egyáltalán megengednek,
de mi az ami itt még normálisan működik.
Nem tűnik fel senkinek, hogy roamingban - azaz külföldi kártyával - már olcsóbban lehet telefonálni itthon, mint a dicső szolgáltatók által kínált tarifákkal.
Persze van, aki mutatja a követendő példát a lehúzásra a világbajnok ÁFA-val.

(#95) zseko válasza #29810176 (#86) üzenetére


zseko
veterán

1. nem értem mit mondsz' :)
2. olvasd el mit kért :)
3. vagy én értettem félre mit kért :D (lassított 1(vagy 2)GB net olcsón)

egyébként szvsz aki korlátozott neten youtube-ot néz az 1. hülye, 2. meg is érdemli :) (ismerek rá példát)

Én 2GB netből legtöbbször bőven kijöttem egy hónapban, pedig rengeteget neteztem és fórumoztam, persze idiótaságokra (yt, fb, stb) nem, vagy csak ésszel használtam.

HR24.hu

(#96) -szp- válasza viano (#94) üzenetére


-szp-
aktív tag

tavaly: 9900, 14 900, 29 990
most: 4490, 7990, 11 990

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#97) Wesder


Wesder
félisten

1mbps-el megy a YT 720p-n?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#98) gergejly


gergejly
aktív tag

hogy f*százzák a upc-t, hogy megint feltalálták sebességkorlátos netet

(#99) -szp- válasza Wesder (#97) üzenetére


-szp-
aktív tag

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#100) Wesder válasza gergejly (#98) üzenetére


Wesder
félisten

Azért fasza mert viszonylag olcsón kapsz szinte korlàtlan (szerintem 50-100GB netet). Ha megy a YT rajta és a voip is tiszta, akkor minek 150mbps?

szp

Hàt akkor ezt benéztem :D

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.