Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A második részhez nem volt szerencsém, az elsőt meg évekkel ezelőtt játszottam végig, mikor beszereztem egy PS3-at. A memóriámmal dicsekedni nem lehet, így simán elképzelhető hogy az idő megszépítette az emlékeket, de úgy rémlik, hogy Ellie a játékban egy aranyos kislány volt. Ezzel szemben a sorozatban a lángosképű csajtól mindig viszketett a tenyerem. A sorozat kb 3 nézhető részt tartalmazott, számomra óriási csalódás volt...

Rip and tear

(#2) Lenry válasza Zolaash (#1) üzenetére


Lenry
félisten

igen, valószínűleg az idő lehet, mert egészen jól hozta Bella Ramsey Ellie-t :))

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maga a sorozat tényleg szinte analóg a játékkal, de mi volt az irodalmi alap?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) Lenry válasza philoxenia (#3) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudok róla, hogy lett volna irodalmi alap (legalábbis közvetlen biztos nem)
Druckmann egy saját sztoriötletéből akart egy képregényt írni, de nem talált kiadót, később ezt az ötletet ültette át a játékba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) philoxenia válasza Lenry (#4) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így viszont a játék sztoriját is hasonlóan írhatták meg, mint mostanában a forgatókönyveket.
A W3 esetében a más fajúak a kisebbség, az "érzékenyítés" arra talál utat, míg a sorozatban belekeverték a bőrszínt és a szexuális identitást, ami nyilván más irányba viszi a sztorit. A sorozatok hibája amúgy, hogy a regényíróktól eltérő sémákat használnak, szeretik maguk csavarni a történeteket. Ez nem csak a Vaják esetében van így, a GoT is nagyon csúnyán elment a legtöbb rajongó szerint, de nézd meg mit műveltek pl. Philip K. Dick kisregényével, a "The Man in the High Castle " -vel a sorozatban.
Ilyenkor attól is függ az ítélet, hogy melyiket látod hamarabb. Nemrég néztem meg a "Let the Right One In" első évadát, ami tökre bejött, de nem olvastam a regényt és nem láttam a belőle készült svéd vagy amerikai filmet.
Kíváncsi vagyok a TLoU harmadik évadára, ha a játéknál hamarabb jön ki.
Az Uncharted játékkal nem játszottam, mivel nincs PS4-em, de a barátom igen, így nagy vonalakban ismertem a sztorit és a jeleneteket. Nekem a film viszont így nem sok újat adott. Klisének éreztem az egészet.
A "The Gray Man"-t pl. felénél abbahagytam, nekem unalmas volt. Nem igazán volt több semmivel az átlag hasonló filmeknél. A LoTR-nál a film nagyon jó volt, bár addigra rongyosra olvastam a könyvet, amit az első kiadás megjelenésekor vettem meg, még a középiskolában. A játék viszont nem igazán jött be.
A sokadik bőr, mindig kérdéses, de míg a GoT és a LoTR előzménysorozata az "elmegy" kategória, addig a Vajáké szvsz. katasztrofális...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) Lenry válasza philoxenia (#5) üzenetére


Lenry
félisten

az Uncharted játékok Indiana Jones / Tomb Raider színvonal, nem kell tőlük ennél többet várni. akció-kaland ugrálda-lövölde, némi sztoriszerű körítéssel.
gondolom a film se több ennél

Kíváncsi vagyok a TLoU harmadik évadára, ha a játéknál hamarabb jön ki.

ha marad ugyanaz a showrunner-páros, akkor én úgy gondolom, hogy szoros párhuzamban maradnak, inkább az a kérdés, hogy egyáltalán lesz-e, mert egyelőre nem létezik harmadik játék, bejelentve sincs.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.