Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

8800-ast ne. Akkoriban olyan masszív TDP ugrás ágyazott meg az ROHS- ólommentes forraszanyagából származó magasabb meghibásodási hajlamnak, hogy masszív lutri a korabeli csúcskártya.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) Lenry válasza TheLázs (#1) üzenetére


Lenry
félisten

jó tudni, köszi az infót :R

jut eszembe, be is dobom a múltkori bejegyzésedbe ennek a linkjét. csak a statisztika miatt :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) flymi válasza Lenry (#2) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

8800 GTS olcsó és jó erre a célra, nem döglik úgy mint a GTX és az Ultra.
De helyedben inkább a 9-es szériából néznék valamit. (9500/9600 GT nem egy nagy érvágás anyagilag sem és ezek már elmennek passzív üzemben is ha fontos a csönd, érdemes olyat nézni)
Nekem is van:

Rohadtul kár azért a GTO-ért, annak polcon lett volna a helye. Igaz állásukban is kimúlhatnak már ezek az öreg vasak.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) weiss


weiss
addikt

2007-ben 45 000 most kb. 68 000. Ha jól látom, annyiért most is kapsz használt 1070-et.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5) C4mp3r


C4mp3r
addikt

kar erte, az en kezembe is kb. 1 hete akadt a regi msi x1950pro-m, kivancsisagbol kitisztitottam, meg kapott uj pasztat, ugy tunik semmi baja, bar tesztelni nem nagyon tudom w10 driverek hianya miatt. van itthon meg egy asus a8n sli benne egy athlon 64 3k valami, ha sikerul szereznem egy folosleges tapot lehet osszerakok egy retro gepet.

(#6) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Kérdés, hogy mi ment tönkre, chip vagy forrasztás.
Egy reflow-t lehet megér még a téma (szakember, nem hajszárító). Nem egy mindennap előbukkanó kártya.

(#7) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A hibajelenség ennyi volt, lefagyott, és utána nem adott képet?
Próbáld meg egy finom, 800-1000-es vizescsiszoló papírral megdörzsölni, az érintkező lábakat.
Amolyan, finoman jelleggel.
Párszor végigsimítod,az érintkezőkön, és látni fogod, milyen fényes lesz tőle.
Ez leszedi az aranyról a rárakódott szutyit.
Nem egy ram, vga, indult hibátlanul el újra.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#8) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

TheLázs
+1, én is így jártam anno a 8800GTS-sel. Elég gyakori hiba volt akkoriban, hardverapro is tele volt csíkos és széteső képet produkáló 8800-kal.
Nálam a memória BGA alatti forrasztások adták meg magukat, 2 alkalommal tudtam javítani, a 3. végleges halál volt.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#9) Alpi. válasza TheLázs (#1) üzenetére


Alpi.
addikt

G80-ast legalábbis ne, de volt G90 valahányas gpu-val is 8800. Azok azért magasan életképesebbek.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#10) Dr. Romano válasza Alpi. (#9) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Döglöttek azok is mint a legyek. G80-G92 ig (8-9 széria főleg) kb kuka mind (akkori számtechboltos tapasztalataim alapján)

Saját 8800GT-men vásárlást követően szinte azonnal egy 3 slotos hűtés volt AC S1 + 12CM venti. Majdnem bírta két évig pedig 60 fok fölé igen ritkán ment.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Alpi.


Alpi.
addikt

"iszonyat hangos a 7900GTO után" Jaja, nekem is van egy Gto-m és ha van olyan, hogy halk vga, ez az ! Kicsit hihetetlen is, hogy a kor szinvonalát nézve, mennyire komoly, NAGY ventis :DDD hűtés került erre.
Egyébként van olyan 3870-esem, amin 98%-ban ez a hűtő van.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#12) twollah1976


twollah1976
őstag

Lehet, hogy egy ujragolyozas feltamasztana.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) Alpi. válasza Dr. Romano (#10) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, az sem lett az öröklét jelképe, de azok már legalább kezelhetőbb hőfokon mentek vagy mentek volna, mert egy részére siralmas hűtési megoldások kerültek. Egyébként nekem nem nagyon tűnt minőséginek amit eddig láttam. Tudom, egy nyák láttán kialakuló érzésről beszélni nem túl szakmai, de ez volt a benyomásom. Az elődök és aztán az utódok is valahogy komolyabban kimunkáltnak tűntek.
Nálam van egy 9800Gx2 és utoljára még nem volt gondja, de vízes, pont amiatt, mert bízok benne, hogy bár ritkán használom, de befolyásolja majd az élettartamát. Talán ! Talán a jó irányba ! :DDD

Plusz van egy 9800 Gtx és egy Quadro Fx3700 is, amik eddig hibátlanok. Ezzel szemben G80-as vga, ha jól számolom 4 hullott el a tulajdonomban. Akkor fogadtam meg, hogy többet, legyen az 1000 Ft akár, nem adok ki ezért a típusért.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#14) Dr. Romano válasza Alpi. (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekünk a boltban jó kis gyűjteményünk volt ezekből a 8-9-es ganyékból :D
Anno 4-5db-ot haza is hoztam amiket csak otthagytak az ügyfelek. Bevágtam őket a sütőbe, de sajna elbeszéltem az időt, túlfőttek és szép barna ropogós lett az összes nyák :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Vagy! Ha csak képet nem ad lehet úgy járt mint a 8400-am

Maga a kártya full működik csak a kimenete offos.... Néztem a forraszásokat izgettem mozgattam nem ad képet.

Retro gépembe van fizikát számol a 2x 6750 cf nek :C
Vicsa imádja, de lenyestem pci-e 1x re megy gond nélkül (tudom egy barbár állat vagyok)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#16) Lenry válasza Lacika112 (#15) üzenetére


Lenry
félisten

Nem csak kép nincs.
Onnan tudtam rögtön hogy a VGA távozott az örök bitmezőkre, hogy még az a fajta Abit alaplapom van, amin egy kis digitkijelző írja hogy hol tart a boot, aztán ha megáll, akkor felütöd a kézikönyvet, és kiolvasod belőle hogy a 25 azt jelenti hogy a VGA-t inicializálná, csak nem sikerült.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

2007-ben érettségiztél? :P
fiatal...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Őszinte részvétem!

A Leadtek 6600GT Extreme SLI után úgy volt, hogy ilyen karim lesz, de végül HD2900pro lett(kettő is, de a CF nem épült meg végül). :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.