Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Spica
2 hetes a cucc. :D
Sok zene, sok játék, net, asszonnyal csörgetés, néha sms
1 nap. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#2) k.


k.
őstag

Nekem:
I8910HD
Sok nyomkodással :1 Nap
Kevesebb nyomkodással: 2 Nap.
Ennyi:D

(#3) Daweee


Daweee
őstag

* Samsung B130
* féléves-éves lehet
* viszonylag kevés használat
* nem lehet rajta játszani, zenét hallgatni, netezni, semmit :)
* 1 hét +

(#4) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Nokia 5800 (most épp szervizben van, E51-et használom)
- 3 hónapos
- Naponta negyed óra telefonálás, és 2 óra zenehallgatás (headsettel)
- GSM only
- 3 napig bírja, jó esetben.

Nokia E51
- 1,5 éves korában
- Naponta negyed óra telefonálás, és 2 óra zenehallgatás (headsettel)
- GSM only
- Hétvégétől hétvégéig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#5) Wictor


Wictor
senior tag

Sony Ericsson W580i
- 1 éves múlt
- napi kb. 5 sms, pár perc hívás, sok zene (headsettel), még több "internet"
- 2 naponta igencsak tölteni kell...

[ Szerkesztve ]

(#6) Lenry válasza szombatitomi (#4) üzenetére


Lenry
félisten

akkor ez a hosszú üzemidő business-class sajátosság lehet, mert vannak itthon régi Nokia prospektusaim, ott is azzal vagánykodtak, hogy a 6210 egy feltöltéssel 11 napot, a 6310 18 napot megy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nekem Sharp 550SH
Úgy 4-5 napig bírja

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) madstunt


madstunt
addikt

K850
-kb 1-1,5 éves lehet (használtan vettem és nincs dátumra utaló dolog vele)
-Napi 1-2 óra net 5-7 óra zene(ebből minimum fél külső hangszórón) 7-8 fénykép 3-4 sms 1-2 pár perces hívás
-minimum napi egyszer töltöm(még akkor is felrakom éjszakára hétköznap ha van még 30-40%,hétvégén meg csak akkor hamár nagyon lenn van)

Anno a Nokia 5610-emnél az alábbi volt:
1 éves
napi 5-6 sms 1 híváskezdeményezés 4-5 fotó és 6-7 óra zene
szintén naponta töltöttem és az éjszakát rep módban töltötte

[ Szerkesztve ]

(#9) vwpolopg


vwpolopg
őstag

-E50
-olyan 2 és 1/2 éves,
-változó használat, napi több hívás, sms, játékok és zenehallgatás
- átlag 2-3 naponta töltöm

[ Szerkesztve ]

(#10) chubii


chubii
senior tag

Lg KP500:
- kb fél éves
- egy kis telefonálás és néha 1-2 SMS, ritkán zene, semmi játék
- van hogy 10 napot is kibír egy töltéssel, átlag 5-6- nap

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

A 6 éves Sagem MyV-55-öm 4-5 napig bírja az eredeti akkuval, a pár hónapos Nokia 2730 Classic 3-4 napig bírja (a Sagem újkorában párszor 2 hétig is elment!).

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hm, ezekkel a dolgokkal hadilábon állok. Mindegy milyen telefonról is van szó (van egy pár) Az egy nap/töltés (kivételek a HSZ végén). Mivel annyit van használva az éppen kezemben lévő. Egyes darabok mennének másnap is, de nem jutok töltőközelben mire oda jutna az akku, ezért töltöm minden nap éjjel automata időzítővel indítva és leállítva. Jelenleg a N 6300 van aktívan nyúzva.
A N 6630-asom az ami 2 nap/töltést bír, de azt lazán. Az E90-es is hasonlóan viselkedik.
Ha éppen nem bántom őket (típustól függetlenül) akkor pár napot elmennek, egy hetet soha sem ment el egyik telefonom sem, és én éjjel ha törik ha szakad kikapcsolom őket.
Készenlétben (nulla hívás sms egyebek) szerintem 1.5 - 2 hét is elmenne a 6630, de pl a 6300 olyan 4 nap után meghalna. E90nek egy hetet adok ebben a felállásban.
Furcsa egyszerre sok telóról beszélni. :F

[ Szerkesztve ]

(#13) moha21


moha21
addikt

Ha zenélek naponta töltöm, ha nem 4-5 nap. KP500

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14) At4


At4
tag

Nokia 5800
~3 hónapja van meg
em nagyon telefonálok, inkább sms, napi 4-5
játszani nem játszok rajta, ritkán filmet nézek, de minden nap hallgatok zenét rajta, 1-2 órányit
szombatonként töltöm :DDD

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#15) vans?


vans?
őstag

E51.
Valami gebasz van vele, mert új akksival is max 2 napot zúz kevés nettel, nulla zenével és játékkal, nem túl sok telefonálással. No mindegy azért szeretem.:D

hábm bábm

(#16) Kolondrum válasza Lenry (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennyire nem írsz sms-t meg egyebek?

(#17) Valty


Valty
aktív tag

Nokia N85
6 hónapos
Minden nap telefon, SMS, mail, több órányi zenehallgatás, úgy 4-5-6 napig bírja :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Lenry válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Lenry
félisten

tavaly november óta 233 Ft van a kártyámon... nincs pénzem feltölteni, úgyhogy nem :DDD
annyira pont elég, hogy meg tudjak bárkit csörgetni, és pofátlanul visszahívassam magam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Kolondrum válasza Lenry (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezt nem hiszem el már ne haragudj.
közel 6 hónapja.
Amúgy én csak akkor telefonálok ha muszáj (a szót érdemes elemezni), kizárólag a szolgáltató vonja le az sms csomagját, közel 5 éve non stop. (értitek ;) )
Törekszem arra, hogy ne kelljen ezzel foglalkoznom, most az a terven h egy évre előre feltöltöm. Kissé durva belátom.

Tedd fel kérdésnek: Ki mennyit szán havonta telefonra! Én marha kíváncsi lennék! :))

[ Szerkesztve ]

(#20) Lenry válasza Kolondrum (#19) üzenetére


Lenry
félisten

pedig tényleg így van... szívesen meg is mutatnám, ha a my t-mobile bármi többet mondana annál, hogy "Hiba
A szolgáltatás jelenleg nem elérhető, kérjük, próbálja meg később! Megértését köszönjük! "

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Kolondrum válasza Lenry (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az naon kellemetlen amikor annyi sincs h csörizz! Mert pl valaki felvette.... Húúú régen ez mennyire nagy gond volt.

(#22) Lenry válasza Kolondrum (#21) üzenetére


Lenry
félisten

annyi még van. de tényleg nem több
és az utóbbi időben egyszer sem volt fölösleges 3000 Ft-om, hogy feltöltsem... evvan :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) k. válasza Kolondrum (#19) üzenetére


k.
őstag

Hmm
Nekem a szüleim töltik fel DE:
kb 6 ezret(most lett mobilnetem hozzá(hiába no telóm szereti a netet:D) de igyekszem ezért kevesebbet telefonálni, hogy beleférjen)
SMS-t ritkán küldök, annyira nem szeretem.

(#24) Kolondrum válasza k. (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Régen nekem is töltötték, havi 3600-al, ugye ez nem ma volt. Kevés volt vagy épp nem használtam fel.
Kitérő: Tesóm SE j200-as kapott karácsonyra, azóta fóliás, csak ébreszt, soha nem telefonált még vele, egy db sms-t sem írt és nem is viszi magával. Jelezném a J200-as akkoriban zsír jó telónak számított. Évek óta a fiókjában van. Én ezt nem tudom felfogni de ez már mellékes.
SMS: 99.9999%-ban, mivel "free", a 70-es 30-as meg pukkadjon meg.

[ Szerkesztve ]

(#25) nem_tom


nem_tom
őstag

Az én übergagyi Nokiám (mármint nem a márka, hanem a telefon) általában kb 4-5 napig húzza.
Amúgy nyáron kaptam, és csak napi 1-2 telefon, valamikor kicsit több, másra nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#26) dízelracer válasza Badman 4ever (#11) üzenetére


dízelracer
senior tag

2003-as My-X6 első gyári akksival simán kibír ma is 2napot. Ha nem pofázok rajta 4-5napot is.

(#27) k. válasza Kolondrum (#24) üzenetére


k.
őstag

Van nekem is ilyen osztálytársam. A tesódnak vannak úgy barátai? Nem azért kérdezem, csak akkor szokott ilyesmi lenni. Vagy lehet aztán, hogy nem egy idegeskedős/aggódós típpus és nem érzi szükségét a telefonnak.

(#28) Kolondrum válasza k. (#27) üzenetére


Kolondrum
félisten

Régiek vannak nem rossz gyerek, de pl hozzám képest maga az ördög(figyelembe véve, hogy én ebben a koromban milyen voltam)! Ő invers én.
Nem érzi szükségét a telónak, meg ezer más dolognak sem.

[ Szerkesztve ]

(#29) mrbig25


mrbig25
őstag

SonyEricsson M600i
2 éves múlt
napi 1-3 óra zene
napi 10-15 perc beszélgetés és 1-2 sms
kb. 2 napot bír átlagba (bár 30-40 percnyi Worms felfalja legalább a fél aksit :DDD )

...

(#30) PierNight


PierNight
aktív tag

LG Arena
Napi 2-3 óra zene
5-15perc hívás néha 1-1sms
2 naponta tölteni kell mert a 3. napot már nem éli túl..
telszámlám elkeserítően sok lett (az átlagomhoz képest 3-4ezer) hát most 6 lett...jövő héten átlibbenek djuice 20ba :D

(#31) cskamacska


cskamacska
addikt

Samsung SGH-i780
sacc/kb másfél éves
Ha nincs használva(max pár rövidebb telefon, néha megnézem az időt - egyébként automatán kikapcsolt képernyővel szundít) kb 4-5-6 napig bírja. Videózás és a GPS viszont szépen meríti az akksit, volt hogy bekapcsolva maradt az iGO(nem minimálban hanem teljes 2D/3D-s nézetben) és lekapcsolt a telefon nap vége elött(sajna a DivX sincs jobb hatással rá - jópofa hogy konvertálás nélkül megeszik bármilyen filmet, de max 1-2 a limit, mert a 3. közben valszeg már kikapcsolna).
Játék/wifi kevésbé vészes, de szintén megterhelő, legkevésbé talán a sima zenehallgatás tesz be neki. Összességében, ha aktívan használva van, akkor naponta kell tölteni. Ha nem buzerálom, csak telefonnak van haszálva közepes hívásokhoz, ill a képernyő fényesebbre van kapcsolva a napfényben olvashatóság miatt, akkor 2-3 nap a vége.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) talmida


talmida
Közösségépítő

3 éves wing. Ha sokat hallgatom, akkor naponta, ha csak telefonálásra használom, akkor 2 naponta kell tölteni.

IN GOD WE TRUST!

(#33) joey04 válasza k. (#2) üzenetére


joey04
titán

ugyanez.
csak a készülék iphone 3g, aug-ban lesz 2 éves.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Janix14


Janix14
csendes tag

5310 Xpress Music:
*Napi 3 óra zenehallgatás
*Telefonálás
*SMSezés

És így kell 4-5 naponta töltenem. :B

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#36) sagesz93


sagesz93
addikt

LG Aréna
-kevés telefon, sok sms
-sok zene, minden nap legalább 10perc wifi, kb. ennyi játék, és sok nyomkodás
-átlag 2 nap, ha 3.-ra elviszem hazafele már nem tudok zenét hallgatni :DDD

(#37) Drenadar


Drenadar
veterán

HTC Desire
nincs egy hónapos sem.
Első nap fél napot sem bírt ki.

most kevesebb nyomkodással kb folyamatos GSM nettel, wifi, GPS, stb kibír talán másfél napot, de este mindig felteszem töltőre, egész éjszaka wifin van. És persze ezt használom főleg telefonálásra.

Nagyon nem érdemes ezeket összehasonlítani. nem mindegy mekkora a kijelző, érintős-e meg stb....

(#38) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tisztázzuk, ki mikor teszi töltőre. :C Csak mert én soha egy li akkus telómat sem hagytam még annyira lemerülni hogy kiabáljon nekem vagy kikapcsoljon.

(#39) McKane


McKane
senior tag

'reggelt!

LG KU 250.. 2,5éves telefon..

mivel a mikrofon eléggé saját életet él (értsd : telefonálás közben elmegy a hang, én nem hallom a túloldalt,vagy fordítva,ők nem hallanak engem, másik eshetőség,szétkapcsol telefonálás közbe a cucc :D )
szóval, a beszélgetés rész nagyon minimális a használatnak..
inkább sms/MMS .
plusz reggelente ébreszt engem .
nem játszok,nem nézek egérmozit rajta,netezni még úgy nem szoktam ;] .

így az akksi bírja 6 napot..
de azt tudom, mikor meglett, ment ezerrel a 3G-s videó-telefonálás. :DD na akkor naponta töltöttem..

Üdv.: McKane

(#40) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Most egy HTC Tattoo-m van, azt kedd este óta tudhatom magaménak, minden nap feltettem töltőre, bár volt, hogy este csak félig volt. Meg hát még most nagyon nyúzom, így merül, de mikor rádugom a gépre, hogy rakja rá valamit, akkor meg tölt, szóval nincs pontos adat, hogy mennyit bír.

Nokia E51: eladás folyamatában van, 2 naponta töltöttem, általában sok zenehallgatás mellett, néha netezés wifi segítségével.

Vodafone 225: ezt második telefonnak vettem, mert drága volt a 20-asról a 70-est hívni. Ez kibír több napot is úgy, hogy csak telefonálok és smsezek néha. Megkockáztatom, meglett volna az 1 hét is, de hát mindig rádugtam inkább a töltőre, nem várom meg, hogy lemerüljön.

Samsung Monte: péntek óta van ilyen is nálam, de még csak 5 percre volt bekapcsolva, míg megnéztem, hogy minden oké-e vele. Azóta dobozában keresi új gazdáját, nem töltöttem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) Samus


Samus
addikt

Nokia N82,

-2 éves
-Ha szinte hozzá sem nyúlok, eldöcög három, három és fél napot.
-Ha használom, két nap
-Ha sokat telefonálok 1 nap
-Ha három órát navigálok vagy Wifin netezek, akkor három óra

Töltés ideje 2.5 óra.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42) Xirtam


Xirtam
veterán

Hello Lenry!

Samsung S5230

3 hónap; 4 hét; 2 nap azaz 120 napos a telefonom.

Naponta szintúgy 10-15 csörgetés páromnak oda vissza, + sms naponta 5 db. 1 óra zene. Fényerőm 50%. Így 1 hetet bőven kibír a kicsike! :K

[ Szerkesztve ]

(#43) ABE


ABE
őstag

Nokia N78:

- 1,5 éves
- az alapfunkciókon kívül sok szolgáltatását kihasználom: net, kamera, játék, zene, elég sokat nyüstölöm
- használattól függően úgy 1-3 napot bír nálam, de jellemzően 1-2 naponta töltöm, hogy ne merüljön le idő előtt

[ Szerkesztve ]

(#44) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Nokia ilyen régi szürke, olyasmi mint a 3120
talán 2 éves
Naponta, kétnaponta használom, kizátólag telefonra és sms-re
4-5 naponta töltöm, de nem amikor lemerül, hanem azért töltöm, hogy NE merüljön le. amúgy sztem 1 hetet bírna köbö

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#45) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nokia 5530:

- egy hosszabb sulis napon 3-4 óra zene, esetenként ~40 percnyi film, 1-2 óra wifi-s netezés, pár perc hívás, 1-1 sms -> este megy töltőre(akkor is ha nincs 0-án, mert nehogy másnap menet közben fogyjon ki a szufla)

- itthon zene és film nélkül, viszonylag sok nyomkodással kb 2 nap

- kevés használattal talán menne 3-4 napot, de olyan még nem volt, lévén azért vettem, hogy használjam :D Illetve még viszonylag új is nekem(~1 hónapos)

kb ennyi :)

Everybody lies.

(#46) Lenry


Lenry
félisten

nos... a postok alapján azt a következtetést kell levonnom, hogy a business-class Nokiáék meglehetősen jó üzemidővel rendelkeznek, és az én telefonom is ezért bírja sokáig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) k. válasza Kolondrum (#28) üzenetére


k.
őstag

Én ilyenek nélkül el nem tudnám az életem képzelni:D
Egyébként ha már szóba került, én általában -tudva hogy meddig bírja- úgy töltöm, hogyha 3 kocka van még akkor marad ha 2 akkor megy a töltőre, mert akkor már nem bírja végig a napot. Érdekes, de a leghosszabb ideig az utolsó kis kockát mutatja(azután ha a kocka eltűnt átvált "safe" módba és gyakorlatilag alig lehet vele valamit is csinálni).

(#48) Lenry válasza k. (#47) üzenetére


Lenry
félisten

nekem tegnap óta egy kocka van a 7ből, ilyenkor már minden komolyabb interakcióra bedobja a kis ablakot, hogy "Merül az akkumulátor", de még ha telefonálok, akkor is lazán ki fogja húzni estig.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) dedike válasza Lenry (#46) üzenetére


dedike
addikt

Talán egy kivételével, ami konkrétan (a még utóddal sem rendelkező) E66. Egyben számomra az eddigi legjobb/legszebb Nokia. :K

Egyébként N97, novemberi, ha kímélem 5 nap, ha nem, akkor estére vége... :B

Jó szerencsét!

(#50) dqdb válasza Lenry (#46) üzenetére


dqdb
nagyúr

Samsung E900 napi átlag 1 óra beszélgetéssel 3-4 naponta, de többször volt olyan, hogy délután már lemerült (összejött pár óra telefonos support).

Aki a business class Nokiát business class stílusban használja, az naponta tölti, vagy sűrűbben. Az egyik munkatársam rendszeresen pótaksival járkált, mert rendszeresen leküldte délutánra a 6230-at, az N73-at, majd az N95-öt is. Bár ő az extrém kategóriába tartozik, ha negyed óráig nem csörög a telefonja, akkor elkezdi keresni, hol hagyta el :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.