Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

mellon

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Gyorsabban épül a ház, mint ahogy írod. :P

[ Szerkesztve ]

(#3) 426os


426os
őstag

Az nem gáz, hogy télvíz idején épült? Gondolok itt a betonra, faanyagokra.

.

(#4) hoffman_ válasza Lenry (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mondd jóbarát, és vidd vissz a duplaszárnyas ajtód :ddd

:C

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Lenry válasza D1Rect (#2) üzenetére


Lenry
félisten

(#2) D1Rect ez így van :D :R

(#3) 426os elvileg nem, a vállalkozó szerint sem bár érthető okokból nem ő a legmegbízhatóbb forrás ebben a kérdésben
szóval remélem nem

(#4) hoffman_ bíztam benne, hogy lesz, aki érti :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) joeetm válasza 426os (#3) üzenetére


joeetm
tag

Mikor asztalosnak tanultam, egy gyakorlat erejéig voltunk kint habitat-os építkezésen nyílászárót beépíteni, az is télen épült, hasonló felépítésű, ott nem tűnt úgy hogy probléma lenne. :)

_Az a hülye aki nem normális_

(#7) flashpointer


flashpointer
őstag

Kiraly konnyuszerkezetes, tetszik hogy egyszintes, pont amilyet en is epitenek. Utananeztel hogy fa elemek helyett acelbol epitve mennyivel dragitotta volna meg?

(#8) Met


Met
nagyúr

Ez így mennyivel olcsóbb mintha téglából lenne?
Amúgy irigyellek, kéne ide egy ajtó, elő a dekopírt és hajrá :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) Lenry válasza flashpointer (#7) üzenetére


Lenry
félisten

még nagyon az elején megnéztem az acélszerkezetet, de asszem drágább is volt, meg nem is nagyon találtam céget, aki a környéken ezzel foglalkozna, így gyorsan el lett vetve a dolog, ezért mostanra már közelítő árat se tudok mondani, hogy mennyivel kerülne többe.

egyszintes: nem is ajánlották, hogy emeletes legyen, állítólag nagyon durván lehallatszik meg recseg-ropog az egész, ha valaki fönn járkál.

(#8) Met ugyanez téglából kb 30-40%-al lenne drágább

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem horror nulláról építeni? Mi hova miért stb?
Jó látni ilyen bejegyzéseket, a kocka dolgok helyett. Az is szép, h meg mered mutatni. Nekem kimerül majd kb hűtő meg egyéb ilyen dolgok tesztelésében. :D darálós kv főző (imádjuk, kb neve nincs csak) stb.

(#11) Lenry válasza Kolondrum (#10) üzenetére


Lenry
félisten

dehogynem, azóta el is mondom akinek csak lehet, hogy ne építsen, mert hülyeség :D
rengeteg türelem kell hozzá (meg persze egy csomó pénz), de a végén lesz egy házad, ami pontosan olyan, mint amilyenre szeretted volna.
aztán hogy ez utóbbi pozitívum vagy negatívum, az már csak akkor fog kiderülni, amikor benne laksz :D

ha nem olvastad még, akkor ajánlom a sorozat többi részét

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) UnA válasza flashpointer (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 a könnyűszerkezetes, egyszintesre :)

(#13) apezka


apezka
tag

Ahh... már teljesen el is feledkeztem erről a projektről! :)
Viszont jó látni, hogy újra beindult az utolsó "lehangoló" bejegyzések után!
Viszont érdekelne, hogy milyen szigetelést tettetek a falakba? És hogy nem lett kicsit alacsony a tető? Mármint nyilván nem tetőtérnek, de egy kis padlás lehet nem árt, mert sok dolgot el tud rejteni.
Az utolsó képen kicsit meglepődtem azon az oszlopon aztán elolvastam a szöveget és rájöttem mi hiányzik a képről. Tartó szerepet is ellát az az oszlop, vagy csak az elmaradt fal rész határolója lenne?

Kíváncsian várom a folytatást, ahogy eddig is, mert hasonló procedúra előtt állunk mi is és kellenek a tapasztalatok/ötletek.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#14) Met válasza apezka (#13) üzenetére


Met
nagyúr

Én azon a képen nem értettem a macskát.
Írta hogy a macskáig kellene érnie, gondolkoztam hogy az építőiparban mire használhatják a macska elnevezést, azt hittem valami olyan elnevezés mint a szelemenfa :D
Aztán nagyítottam a képet és megértettem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15) kraftxld válasza Lenry (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó a könnyűszerkezetes, nekünk is az van de két szintes.
Nem vészes a zaj, csak ha nagyon nagy aktivitás van fent :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Lenry válasza apezka (#13) üzenetére


Lenry
félisten

ilyen a fal

a belső falak ki vannak töltve kőzetgyapottal, két oldalt pedig gipszkarton.
a külső falak is ki vannak töltve kőzetgyapottal, a belső oldalukon két réteg gipszkarton, kívül pedig párazáró fólia, egy réteg OSB lap, hungarocell, és nemesvakolat.

padlás: valamennyi van, gimnasztikagyakorlatokat nem kell ott fenn végezni, de annyi hely akad, hogy feldobáljam a ritkán használt cuccokat meg az üres dobozokat, többre meg nincs is szükség

oszlop: szerintem csak a mellvédet lezáró szerepe van, mert amikor legelőször feltűnt a mellvéd hiánya, akkor még oszlop sem volt. akkor szóltam a kivitelezőnek, az oszlopot megcsinálták, a falat azóta sem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) szipipeti válasza Kolondrum (#10) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Az új olcsóbb...

Hulladék válogatás, szállítás, lerakás...
ez magában alsó hangon minimum 2-3 millió...
Bontott anyagot nem tennék új házba,,, Régi (30+os épületben teljesen cserés a nyílászárók, elektromos hálózat, víz, szennyvíz, fűtés...) - talán a szőnyegek, járólapok és a vakolat egy része is...
50-60+-osnál nagy eséllyel komoly beavatkozás, vagy csere kell a tetőn... (ácsolat, ereszdeszkák, bádogos munka... cserépléccsere...+ szigetelés)
Új kémény kell kompletten a régi helyett, a régi kuka...
Gyakorlatilag csak teljes felújítás esetén csak az alapozást, (esetleg a szigetelését), a közműbekötéseket, és a falak építésének költségét spórolod meg....
És van minimum 6-10 de inkább 15-20 konténer szemeted, amit el kell szállítani, + egy csomó gép és emberidő a bontás...

(#18) szipipeti válasza Met (#14) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Olyan van, ( az iparban), hogy "futómacska", de ez... csak áll a sarokban és les, hogy hol a megígért fal...
Lesz egy boldog macsek, ha kész a ház... (általában nem szeretik a rumlit, a változásokat)

[ Szerkesztve ]

(#19) Lenry válasza Met (#14) üzenetére


Lenry
félisten

lol :C :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) DeFranco válasza Lenry (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tűzgátlás valahogy megoldott?

(#21) Lenry válasza DeFranco (#20) üzenetére


Lenry
félisten

a fa valami tűzgátló anyaggal van kezelve, és a gipszkarton is a lassanégős változat.

meg persze igyekszünk nem felgyújtani :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Met válasza Lenry (#21) üzenetére


Met
nagyúr

A szigetelések is tűzgátlósok?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23) DeFranco válasza Lenry (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok-ok, csak ahhoz azért drága hogy gyufaház legyen... gondolom van ennek valami több lépcsős megoldása csak kíváncsi vagyok, hogy nálatok ebből mit alkalmaznak és miért pont azt.

(#24) Lenry válasza DeFranco (#23) üzenetére


Lenry
félisten

ennyit tudok a dologról, amit leírtam, többmindenből nem áll a fal, meg szerintem már nem is fog, úgyhogy ennél jobban nem tudok válaszolni a kérdésedre

(#22) Met passz, gondolom igen, de majd megnézem (biztosan rajta van a csomagoláson)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Cathfaern válasza Lenry (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"ugyanez téglából kb 30-40%-al lenne drágább"

Biztos? Kb. fél éve még mi is építkezni akartunk (aztán rájöttünk, hogy nem hiányzik az nekünk :D), akkor futottunk érintőlegesen egy kört a témában, de akkor az jött ki, hogy kb. ugyanott leszel végeredményben ha hasonló paramétereket szeretnél.

(#26) updog


updog
senior tag

Respect a kitartásért, és gratula, hogy kezd beérni a gyümölcse!

Milyen durva már, hogy csak így a képeket nézegetve, főleg ha nem olvasná az ember az előző írásokat, azt mondanám, hogy hmm, ezt pár napos meló, aztán kész a ház, akár én is megcsinálnám a haverokkal :) Persze egy pillanatig sem degradálnám az ezzel járó dolgokat, én végigcsináltam egy lakás nullára csupaszítást / felújítását...
Azóta én is azt vallom, mint kb. mindenki aki átesik ilyeneken: még csak felújítandó lakást se vegyen az ember soha, csak az összeveszés, időel****s, kínlódás a szakikkal.... Persze így utólag már boldogok vagyunk a lakásban, de nagyon durva másfél év volt mire mindennel végeztünk (az első két hónap kivételével már ott laktunk, épp betonig volt minden bontva, mikor kiraktak az albiból, porban, ajtók nélkül, dobozokból éltünk hónapokig).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#27) A Zéé válasza Met (#22) üzenetére


A Zéé
addikt

a kőzetgyapot a leginkább tűzálló szigetelőanyag. :K

Just a simple Lineman...

(#28) Lenry válasza Cathfaern (#25) üzenetére


Lenry
félisten

kulcsrakészre, fix áron vállalta a kivitelező, fix négyzetméter árakkal. abból kiindulva mondtam a 30-40%-ot, hogy ennyivel lett volna több, ha téglából kérem tőle ugyanezt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Lenry válasza updog (#26) üzenetére


Lenry
félisten

én pont ezt az ideget akartam elkerülni azzal, hogy olyan generálkivitelezőt kerestem, akinél nekem csak dolgok színét kell kiválasztani, minden mást intéz, mert nekem se időm, se energiám, se szakértelmem ahhoz, hogy én fussak a dolgok után.
így is rengeteg mindennek utána kellett nézni, meg figyelni, hogy minden rendben legyen (látod, még így is lemaradt egy fal), el se tudom képzelni, hogy mi lett volna, ha minden nekem kell intéznem.
úgy valószínűleg bele se vágtam volna.

"azt mondanám, hogy hmm, ezt pár napos meló, aztán kész a ház, akár én is megcsinálnám a haverokkal"

nettó pár nap alatt tényleg megvan, csak ugye kell hozzá a szakértelem, meg a tapasztalat és az eszközök :)
egyébként van olyan kolléganőm, aki a férjével, meg pár ismerősükkel saját kezűleg húzták fel a könnyűszerkezetes házukat (igaz, nem pár nap alatt), és azóta is abban élnek, szóval nem megvalósíthatatlan a dolog.

a melléképületet már én is magam szeretném csinálni, ezért is fotózom szorgosan a munkafolyamatokat :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Grafiqs válasza DeFranco (#20) üzenetére


Grafiqs
őstag

A gipszkarton tűzvédelmi besorolása A2 (nem éghető anyag, de tartalmaz éghető anyagot is), míg a kőzetgyapot A1 besorolású (nem éghető anyag, csak nem éghető anyagot tartalmaz).

Magyarul elég biztonságos. ;)

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#31) palfitom


palfitom
félisten

Ohh, bakker, szép "kis" történet.
Kitartást! Szép lesz, jó lesz, ha egyszer elkészül!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#32) Kolondrum válasza Lenry (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ritkán nézek fel nem követtem, még csak a címeknél járok, vannak érdekesek.
Napelem nem lesz? Mi tervezzük, majd majd valamikor.

(#33) Lenry válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Lenry
félisten

majd majd valamikor

igen, nálam is ez a határidő :DDD
természetesen jó lenne, de most erre egészen biztosan nem lesz keret, úgyhogy majd egyszer...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Kolondrum válasza Lenry (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van rá pár okosság ol OTP-nél, meg hasonló dolgok. ;)

(#35) updog


updog
senior tag

Lehet hogy hülye kérdés (biztos :D) de valószínűleg egy ponton mindenkinek eszébe jut: a fa- és egyéb anyagok kezeléséhez használt vegyszerek, stb. nem párolognak ki hideg/meleg/pára hatására/csak úgy? És ha nem is veszélyesek, nincs valami jellegzetes "szag" egy darabig, vagy folyamatosan?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#36) Lenry válasza updog (#35) üzenetére


Lenry
félisten

nem hülye kérdés, nekem eddig ez eszembe sem jutott...
eddig semmi olyan, szag nem volt, ami ne szűnt volna fokozatosan meg (lekátránypapírozták az egészet, akkor egy hétig útépítésszag volt :D )

szvsz kétlem, hogy egészségre ártalmas anyagok kerülnének beépítésre, nem valami zugcéggel csináltatom, minden hivatalos forrásból van, olyan anyagokból épül a ház, amilyeneket a vonatkozó szabályozások megengednek.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) szipipeti válasza updog (#35) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Minden vegyszerhez van "Biztonsági adatlap" Olyan termék nem hozható forgalomba, mely az előírásszerű felhasználást (vagy megsemmisítést) követően a felhasználóra és/vagy a környezetre a megengedett mértéket meghaladóan terhelést jelent...
Értsd:
- a termék felhasználása közben keletkezhet reakciót, mérgezést kiváltó expozíció, mely ellen védekezni kell...
- egyes esetekben (pl poliészterek (üvegszálas mosdókagyló, zuhanytálca, kád ect.) hosszan tartó enyhe párolgás tapasztalható... (jellegzetes mandula szag (arzén)... Mely idővel teljesen megszűnik... (ezért a gyártó hosszabb ideig raktározza (pihenteti, szellőzteti) és a határérték alá érkezést követően hozza kereskedelmi forgalomba...
- Az engedélyezett építőanyagok bátran használhatók... A gond ott van, ha valaki privát "kísérletezget" ...
És egy kérdés: vajon mitől védene egy olyan gomba és egy rovar elleni védelem a kezelt fán, ami "kémiailag/biológiailag nem aktív"?

(#38) Vladi válasza Lenry (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Pont most jutott eszembe Kalandor írásánál, hogy mi lehet Lenry házépítős projektjével. :D

Pedig az elején mennyire meg voltál győződve. :Y

No épíccsetek, épíccsetek. Költözhető már? :DD

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#39) Lenry válasza Vladi (#38) üzenetére


Lenry
félisten

húúúúúúúúúú
egy lusta f*sz vagyok, de megírom az elmaradt sztorikat, mert van mit.

és természetesen még mindig az albérletemben lakok :((

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) Vladi válasza Lenry (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:(

Úgy leszel ezzel, mint anno én a linuxszal. Nyűgös, esemegy, asemegy, eziskell... azis.... még valami? Semmi? Kész? Húúúúbameg, minden műkdöik. :DD*

*mármint a házépítés.

[ Szerkesztve ]

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#41) Chaser válasza Lenry (#9) üzenetére


Chaser
titán

sztem sokkal drágább lenne már:) az nem egy hét alatt készül el, aztán még vakolni kell kívül-belül - persze lehet kartonozni is ., sokkal erősebb alap kell alá, a munka ára meg már erősen felment építőiparban
egyébként korrekt, csak hőszigetelés van kívül? nem szendvicspanelesek a külső falak legalább, kőzetgyapottal kitöltve?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Lenry válasza Chaser (#41) üzenetére


Lenry
félisten

sztem sokkal drágább lenne már

már a könnyűszerkezetes is sokkal drágább lenne, mint amennyiért anno szerződtünk.

nem szendvicspanelesek a külső falak legalább, kőzetgyapottal kitöltve?

de, de, még a belső falak is ki vannak töltve kőzetgyapottal, #16-ban kép is van, meg leírás

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) updog válasza Lenry (#39) üzenetére


updog
senior tag

Várós! (a sztori is, és az is hogy végre megérdemelten birtokba vehesd :R )

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#44) Chaser válasza Lenry (#42) üzenetére


Chaser
titán

úgy értem %-os arányban lenne jóval drágább, legalább 50% de nkább több, persze felhasznált anyagoktól is függ
külső fal érdekel, milyen gyapotot raktak bele? direkt hangszigetelőt v valami kommerszet, illetve hány cm? vmelyik belső képen mintha láttam volna, de nem tűnt túl pontosnak az illesztés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Lenry válasza Chaser (#44) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ugyanolyan kőzetgyapot került mindenhová, de nem hiszem, hogy bármilyen különleges fajta lett volna.
12 centi vastagok a falak, tudtommal teljesen ki vannak töltve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Chaser válasza Lenry (#45) üzenetére


Chaser
titán

külső fal is csak annyi? külvilág zaja nem megy át?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Lenry válasza Chaser (#46) üzenetére


Lenry
félisten

igen, mindenhol ennyi, de a külső falon ott van még a hungarocell is.
külső zajok, nem tudom, nem lakok még ott, de egyrészt szüleim háza egy buszpályaudvar bevezető utcájában van, egy idő után észre se vettük a buszokat, másrészt ez falu, vagy síri csend van, vagy flexel / traktorozik valaki, utóbbit úgyse tudod kiszűrni :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) Chaser válasza Lenry (#47) üzenetére


Chaser
titán

hungarocell nem hangszigetel, max hangot erősít:) 12cm ha nem direkt nagy testsűrűségű hangszigetelő, sztem karcsú lesz, belső válaszfalhoz oké, szomszéd lakást hangszigetelni raktam 3+5cm hangszigetelő gyapotot, hangszigetelő gipszkartonnal, de ott volt még egy 12cm+vakolat kisméretű tömör tégla válaszfal gyárilag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Lenry


Lenry
félisten

11. rész

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.