Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

levéltetvek? Pfúj, enyémet az vitte el először. Most van egy új generációs, de még csak bögre méretű

(#2) .bableWes


.bableWes
őstag

ezekkel a levéltetvekkel nagyon vigyázni kell.
nekünk most öli a az 1,8m magas fikuszt. pedig minden szarral lekezeltük amit ajánlottak rá. lassan egy szál bot az egész.
minden esetre jobbulást a növényednek!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) Lenry válasza .bableWes (#2) üzenetére


Lenry
félisten

aha, szóval levéltetű. mivel érdemes kezelni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Lenry válasza Kalandor (#4) üzenetére


Lenry
félisten

fürdőkádam nincs, de cukor, ecet és vatta van. holnap, munka után neki is esek. :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Lenry válasza Kalandor (#6) üzenetére


Lenry
félisten

3 evőkanál ecet és ugyanennyi cukor?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) kraftxld válasza Lenry (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sok sikert!

En imadom a citrusfeleket, a friss citrom ize/illata hozza sem merheto a bolti szutykokhoz. Nekunk makunk van, itt az ut szelen is talalhato sok helyen citromfa, nemelyik tobb mint 5 meter magas. De egy volt kolleganomhoz szoktunk jarni szuretelni, nala ilyen 7-8cm-es citromok is vannak, es elallnak a kamraban 2-3 honapig is. Par perc alatt osszeszedunk egy Tescos szatyorra valot :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Lenry válasza kraftxld (#8) üzenetére


Lenry
félisten

jah, hát a világ végén nem akkora probléma, de itt a fagyos északi Szegeden, nem természetes... :N

Kalandor: köszi :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Crystalheart válasza Lenry (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha magról nevelted, szerintem neked ezen az életben nem lesz termésed, vagy csak valami félvad izé, és túl érzékeny is a növény.

Amúgy ez nem levéltetű. Ha az, azt szabad szemmel is látnod kellene, de én a képeken egy darabot sem látok. Az atkafertőzést nagyítóval láthatnád a levél fonákán: apró, mászkáló rovarocskák, kisebbek, mint egy homokszem. Sokkal inkább tápanyaghiányra gyanakszom, amúgy sem árt egy cserepes növényt táplálni, ajánlom a Wuxal nevű szert bármely gazdaboltból, a címkéjén minden szükséges információ megtalálható. De ha nagyon bizonytalan vagy, linkeld be a képeidet ide, és szakemberek is megmondják.

(#12) Lenry válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Lenry
félisten

nem is kell, hogy termése legyen, nem is azért tartom, egyszerűen csak tetszik, hogy van egy fácska a szobámban.

a tápanyag hiány lehetséges (be is ruházok egy adag Wuxalba, amint lesz miből), de ilyen ragadós gyantaszerű folyadék is van a leveleken, ezért is tűnik valószínűbbnek valamilyen élősködő

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Crystalheart válasza Lenry (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos akkor fogd magad szépen és nézd meg. :) Citrusfám még nem volt, úgyhogy nem tudom, a ragacs természetes váladék-e. A levéltetvek mézharmata (ürüléke) is lehet, de akkor valahol a levélen, főként a fonákon kellene látnod őket.

[ Szerkesztve ]

(#14) JoeYi válasza Crystalheart (#13) üzenetére


JoeYi
őstag

én a második képen látok pár levéltetű-gyanús foltot a szárakon

(#15) .bableWes válasza Lenry (#3) üzenetére


.bableWes
őstag

mi langyon szappanos vizzel kezeltük, és egy nagy zuhanyoztatás neki, plusz uj földet kapott.
nemtudom a nevét, de valami kimondottan levéltetüre ajánlott készitményt vettünk a boltba neki

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#16) Lenry válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Lenry
félisten

biztos vagyok benne, hogy nem természetes a váladék, legalábbis a másik két fán, és barátnőmék fáján sincs (ez utóbbi egyébként citromot is terem, igaz van is vagy 3 méter magas)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Crystalheart válasza Lenry (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De egy levéltetvet csak be tudsz azonosítani, nemde? :D Ha egyet sem látsz rajta, akkor nem az, ilyen egyszerű. Persze nem árt tiszta, langyos vízzel lemosni a ragacsot a biztonság kedvéért - ami akár a növény aját váladéka is lehet, ha pl. megsérült vagy számára kedvezőtlenek a viszonyok -, de a legnagyobb problémás tünet szerintem inkább a levelek területi elszíneződése, ami tápanyaghiányra utalhat.

(#18) Lenry válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Lenry
félisten

be tudnék, ha látnék is egyet, de nem... nagyítóm meg nincs.

mindenesetre lemosom, aztán majd jön a tápanyag... később

mod: odébb raktam a fát, hogy jobban hozzáférjek a fürdetéshez, és úgy látom ez a takony elég nagy mennyiségben termelődik, mert a cserép körül a parketta is ragad egy nagy foltban

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Lenry válasza Lenry (#18) üzenetére


Lenry
félisten

viszont szinte minden levélen van legalább egy pici, barna, lapos valami, ami akár bogár is lehet, nagyító nélkül nem tudom megmondani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Crystalheart válasza Lenry (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Fotózd le zoommal, mire gondolsz :)

(#21) Lenry válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Lenry
félisten

őőő... holnapra szerzek fényképezőt :B
meg mostanra le is mostam a fát, bár biztosan maradt rajta itt-ott

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) niyabinghi válasza Lenry (#19) üzenetére


niyabinghi
tag

Ha ilyen, akkor pajzstetű. Szappanos vízzel le kell mosni az egész növényt, utána pedig ha van cigizős ember a környezetedben, kérj tőle 2 szálat, áztasd be 1-2 liter vízbe egy éjszakára és azzal permetezd le. Nekem a leandereket ezzel sikerült megmentenem tavaly. (Érdemes jól szellőző helyen fújkálni, mert elég erős szaga van ennek a nikotinos löttynek.)

(#23) Lenry válasza niyabinghi (#22) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ilyen.

a Kalandor által javasolt ecetes-cukros vízzel lemostam ma délután, az jó lesz, vagy muszáj a szappan? cigit meg szerzek valahonnan...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) niyabinghi válasza Lenry (#23) üzenetére


niyabinghi
tag

Szerintem ha már lemostad ecettel, ne gyilkold még szappannal is, elég lesz lekezelni dohányos vízzel. Esetleg 1-2 hét múlva érdemes megismételni a lemosást és a lefújást, akkor esetleg nekimehetsz a szappanos oldattal.
Lényeg, hogy ezeket a kis dudorokat (tetűk) szedd le róla amennyire tudod.

[ Szerkesztve ]

(#25) Crystalheart válasza Lenry (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha Actarával locsolod be a növényt, nem lesz foltos a levele a permettől - persze az sincs ingyen.

(#26) Lenry


Lenry
félisten

ezekről a barna foltokról beszéltem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) niyabinghi válasza Lenry (#26) üzenetére


niyabinghi
tag

Akkor jól tippeltem.
Próbáld meg eltávolítani ezeket a kis barna tetüket lemosással, kapirgálással, utána meg jöhet a dohányos vizes lefújás. Ha abban nem bízol, akkor a már említett Actara. Amikor rendbejön, én átültetném friss földbe.

(#28) Raucher válasza Lenry (#26) üzenetére


Raucher
tag

Az legelső képen úgy tűnik, hogy elég fényszegény helyen van ez a citrus fa.
Gondolom jobban érezné magát, több fényt kaphatna.

(Én egy avokádót nevelgetek.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#29) kovsol


kovsol
titán

én lefújattam a miénket azzal amit a szőlőre is szoktunk tolni, most már vagy 2m magas a fa és folyamatosan van rajt citrom

May the Force be with you!

(#30) Lenry válasza Raucher (#28) üzenetére


Lenry
félisten

valóban nem a legvilágosabb helyen van, de sajna nem tudom máshová rakni

(#29) kovsol és mi a neve a szernek?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.