Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hebry


Hebry
senior tag

Nagy kedvel láttam hozzá a teszt olvasásához.

Azonban többet vártam volna, pláne ezért az árért.
Az összefoglalóban nagyon jól kiemeltétek, hogy legalább egy átalakítót csomagolhattak volna az eszköz mellé,
Azonban ami engem a leginkább zavar az a felbontás. Egy jó FHD panel szerintem sokkal jobb választás lenne, vagy ha legalább opciósan választani lehetne árcsökkenés ellenében.

A hűtés problémája zavaró lehet, bár nem ezzel fognak szerintem videót szerkeszteni...

(#2) Gomezz


Gomezz
senior tag

"360 fokban forgatható kijelző" Ez lényegtelen!
A megfelelő hűtés már sokkal lényegesebb lenne!
Ki fizet plusz 100 ezret csak azért, hogy hátrébb hajtsa a kijelzőt?

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Megmondom őszintén, hogy mikor ilyen teszteket olvasok, mindig az bosszant fel, amit a kijelző felbontással művelnek. Van ez a szerintem túlzott pixelszám, nem csak itt hanem a 4-5-6 colos kis telefonokon is, meg van a másik véglet.

15-16 colos notikat, meg úgy kell vadászni, amiknek az egyéb specifikációi is megfelelőek, és 1920*1080-as kijelzővel bír.

Persze 1366*768 fényes nyomorúságokkal rogyásig vannak a polcok.

Azt reméltem, hogy 2016-ra egy Full HD felbontású laptop már teljesen általános, de sajnos tévedtem. Van a ratyi, meg a teljesen felesleges túlárazott megoldások.

(#4) Armahun válasza Gomezz (#2) üzenetére


Armahun
addikt

Persze egy táblagéppé alakítható notinál tényleg az.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) Gomezz válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Gomezz
senior tag

Megértelek! Nem is tudom, hogy kapott ez Tetszett minősítést?
Mi tetszett ebben? Az hogy 360 fogban kihajtható a kijelzője?
Kb 200e Ft -ig még ok is lenne.
Kár volt ebbe i7-es procit tenni.

(#6) Jose73


Jose73
tag

Nem értem a CPU választást, a "gyorsabb" procival szerelt verzió valójában alig fürgébb, a 30 pénz differencia meg sok +4 giga RAM-ra

(#7) weiss


weiss
addikt

ClearType mennyire lehet haver a pentile pixelekkel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8) vandor01


vandor01
őstag

a napokban volt a kezemben Yoga Tab3..... kiabrandito :(

nagyon nagy visszalepes az elozo verziokhoz!
meg a Yoga tab1 HD+ is 1000X jobb...
tulajdonkepen ugyanaz mint a Tab2

NOS a Tab3:
- retek fos gane... full muanyag mig az elod aluminium
- gyengebb a kijelzoje
- kurva draga 500eu.. ??

eszem meg all ezek a kinaiak atmentek rablobandava.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy k@va jó noti. Végre valami megoldás, ami életképesnek tűnik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) QwErTy42 válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pláne a szervize. :))

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) Beri78


Beri78
őstag

Nagyon eltalálták :Y :C

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#12) prolad


prolad
őstag

Szimpatikus gép,kár,hogy nincs FHD kijelzős lehetőség,kicsit dobna az üzemidőn,meg lehetne skálázás nélkül használni.Meg ha már type C,akkor egy átalakító elfért volna ennyiért (vagy akár egy C-s "dokkoló" egy-két videokimenettel, meg egyéb csatlakozókkal).

(#13) papasoft80 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


papasoft80
tag

Egyetértek!
Most keresek 15"-os notit, de teljesen behatárol a Full HD felbontás igénye.

(#14) Grenki


Grenki
csendes tag

Azért az érdekes,hogy i7 processor-al + 4 giga rammal alig drágább mint a másik..

(#15) papasoft80


papasoft80
tag

Srácok, nem lehetne, hogy post előtt legalább egy ember elolvasná a cikkeket?
Egyre inkább zavaró, hogy majdnem minden tizedik mondat értelmetlen, vagy hibás.
A CES-es híreknél még betudható annak, hogy rövid idő alatt kell sok mindenről írni, de annak már vége.

(#16) gianni85


gianni85
veterán

Még mindig nem cserélném le az Acer R13-asomat. Ha már forgatható kijelző akkor tablet üzemmódban ne a billentyűzetet nyomkodva kelljen már tartani a gépet.

(#17) #16939776 válasza papasoft80 (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

(#18) xedos


xedos
addikt

Kb 1hónapja használok egy Yoga 2 Pro-t. Nekem nem sívit a venti és nem hullámzik - gondolom bios updatel orvosolják. Felbontás: brutális! képeknél nagyon tetszik. Win 8.1-nél és Win10-nél 200%-os nagyítás van beállítva nincs gondom. Ha Full HD lenne, akkor kisebbek lennének a betűk, nehezebb lenne interpolálnia.
Akksi idő nekem az i5-4200U-val 5-6óra körül alakul. Bár Youtube HD jobban eszi.i7-es proci szerintem felesleges, de a 8G RAM hasznos. Kár hogy ilyen drága és mégsem csűcs ssd-t raktak bele...
Billentyűzet megszokható.
Nekem a touchpad jobb gombja nem fekszik... Amikor megjelent a Yoga 3 Pro és olvasgattam a coreM procikról... hát...nem győzőtt meg. Ez az új 900-as viszont igen! Én szeretem ahogy átfordítható... A sátor módban filmet nézni, tablet módban olvasni szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#20) pengwin válasza #00784640 (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Nézd meg az előző Fuji laptop teszt topikját, ott láthatod, hogy mit kap az olyan gyártó aki nem szégyelli a vastagságot.
Mondjuk én egyetértek veled, csak a többség már a funkciótlan vékonyságra izgul.

Üdv, pengwin

(#21) Whysperer válasza Hebry (#1) üzenetére


Whysperer
addikt

13" kijelző 3200x1800-es felbontással és egy Intel HD Graphics 520 VGA-val már csodálatos felbontáson lehet Máriózni (Persze ott is csak az eggyel. 8)

Szerintem is horror ár/érték.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#23) total90


total90
veterán

Nekem Yoga 2 volt, előtte meg Zenbook... A Zenbook mindenben megette reggelire, pedig hardver gyöngébb volt... Soha többé Yoga.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) Tsebacsi válasza total90 (#23) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem semmi bajom a Yoga 2 13-al. Neked mi volt benne a rossz?! :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) mightymo3


mightymo3
tag

Szép és jó gép, a barátomnak yoga 700 is nagyon ott van, de az nem ilyen minőségi anyagokból van, az 520 mellé ekkora felbontás vicc... Alig várom hogy valami ilyesmi jelenjen meg valamelyik nagy gyártotól. 13-14 coll 2 kg alatt, vékony amennyire lehet és fém legyen legalább a fedele, plusz háttérvilágítós billenytyű és egy közepest vga nem kell semmi extra,a dota fusson rajta full hdban(touch), ennyi a kérésem, de ilyet még véletlen sem raknak össze.

[ Szerkesztve ]

(#26) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Szerintem kellene kesziteni belole egy sokkal gyengebb es olcsobb verziot. Mondjuk Intel Pentium N3540 procival, csak 4GB memoriaval, es "csak" full HD (vagy akar csak 1600x900) felbontassal, es keruljon fele (vagy harmada) ennyibe. Es legyen passziv hutese, ne sivitson, azt nagyon utalom. Nekem szemely szerint peldaul nem kell hatalmas szamitasi teljesitmeny (arra ott a desktop PC-m), viszont tetszik a kepernyo korbeforgathatosaga es kvazi tablette alakithatosaga. Most van egy ilyen kis laptopmom, fenti procival, passziv hutessel, 11.6" kijelzovel, de nem fogathato korbe a kepernyoje, es nem is erintokijelzos. Viszont <100000 forint volt. Nekem nem er meg 300000 plusz penzt a korbeforgathatosag es az erintokijelzo. De mondjuk plusz 50000-et megerne.

(#27) Sanya


Sanya
nagyúr

Rudi, ezeket az üzemidőket hogyan tesztelitek le?
pl a minimális terhelésnél valaki nyomkodja, vagy nem engeditek kikapcsolódni a kijelzőt vagy hogy? 9 órán át ül valaki mellette? tényleg érdekel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) #Chris


#Chris
tag

Jó jó, de az ára? ~450K. Ennyi pénzért miért ezt venném és nem egy macbook pro-t?

(#29) QwErTy42 válasza #Chris (#28) üzenetére


QwErTy42
addikt

Honnan a csudából tudjuk, hogy neked mik a preferenciáid?! Hülye kérdés...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#30) rudi válasza Sanya (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy ősrégi programmal, a Battery Eaterrel logoljuk a teljes üzemidőt. Abban a reader teszt a minimum terhelés, ami egy txt-t tekerget. Mellé veleszünk mindent minimumra és várunk. De valami kezdeni fog kelleni ezzel, mert lassan a notebook tesztre rendelkezésre állási idejének fele az akkumérés :) A videós tesztnél egy HD vagy Full HD anyagot pörgetek (több éves tapasztalat alapján nincs lényeges szerepe a film felbontásának), feles fényerőm Wi-Fi nélkül. A fullos terhelés meg a Battery Eater Classic tesztje, gamer notiknál egy könnyen loopolható játék (mostanság a Metro LL) és némi CPU Burn pörgetése.

Próbáltam már mindenféle mást az évek során, többnyire pár napnyi szívás után semmi használhatóra sem jutottam. Felmerüt már egy "böngésző" rutin csinálása, de ezek a nyomi weboldalak akkora szórást mutatnak gépterhelésben, hogy lehetetlen egy általánosan használható csomagot csinálni. Talán majd akkor összejön, ha kihal a flash.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza secretgarden (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Van Yoga 700, Yoga 500 és Yoga 300 is, mind ilyen prögettyűs zsanéros, de a szám csökkenésével egyre szerényebb képességekkel. A tutit azért nem lehet megcsinálni, amiért telefonban, tévében, autóban és semmiben sem. Mert akkor a többi modellt nem lehetne eladni és megállna a gazdaság. Ezért marad a sok modell, a nagyon tuti nagyon drágán és alatta egy csomó mindenféle kompromisszummal. Aztán válasszon mindenki a pénztárcájának megfelelően. Amiatt nem kell aggódni, hogy a Yoga 900-ra nem lesz elég vásárló ezen az áron. Max nem magyarok lesznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) rudi válasza papasoft80 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocs, ez most így jött ki! Van korrektorunk, kifejezetten jól fogja a hibákat, de valamiért nem tudok visszarázódni idén a rendes ritmusomba. Engem ez legalább annyira bosszant mint titeket, amikor az ámokfutásaimat olvassátok, igyekszem javítani rajta... ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) xedos válasza #Chris (#28) üzenetére


xedos
addikt

Az ilyen paraméterű gépek ennyibe kerülnek...
Ja igen: MacBook Pro vastagabb, nehezebb, nem érintős stb...

(#34) QwErTy42 válasza xedos (#33) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azt kifelejtetted, hogy nem lehet átfordítani a kijelzőjét. Illetve lehet, csak drágán... ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#35) rudi válasza QwErTy42 (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Az átfordítás nem drága, csak a visszafordítás :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) antikomcsi válasza rudi (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

:DDD

(#38) Sanya válasza rudi (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

köszönöm az infót, mostmár el tudom képzelni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Amikor a CPU felmelegedett 75 °C-ra, a hűtés 27 dB-es szintre kapcsolt, ami nem vészesen zajos, de magas hangszíne miatt zavaró. Így viszont 10-15 másodperc alatt visszahűlt a CPU 66 °C-ra, ekkor lehalkult a hűtés 24 dB-re, a CPU viszont melegedni kezdett és újabb 10-15 másodperc múlva már 75 °C-on volt. Ekkor újra feljebb kapcsolt a hűtés, újra hűlni kezdett a CPU, aminek hatására újra lassított a hűtés, és ez zajlott 20-30 másodperces ciklusokban, ami meglehetősen zavaró.

A jópár éve kiadott Acer R7-em hűtése ugyan ez. Bár csak full terhelés(pl játék) mellett veszem észre, de ugyan ilyen szarul vezérli a hűtést. 90 fokon kezdi visszavenni a teljesítményt, és 90 fokon kezd el maxon pörögni a venti is, így ugyan így jojózik 10-20 másodpercenként. Azóta se javították..

Everybody lies.

(#40) szabonagyur válasza mightymo3 (#25) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerinted miért nincs ilyen gép?

Mert rá olvadna a kezedre a gép játék közben... :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41) QwErTy42 válasza szabonagyur (#40) üzenetére


QwErTy42
addikt

Bilibe lóg a keze... ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#42) total90 válasza Tsebacsi (#24) üzenetére


total90
veterán

Osszeszereles, 3 honap utan meg plane... szoftver stabilitas. Stand by utan mindig lefagyott az touch pad :W Jo 4 honap utan talaltam ra megoldast, de utana is neha csinalta. Meg halom aprosag...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) xedos válasza Barthezz2 (#39) üzenetére


xedos
addikt

Nem értem miért ilyen a hűtése. :-(
Yoga 2 Pro felépítése hasonló (2venti, 15W-os proci) ott nincs ilyen gond...
Tegnap 2órán át Wotoztam rajta és nem ingadozott és nem is üvöltött a ventilátor.

(#44) Barthezz2 válasza xedos (#43) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gondolom halkan akarták tartani ameddig csak lehet, csak úgy látszik nem volt ember aki szólt volna, hogy ha ugyan akkor kapcsol a venti maximumra, mint amikor a védelem visszaveszi a feszt a prociról, akkor csak egy örökmozgót indítanak be..

Everybody lies.

(#45) #Chris válasza xedos (#33) üzenetére


#Chris
tag

Szerintem 50-100k-val túl van árazva. Ja vastagabb, de legalább nem hajlik és nem érintős, mert amúgy se használná senki. Nekem is volt érintős notebook, nagyon kevésszer érintgettem, de több ismerősöm is mondja, hogy érintős, de minek... Ja meg a macbook extrái sincsenek benne.

(#46) korpicschess válasza pengwin (#20) üzenetére


korpicschess
veterán

Azért valljuk be, hogy a két vastagság között még bőven van alternatíva, rendes, nem süvítő hűtéssel.. :U

Ez a felbontás szerintem is felesleges közeli, legalábbis Windows-on. Meg amúgy is. QHD-nek se sok értelme van mobilon, mégis belerakják, legalább fogja a procimat. Ez van. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#47) xedos válasza #Chris (#45) üzenetére


xedos
addikt

Hát, követem a Mac piacot, de már nem akkora durranás mint régen.
Egyedül a Touchpadjük ami mindenki felett van.

(#48) #Chris válasza xedos (#47) üzenetére


#Chris
tag

...meg a zsanér, a nem hajló ház, az iris, pci-e ssd + az osx lehetősége (hackintosh nem alternatíva, mert csak szenvedés van vele) Jelenleg azért még mindig a macbook a referencia notebook, és ugyan annyiért adni, mint azt.... :D Az asus-nak legalább volt annyi esze, hogy a zenbook-ot olcsóbban adja.

(#49) Bundyta


Bundyta
tag

A kétmagos, négyszálas lapka 15 wattos TDP kerete ellenére eléggé fürge jószág, jellemzően 3,0 GHz-es órajelen hajtja végre a rá osztott, rövidebb feladatokat, ezzel képszerkesztésre, videóvágásra, 3D renderelésre is befogható, főleg ha elég memória van benne.

A CPU-ban? Több cache? Nem hallottam róla, h a Skylake-ből lenne olyan verzió, melybe dupla annyi cache-t raknak.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#50) rudi válasza Bundyta (#49) üzenetére


rudi
nagyúr

Elnézést, a CPU mellett.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.