Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A hűtőt egyből kell cserélni, ez már biztos. :U

Ilyen vagy ennél nagyobb hőfokokkal egyáltalán. nem lennék elégedett.

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Télen jó is ez a CPU a gyári hűtővel, kevesebbet kell költeni fűtésre...
Azért kíváncsi leszek, hogy tartósan 70-80 fokon használva a CPU-kat mennyi idő alatt jön el a hirtelen halál.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Még jó hogy van hova kiszórni a Core2Quad hűtéseket :DD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) total90


total90
veterán

Nem tűnik valami jónak ez a gyári hűtő, habár biztosan nem adnak olyat a proci mellé, ami ne birkózna meg nyáron is a proci hűtésével.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) McClane


McClane
aktív tag

Az AMD a hideget szereti az INTEL meg a meleget... :D

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Kicsit bulváros a hír. De legalább vannak szép színes képek. Monnyuk eggyütt:
pjocesszooor. Na még egyet: kúúúlller. :DDD ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) Muton válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Muton
addikt

attól, h egy hatékonyabb hűtőt használsz, még ugyanannyi hőt termel a proci...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#8) #31757056


#31757056
törölt tag

Ez a hűtés, meg az a felszerelési megoldás egyszerűen nevetséges. Életemben először múlt héten volt hozzá szerencsém (remélem utoljára is), egy kétmagos Celeron gyári hűtője is dettó ugyanez egyébként, fél óráig pattintgattuk, és hiába rögzítettük le, állandóan kiugrott az alaplapból. Ha a Cerkát a kicsi házban is 45 fokig volt képes lehűteni IDLE-ben, akkor az i5-ön rá fog olvadni a ventillátor. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) P00By


P00By
nagyúr

Nem tudom mi bajotok ezzel a hűtővel... :U :D

(#10) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát hatalmas hűtő, de látom nem egyedül vagyok ezzel, megemberelhették volna magukat és lehetett volna több alu + réz. :U

(#11) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nálam egy core i7 95C fokon dobta el magát véletlenül passzívba hagyott mugen 2 alatt 100% terhelésen nagyjából 2perc után.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#12) Daveedka válasza P00By (#9) üzenetére


Daveedka
tag

teljesen korrekt hűtő :DD

(#13) Chosen


Chosen
addikt

Hol vannak a régi e6xxx-es hűtők :U ............

(#14) tlac válasza Sárpac (#11) üzenetére


tlac
nagyúr

mit jelent nálad az, hogy eldobta magát?

(#15) shteer válasza P00By (#9) üzenetére


shteer
titán

én se, nekem is van. ugyanígy néz ki (paszta érintetlenül ;])

..szerintem jónak tűnik

(#16) Tomate


Tomate
veterán

Micsoda kép... Ezért érdemes volt kibontani. Mi újat tud mutatni egy processzor fénykép alapján? Ugyan az a fémborítású cucc az összes. A hűtő meg egy gyári gagyi intel. Bár így is el tudom képzelni, hogy vannak akik kicsapják az ilyen képekre. :)

(#17) Konflikt


Konflikt
addikt

a sprololas az megy.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) Ősember válasza tlac (#14) üzenetére


Ősember
őstag

beszolt, hogy Sárpac szamoltasson tovabb abacussal, mert neki elege van

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#19) Konflikt válasza Chosen (#13) üzenetére


Konflikt
addikt

egy a gepembe, kerek 3 eve egy e6300-on: )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#20) proof88


proof88
addikt

Mert divat lett egyből fikázni az Intel gyári hűtőjét és a 45 nm-es prociknál is ez volt, hogy szar! Meg nem lehet felrakni, meg mire jó ez... arra, hogy alap órajelen menjen és kész. Érdekes én egyből fel tudom rakni, bár azt is tudom, hogy sokaknak gondot okozott felrakni anno a TX2-t is, nekem is az elején, de ésszel mindjárt fél perc alatt felkerül a hűtő...
Akinek S-Flex meg n.zero venti van a házában, az majd lecseréli, meg aki húzza a procit.

persze nálam sem a gyári van, de ne szenvedjünk már emberek, irodába, suliba, átlagos otthoni felhasználóknak jó ez a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#21) 14adam válasza Daveedka (#12) üzenetére


14adam
addikt

Még egy Core2 Duo-t se mernék rábizni :D

(#22) tlac válasza Ősember (#18) üzenetére


tlac
nagyúr

:DDD

(#23) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Nem rossz ez a gyári hűtő! Hasonló a régi Intel Pentium D-m gyári hűtőjéhez ami szépen hűtötte a procit még nyáron is, pedig a Pentium D-k azok aztán fűtöttek ám kegyetlen! :)

(#24) Dyno


Dyno
veterán

De legalább réz magos a cooler.Bár nem tudom mit kell ezen kiakadni, olyan elégedetlenek vagytok, hogy az hihhetetlen......aki nem húzza annak elég, aki meg tuningol, az már vegyen rá normálisat, ennyi, ez szerintem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#25) proof88 válasza Nagynozi (#23) üzenetére


proof88
addikt

mondjuk az kicsit magasabb volt és réz magos, de tény és való, hogy az is hűtött halkan. Hangsúlyozom, nyilván ultra halk gépet szeretne, annak cserélnie kell, meg aki tuningol, de iroda, suli, átlagos otthoni felhasználásra tökéletes a gyári is, mit nyafog itt a sok ember? :F

(#26) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Már bocs de kiszivárogtak tesztek is és ott 42 fokon üzemelt és bírta a 4 GHz-t is és nem érte el a 80 fokot! Szóval akármennyire szarnak néz ki a hűtő de megállja átlag igényekre a célját. (no tuning). Én mondjuk kukáznám.

(#27) juliabrilke válasza D4rkAv3ng3r (#26) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kedvemért megmutatod azt a tesztet? :U

(#28) Billu válasza Muton (#7) üzenetére


Billu
aktív tag

Jó, de ezt nem tudhatja mindenki! :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#29) Freeman2 válasza Billu (#28) üzenetére


Freeman2
tag

Pedig igényesebbnek hat ez a hűtés,mint anno a prescottok,pentium d-k gyári intel csodája!
Nem lessz ezzel baj még egy kicsit tuning esetén sem!

Half Life Story!

(#30) luw2win válasza D4rkAv3ng3r (#26) üzenetére


luw2win
őstag

én már 1 postba beletettem vna a véleményemet és az állitólagos LINKET a " tesztről" :P

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#31) Ste


Ste
addikt

Jók ezek a kémfotók :)

Remélem hamarosan lesznek jobb paparazzi fotók is: Lindsay Lohan egy Lynnfield-el találkozott a tengerparton! Tom Cruise is Lga1156-ra vált! Dukai Reginával Sli-ben :D

(#32) proof88 válasza Ste (#31) üzenetére


proof88
addikt

:DD

(#33) milbo válasza aero. (#10) üzenetére


milbo
aktív tag

Azért nem olyan nagy az! Az I7 hűtője nagyobb átmérőben és szerintem magasságban is.
Itt megnézheted hogy mennyire nagy az I7 a Mugen2 mellett. A Mugen ráadásul még nem is a legnagyobb.

(#34) szab.tam válasza shteer (#15) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem is szintén van egy... "zsír új" hűtőm.
majd jól jön, amikor az agyonhasznált procidat eladod újnak. már csak a lezárómatricát kell visszahegesztened... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) eziskamu válasza proof88 (#20) üzenetére


eziskamu
addikt

A hűtő jó lenne, de a rögzítés egy csöppet nem az igazi. Inkább az alpine7-es féle rögzítőkeret, mégha abba se könnyű beakasztani a hűtőt (mikor próbáltam volna a borda rögzítő füleit beakasztani és csavarjaival megfeszíteni, gyakran kijött a helyéről), de kevésbé van veszélyben az alaplap a felszereléskor.

(#36) szab.tam válasza Ste (#31) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaaa! :D

ez az inteles kémfotó is olyan, amikor anettka és a blikk közös szerződése alapján hívnak egy forós, hogy véletlenül, több beállásból kapja már le vásárlás közben...

tipikus marketing....

az lesz az igazi kémfotó, amikor majd lekapják a procit, aminek gyárilag hiányzik 6 lába. pl....
vagy csak 1 láb. (igaz, olyan lesz is, és lga 1155 lesz...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#37) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Ha szereti a meleget, akkor jó lesz neki a Hyper TX2 :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#38) tserrof77


tserrof77
senior tag

Számtekbolti eladóként herótom van ezektől a felfogatásoktól. Az AMD miért tud normális keretet és hűtőleszorítást alkalmazni átlagos esetben is? Miért kell az intel hűtőjének "U"-szöget hajtogatnia az alaplapból?? Sokszor nem merek az ügyfél előtt szerelni ilyet, mert tátva marad a szája, hogy "ezmostmiértígynézkinemleszbajajajeltörik" ?? :((( :(((

A prociról készült képek meg hát... oké.. látszik.. ennyi...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#39) milbo válasza szab.tam (#36) üzenetére


milbo
aktív tag

az lesz az igazi kémfotó, amikor majd lekapják a procit, aminek gyárilag hiányzik 6 lába. pl....

Akkor igen nagyot néznek majd, mert ennek bizony egy lába sem lesz :D

(#40) sh4d0w válasza Muton (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ahha, ez igaz.

Meg az is, hogy egy kis addicioniális magfesszel alaposan megszalad a hő és ez a hűtő már kevés is lesz. (Igen, nem a hozzáértők fogják megpróbálni a tuningot ezzel, hanem azok, akik először csinálnak ilyet...)

https://www.coreinfinity.tech

(#41) proof88 válasza tserrof77 (#38) üzenetére


proof88
addikt

hát az ügyfél ne okoskodjon, ha egy hűtőt mással szereltet, akkor főleg ne!

(#42) szab.tam válasza milbo (#39) üzenetére


szab.tam
nagyúr

húvazzz. tényleg.... :D

pedig már jó ideje inteljeim vannak, nem amd. (de úgy látszik pár agyi reflex minden jószándék ellenére kiírthatatlan...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43) szab.tam válasza tserrof77 (#38) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a 775 hűtők felszereléséről Zé_Mester-től tanultam. hátlapi merevítés, (kb. erre jó a gyári hűtő, csak szét kell vágni), és négy db. obi-ban vásárolt csavar, (rövidebb is elég), némi alátét + csavarok...
ennyi...

3 kép tőle:

hátlapi_merevítés
és_az_egész_felcsavarozva...
felcsavarva_másik_szögből

ezt szerintem 1366, 1156-nál is megoldható bütykölés....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44) milbo válasza sh4d0w (#40) üzenetére


milbo
aktív tag

I7-920 gyári hűtővel hűvös időben, 3.6GHz-en stabilan ment. Ennek is kell hasonlót tudnia, az pedig szinte mindenre elég.

(#45) szab.tam válasza milbo (#44) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azért csak lecserélted te is Scythe Mugen 2-re... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#46) Ari18


Ari18
őstag

Annak aki alapon használja , miért ne lenne jó a gyári hűtő? igaz én sem raknám fel, a zaj miatt.

(#47) Zájec válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Zájec
veterán

"Azért kíváncsi leszek, hogy tartósan 70-80 fokon használva a CPU-kat mennyi idő alatt jön el a hirtelen halál."

ezt nem értem, miért halna meg egy proci attól hogy 70-80 fokon mennek a magok huzamosabb ideig, akár évekig is.... ? :F
szerintem semmi baja nem lesz töle...

(#48) milbo válasza szab.tam (#45) üzenetére


milbo
aktív tag

Lecseréltem, így alacsonyabb hőfokon megy alapon és húzva is. De nem feltétlenül szükséges cserélni.

Ari18: nekem a gyári is meglepően kevés zajt termelt.

[ Szerkesztve ]

(#49) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Ó de kis fincsit mellékelnek hozzá. Jó nagynak tűnik, de gondolom a fotó beállítás miatt.

(#50) bocsika


bocsika
aktív tag

A marketing mindenit. Mi ez a vacak hűtő. Ja hogy szereti a meleget. Aha. Inkább csak egyszerüen elöbb pusztuljon meg és vigye magába az alaplapot is, ha már beleégett.
Anyám. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.