Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaitouP


KaitouP
veterán

Huh, a Sharkoon REV 200 ház eléggé tetszik, pont olyanra van szükségem, ami fordított, és a hardverek belőle szemből nézve jobb oldalon néznek kifelé. :D Van jobb alternatívája?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2) hallador


hallador
addikt

A HP elit kategóriás Envy notebookjai közül kapott egyik-másik kedvezőbb árat az ...– ezek közül is kiemelkedik az a most ... elvihető Envy 13, mely Intel Core i7-8565U processzort, 8 GB memóriát és 256 GB-os SSD-t tartalmaz.

Nem elit, hanem felső-közép kategóriás maistream ultrabook gép (A felső a Spectre, ha elit akkor pedig 1040), ami elsősorban az XPS 13 ellenfele. Ennyiért ok, de a nagyobb baj, hogy Magyarországon nincs 16 GB-os verzió, nem hogy drágábban semennyiért. Ami azért nagyon égő.

gép árában benne van három év világszintű garancia is, el- és visszaszállítási szolgáltatással együtt.

Hülyeséget ne írjatok már le. Egy konzumer gépre nem lesz világszintű garancia, mint ahogy az XPS-re sincs, főleg mert adott modellek kis hazánkban hivatalosan nem is árul a Dell. Egyszer lehet honosítani, és ennyi. Vissza már nem lehet. Akkor is csak régión belül.

HP Envy X360 15

Legalább bővíthető, de az a fa hatású palmrest. Bazári na. Konzumer szóval még ok is.

A Rossz ebben nem ez, hanem ennyiért van ProBook is akár AMD Zen-el, akár intellel is. Ami viszont tényleg használható is. Szóval szép az Envy na de...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) Spancho válasza KaitouP (#1) üzenetére


Spancho
őstag

Nekem az ilyen fordított házak közül a [Thermaltake Core G3] tetszik a legjobban.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Laptopfronton jobban járunk AMD Ryzen-kel nagyon jó hatással van az árra meg a melegedésre is. Már nem elég az én vagyok az Intel. Értékarányban biztosan nem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) vtomi2 válasza KaitouP (#1) üzenetére


vtomi2
őstag

Eléggé megfogja a légáramlatot a grafkártya, de egy 90°-os áttalakítóval megoldható, és még jóll is nézne ki :)

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

látom, még mindig nem divat, hogy 3.5"-es meghajtóból több is férjen egy házba...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Mostly Harmless válasza KaitouP (#1) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Corsair Carbide
BeQuiet Dark Base Pro

(the cake is a lie)

(#8) Ixion77 válasza bambano (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem még, hanem már.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#9) Weaver válasza bambano (#6) üzenetére


Weaver
senior tag

több?? biztos sokan (?) kihasználják még a 3.5" kialakítást, részemről pont az idegesített, amikor nemrég új házat vettem, hogy miért nem hagyják már el teljesen. sok ház volt, ami nagyon tetszett, de mivel elrontotta az összképet a 3.5" "kivágás" ezért le kellett mondanom róluk.

(#10) dagonya válasza Weaver (#9) üzenetére


dagonya
aktív tag

nem lehet hogy összekevered a 3.5" és az 5.25" méretet?

(#11) pusszycat válasza Weaver (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg divat még a dvd az asztali pc-ben? Tényleg nem tudom, olyan régen volt nekem olyan monstrum pc. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) bambano válasza Weaver (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elfogadom, de az, hogy évekig nem lehetett olyan házat kapni, amibe kettőnél több 3.5-ös diszk fért bele rendesen, rendes hűtéssel, és pár hete az fd define 7xl az első ilyen ház, az nekem nem tetszik.
különös tekintettel arra, hogy a cm több házát is úgy csinálta meg, hogyha vennél bele diszk tartót, akkor lehetne belerakni 6-8 diszket is, csak ilyen diszk tartót nem árulnak sehol. megveszem a házat, arra számítva, hogy majd veszek hozzá külön diszk tartót, és pofáraesés van.
száradjon le a keze a mérnököknek ezért. ha tudtam volna, hogy ilyen a termékpolitikája a cm-nek, nem vettem volna mastercase 500-at nemrég. nem azt ígérték, hogy pár hét után se lehet már bővíteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Én meg még minidig meg vagyok elégedve a Phanteks P600S házammal! ;]

PCX meg nyíltan Nvidia párti, bár az AMD processzorokkal már más a helyzet! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Krugszvele válasza pusszycat (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Néhány éve már igényként sem merül fel, kihalt az optikai lemez az otthoni felhasználásban.
2008-ban száműztem az optikai meghajtókat otthonról, akkor még kinevettek, de ma is kinevetnek, csak más miatt, szóval nincs változás :D

(#15) Televan74 válasza Krugszvele (#14) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem egyszer kellett írnom DVD -re,azóta ott porosodik az USB -s DVD meghajtó a polcon.:D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) maxymillion válasza Televan74 (#15) üzenetére


maxymillion
tag

Elmúlt 7-8 évben tavaly először irtam egy dvd-t, családi naptár nyomtatashoz, mert nem működött az online felület. Csodalkoztam, hogy meg működik. Gyerekek imádták, kinyit-becsuk...😁

(#17) Hieronymus válasza Televan74 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"....azóta ott porosodik az USB -s DVD meghajtó a polcon."

Az enyém is. De legalább csendben van és nem megy tönkre olyan gyorsan, mint ha egy gépben zajongna, használatlanul.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) pusszycat válasza Krugszvele (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Engem is kinevetnek, h asztaliként használok laptopot. Nincs mit tegyek nem bírom már a koffer, bőrönd, félszekrény pc-ket. Pedig régen karmoltam értük. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) #00137984 válasza bambano (#6) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez milyen igaz, mert nekem szintén ezért kellett moddingolni a CM 590 III házat. Az új kialakitású házakban a 3.5" HDD keretekbe max 2-4 HDD helyezhető el. SSD-nek többnyire már csak oldalt terveztek helyet, az alaplap mögötti kábelmenedzsment részére fentartott gyengébben megszellőztetett részen.
Optikai meghajtónak az 5.25" keretem még van, ahogyan a frontpanel hagyományosan előre került és nem a ház tetején vagy oldalán kell keresgélnem a Power és a Reset gombokat, az USB csatlakozást. Máshol ezek mind a dizájnolásnak esnek áldozatul vagy szerencsétlen helyre vannak száműzve...

[ Szerkesztve ]

(#20) kalmani


kalmani
tag

Úgy 6 éve fúrtam ki a kőkorszaki Thermaltake házaból a 5,25"-es helyket, rá két évre pedig a 3,5"-es lehetőséget is megszüntettem. M.2 SSD tökéletes megoldásnak tűnik.

(#21) Ixion77 válasza kalmani (#20) üzenetére


Ixion77
őstag

...és zsebbe nyúlósnak is, ha mondjuk 4TB tárhelyre van szükséged.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#22) tasiadam


tasiadam
veterán

Nekem se HDD sem ODD nincs a gepben. Nincs is semmi hangja csereben :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23) scott_free válasza bambano (#12) üzenetére


scott_free
senior tag

A Fractalnak volt korábban az Arc Mini/Midi gépe 6/8 vincsihellyel, nem tudom, hogy miért kellett azt megszüntetni nekik.
Én végül a Phanteks P400A mellett döntöttem, mert ahhoz legalább tudtam venni 4 db plusz vincsitartót.

(#24) Cooper911


Cooper911
senior tag

5.25-ben nem csak optikai meghajtó létezik. Nekem egy Winyó dokkoló van ott, amibe csak belököm az archiv winyót ha kell.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#25) dabadab válasza bambano (#12) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem azért ilyen nem volt. Pl. a CM Silencio 550-ben hét 3,5"-es hely van, előttük ventivel (nálunk négy HDD van benne és nincs gond a hűtésükkel) és azt 2011 óta lehet kapni, egészen a mai napig.

DRM is theft

(#26) Hieronymus válasza Ixion77 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor olyan lapot érdemes venni, amelyik több m.2 SSD-t támogat.
Ám szabad használni 2.5" vagy 3.5" méretű tárolóegységeket is erre feladatra..

A 6-8 meghajtó használatának igénye az átlag felhasználók számára nem tűnik reális igénynek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szenvednek itt a notikban még a Skylakeből ittragadt HD620 IGP-vel, ahelyett hogy belehajítanának végre egy Renoirt Intel helyett, és talán a vásárló se csak legyinte rá hogy megint ugyanaz...

(#28) Dr. Akula válasza bambano (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

3.5" kb. mindegyikben van, 5.25" az ami hiánycikk.

(#29) vlevi válasza bambano (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyjából nekem is hasonló szempontjaim voltak, amikor sok évvel ezelőtt mATX házat kerestem. CM N200 lett a befutó. Ja, másik szempont volt, hogy ne felül, és ne oldalt legyenek az USB és egyéb kivezetések, mert nálam az asztal alatt van a gép.
[link]
Felül 5.25-s hely, alatta 3.5-s, aminek az aljára oda lehet biggyeszteni a 2.5-s SSD, illetve alul 2db 3.5-s hely, aminek a tetejére szintén mehet SSD.

Vagy, a nagyobb, az ATX méretű N300, amiben 8db 3.5-s hely van.

Vagy, N300, N500
[link]

(#30) Krugszvele válasza pusszycat (#18) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

hú, próbálkoztam, de gyenge voltam hozzá! A mikroképernyő, az összenyomott billentyűzet, a harmatos hardverteljesítmény.. Viszont én sohasem járok sehová, így nem volt előny, hogy vihetném magammal.
De a jövő az bizony a laptop, nem az asztali gép!
Számomra a PC az max 29x25x8 cm, nem vennék már félbőröndnyit én sem. Még a falról is leszereltem a bőröndöket a konyhában! [=konyhaszekrény] :)

(#31) kalmani válasza Ixion77 (#21) üzenetére


kalmani
tag

USB-s HDD a varázsige, ha tárolóhely kell. De általában nem kell.

(#32) Aprósólyom válasza Weaver (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pedig ahogy most kerestem csendes winyókat, az adatlapokból kiindulva 1TB 3,5" WD blue csendesebb, mint bármelyik másik márka és típus 1TB 2,5" kivitele. Egyedül az 500GB vagy kisebb méretben csendesebbek a 2,5" hdd-k, de az már túl kicsi tárhely. És ár szempontjából az sem mindegy hogy 1TB WD blue 3,5" hdd vagy esetleg 1TB SSD. Még egyelőre nagy az árkülönbség. Lehet ez is egy szempont valakinél.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#33) vlevi válasza kalmani (#31) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy NAS.
Vagy egy ilyen, korábban általam linkelt disznó nagy házba beleraksz valami alacsony fogyasztású ITX lapot, amin sok SATA csatlakozó van. Ez a ház lehet valami levedlett, nem túl esztétikus darab is, ha el tudod rakni mélyre, ahol senki se látja.

(#34) pusszycat válasza Krugszvele (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ami a képernyőjét, bill. illeti természetesen azokat külső megoldásokkal helyettesítem. Monitort azért vettem mert nem tetszetek a színek a laptopban fakó, folyton állítsd vagy a fejed vagy a kijelzőt, h lássál is valamit. A tapipadot egy kényelmes egérrel. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) #16939776 válasza bambano (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ebay: [link]
Geewiz:[link]

GoodLuck!

(#36) TeeBee73 válasza Cooper911 (#24) üzenetére


TeeBee73
addikt

+1. :K

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#37) ricsip válasza Krugszvele (#14) üzenetére


ricsip
addikt

A CT felvételt ma is írott CD-n/DVD-n kapod meg.

-

(#38) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szinte már nagyítóval kell keresnem olyan házat, aminek nem üveg oldallapja van. Kisebbségbe szorultam. :U

(#39) ladopapa72 válasza bambano (#12) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Akine kell dvd iró ugyis megoldja :C

üdv Ladopapa72

(#40) ladopapa72 válasza Televan74 (#15) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Nekem is igy van

üdv Ladopapa72

(#41) ceia


ceia
őstag

Házak rondák. Tápok jók. Laptop biztos jó, de engem nem érdekel. A gépeknél szintén a házak szörnyűek. A két kisebb különben jó lenne szebb házzal. A nagyobbak áráért jobbat raknék össze. 5-600k-ból már szuper gép jön ki.

        it's more fun to compute

(#42) Aprósólyom válasza MeszesKPT (#38) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szoktad nézni a gyártók honlapját? Úgy rémlik, hogy előfordul mikor csak a specifikációs adatlapon tűnteik fel, hogy létezik fémlemezes változat az adott típusból.

Jevons paradox

(#43) fatal` válasza bambano (#12) üzenetére


fatal`
titán

FD Define R sorozat ilyen, én is ez alapján választottam anno házat. Másik nagy problémám, hogy alig lehet már normális házat kapni, aminek nem plexi az oldala.

(#44) Televan74 válasza fatal` (#43) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ott van még a Phanteks P600s. Nyíló ajtóval. De a Define is a kedvencem, volt is 1-2 darab nálam. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.