Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gaby666


gaby666
tag

nem ide akartam! bocsi! :R

Olyan bizonytalan vagyok néha! Vagy mégsem? 06702835396

(#52) TESCO-Zsömle válasza #72042496 (#49) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De valami mással biztos megtámogatták, vagy rosszul sejtem?

Egy ventivel, vagy még azzal se.

Azzal, hogy az IMC-t átvitték a prociba, gyak kihúzták az NB 'méregfogát'. Nem maradt benne semmi, ami annyi hőt termelne, aminek kevés egy ilyen gyári hűtés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53) Killing


Killing
addikt

Brutál cucc,de nem értem hogy minek 2 db Gigabit Ethernet port?
Mire lehet használni kettőt?Mi értelme? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#54) #72042496 válasza TESCO-Zsömle (#52) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát nekem nem ezt írták. :(

Bár szó volt arról is, hogy az ASUS jobban melegszik, mint a többi, de az X58 akkor sem egy hűvös chipset. Csak azt nem tudom mi van benne, amitől melegszik. Az nForce 4 is mekkora kazán volt, pedig abból is hiányzott a memóriavezérlő...

[ Szerkesztve ]

(#55) kariad


kariad
senior tag

Komolyan néz ki és az ára is az! :K

(#56) gV válasza #72042496 (#54) üzenetére


gV
őstag

Csak azt nem tudom mi van benne, amitől melegszik.

QPI

(#57) #72042496 válasza gV (#56) üzenetére


#72042496
törölt tag

Javíts(atok) ki, ha tévedek, de a QPI az, ami összeköti a processzort a chipsettel. Annyit tesz, hogy nagyobb sávszélességet biztosít a CPU és a perifériák közötti kommunikácó számára, de ebből nem látom miért következik, hogy melegednie kell a chipsetnek.

(#58) sNORh válasza total90 (#47) üzenetére


sNORh
addikt

vagy mennyünk a kamizson után, kinyitjuk az ajtót biztos leesik :DDD

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#59) gV válasza #72042496 (#57) üzenetére


gV
őstag

mert 3.2GHz-en müködik és rengeteg tranyóból áll
a chip maga nagyobb a p45-nél pedig mind2 65nm-es
megnéztem a TDP értékeiket 2W fogyaszt többett az x58 (22 vs 24) a g45 már egálban van vele

[ Szerkesztve ]

(#60) Zé_Mester válasza #72042496 (#43) üzenetére


Zé_Mester
őstag

édes istenem, de sok bajod van. :U (látom nem csak neked)
az NB bordát az x58-as rendszerekről nem nagyon szokták leszedni, mert nincs értelme.
eleve nem is lehet, hisz a legtöbb lapon össze van kötve a mosfet rész az NB-vel és az sb-vel. ahhoz hogy le tudd szedni az egyikről, ahoz mindegyikről le kell szedni, és feldarabolni, ami ugye garvesztés. és ezt nagyon ritkán vállalják be, mert ha jól meggondolja az ember akkor értelmetlen.

ha extrém teszt van, akkor meg úgyis annyira áthül az a része a lapnak hogy nem fő meg, pláne hogy a POT köré ventit is szoktak tenni, hogy ne csapódjon ki a felületen a pára.

amúgy meg ez a borda kialakítás teljesen rendben van, nem értem mit hisztiztek rajta ennyit.
méretre elég nagy, így passzívban is tökéletesen elég már maga a felület nagysága miatt is.

hjaa, és aki ilyet vesz, az úgyis rendelkezik megfelelő szellőzésű házzal, aki meg azt mondja hogy a sok felesleges csicsa miatt ennyi, az vegyen MSI-t vagy ASUS alsó kategóriás lapot, azzal nem lesz ilyen baja. :U

[ Szerkesztve ]

(#61) #72042496 válasza Zé_Mester (#60) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a fő gondom, hogy erről a bordáról még mindig nem tudom biztosan, passzív-e. Ha az, akkor írtam már, hogy rendben van. Ha nem, akkor az eddigiek érvényesek.

Az NB leszedéssel mellényúltam, kösz az infót!

(#62) Pubszon


Pubszon
veterán

Nagyon borsos az ára az hót ziher, de legalább ad is érte cserébe vmit, kérdés kinek ér meg ennyit. :D
Az nem is kérdés hogy jelenleg ez e az álmaim lapja. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#63) Killing


Killing
addikt

Fentebb is kérdeztem de akk megkérdem mégegyszer:
Mire lehet használni 2 db Gigabit Ethernet portot? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#64) Zé_Mester válasza Killing (#63) üzenetére


Zé_Mester
őstag

net+egy másik hálózat
vagy ha jól tom tud olyat is hogy a 2 csatit "összefűzi" és az egyik up/downlink-re állítja be.
és így tölthetsz mint a hülye :C

(#65) bartucc válasza Zé_Mester (#64) üzenetére


bartucc
addikt

Ahogy mondod, nem kell plussz lan karival szórakázni.

De sztem erre vmi plussz merevítő kell, ki ne szakadjon az északi hid szállítás közben, kitépi a hűtő a helyéről ;] :P

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#66) keIdor válasza #72042496 (#33) üzenetére


keIdor
titán

Attól függ mit nevezünk "komoly" tuningnak. 24/7-re a Gigabyte, Asus is több, mint elég! 200 BCLK elérhető velük, több nem is kell, még ez is sok lehet.
Extrém tuningnál én azt láttam, hogy sokkal jobb a DFi, EVGA, Foxconn trió... 230 BCLK környékét viszik.

De akinél a 24/7 a cél, annak elég egy 50-60k-s Asus, Gigabyte is. Én is azt vennék, sajnos 100k-m alaplapra sose lesz... illetve lehet lesz, külföldön pár év múlva, de szerintem lesz jobb helye is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#67) JanR


JanR
addikt

Kek-fekete kombinacioban jobban nezne ki :U
De jo, csak az ara...:DDD

(#68) klambi


klambi
addikt

nagyon durvaa! :C

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#69) zed1983


zed1983
őstag

Király lap, az ára is az, a proci környéke kopárnak tűnik, mikor lesz olcsóbb már az i7 :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#70) total90 válasza sNORh (#58) üzenetére


total90
veterán

Az sem rossz 5let :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#71) hyperspace


hyperspace
őstag

ezzel a lappal almodtam :DD

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#72) Killing válasza Zé_Mester (#64) üzenetére


Killing
addikt

Nem rossz! ;]
hyperspace:Én is fogok vele :D Vagy csak felnyitom a gépházat...

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#73) rootkiller


rootkiller
őstag

Furcsállom, hogy van rajta alaplapi hangkeltető. Én biztos helyette adtam volna hozzá egy jókis X-Fi vagy hasonló különálló karit. Továbbiakban hanyagoltam volna az IDE-t is, szerintem a csúcs deszkákon semmi keresnivalója. Amúgy a többi rendben van, szívesen látnék benne 3 GTX285 HydroCooper-t, egy 975XE D0-t, egy X-Fi Fatal1ty Champion-t meg egy ioDrive PCI-X SLC SSD-t, természetesen az egészet bevizezve, 2 szép nagy 4ventis vagy 1 9ventis radival, Laing D5 pumpával, egy Ultra X3 1600W-tal meghajtva egy Armor+ -ban.

Artengo TR 990 Pro

(#74) Nyugdíjas válasza rootkiller (#73) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

hajajajjj :D

Ha itt mindenki elmondaná, mit látna szivesen akkor lehet még ennél vadabbak is születnének :D Dehá' kinek mi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#75) Zé_Mester válasza rootkiller (#73) üzenetére


Zé_Mester
őstag

de mééé Armor+ :DDD van attól jobb ;)

(#76) Depression válasza Zé_Mester (#75) üzenetére


Depression
veterán

Persze, hogy van. Csak még nem tudjuk, hogy mi.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77) rootkiller válasza Zé_Mester (#75) üzenetére


rootkiller
őstag

Te mibe raknád? Nekem ami nagyon bejön, az a Silverstone Raven. Abba elfér egy fasza vízhűtés 2db 4x120mm vagy 1db 9x120mm radival? :D

Artengo TR 990 Pro

(#78) Zé_Mester válasza rootkiller (#77) üzenetére


Zé_Mester
őstag

tuti hogy egy ilyenbe. azért ez mégiscsak komolyabb mint egy Armor+ :))
vagy ahogy te is mondod : Silverstone Raven

de am legszívesebben be se raknám a házba, hanem kitenném a szép kis plexi kínzóasztalomra és már önteném is ár a nitrót :C

(#79) sNORh válasza Zé_Mester (#78) üzenetére


sNORh
addikt

mint a Billenős Zil :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#80) rootkiller válasza sNORh (#79) üzenetére


rootkiller
őstag

Jah :DDD

Artengo TR 990 Pro

(#81) Zé_Mester válasza sNORh (#79) üzenetére


Zé_Mester
őstag

:DDD :DDD
100e-ért már igazán billenhet is, megengedném neki itthon is :DDD

(#82) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon durván néz ki a cucc! Hát még az ára :DDD

(#83) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Jó ez a cucc, kár volt megpillantanom, éhes lettem rá :K

(#84) Tidus


Tidus
addikt

Nagyon jónak tűnik, és brutál jó. Viszont hiába a minőség, az Intel dobja az új LGA 1155-ös procikat , és már el is avult a dolog. Nem számítanak a megszállott Intel userek akik 100+100+100+100k.-kat költenek a gépükre, be lehet ruházni egy új konfigra, amit nem ez a több mint 100k.-s lap képvisel, alaplapként.

(#78)Zé_Mester :Nálam bukott a dolog, mert felül van a táp.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.