Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Az nb hűtő egy vicc. :DDD
+a 2*8 táp ellátás a procinak. :F

[ Szerkesztve ]

(#2) Skizz


Skizz
addikt

qrvajól néz ki... egyébként minek az a műanyag cucc az nb bordára?

[ Szerkesztve ]

(#3) bolvar válasza Skizz (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

104000e kint:Dnálunk mennyi lesz?:Dúristen mennyi pénzt:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4) Dany007 válasza Skizz (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jól látom akkor az a műanyag valami egy légelvezető.
Ezen a képen látszik szerintem, hogy az elejében ott egy kis vetni, aminek a levegőjét vezeti el a műanyag fedés.
Amúgy szerintem is komolynak néz ki nagyon :) De az a 450$ mostani áron durván 100rugó... Na így már kicsit húzós...

/persze ez csak egy ötlet, messze nem biztos hogy jól látom :D /

[ Szerkesztve ]

(#5) v.tom


v.tom
őstag

Az a borda tényleg baromira kell oda...Rosszabb hatásfokkal dolgozhat, mint egy kisebb, jobb kialakítású. :(

(#6) luw2win


luw2win
őstag

több mint 100k :Y

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#7) #56573440 válasza Dany007 (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

aki i7-es proccal akarja csapatni annak van pénze a memóra meg a procira is, meg mellé gondolom legalább egy komoly vga megy. azt nem hiszem hogy meghúzza ennek az ára. nem kevés, de az komplett váltás árához képest annyira nem sok. proc alsó hangon 80kb de lehet az 2xx k is, szal végül is nem sokkal drágább mint a legolcsóbb i7 proc :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bafott jól néz ki! :Y

A KHz-ben nem kis k-nak kéne lennie? (kHz)
[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) #95904256


#95904256
törölt tag

Csak egy PS/2 port van rajta... ilyenem se lesz. :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) DEJVID


DEJVID
őstag

[link] szépen megrakva :D

(#11) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Felesleges 4 PCI-E csatoló, pláne hogy az utolsóba nem lehet tenni ha a 3-as foglalt, mert nem kap levegőt, amúgy szép de drága.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) he7edik.


he7edik.
addikt

Állat a cucc!

Égő szöveg a flém vázon

(#13) KaraDani válasza atti_2010 (#11) üzenetére


KaraDani
addikt

Már mér lenne felesleges, manapság már jönnek ki a pci e foglalatba menő ssd is, meg ez prémium kategória, simán lehet hogy valaki bele akar pakolni négy vga-t. Mellesleg meg mi más legyen benne több helyettük, pci vagy agp foglalatot szeretnél? :)

DEJVID: De szar a kép, amit linkeltél, csak 3 db gtx 285, meg valami kis csöppség physicsnek :DDD Ahelyett, hogy beleraktak volna tisztességesen 3db gtx295 öt, meg a physicsnek a karit, de tré... :DDD

Mondjuk, hogy levegőt honnan szednek a karik azt én se értem :F

[ Szerkesztve ]

(#14) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

ómágád :Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15) MarioAna


MarioAna
senior tag

Tetszik a cucc, tetszik :DD . Viszont tényleg el van kicsit túlozva ez az áramellátás szvsz.

(#16) Zájec válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Zájec
veterán

"Az nb hűtő egy vicc."

miért? , szerintem teljesen jó méretileg és kialakitásilag is...
meg amúgyis X58-nél az NB már kevesebb vizet zavar , mint a korábbi platformnál....

(#18) TESCO-Zsömle válasza KaraDani (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Axiál-ventik csinálnak oda akkora nyomáskülönbséget, hogy nincs azzal gond. Max a fordulattal ,de egy ilyen gép mellett úgyse aludni akar az ember... ;]

Ez a rendszer már tényleg fűthet. OC-val alulról karcolhatja a kw-ot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) shteer


shteer
titán

valóban csúcs :K csúcs-fogyasztó is :)

..szerintem jónak tűnik

(#20) Depression


Depression
veterán

'Korlátozott élettartam' garancia. :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) rup1u5 válasza Depression (#20) üzenetére


rup1u5
nagyúr

az 10év ha regisztrálod 30napon belül.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22) Zájec válasza rup1u5 (#21) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem jól hangzik... :K jobb mint a magyar 1év kiskergari..
az olyan hamar elrepül..

(#23) Vitus


Vitus
őstag

Ez nem green edition a bordákat elnézve! :D Piszok jól néz ki, de nem tetszik az irány amerre haladunk.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) Depression válasza rup1u5 (#21) üzenetére


Depression
veterán

Olvasd el mégegyszer amit írtam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) Vitus válasza DEJVID (#10) üzenetére


Vitus
őstag

Amikor bekapcsolod akkor ki kell húzni minden más gépet a konnektorból mert levágja a biztosítékot! :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26) HaGii válasza bolvar (#3) üzenetére


HaGii
tag

Ugyan!Nemsokára viszontláthatod az apróban 20ért:)))

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#27) rup1u5 válasza Depression (#24) üzenetére


rup1u5
nagyúr

minek? :F
magyar az anyanyelvem, nem jelentett problémát elsőre sem. :P
viszont valószínüleg nem az jött le nekem amit mondani akartál vele.
ugy értelmeztem, hogy nem tudod mit takar EVGA -éknál a "korlátozott élettartam" garancia.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#28) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

nagyon durván néz ki ez a lap, már korábban is láttam róla képet, már akkor is beleszerettem.
ha azt vesszük hogy egy DFI X58-as lap is 100e felett van, akkor nem is olyan rossz ez se.
és teljesítménybe lenyomja a DFI-t :C

az NB-n a műanyag fedél alatt meg sztem semmilyen venti nincs, sztem egyszerű design az egész, és bekapcsoláskor pirosan világít (mint a RE vagy R2E fehéren)

egy kis nasi az őrülteknek :
Reload this Page EVGA X58 Classified @ Single GTX 295 Stock cooling :Y

[ Szerkesztve ]

(#29) leviske


leviske
veterán

Felülnézetből úgy néz ki, mintha rosszul rakták volna rá a hűtést. :DDD Látom a CFX támogatással nem dicsekszenek... :U

(#28) Zé_Mester: Az összes ASUS ROG világít, nem csak ez a kettő... nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#30) Szondar


Szondar
csendes tag

aki 100K felett pc-s alaplapot vesz az meg is érdemli.

Tele van felesleges technológiailag szükségtelen innovációnak hitt baromságokkal.

(#31) Ribi válasza Szondar (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Megint az irígység, hogy neked sosem lesz ilyen :))
Azért, mert nem neked tervezték, még nem kell leszólni.

(#32) Zájec válasza Szondar (#30) üzenetére


Zájec
veterán

köszönjük hogy megosztottad ezt az értékes informáciodat....

inkább bizd ránk a nagypályásokra... ;)

(#33) #72042496 válasza Zájec (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha Dany007 fentebb nem tévedett a ventilátorral, akkor ne kelljen már tovább magyarázni a dolgot... ;)

Külsőre tetszik a lap, az i7 platform viszont egyáltalán nem szimpatikus, így még csak hasonlóm sem lesz. :)
Floppy legalább nincsen rajta. ;]

A dupla 8 tűs csatlakozó erősen parasztvakításnak tűnik. Az árán meg nem kell kiakadni, ha valaki keményvonalas gépépítő, miért ne szánhatna rá ennyit?

Zé_Mester:

ASUS és Gigabyte lapokkal felejtős a komoly tuning? Láttam pár szép eredményt velük. (Napi 24 órás használatra belőtt eredményekre gondolok.) Vagy komoly tuning alatt rekorddöntögetést értesz? Mert azon a területen nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

(#34) Zé_Mester válasza Szondar (#30) üzenetére


Zé_Mester
őstag

aki ki tudja használni, és szüksége van a legnagyobb teljesítményre, annak igencsak megéri.
márpedig aki komoly tuningot akar az vagy EVGA-t vagy DFI-t vesz, a többi csak díszítés ;)

(#35) Zájec válasza #72042496 (#33) üzenetére


Zájec
veterán

mit ne keljen tovább magyarázni ??

én azt mondtam hogy teljes jó és elég az a hütö..

"Külsőre tetszik a lap, az i7 platform viszont egyáltalán nem szimpatikus," sajnálom hogy neked nem tetszik a platform , pedig nagyon kalsszul sikerült , nemértem mi a kivetnivalód a core i7-el :F

"A dupla 8 tűs csatlakozó erősen parasztvakításnak tűnik."

neked lehet , de honnan tudod hogy nincs e haszna.... :F esetleg az EVGA mérnökei mondák személyesen neked ?
én úgy gondolom hogy az extreme tuningnál jól jöhet mint egy falat kenyér,, szóval nem mondj ilyeneket , tapasztalat nélkül meg pláne ne....

azt se feled hogy 3 izmos VGA-nak azért már kelhet kraft...

(#36) Tomate


Tomate
veterán

Panel edisön :))

(#37) sNORh válasza Zájec (#32) üzenetére


sNORh
addikt

:DDD nyeh..
konkrét lap nagyon..
remélem egyszer "az apróban 20k-ért" hozzájutok.. ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#38) TESCO-Zsömle válasza Zájec (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

azt se feled hogy 3 izmos VGA-nak azért már kelhet kraft...

Nem szóltam ezügyben, de ebben lehet valami. PCIe 2.0-nak csatinként le kell (kéne) tudni adnia 150W-ot a kártyák felé. Ezt persze egyelőre nem használják a gyártók, mivel ez "megöli" a visszafele kompatibilitást és a tápgyártóknak is jobb ez a játék a csatikkal.

sz: (#37) sNORh: 4-5 generáció múlva talán... :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) #72042496 válasza Zájec (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha az a ventilátor ott van, s tényleg kell is oda, akkor bizony el van cseszve a dolog. Ha leszedi az ember, s úgy is teljesen stabil marad a rendszer, akkor én is azt mondom, rendben van. Külsőre amúgy nagyon tetszik. Vad, de nem giccses.

Az i7-es egyszerűen ellenszenves, leginkább a 3 csatornás memóriavezérlő miatt. Ez olyan hatással van rám, mint a 3 magos processzor. Jobb, mint a kettő, de felállna szőr a hátamon, ha ilyet kéne a gépembe tenni. Tudom, ez az én kis szocproblémám. :)

A CPU leginkább a 24 tűs csatlakozón keresztül vesz fel áramot, a VGA pedig kap külön tápot, így azzal sincs probléma. Csodálkoznék, ha kiderülne, hogy az az egy db 8 tűs csatlakozó bármikor is szűk keresztmetszetet jelentett volna.
Bevallom, tápból sem láttam még olyat, amin két ilyen csatlakozó kapna helyet. Vajon a laphoz adnak átalakítót?

TESCO-Zsömle:

Pedig bárcsak kihasználnák! Ez volt az egyik amiért vártam a PCIe 2.0-s lapokat. Aztán csak ott van még mindig a kettő 6 tűs csatlakozó az erősebb kártyákon. Mármint hogy jó esetben csak 6 tűs.

[ Szerkesztve ]

(#40) Zájec válasza #72042496 (#39) üzenetére


Zájec
veterán

attól hogy ott van egy ventilátor, nem kéne semilyen negativ következtetés levonni...

" Ha leszedi az ember, s úgy is teljesen stabil marad a rendszer, akkor én is azt mondom, rendben van." :)) :C miket talász ki... :B

te figy , ez a lap extreme felhasználásra is készült.... nem csak alapjáratos tuningra..

"Az i7-es egyszerűen ellenszenves, leginkább a 3 csatornás memóriavezérlő miatt. Ez olyan hatással van rám, mint a 3 magos processzor"

milyen butaságokat tudsz irni... szerintem kicsit olvasgas mi-mire jó, informálodj , és utána szolalj meg érdemben...

addig itt egy kis informácio :: [link :D ]
ajánlom figyelmedbe a 8. és 10. oldalt.... :R ;]

(#41) proci985 válasza #72042496 (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a p35ös giga lapokon is volt a 8mellett kiegészítő molexcsati, de elvileg csak sokvideokaris rendszerekre.

kíváncsi vagyok hogy bírja a lap a súlyos feszeket. mondjuk ha a négy pci2.0csati maximálisan van etetve, még akkor is 300Wnál vagyunk, ami egy dícsértes érték.

illetve nekem egy olyan dolog van eszembe, hogy atx2.2nél 220Wban van maximalizálva az egy ágon lehúzható maximum (ezért is vannak a seasonicank összevontágas tápjai...). tehát még ha szabványokat betartó tápja is van az embernek, akkor is a 440W reális a proci felé. mondjuk ehhez hozzá kell tenni, hogy átlagember, sőt átlagtuningos se fog kifutni a 220Wos határból. legalábbis a hűtés általában előbb fogyna ki az emberek nagyrészénél.

xtremesystemsen mondjuk mókás, hogy a srác nforce chipset nélküli thermalraghthűtős variánssal szaladgált... na ennyit a gyári hűtésről, meg a melegedős chipsetről:DDD

szép darab, de azt hiszem nekem ez már felesleges.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

A színek tetszenek, de láttam már sokkal szebb és jobb kialakítású hűtőbordákat. A proci foglalatban 3x annyi az arany bevonat(megvan majdnem 1g) mint más lapban, jó a marketing szöveg. Érdekes, hogy minden borda ferdén van gyárilag felrakva és majdnem 110k! :N :B

[ Szerkesztve ]

(#43) #72042496 válasza Zájec (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Extrém felhasználás alatt mindig is olyasmit értettem, amikor szárazjeget, vagy LN2-t tesznek az NB-re. Ilyenkor eleve leszedik a bordát, tehát mindegy, gyárilag mivel szerelik.
Minden egyéb esetben igényesebb megoldás lenne - szükség esetén - egy nagyobb, de alacsonyabb fordulatú ventilátor, avagy a másutt már bizonyított passzív megoldás. DFI-nél is ilyen van, pedig azt is éppúgy "extrém lapként" szokták bemutatni.

Annyit írtam, hogy nem tetszik, ebben mi a butaság? Ettől meg tisztában vagyok vele mire képes, de azt jobban szeretem az ehhez hasonló tesztek szerint elkönyvelni. Az elméleti maximumok kevésbé, a benchmarkok pedig egyáltalán nem érdekelnek.

proci985:

A DFI-men is emlékszem, hogy volt egy plusz 4 tűs is, már nem emlékszem mi célból. Talán az is a VGA-k miatt. De a VGA-n levő plusz tápcsatlakozók és az ilyen tápok mellett még mindig nem értem, mi szükség az alaplapi harmadlagos tápellátásra.

[ Szerkesztve ]

(#44) #72042496 válasza S*Tom* (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

"...háromszor több aranyat használtak fel, ami kiváló vezetési képességekkel vértezi fel..."

Az arany elektromos ellenállása 30%-kal a vörösréz felett van. :)
Aranyat más miatt használnak, a csatlakozások minőségét javítja, de hogy a kívánt hatást elérjék, van egy olyan sanda gyanúm, hogy korántsem kell háromszor annyi, mint a többi lapnál.
Ez a Tomi Kristály vs. "többi mosópor" reklámra hajaz. :D

(#45) P00By


P00By
nagyúr

Szép munka! :D

(#46) Zájec válasza #72042496 (#43) üzenetére


Zájec
veterán

a BP-i Gigabyte GOOC2009 versenyen se szedték le a gyári NB-t...
inkább a proci minuszos hütésével volt érdemesebb foglalkozni...

mindegy... nem koptatom tovább magamat.... :D

(#47) total90


total90
veterán

Hé skacok nem akar valaki még beszállni egy bankrablásba ? Be akarok újítani egy ilyen lapot :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48) syC


syC
addikt

Dúrván néz ki és megfizethetetlen. :)

(#49) #72042496 válasza Zájec (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

De valami mással biztos megtámogatták, vagy rosszul sejtem? Szerinted ez a borda gyári állapotában ezzel a kis vacakkal bírja az ilyen tuningot?

Tényleg érdekel, s mivel jobban képben vagy ezen a területen, kíváncsi lennék mit gondolsz. Ettől persze még kitartok amellett, hogy a hűtés az ilyen lapnál úgy legyen tervezve, hogy a mindennapokban egy elsősorban halk (néma - passzív), az agresszív igénybevételre pedig egy elsősorban hatékony opciót (ide felőlem a kis kerregő is jöhet, ha valóban hatékony) kínáljon. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) gaby666


gaby666
tag

:U

Olyan bizonytalan vagyok néha! Vagy mégsem? 06702835396

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.