Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tulkas


Tulkas
tag

JA!..mégegy(nem, nem az újoncságomat akarom "eltüntetni")
Ha már a különleges hővezető pasztákról beszélünk...A grafitzsírt próbálta már vki? :U
(márha nem nézzük az átütési feszt.)

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#102) anjani182 válasza anjani182 (#100) üzenetére


anjani182
őstag

Egyébként a higanyos képen az az alaplap hogy került hozzád? Csak mert a címkéből én már tudom honnan van...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#103) bacsis válasza anjani182 (#102) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na erre én is kíváncsi vagyok mostmár, a többit pü-ben :R

(#104) Laslow


Laslow
senior tag

Sosem nevettem még cikken úgy, mint most ezen. Köszönöm! :)

De van egy megjegyzésem is: hiányoltam a tesztből a paszta nélküli hőmérséklet-méréseket.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#105) KillHates válasza bacsis (#85) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát lehetne a következő teszt, az a szitu mikor nincsen nálunk hőátadó anyag. Egy lakatlan szigeten tuningolnánk a velünk együtt lezuhant PCnket. Itt jöhetne számításba:
-nyál
-vér
-kaka
-amit csak a fiúk tudnak produkálni
-csarnokvíz
-gyomorsav

Oké, ez nagyon bizarr. Hagyjuk...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#106) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

gratulálok az újabb cikkhez. most is egyből lehetett tudni a szerző kilétét :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#107) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Korábban már logouton olvashattunk pasztaként is jól működő lekvárról és krémről, újra megbizonyosodtunk :D

(#108) fekeandras


fekeandras
őstag

Te tényleg egy beteg ember vagy... :N :DDD

(#109) mave13 válasza KillHates (#105) üzenetére


mave13
őstag

Látom, akadnak beteg emberek rajtam kívül is szép számmal. :DDD
Gyomorsav... LOL. :))) Ráhánysz a procira reggel éhgyomorral, rádobod a hűtőt, és mehet is a tuning ezerrel.

Bacsis: grat a teszthez. Ismét nem csalódtunk.

Icewolf || kósza ||

(#110) Kendek válasza KillHates (#105) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na azért ebben a felsorolásban vannak már visszataszító dolgok. A csarnokvíz meg, hogy a fenébe jutott eszedbe? Kinyomod a fókák szemét vagy mi? Amúgy én a fülzsírt ajánlanám még, az pont jó is lenne.

<-ƘƘ->

(#111) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hát ez se semmi! :DDD :R Joghurtot próbáltad már? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#112) eastsider válasza 30z.Samu (#111) üzenetére


eastsider
nagyúr

a line up a yoghurt kategban meg a kaukázusi kefír xD

borotvahab? nívea after shave balzsam.

KillHates hsz-én jót nevettem xD csarnokvíz powered by(based on) bennszülöttek....

[ Szerkesztve ]

(#113) KillHates válasza Kendek (#110) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÚÚÚúúúú... fülzsír! Hogy nem jutott eszembe! :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#114) szab.tam


szab.tam
nagyúr

igazi igényes, ph szintű kreténség!!! :C
vártuk már a szeder ápdétet.
lasan szappanopera szintű lesz a dolog. :DDD

és nem ám az eéőbb említett fülzsír a legfifikásabb.
van még 1-2 5let:
- fifikás fika
- lux videó, by kovi: procira rántva - (gyk: rárántva...)
- ... -ezt már le sem írom...

:U

szerk:
jah, visszaolvasva látom, már járt másnak is az agya. (vagyis az agya helye....) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#115) 30z.Samu válasza szab.tam (#114) üzenetére


30z.Samu
félisten

"vártuk már a szeder ápdétet."

Erről jut eszembe, valami Norbi Update cumóval is kéne próbálkozni! "Aki lexarja a fogyókúrát, de valamire akarja használni azt a xart!" Mottóval! ;]

Sic Parvis Magna

(#116) kamikazeoh válasza 30z.Samu (#115) üzenetére


kamikazeoh
csendes tag

Hali!FULLMAXIMUMRESPECT neked bacsis :DD Annyit tudok rajtad nevetni xDD

(#117) blazsey2


blazsey2
senior tag

A szokásos bacsis féle minőség,élvezet volt olvasni gratulálok a teszthez :C :R .

PSN ID:blazseydr

(#118) adamka16


adamka16
őstag

mondjuk igen... nem sok Celsius a hőmérséklet a leggyengébb és a legjobb paszta között sem, de egy átlag felhasználónak szerintem édes mindegy lehet, az a pár fok.
már csak egy olyan teszt is kéne igaz ez sokkal időigényesebb, hogy az idő elteltével hogy száradnak ki ezek a paszták és adott esetben mennyi idő után hány fokkal csökken a hatásfokuk. szerintem egy ilyent még érdemes lenne elkészíteni :K :K

(#119) szki


szki
őstag

A szokásos magas színvonalú teszt bacsis módra!
Köszönjük!
MX-2-t használok én is pár napja OC jóvoltából.

[ Szerkesztve ]

(#120) Secretive


Secretive
aktív tag

Nagyon jópofa lett a teszt, viszont hiányolom a paszta nélküli hőmérsékleteket.

A tesztből nekem az jött le, hogy létezik kb. 3-4 fajta valódi hővezető paszta, ami érhet valamit, a többi csak kencefice. :)
Az eredmények "látványosságát" meg nyilván jelentősen csökkentené, ha nem egy OC-s ,hanem egy alapórajelen járatott vagy esetleg mostani 775-ös processzorcsaládon került volna elvégzésre.
Úgy érzem, sokszor túl van misztifikálva ezen paszták jelentősége, hisz nem sok átlagpécés van, aki menet közben a legfeljebb 1-4 fokos különbségekre élvez, bár tudom, ezek dolgoknak sokszor inkább pszichés a jelentősége, mint gyakorlati.
Egyébként korábban és most is az intel gyári pasztás, rézbetétes, magas bordás gyári hűtői a legoptimálisabbak, mert nagyon olcsók, csendesek és hatékonyak is.

Mégegyszer köszönöm a tesztet! :DD

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#121) arty


arty
veterán

:DDD

remek, olvasmányos teszt :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#122) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez a Collaboratory egy elég érdekes paszta. Bár az eredményei nagyon jók, sok negatív dolgot lehet róla olvasni a különböző oldalakon. :)

(#123) Gulag


Gulag
csendes tag

Ahahahaha nemnormális teszt.

Sertésmájkrém mért nem volt?

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#124) kretenallat válasza JuliusCaesar (#49) üzenetére


kretenallat
senior tag

majonéz!

"na de hogy a közép mezőnybeN végezzen?! Igazán dicséretes." ?

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#125) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Szép kis teszt, egy dolgot viszont hiányoltam a sorból: a Fogkrémet! Úgy hallottam azt is többen használják és bevált egyeseknél...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#126) Napfénysüti

Nagyon jó teszt :R

Més que un club!

(#127) Killing


Killing
addikt

Neked tényleg van valami bajod. :DD
Jártam már úgy hogy AMD-s gyári paszta annyira megkötött mint a beton.Kitépte a Socketből a procit és pá-pá,új alaplap,memória,processzor és egy minőségi táp. :W

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#128) bacsis válasza Dyingsoul (#125) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Korábbi tesztemből kiderűlt már, hogy a fogkrém annyira mégsem jó, és az időtállósága is elég ramaty :(

(#129) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Grat! Ez a legjobb elmebeteg cikk amit mostanában olvastam/ a háztartási anyagok alternativ felhasználásával/
:C
Valahol láttam,hogy az egész gépet,étolajba meritik/tápostol,mindenestöl/talán csak az veszi fel a kesztyűt ezzel lekvárkenős teszteddel!
A processzor is a lekváros felére esik ha, leesik ugy mint a kenyér? ;)

[ Szerkesztve ]

(#130) dbius


dbius
veterán

Király, köszönjük :C :R

[ Szerkesztve ]

(#131) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Erdekes az iromany. Soha nem mertem volna mustarral lekvarral meg kezkremmel kiprobalni:) Gratulalok hozza.
Egyik haverom gepzsirt rakott be mert nem volt neki otthon hutopasztaja. Azt mondja siman ment minden es nem is melegedett.
Legkozelebb teszteld le a gepzsirt is:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#132) Peter65


Peter65
csendes tag

Király a teszt!
Nagyon jól szórakoztam olvasás közben! :D
Éljen a nagymama lekvárja !

(#133) vottokar


vottokar
senior tag

Nem rossz teszt! :B

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#134) D1Rect


D1Rect
félisten

Már korábban olvastam, csak eddig elmaradt a gratuláció. :R
Ezt is hozzáadtam a gyűjteményhez. ;)

(#135) #65675776 válasza Secretive (#120) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy paszta nélküli teszt pont azt mutatná, hogy még a kencefice is nagyon fontos. Paszta nélkül valószínűleg már idle túlmelegedne a proci.

OC nélkül nem sok értelme van tesztelni, pláne nem egy kis fogyasztású procit. Főleg akkor nem, ha egy batárnagy cooler alatt van. Ezen esetekben paszta és paszta között minimális az eltérés. Ha ki akarsz mutatni valós különbséget, akkor rommáfeszelt proci kis cooler alatt.

vitko: A fogkrémben nagyméretű szemcsék vannak, amik kitartják a coolert a procitól. Emellett nagyon hamar kipárolog belőle a víz, az egyetlen komolyabb hővezető képességgel rendelkező összetevője.

Killing: Attól nem megy tönkre se a proci, se a lap, de pláne nem a RAM és a táp, hogy kitépi a cooler a procit a foglalatból. Hacsak nem mindez menet közben történik. Ez utóbbi viszont csak egy okra vezethető vissza: nem megfelelő felszerelés.

(#136) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Hát asszem a fekete ribizli lekvár az üt, lehet át kéne állnom :R nice cikk

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#137) bacsis válasza #65675776 (#135) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

HA menetközben kiszeded a procit, akkor csak lefagy a gép, vagy kikapcsol... de ha visszarakod, megy tovább, tapasztalat ;)

(#138) Bling95


Bling95
őstag

ÁÁ bacsis neked már rég híresnek kéne lenned, én a helyedben szereznék egy ügynököt , 133Mhz-es win 7 -et meg eladnám a microsoftnak. Mert amit csinálsz az nem hétköznapi :D

sztem rakj a lekvárba egy kis szinezéket és kezd el árulni kis tubusokba;)

(#139) #65675776 válasza bacsis (#137) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért ez lehet proci és lapfüggő is. Én inkább nem próbálgatok ilyesmit...

(#140) vergilx válasza #65675776 (#139) üzenetére


vergilx
őstag

Költéshatékonyság szempontjából én tuti egy i7 975ee vel csinálnám

(#141) Thunderzolee válasza bacsis (#137) üzenetére

"tapasztalat"... :Y

Anyám... Mé' nem lepődök meg.. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#142) Killing válasza #65675776 (#135) üzenetére


Killing
addikt

Valszeg elgörbült egy láb,és rosszul raktam vissza,nem szedtem le a hűtőről,hanem én hülye egyből visszaraktam,bekapcsoltam és egy idő után füstszagot éreztem (meg nem bootolt a gép,fekete képernyő).Kiszedtem a procit,beleégett az egész,nem tudtam leszedni a socketről az égést,tehát alaplap kuka! :Y
Az új lap DDR2-es lett,míg az előző lap DDR1-es volt,tehát ezért kellett ramot cserélni,meg volt egy gyenge no name tápom,úgyhogy ekkor rászántam magam a tápcserére is.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#143) bacsis válasza #65675776 (#139) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hidd el... kibírja minden konfig ;]
próbáltam több platformon, socket7, slot1, Socket939, LGA771, de még LGA1366sem adta meg magát ennyitől :R

(#144) fagy53 válasza #65675776 (#135) üzenetére


fagy53
nagyúr

"Ha ki akarsz mutatni valós különbséget, akkor rommáfeszelt proci kis cooler alatt."- ez így igaz, de ennél jobb, ha kupak nélküli procival, illetve GPU-val végzi a tesztet. A cikk hőmérséklet értékei differenciáltabbak lennének, mert a kupak és a chip közötti gyenge hővezetés /az első lépcső / ront ezen, túlságosan egy érték körül csoprtosulnak így a versenyzők.

(#145) zoltanz válasza fagy53 (#144) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Túl nagy jelentősége nincs ha nem használnak semmit 5-10 C magasabb a hőmérséklet csak, épp még a méréshatáron van. :) Amúgy érdekes hasznos dolog, aszakik mind használnak :) .

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#146) #65675776 válasza fagy53 (#144) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kupak leszedése már inkább meghamisítaná az eredményt, lévén nem az a tipikus felhasználás.

bacsis: Ha Te mondod. Én inkább nem próbálom, bár van itthon lom hw nem kevés.

(#147) Killing válasza bacsis (#143) üzenetére


Killing
addikt

És ha megadta volna magát az LGA 1366? ;]
Te nagyon bátor vagy. :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#148) bacsis válasza Killing (#147) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor rá vertem volna a hibát a beszállítóra ;]

(#149) sonar válasza bacsis (#4) üzenetére


sonar
addikt

Fogkrémekkel kéne még megismételni a tesztet :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#150) Killing válasza bacsis (#148) üzenetére


Killing
addikt

Ja,az1 napos csere? ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.