Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MY2K


MY2K
aktív tag

Én asztaliba még mindig egy NF-7S v.2.0-át nyúzok és semmi baja pedig úgy emlékszem 2003 ban vettem.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#52) PC-rev-RM válasza Peter789 (#46) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Fogcsikorgató 512kbit/s :DDD

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#53) vanye válasza djculture (#49) üzenetére


vanye
senior tag

AIDA vagy HWMonitor miért nem jó erre?

Stern des Südens!

(#54) PC-rev-RM válasza vanye (#53) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Például azért, mert driver nélkül az sem mindig mondja meg. Egyszer eltávolítottam a vga-t eszk.kezelőből (HD4850), és még a catalyst sem tette fel a drivert, mert driver nélkül nem bírja kiolvasni a típust. :D

#55 SymbianOS: Bluefish? Hú, hogy jártam azokkal... Téged nem kopasztottak meg?

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#55) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én sajnálom. NF7 2.0 (Ultra 400) volt tőlük és valami hihetetlenül jól ment, a dobozban pedig elég sok minden várta az embert. Korrekt minőséget adott. Azt hallottam, hogy korábban púposodó kondik miatt szidták.
Mivel akkoriban nekem az asus és társai drága játékok voltak így maradt az Abit mint megfizethető ámde jó márka.
Számla
[link]
[link]
[link]
[link]

Viszlát Abit! :R

(#56) djculture


djculture
félisten



Jó pár nagy gyártó eltűnt ...

[ Szerkesztve ]

(#57) kcsa válasza djculture (#56) üzenetére


kcsa
veterán

és még csak nem is a legalják voltak, bár a soyo-ról sok jó véleményem nincs :U

De az első saját magam által választott, vásárolt lapom nekem is Abit volt, VT6X4... mintha tegnap lett volna, pedig már 12 éve...

Híresen tuningbarát 566-os celeront 1022-n tudta hajtani, 150-es fsb-vel, stabilan. Ehhez kellettek még olyan klasszikus dolgok mint egy FOP38 (ha mond még valakinek ez valamit :D)

Még egy táphalált is túlélt, az extrém tuningot nem bírta a noname cucc... a proci sajna vele halt.

De voltak még NF7 és NF7-S lapjaim is, hogy a nagy klasszikusokat említsem :)

(#58) dani8909


dani8909
csendes tag

Nekem is volt Abitom egy 478-as IS-7 :) jó is volt :))

A munkához úgy kell hozzáálni, hogy más is hozzáférjen!

(#59) afterburner_ válasza Kolondrum (#55) üzenetére


afterburner_
őstag

állítólag az abit vállalta fel abban az időben csak hogy a kondik gyenge minőségűek, holott az asus, giga lapokat is azokkal a kondikkal szerelték... nekem pl nem volt egy lapom se tőlük aminek a kondija felpúposodott volna, sőt a mai napig megy egy vh6-os lap, méghozzá 99 óta, napi 8 órában.

bár számomra mindig is a bh6 lesz a best of... a 300A-s celeronok siman mentek benne 450 vagy nagyobb órajelen,s később az 566-os celeronom pedig 1070 mhz-re volt képes egy fop32-es hűtő társaságában :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#60) ^Clown válasza afterburner_ (#59) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A púpos kondi sztorira kíváncsi vagyok, én eddig egy emberrel beszéltem, aki találkozott már púpos Abitokkal, mások mind elégedettek voltak. Mondjuk ez az ember kifejezetten utálta az Abitot (- miért utálod? - mee púposodnak a kondik! - más lapon is púposodnak, meg amúgy is, 300Ft-ból ki lehet cserélni az összeset... - ... ).

[ Szerkesztve ]

(#61) gold007


gold007
tag

Nem értem, hogy egy ilyen cég aki ennyi újítást, innovációt hozott, csomó dolgot ő vezetett be elsőként hogy a fenébe tud becsődölni? Na mindegy, ez van, ebbe senki nem szólhat bele(max ha megveszi a céget :) )
De azért itt is van egy torrent, amit én "gyártottam". Egyszerűen le vannak mentve a weboldalak PDF formátumba, berakva proci foglalat szerint mappákba, így nem kell sokat keresgélni és csak mint egy képet, megnézed. Remélem ezzel tudok segíteni annak aki esetleg keresné a hivatalos specifikációt, de nem találja, mert rendes Abit-ék nem tudnak üzemeltetni egy 20Gb-os szervert, vagy bérelni egyet, és akkor még rá se kell nézni :(((

Szerk: @^Clown: Én speciel szeretem az Abitot mégis van egy olyan BE6-II RAID lapom tőlük amin kicsit púposak a kondik a procifoglalat mellett(2 kivételével az összes), és mégsem mondom azt, hogy fúúj, izé mittomén, mert ez egy 15 éves lap. Más lapok ilyen korban jó, ha működnek normálisan, ebben meg az 1000-es rézbánya 1250-et ment(az sd ram meg 100 helyett 165-ön) és teljesen fagyásmentesen

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#62) vhunor válasza ^Clown (#60) üzenetére


vhunor
őstag

BH-6 korszakban volt, kifogtak egy adag hibás alkatrészt a beszállítótól.

(#63) kcsa válasza kcsa (#57) üzenetére


kcsa
veterán

VT6X4, NF7, NF7-S, AB9 és itt abbahagyták lényegében... Azóta csapongok más márkák között :)

Vhunor: azok ha jól emlékszem nem szimplán hibásak, hanem hamisítottak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#64) Peter789 válasza ^Clown (#60) üzenetére


Peter789
senior tag

állítólag annyi volt a történet mögött, hogy valamelyik nagy kondigyártó szándékosan kiszivárogtatott egy hibás elektrolit receptet, amelyből pont a korróziógátlót hagyták ki (vagy rossz arányba került bele, már nem tudom) - ez alapján rengeteg kis gyártó kezdte ontani magából a hibás alkatrészeket amelyek időzített bombaként idővel mind tönkrementek. nyilván nem minden alaplap kapott ilyet csak a peches szériák, de ez a Slot1 / PPGA / FCPGA / korai Socket A korszakra vezethető vissza, és nem csak az Abit-ot érintette hanem a legtöbb gyártót, de csak az Abit ismerte el nyilvánosan hogy rossz beszállítót választottak...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#65) ^Clown válasza Peter789 (#64) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, nem tudtam :) Akkor ennyit a károgókról...

(#66) Peter789 válasza PC-rev-RM (#52) üzenetére


Peter789
senior tag

hmmm, az úgy 3 nap lenne non-stop töltéssel :D és kishazánk melyik részében élsz ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#67) djculture


djculture
félisten

Nekem csak a 2 hét után hörgő chipset hűtökkel volt bajom. Ha abitot vett az ember és aktív volt az a rész szaladhatott, zalman chipszet bordáért a boltba:D

(#68) djculture válasza Peter789 (#64) üzenetére


djculture
félisten

Ja JPCON nevű förmedvény a egy bp6-on:
[link]

^Clown Ja azt kicserélte az ember egy zalmanra örök meg egy élet volt a lap.
nf7 sorozat összes darabja nekem volt, meg az nf8 ból is.
Egy asus k8n cseréltem le egy nf8 4x az valami tuti volt, akkoriban pciex csati egy s754 es lapon:)

[ Szerkesztve ]

(#69) ^Clown válasza djculture (#67) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, az nekem is zörgött. Kb. ennyi hibája volt :)

(#70) PR0JECTNR56 válasza djculture (#67) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez így igaz. A jó öreg IC-7-el is így zajlott az upgrade, miután a gyári venti szörnyű halálhörgéssel tett pontot agonizálása végére egy szép napon. :D
De a borda már be volt előre készítve, gyors csere és már ment is tovább. :)

(#71) Peter789 válasza djculture (#67) üzenetére


Peter789
senior tag

no igen... én annyira utáltam a zajt már akkor is hogy azonnal cseréltem is egy szép kövér passzív zalman bordára az IS7-en, ráadásul így zörgésmentes nullkilométeres ventivel adhattam el végül... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#72) Peter789 válasza djculture (#68) üzenetére


Peter789
senior tag

de az elko-k nem csak így tudnak meghalni, hogy kifolyik a levük... még alattomosabb, ha a pici lyukakon csak lassan párolog el az elektrolit az évek során és elveszti a kapacitását - a rendszer instabil és nem tudod mitől, mert látszólag semminek semmi baja...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#73) djculture válasza Peter789 (#72) üzenetére


djculture
félisten

Elég volt ha elkezdett gázosodni a benne lévő elektrolit és kirobbanó örömben volt része a tulajnak. :O :DD

Az biztos hogy lassan alaplapba is az lesz mint a vinyó gyártásba alig marad gyártó.
ASROCK ASUS BIOSTAR ECS FOXCONN GIGABYTE MSI INTEL SAPPHIRE maradt a 2004-5 körül még létező legalább 20 féléből.

[ Szerkesztve ]

(#74) stawros


stawros
tag

Nem csalódtam bennük és jó deszkáik voltak, köszönjük a minőséget.Sok típusa s478 és s775 még mindig futnak.R.I.P.&Peace :R
R.I.P.-Comment:ABIT---BFG---next? :U

[ Szerkesztve ]

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#75) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Eddig talán őket mondanám abszolút favoritnak. Nincsen valakinek meg az oldal rippelt verziója? Elküldhetné privátban :D

Mit is kéne ide írni?

(#76) Jim74 válasza djculture (#56) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bakker tényleg, EPOX. Nagyon szerettem azokat a lapokat is :K

(#77) hege8888


hege8888
aktív tag

Nekem egy KT-7A-m volt 1300Mhz-s Thunderbirdel, és NF-7S v2.0 1800Mhz-s Tbreed-del, 2200-on hajtottam.

:R Köszönöm az ABIT-nak a legszebb játékos PC-s éveimet. :R

R.I.P.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#78) Akybron


Akybron
aktív tag

Abit BX133Raid
Abit IS7E

Előbbihez magam hekkeltem BIOS-t, mikor a Raid vezérlőhöz jött frissítés, de az alaplap már kifutott volt. A vezérlő baja az volt, hogy ha arról bootolt a gép, akkor leálláskor előbb mondta meg a win-nek, hogy kikapcsolhat, minthogy a HDD befejezte volna a pufferében lévő adatok kiírását. ;] 3 leállást bírt ki a gép, utána WIN reinstall). Egy cseh nyelvű oldalról letölthető segédprogrammal lehetett a BIOS tartalomban lecserélni bármilyen összetevőt, (akár az EPA képet is a sarokban) nekem a RAID firmware-t kellett cserélni. Sóhaj, BIOS égetés, ima! Onnantól kezdve tökéletes alaplap volt.
Az IS7E volt a következő lapom, az még most is megy egy kollégámnál hibátlanul. Egy komplett kondicserét kellett rajta elvégezni pár éve, de amúgy semmi baja.

A Core2 és a Corei5 rendszerem már sajna nem lehetett Abit. :O

73&DX HA5OJN

(#79) Tidus válasza Oliverda (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Nem lett átmentve semmi, hanem a forrás irodalom egy része lett felhasználva Kov1024 HÁZIGAZDA fórumtárs előzetes engedélyével.

(#80) mghltm válasza afterburner_ (#59) üzenetére


mghltm
addikt

szinten bh6, szinten 300a celeron es kesobb slot1-fcpga atalakitoval az ujabb procik. a tuning annyibol allt, hogy a 66-os fsb-t 100-ra emeltem es tobbet nem keleltt vele foglalkozni. szep idok voltak :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#81) Oliverda válasza Tidus (#79) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből és ebből a hírből másoltál át egy az egyben tartalmat, amit azóta már kitöröltél, csak nem tudom miért, mivel ezzel nem lenne abszolút semmi gond, ha feltüntetnéd a forrás. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#82) Brae


Brae
őstag

Nekem nem volt Abit lapom, csak egy Abit Geforce ti4200-am, de az szar volt, megpusztult hamar.

(#84) Kuklopsz


Kuklopsz
csendes tag

Abit IC 7 alap, mai napig működő képes.
Nagy élmény. Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#85) lacko99


lacko99
csendes tag

Én letöltöttem mindent, akinek esetleg kell valami annak tudok segíteni.

(#86) Tidus válasza Kalandor (#83) üzenetére


Tidus
addikt

Én is Megköszönöm az indoklást.
Igy Oliverda is megnyugodhat, a hsz.-it visszaolvasva hatalmas gondban volt.
Pedig ebben a topikban az ABIT a probléma, mivel holnap megszűnik.

(#87) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Anno milyen tökéletes volt számomra az NF7-es Abit lap .Párja nem volt.
Sajnálom, hisz egy jó cég volt .
Thanks :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#88) Recon666


Recon666
Közösségépítő

R.I.P Abit. :(

Lapom nem volt tőlük, de a maga idejében nagy márka volt. Havernak volt egy NF7, az tökéletes volt, most bátyánál is jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#89) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kár! Mondjuk az IP35-e -hez így sem lenne újabb BIOS :DDD , de azért adott nekünk nagyon sok jó kis lapot az Abit!

Mutogatni való hater díszpinty

(#90) SutPet


SutPet
aktív tag

Kár érte... :( 3 AN7-es alaplapom is volt, ebből kettő most is tökéletesen üzemel a gazdájánál, meghajtva a jó kis athlon xp-t. A harmadik meg a szekrényem tetején vele sajna egy villám végzett :(

God must love stupid people, he made so many of them.

(#91) infectedmann


infectedmann
őstag

Óóóó :( Régen volt pár jó Abit alaplapom. R.I.P. :(

(#92) forras2


forras2
őstag

Hmm, de kár :(
Szerettem az Abitot, nagyon jó kis tuning lapokad hoztak a pc userek kezei alá.

Ég veled abit :(

(#93) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

RIP

Nagy kedvencem volt anno. ic-7, nf-7....

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#94) PH-User


PH-User
addikt

Nagyon jó lenne, ha legalább még egy hetet adtak volna, mert így mindenki rajta ül akinek még érdeke, aztán gondolom nem lehet valami gyors a letöltés.
Jó lett volna, ha maradt volna egy tárhely, ahonnan legalább lassan, de biztosan lehetett volna még szedni illesztőprogramokat. Nem jól van ez így. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#95) kraftxld


kraftxld
nagyúr

2001,
KT7A-RAID, Thunderbird 1400MHz, 512MB memória, kb mindenki a csodájára járt mert akkoriban az átlag gép egy 500MHz-es celeron volt :DDD

Még midig vadászok egy SI7-G + hozzá való 512MB rambus memóriára.

Amúgy meg miért van ez a nagy drivervadászat a honlapról? Mindent a chip gyártótól, max leírást meg biost az alaplap készítőjétől.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#96) gold007 válasza PH-User (#94) üzenetére


gold007
tag

Persze, de ez is úgy van hogy most tudtad meg, ezért jajj még időt kérek, stb, eddig nem foglalkoztam vele. Pedig ez már kb január eleje óta kint van az Abit főoldalon pirossal, addig meg bárki nyugodtan leszedhette volna. A másik meg hogy tökmindegy mikor lesz vége, úgyis be lesz lassulva, mert mindegy hogy két héttel később "ül rajta" mindenki vagy nem, ez akkor van amikor 2 napon belül vége van és kirakják a ph-hoz hasonló oldalakra.
Viszont már az előbb is leírtam, hogy azért igazán egy húsz gigabájtos tárhelyet(merthogy egy "siterip" az kb ennyi helyet foglal) bérelhettek volna valahol aztán azon még hostolni amíg valaki meg nem veszi újra... Nem lenne olyan drága, hogy ne tudják kifizetni, viszont egy olyan cégtől aki amúgyis a támogatásról, elérhetőségről híres, nem lenne egy nagy hülyeség szerintem ;)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#97) dosailord válasza deathtania (#13) üzenetére


dosailord
tag

Én is 2004 körül vettem IS7-E2-t 2,4-es celeronnal :-) Mái napig működik, már szinte ereklye... ja és én is Core 2 Duo-ra "cseréltem" 2009 januárjában, de egy laptop formájában. :D

Már egy hónapja nem láttam szegénykémet, hiányzik :O :))

Pont jókor jön a poszt, töltöm is a cuccokat!

(#98) spirit007 válasza afterburner_ (#59) üzenetére


spirit007
senior tag

"bár számomra mindig is a bh6 lesz a best of..."

És ezzel még jópáran vagyunk így .
'98 telén vettem egy ilyet az akkor megjelent 266-os cerkával, amit 4 hónap múlva cseréltem egy 300A-ra amit első perctől 450-en, majd kupak polírozás és némi hűtés tuning után 504MHZ-n zörgött -kisebb sírógörcs rohamokat okozva a baráti körben egy-egy Final Reality futtatásánál :)
2001-ben beletoltam FC-PGA átalakítóval egy 900-as cerkát -abból már 'csak' 1008MHZ-t tudott kihozni.

Azóta sem volt olyan lapon amiben ennyi proci generáció felnőhetett volna...
Gyakorlatilag a 233MHZ-től 1200MHZ-ig mindent megevett.

***
Ezután jött egy KT7A -ebben egy 1200-es Duron némi 2B-zés után stabilan ment 155FSB-vel 1395-ön :)
Majd úgy 2 éve használtan NET-ezős gépbe egy SG71 -sajnos ez azóta kipurcant.

(#99) PH-User válasza gold007 (#96) üzenetére


PH-User
addikt

Nem bánnám, ha a nagyobb torrent oldalakra kikerülne egy siterip...
FTP-n csak én nem tudom elérni vagy már rég nem megy?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#100) gold007 válasza PH-User (#99) üzenetére


gold007
tag

Épp most szedem le TPB-ről csak elég siralmasan megy, mert 2,5 napja szedem és 38,9%nál tart. Illetve itt megtalálod, és tőlem leszedheted 38,9%-ig :P De ha jól tudom akkor az ftp az már hetek óta elég nehéz ügy, van hogy csak egy része látszik, megszakad a kapcsolat, lassú, stb. Sztem nem érdemes vele nagyon próbálkozni, egyszerűbb egy torrentben leszedni az egészet

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.