Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

mennyire remélem hogy a mac mini halkabb lett (ha ez még lehetséges :DDD ) és végre van rajta dual monitor kimenet...ha lesz akkor be is nevezek egyre.. ha még mindig nem akkor meg nagyon szomorú leszek, szerintem nem kérnék lehetetlen :(

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Azért nem csinálnak gépet hogy ne legyenek saját maguk konkurenciája! :Y

(#3) #19617792


#19617792
törölt tag

Szerintem a Mac Minire ráférne egy frissítés, ami legalább a VGA-t érinti, mert a GMA950 nem nagy szám. Ha karácsonyi szeon előtt meglépné a frissítést az Apple, és valami jó kis Radeon HD 4300-at, vagy Intel GMA GMA X4500HD-t tenne bele, szerintem még többen vennék. :)

(#4) Szabtom válasza #19617792 (#3) üzenetére


Szabtom
senior tag

Én is erre várok.

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Mac Minit nem szabad leállítani, fel kell éleszteni egy jó kis platform frissítéssel, legyen benne Mobility HD3470, kérünk szépen közvetlen HDMI csatit, amin mehet az audio és a video is, 160-250 giga körüli vinyót meg egy P vagy L szériás mobil C2D-t DVD-RW-vel és csók. RAM-ból min. 2 GB (de inkább 4) és le van tudva, lehet ráakasztani az 599$-os árcédulát és tolni kifelé a gyárból:) Esetleg az új gyártástechnológiát is be lehetne vetni, mint a MacBook-oknál.

[ Szerkesztve ]

(#6) Nyugdíjas válasza #56573440 (#1) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

szintén zenész... :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7) Peat;)


Peat;)
veterán

Intel atommal is kiadhatnának valami érintőképernyős dolgot.

(#8) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Álmodoztok itt jobbra-balra, miközben egy rohadó almától reméltek körte ízt.
Sajnos azt kell mondjam nem lesz mac mini.
De nézzetek csak utána, hogy mi várható.
Macbook-okban ratyibbnál ratyibb panelek vannak. Pl csak auo paneles macbook (pro)-t vennék, de ezt előre nem lehet tudni. Tele vannak garis gondokkal. Nincs vírus os x-re de már instabilabb néha, mint egy win. Szóval szét lehet nézni. Jah, venni kell egy mac-et és megtapasztalni, nem felülni a hype-nak...
Szóval mac mini nem lesz. Mert azon nincs profit és az amerikai felhasználók nem igénylik. De még a befektetők sem...
Imac-nél meg tovább fokozódik a gagyisodás. Ez egy trend. Tömegterméket csinálnak belőle, mert a befektetőknek az kell, nem pedig egy felhasználóbarát terméket fejlesztenek.
Az apple 2008-ra az lett, ami ellen 1984-ben - látszólag - küzdött...

(#9) Nyugdíjas válasza BRinyo (#8) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Apa kezdődik?! ;]

p.s.: Kéreeekk én is olyaaannn kristálygömböt apúúú :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10) BRinyo válasza Nyugdíjas (#9) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Volt sokféle gépem, főleg ppc-sek. emac, powermac g4 és g5, macmini és inteles imac is. Ezek közül imac-nél tapasztaltam főleg változást. Most meg elég egy magyar mac-es portált átolvasni, rájöjj, mennyi gondja is van egy mac-esnek. Mondjuk az tény, hogy a felhasználók egy része annyira buta, hogy nem csodálom azt, hogy szidják a win-t. Rendesen feltelepíteni sem tudják sokan.
A classic-ot ugyan nem használtam. Én csak 10.2-nél szálltam be és 10.5-nél ki. Nagyon jó a marketing, majdnem meggyőző. Engem nem nagyon hat meg a marketing, ha egy pillanattal sem lesz kész előbb a munkám, és sajna azzal sem tudok mit kezdeni, hogy egy magyar szervíz hetekig-hónapokig hezitál olyanon, ami egy pécés szervízben pár nap. Plusz arról meg ne is beszéljek, hogy ami terméket reklámoznak, kész nyomozást kell elrendelni, hogy mit is kapsz a termékben a pénzedért. Annyira titkolják, hogy a panel tn, a belső meg egy laptop, hogy mikor kipróbálod szembesülsz a tényekkel, hogy mire akartál 300-400ezret elkölteni. A kérdés, hogy elég-e a windows-linux, vagy kell-e a mac os kényelme. Nekem - mivel hd videózás nagyon érdekel és néha megélhetést is nyújt - fontos egy megbízható és jól használható program. Ezt megtaláltam win alatt: vegas.
Másnak más kell, nekem ez megfelel. És nyilván én vagyok a hülye azért is, mert szerintem a vista jobb, mint az xp. Csakhogy én emlékszem még arra is, mikor jött mindenki, hogy tüntessem el az xp-t a gépéről, mert neki win98 kell, mert az nem eszi meg a gépét. Szóval érdekes ember a magyar. Folyton sír és nem abból akarja kihozni a maximumot, amiből kell, hanem amiből lehetne...

(#11) Nyugdíjas válasza BRinyo (#10) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát azt én sem tagadhatom, hogy pl. az iMac nem egy erőgép, ezért nincsen nekem sem "fő-gépnek" Real Mac, mert nekem a munkához igencsak egy MacPro kellene, ami tényleg elérhetetlen számomra. Igyhát "építettem egyet". Én teljesen jól elvagyok az OSx-el, ugyanugy ahogy elvagyok a win-el is. De azért választottam ezt mégis,mert nekem egyszerűen jobban kézre esik, jobban tudok vele dolgozni. Instabilitást nem tapasztaltam, eltekintve egyetlen esettől,de azt hiszem ebből nem lehet általánosítani :)
A szervíz az tényleg egy röhej,de erről kétlem, hogy az apple tehet...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12) rakal válasza BRinyo (#10) üzenetére


rakal
senior tag

Teljesen egyetértek Veled.
Ezért nem szereztem be Mac-et,hanem csak kipróbáltam(msiwindosx)
Mac Pro Mini=MSI Wind.
Minden progi megy rajta,gyors,csak a fránya mikrofonbemenetet,és Audio out-ot tudná vki megoldani...WLAN Dell 1940-el OK.
Na akkor az Apple nagy sz...an lenne,nem tudná aranyáron adni a hardvert,az biztos.

(#13) #56573440 válasza BRinyo (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szóval mac mini nem lesz. Mert azon nincs profit és az amerikai felhasználók nem igénylik. De még a befektetők sem...

ez pont hogy nem igaz. a mac mini az első terméke amivel rá lehet szoktatni a népet az osx-re. olcsó, kisebb mint a kapható gépek, melleseleg aki nem akarja megvenni az imacet mert van már monitor annak ez a legjobb döntés, amire kitalálták arra tökéletesen elég. ne azon akarj hd-t kódolni, mert az alapon egy levelezős, netezős, office-ra kihegyezett cucc, arra viszont jó, és hd filmeket is lejátszik az új inteles.

biztos hogy lesz új is, a sírást meg nem értem. ott a 24"-os imac abban van rendes panel, meg is kérik az árát. nem egy helyen volt már kitárgyalva keress rá logouton, egy hasonló kaliberű gép legál ossel nem sokkal olcsóbb mint az imac. persze ne a magyar árakat nézd... arról nem az apple tehet, hanem a hazai kereskedők...

nekem nem fáj ha imacben tn van, mert nem fotózni meg ps-re kell. nem fáj hogy nem négymagos a proci mert nem kódolnék, viszont lenne ötletem amivel le lehetne zúzni mindent.... (két 20-22-24"-os moncsi egyberakva, mögötte a gép ahogy szokás.... be is pisilnék és rohannék a boltba ;] )

(#14) #56573440 válasza Nyugdíjas (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

az instabilitás meg a hackhintosnál előfordul gyakrabban mint egy rendes macnél ;) én jóideje dolgozgatok, használok macet, bár egyik sem az enyém sajnos, de még nem nagoyn sikerült megölni

(#15) Szabtom válasza rakal (#12) üzenetére


Szabtom
senior tag

"Mac Pro Mini=MSI Wind."

Szöget ütött a fejembe a gondolat, ne kövezzetek meg a láma kérdés miatt: egy netbooknál (vagy bármilyen notebooknál) meg tudom azt csinálni, hogy rákötök egy monitort, meg USB billentyűt, USB egeret, és bekapcsolt, de összecsukott állapotban használom?

(#16) kovy79 válasza Szabtom (#15) üzenetére


kovy79
őstag

Miért ne tudnád?
Csak állítsd be, h lezáráskor ne csináljon semmit a gép!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17) Szabtom válasza kovy79 (#16) üzenetére


Szabtom
senior tag

OK, köszi! Igazából a billentyűzet miatt voltak kétségeim.

(#18) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nehalemet az új csöppségbe, és veszek is egyet :-)
Mondjuk egy tápos VGAval

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19) Alex91


Alex91
félisten

A Mini jelenleg a legrosszabb ar/ertek aranyu Mac itthon.

Ha valaki utanaszamol, akkor rajon, hogy egy iMac sokkal jobban megeri...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) BRinyo válasza #56573440 (#13) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Menj ki pl bécsbe, és meséld el, mennyivel olcsóbban kapsz ott gépet a hazainál. Apple-nél 1USD=1EUR Ez ellen senki nem tud tenni, csak a piac. Nem kell vásárolni és majd leereszkednek az árak, ha eladást akar produkálni.
Azt meg gondolom mindenki látta, amikor jobs a 2005ös macworld-ön egy hdr fx1 típusú kamerával beballagott, és könnyelműen kijelentette, hogy 2005 a hd éve. Ehhez képest a gépeik java - a mac pro kivételével - alkalmatlanul lassú a hd videó feldolgozására. Tehát ennyit a marketingről. Nekem sajnos tellett ilyen kamerára, de mac pro-ra már nem maradt. Viszont 300e körül kapok bármikor 4magos dell gépet 3év garival és monitorral, meg 160-170e körül egy vegast. Ehhez képest akkor lehet gondolkodni, mit nyújt egy apple megoldás ilyen áron.
Alma-körte hasonlat, persze tudom. De az a kérdés, hogy órák alatt végez a gép a projekttel amit csinálok, vagy elszüttyög fél napig? Nekem nincs szükségem sem a félnapos szüttyögésre.
Mindezektől függetlenül szeretem az os x-et, és talán konyítok is kicsit hozzá. Ha lenne egy vegas szerű program mac-re, akkor azt választanám. Minden más alkalmazásban nyerőbb a mac os. nero9-et leveri az egy éves toast9. De pl ott van az ms office 2008 vs 2007. A mac-es legalább 2x drágább. Maguk a software-ek is drágábbak, de megéri minden ezt az extra felárat, mert jó az összegzett eredmény. A vas meg sajnos gyenge. Egy dell nekem sokkal szimpatikusabb - ne abban gondolkozzunk, hogy mindenki évente vesz új gépet. A mostani gépem - alaplap kivételével - 2éves már. Tavaszra legkésőbb bővíteni szeretnék, és sajna az apple úgy fest, ki fog esni...

(#21) BRinyo válasza #56573440 (#14) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Egy éve volt egy srác, úgymond versenyre hívott, hogy a haklim stabilitását vitassa. Azt mondta, hogy az ő powerbook-ja milyen stabil, hetekig el szokott menni. Én is mondtam neki, hogy nekem is hetekig megy a gép, semmi baja, sehol egy elszállás. Az imac-em instabilabb volt. Aztán elkezdődött a versengés. Ma már egy dell xps-en használ os x-et. Ennyit arról, hogy mi mennyire stabil. Vagy mesélhetek egy fórumon lévőről, akinek épp szervízben van a gépe, csak összerakva nem megy a gépe. Gari nincs már, letelt az 1 év. Külön minden egység jó, összeszerelve meg fagy a gép. Mondanom sem kell, egy ilyen imac alaplap legalább 150e ft + szerelés. Megölni csak azt a gépet lehet, amelyik gyenge, de az elromlik magától is. Sajnos a mac, mint minőség sosem létezett. Az "öregek" azt mondják, a ppc-kkel sokkal több gond volt. Ehhez képest az inteles mac-eknél is ugyanolyan gyakori a meghibásodás, mint az átlagos asztali pc-knél. Valahol 5-10% körül kell számolni.

(#22) BRinyo válasza zetor2000 (#18) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Nem kell komoly vga az os x alá. Egy gma950-el lehet hd videót vágni simán. Nem akad a kép. A quartz-nak köszönhetően sokkal jobb minőséget produkál. Persze win alatt sincs gond a gma950-nel sem és más igp-vel sem. Kifogástalanul megy egyes programokkal.

(#23) xedos válasza Alex91 (#19) üzenetére


xedos
addikt

Kivéve, ha az embernek van otthon monitora, egere, billentyűje és hangfala...
Akkor olcsóbb a MAC mini. Ugyanakkor tele leszel kábelekkel :-)
Ja igen és nem kell webkamera és nem játszol...
Minden egyéb esetben jobb az iMac!

Igazából az APPLE TV-t és a MAC minit össze kellene vonni, egy 9400-es VGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#24) #56573440 válasza BRinyo (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

jelentősen. sőt ha azt mondom hogy nagykerből is olcsóbb mint a boltok 99%-ban? nem kevéssel. és hogy 1eur=1dollár az még mindig nem az apple hibája. legalábbis a nagyker amit én is merek kintről vásárol és úgy hozza be. ő dollárban fizet, amire ideér addig szállítás jön rá, azért lesz drága, meg a pofátlan nagy haszon... ennyi...

(#25) glutamin válasza #56573440 (#13) üzenetére


glutamin
őstag

Sajnos akárhogy is nézem, jelenleg Magyarországon aránytalanul drágák a Mac-ek. Azzal meg nem nagyon tud a nép mit kezdeni, hogy usákiában olcsóbb, nem ott élünk.

Már többször is gondoltam rá, hogy szüleimnek veszek egy mini-t, mert oda elég lenne, de az árát még mindig abnormálisnak érzem.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#26) #56573440 válasza glutamin (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

de akkor ne a macet szidjuk már hogy drágán adja mert nem ő adja drágán. aki behozza az keres sokat rajta, + itton viszonylag kis réteget érintenek ezek a termékek valljuk be

(#27) glutamin válasza #56573440 (#26) üzenetére


glutamin
őstag

Sajnos az itthoni árképzés (kereskedők mohósága) miatt nem terjednek jobban a Mac-ek. Amig ezen a téren nem lesz változás, addig marad rétegigény.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#28) Nyugdíjas válasza #56573440 (#14) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt én is elismerem, iletve nincsen hosszú-távú tapasztalatom RealMac-el. Egyébként itt is én voltam a hibás. Nem hiszem, hogy az átlag Mac-júzer a kernelben turkálna :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29) #56573440 válasza glutamin (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezt írtam én is, csak már elegem volt mert lennebb is az ára miatt rinyált a nép, de nem lát tovább senki annál hogy itthon mennyi. ez nagyon fel tudja húzni az agyam mert erről a mac nem nagyon tehet. most hogy elolvastam még egyszer amit írtál nem is neked kellett volna címezni a mondókám, sory érte :B

(#30) BRinyo válasza #56573440 (#29) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Tehet vagy sem az apple az itthoni árról, akkor sem fogják megvenni, ha nem telik rá. Illetve ha olcsóbban megkapja a neki megfelelőt, akkor úgyis azt fogja venni. Ja, és ki szidta a mac-et? Az apple és sok más amcsi cégnek olyan a stratégiája, hogy 1USD=1EUR. A megoldás egyszerű, nem kell drága terméket venni, és majd lejjebb megy az ára. Jah, és másik, hogy ott az adobe. Lehet online vásárolni, de ha amcsi áron veszel adobe terméket, akkor azt csak az államokban használhatod, mert kb ugyanolyan, mintha csak warezolnál. Az EU-ban meg ugyanannyi eurót kérnek szinte mindenért, mint dollárt. Ergó 20-30%-kal nagyobb haszna van minden itt vásárolt termékből, szemben a hazai forgalmazással. És ha még mellévesszük, hogy a pro gépek egy részét írországban szerelik össze, akkor még undorítóbb üzletpolitika. Az EU helyében keményen megfognám az ilyen viselkedést, mert meg lehetne oldani biztosan, hogy ami 1799USD(legyen 400e max.-on), az ne 1599EUR(kb 415e) legyen. Ok, az amcsi ár nettó, és rájön 6-10% áfa, ami államonként változó, de az eurós ár bruttó. Árfolyamot meg mindenki megnézheti és kiszámolhatja, hogy 10%-kal drágább nálunk egy mac. Vagy nézhetjük úgy is, hogy amcsi piacon amit megkapni 3év garival, ahhoz itt csak 1 év jár ugyanannyiért... Szóval ez is egy ok a sok közül, amiért nem szimpi az apple. Persze ugyanezt megteszi a dell is. 689USD vs 607EUR vs 175e HUF

(#31) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Egyébként amiről az apple tehet, az az, hogy tn panelt pakol a pro cuccokba vagy épp eldönti a felhasználók helyett a glossy kérdést. Eldöntötte, hogy a firewire az pro feature és azt is megtehette volna rég, hogy az augusztus óta létező 4magos intel procit opcionálisan ajánlja imac-hez. A mac minit az inteles váltás óta kb alig frissítette, bluray meg egyenesen lehetetlen, mint opció. Egyébként a legutóbbi keynote-on egy újságíró rákérdezett a bluray-re és azt a választ kapta, hogy az apple kivárja, melyik hd formátum nyer. Azt hittem vannak olyan elmések, hogy amikor már a toshiba is kihátrál a hddvd alól, meg az ms-től is szivárognak a bluray hírek xbox fronton, akkor majd azt mondják, hogy ok, ha bluray-t akartok, nesztek. Mellesleg a dellnél van BD-t és HDDVD-t olvasni tudó meghajtó, mint opció. De sebaj, az apple csak hadd példálózzon a dell-el, mint minden dzsunka pc atyjával.
Kicsit lemaradtak nagyon. 2005ig az apple egy innovatív cég volt, majd erős hanyatlásnak indult - a felhasználók szemszögéből nézve - szerintem. Most szinte kullog a többiek után és ha vki kifejezi nemtetszését, akkor azt kapja, hogy nem kell használni...
Sajnos épp ezen okok miatt kételkedem a macmini újjáélesztésében. Pedig nem volt szerintem annyira népszerűtlne, mint az appletv vagy épp az ipod hifi. Nekem volt 2féle minim is, még a g4 érából és nagyon jó kis gép volt. Letöltésre és még szolídabb videóvágásra is jól használható volt. A piacon nincs még egy ilyen gép...

(#32) Szabtom


Szabtom
senior tag

Ha ilyen csúnya jövő vár a minire, akkor hol tudok venni hasonlóan kis méretű PC-t (csak jobb VGA-val)? Vagy marad a subnotebook / netbook vásárlás?

(#33) xedos válasza BRinyo (#31) üzenetére


xedos
addikt

1. Bluray: én úgy hallottam, hogy túl skat kérnek a licenszért + a meghajtó ára nagyon megdobná a MAC-ek árát. Amúgy hány embernek lenne szüksége rá???? Ugyanaz, mint a macbookban sokáig meglévő combo drive. Nagyon sokan embernek nem kell DVD író.
2. Mac mini a mai napig olcsóbb, mint bármelyik vetélytársa...
Tudod mennyibe kerül egy jópofa Dell Studio asztali gép???, 230.000Ft!!!!!
3. TN panel -lehet, hogy a 20"-osba azt rakott, cserébe olcsóbb lett a gép!
Az első fehér inteles iMac-em 489.000Ft volt jó kijelzóvel, a mostani alu kb 339.000Ft
Ráadásul nekem nem volt gondom vele.
4. A legtöbb ember anélkül sír, hogy megnézné -kipróbálná a terméket.
Olyan nagy a fényereje az új glossys kijelzőknek, hogy nem zavaró a tükrözödés.
5. Az iMac csak itthon az ára miatt PRO! Egyébként otthoni multimédiás gép!
A PRO a MAC PRO!

(#34) dabadab válasza xedos (#33) üzenetére


dabadab
titán

"3. TN panel -lehet, hogy a 20"-osba azt rakott, cserébe olcsóbb lett a gép!"

Nem tudok rola, hogy a valtas jart volna barmilyen arcsokkenessel, cserebe viszont jol eltitkoltak mindenki elol ezt az "aprosagot".

Ertem en, hogy van ember, aki kepes megmagyarazni, hogy Steve Jobs rozsaillatut fingik, de talan nem kellene...

"4. A legtöbb ember anélkül sír, hogy megnézné -kipróbálná a terméket.
Olyan nagy a fényereje az új glossys kijelzőknek, hogy nem zavaró a tükrözödés.
"

:)) Most tok komolyan, ezt legalabb magadnak elhiszed?

DRM is theft

(#35) xedos válasza dabadab (#34) üzenetére


xedos
addikt

3. Ember nézd már meg az árát!!!!!! Régen (max 2éve) enyiért a belépő 17"-os iMac volt!
4. Megnézted? nekem volt alu iMacem és már volt a kezembe az őj macbook és pro!

"Ertem en, hogy van ember, aki kepes megmagyarazni, hogy Steve Jobs rozsaillatut fingik, de talan nem kellene..."

Ja pont az ilyenekről írtam... utánajártál, megnézted?
Akkor minek írsz?

[ Szerkesztve ]

(#36) dabadab válasza xedos (#35) üzenetére


dabadab
titán

Valoban, nem szagoltam meg meg S.J. belgazait. ;)

DRM is theft

(#37) BRinyo válasza xedos (#35) üzenetére


BRinyo
aktív tag

17" imac 2006 májusában 370e volt, +2gb ram pedig 30e.
Ezt csak azért tudom, mert akkor cseréltem a g5öt egy ilyenre....

(#38) xedos válasza BRinyo (#37) üzenetére


xedos
addikt

Ma ennél olcsóbban kapod a jobbik 20"-os iMacet. Ráadásul 1hónapja még közel 20K-val olcsóbb volt.

dabadab -ennek van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#39) BRinyo válasza xedos (#38) üzenetére


BRinyo
aktív tag

dabadab sztem arra gondol, hogy a legtöbb mac-es elfogult. Én is használtam os x-et, meg ha kell fogok is.
Viszont hd videózásra alkalmatlan egy imac kaliberű gép. Ezt csak azért tudom, mert ha a 2x3,2ghz pc-n nem megy számomra elég gyorsan egy fcp, akkor a 2x2,8-ason/2x3,1-esen pláne nem fog.... Kicsit nonszensz, hogy a "hd éve" után 3-4évvel egy 4 perces hd video renderelésére 2-3 órát kell várnom egy 800e értékű hw+sw csomaggal. Míg ugyanezt a 300ezres dzsunkaPC+sw -rel megoldom 40-50perc alatt - azonos minőségben.
Átlagos, nem komolyan hd videózó felhasználónak ettől lehet jó, aki kicsit komolyabbra vágyik, annak már necces lehet.
És akkor még ott van a számomra irritáló glossy kijelzők kérdésköre. Tudom, vegyek egy normális display-t és kössem az imac-re. De miért is?

(#40) Cyrin válasza BRinyo (#39) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem, vegyél egy MacPro-t és egy kijelzőt, és máris minden ok lesz, kivéve a pénztárcád :D

(#41) xedos válasza BRinyo (#39) üzenetére


xedos
addikt

Az APPLE termékek közül neked MAC PRO kell + Cinema Display.

2.8GHz (8 magos)
2X 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon “Harpertown” processzor
2GB memória
ATI Radeon HD 2600 XT 256MB memória
320GB Serial ATA 3Gb/s 7200-rpm hard drive
16x dual layer SuperDrive
689.900 Ft

Apple Cinema Display 23" Ára: 195.750 forint+áfa (bruttó 234.900 Ft)

Tudom az ára az egekben... NEM azt mondtam, hogy mindenkinek megéri MAC terméket használni... lehet HD-t vágni MAC minin is :-) Ugyanakkor ha pénzért dolgozol vele akkor a csúcsot érdemes megvenni.

Az iMac egy otthoni multimédiás gép!

(#42) Cyrin válasza BRinyo (#39) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez a hír neked szól, Cinema Display helyett, még displayport is van rajta, hogy ráköthesd az új macbook-odat is, ami azért kellhet egy macpro mellé. Így teljes a rendszer.

(#43) BRinyo válasza Cyrin (#42) üzenetére


BRinyo
aktív tag

És mire köthetem a hdr-fx1 kamerát? :DD

(#44) BRinyo válasza xedos (#41) üzenetére


BRinyo
aktív tag

+2év gari +90e
+fcs2 +340e
ACD 23" meg már nincs, de van hasonló áron glossy, amit kihagynék. 240ért meg inkább eizo 5év garral, mint apple 1-gyel. :)
Marad a pc vegas-szal... Talán nehalem, talán nem, ki tudja...
Valahogy nem tudnak mostanában mac-re rábeszélni. :))

(#45) Cyrin válasza BRinyo (#43) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát az új Macbook-ra biztos hogy nem. Nem is értem mit próbálkozol még ezzel az elavult HDV kameráddal, amikor Jobs úr kijelentette, hogy nincs is már ilyen kamera, ezért tök felesleges a firewire port. Jobban tennéd ha haladnál a korral és lecserélnéd valami memóriakártyára rögzítő AVCHD-s kompakt csodára. :D

(#46) Zenty


Zenty
őstag

Nekem is jó lenne a mac mini, mert nem vagyok az a fajta aki évente cserélné a gépét, és állandóan turkálgat, és szerelget.
Viszont visszataszító az a vga, és egyéb röhögni valók....
Apple leszokhatna a "kombo driveról"! lassan 2009 írva mindenki fillérekbe kerülő dvd íróval jár.... méghozzá az LG super drivejuk se egy fasziszdasz, mint ahogy reklámozzák. Szerintem a mostani pionner dvd írom is lenyomja, de ez nem annyira lényeges.
Inkább a vga lenne a legnagyobb probléma. Ennyi pénzért integrált intel "szutykot" rakni kész röhej.. A mostani geforce 3om is alázza ezt a szerencsétlen vgát :D
És az apple még az sem propagandálhatja, hogy a legmárkásabb vga lenne a gépbe, és ezért drága :D
Persze tudom az apple nem szereti a vgakat.... Ezen a nézeten is változtathatnának.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.