Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Uram Isn'!

Az a kicsi p-csköszörű, mi a bánatnak van a pumpa mellett?
3000-es fordulaton mégis milyen hangja lehet?! Mint egy felszálló MIG-nek...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) Eugene Roe válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nagyon kellett rá ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Már volt ilyen megoldás a Cryorig A40 személyében és valóban segített egy kicsit a vrm hőmérsékletén, miközben az szabályozható volt. Sanszosan ez is az lesz és nem nem volt hangos. Ha normális ára lesz itthon lehet bepróbálnék egy 360-ast.

(#4) Akula


Akula
őstag

a vízhűtésnek nem az a lényege, hogy ott ne kavarnyásszon venti, hanem távol, ahol a zaj már nem számít?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) szasanyi


szasanyi
félisten

Ez ám az innováció! :C

(#6) pokmky


pokmky
tag

:W :W :W :W

Köszönöm a figyerlmet. :))

(#7) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Lassan 1 éve használok egy Liquid Freezer 120-ast és valamiért ezt visszalépésnek érzem.
Ugyebár az LF 120 azért volt jó választás mert egy biztos cuccnak tűnt, hiszen elég régen van a piacon. De ez nagyon csökevény. Az Arcticot pont a visszafogottságáért szerettem. De ez így felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#8) pokmky válasza Milka 78 (#3) üzenetére


pokmky
tag

A cryorig nyünnyögője borzalmasan hangos, mint egy körabeli 478 hűtő. Ennyi erővel, akkor rakok rá egy toronyhűtőt és probléma megoldva csendesen, olcsóbban.

(#9) Nelman


Nelman
tag

Ez az "innovatív" megoldás úgy hiányzott nekünk, mint egy falat kenyér. :DDD

(#10) -Skylake-


-Skylake-
addikt

:C :C :C :C :C :C
Darwin díjas egy szar ez.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) -Skylake- válasza Akula (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hogy mi ???

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Ezt kombinálva az X570-ek mini ventijével igazi retró pécét építhetünk, már ami a hangerőt illeti :DDD

(#13) Milka 78 válasza pokmky (#8) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom nálad mi hangos, de leszabàlyozva zéró hangja lett. Ment deszkáról és előlapiról is eme szabályzás.

(#14) GreatL válasza Akula (#4) üzenetére


GreatL
őstag

Nem. A vízhűtésnek az a lényege hogy a hőfelvevő felület relatív hideg marad a folyamatos folyadékáramlástól. Ezek az AIO-k ugyanúgy csinálják a zajt mint bármi más venti. Nekem van kettő belőlük és szélvihar a hangjuk mivel fel is pörgettem őket, a pumpákkal együtt.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) Aprósólyom válasza GreatL (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Na-na?! Mivel teljesen másként berendezhető a ház egy vízhűtéssel, javítható a ház légáramlása egy léghűtéseshez képest. Ezért neki is igaza van. De hát ez házikó függvénye is természetesen. Nem kellene ennyire szélsőségesen kategorizálni a hűtéseket. Másrészt nincs közvetlen összefüggés AIO és venti zajosság között, lévén egy rendszert hasonlítanál össze egy rendszer részelemével. Lévén a venti zaja a radiátorban/raditáronál fellépő turbulens áramlatok miatt is különböző lehet, különböző radiátoroknál/bordáknál.

Jevons paradox

(#16) 8th


8th
addikt

(#17) Tragger


Tragger
tag

A tesztek alapján az eddigi legcsendesebb AIO vízhűtés.

(#18) pokmky válasza Milka 78 (#13) üzenetére


pokmky
tag

Alacsony fordulaton az a kisméretű ventilátor kb. ott sincs.

(#19) Milka 78 válasza pokmky (#18) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor legyen neked igazad, igaz én kipróbáltam, leszabályoztam, lemértem és levontam a konklúziót (szervizesként) :))

(#20) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szóval a kompakt AIO lényege, hogy minél több légkavaró kerüljön rá. Akkor már inkább egy D15.

(#21) Aprósólyom válasza MeszesKPT (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én a képek alapján úgy láttam, hogy oldható csatlakozója van a 4cm-es ventinek.
Szerintem a legtöbb házban egy kompakt AIO vízhűtéssel jobb általános légáramlást lehet elérni egy zárt házon belül, mint egy procifoglalat felett csücsülő léghűtővel. Szóval szerintem ezek elég jó koncepciók. Csak legyen strapa, minőségi. Remélem ez a második kiadás már sokkal inkább lesz ilyen.

Jevons paradox

(#22) MeszesKPT válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Az a bajom, hogy mindig arra gondolok, hogy egy AIO esetében több alkatrész van ami meghibásodhat. Persze ez lehet, hogy csak a keserű tapasztalatom miatt van így, mert az alap koncepció számomra is szimpatikus.

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A VRM-ket hűteni kell, ez erre kínál megoldást.

Mivel itt senki nem próbálta, elég nehéz ítélkezni róla. de általában mindenki jobban tudja... :D

Feltehetőleg péntek van, mindenki elfáradt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) pokmky válasza Graphics (#23) üzenetére


pokmky
tag

Csak megéltük a régi szép időket, amikor az alaplapokat ilyen apró kis kerregők borították és el kellett viselni a zajszennyezést.

(#25) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Látom megy a szarozás és nevetgélés.
Vannak már tesztek a hűtőről, gyakorlatilag a 280-as (és a 240-es is) elveri az összes hasonló méretű AIO-t, és mellé halk is.
A kis venti pedig szabályozható és hangtalan is lehet.

(#26) pokmky válasza BusinessGuy (#25) üzenetére


pokmky
tag

A gond az, hogy ha a kisventilátort alig pörgeted, akkor olyan mintha ott sem lenne. Jaa addig, amíg ki nem szárad, kopik és akkor még alacsony fordulaton is zörög.

[ Szerkesztve ]

(#27) dementor válasza pokmky (#26) üzenetére


dementor
senior tag

Valóban csak egy újabb zajkeltő lesz idővel.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#28) Aprósólyom válasza MeszesKPT (#22) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az biztos, hogy a negatív tapasztalat, már befolyással van a jövőre nézve. Nekem még nincsen AIO tapasztalatom. És pont a több aktív alkatrész miatt használok én is inkább egy jobb hőcsöves hűtést. Ellenben a ház jobb szellőzése miatt gondolkodom AIO vízben. Ilyen szempontból, egy általános midi ATX házban jobb választás egy AIO egy toronyhűtővel szemben.

Jevons paradox

(#29) duke90 válasza BusinessGuy (#25) üzenetére


duke90
csendes tag

Sziasztok,
mindenhol azt olvasom, hogy AMD esetén csak AM4-re jó ez a hűtő. Van már valakinek ezzel hands on tapasztalata? AM3/AM3+-ra biztosan nem megy rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.