Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már megbocsáss, de a Retina Display nem technológia, hanem csak egy gyűjtőnél a nagy pixelsűrűségű kijelzőkre.

Nagyon remélem a többi gyártó is követi ezt a trendet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem tökmindegy!
Pár napja néztem a Starking oldalán a MacBook-ok meg Macbook Air-ek árát. Ba**ki 350 ezertől egészen 7-900 ezer forintig kaphatóak!
Az a 100 dolláros különbözet még ha euró áron is váltjuk max 30 ezer forintos plusz. Namármost akinek van pénze 450 vagy 700 ezer forintért Macbookot venni, annál biztos, hogy nem számít ez a 30 ezer forint többlet. Főleg ha kap érte egy ilyen brutál felbontású kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#3) Oliverda válasza lezso6 (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért szerintem 13,3″-ra 2560×1600 már elég beteg. Szvsz 1920x1200 bőven elég lenne.

A másik véglet a 15,6"-ra 1366x768. Remélem a többi gyártónak sikerül majd belőni egy arany középutat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Chaser válasza Oliverda (#3) üzenetére


Chaser
titán

Rohaggyon' el a HD felbontás, de legalább IPS panelen lenne, nem ilyen ótvar tré TN-en amit szinte minden gyártó használ :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) horush válasza Oliverda (#3) üzenetére


horush
addikt

Ezt mondjuk én sem értem, hogy miért van még a komolyabb 15,6"-os laptopokban is 1366x768.. Még 200k körül is csak elvétve vannak 1600*900-as felbontással rendelkezők, ami - szerintem - kb. ideális. A gamer csodákból esetleg néha van fullhd, ami talán picit sok is, de használható még, de azok meg általában ocsmányak, s gagyik is.

A másik kérdés meg az ips ritkasága, csak a csúcsmodellek között található elvétve néhány ips panellel rendelkező noti, pedig ma már egyre olcsóbbak a ips monitorok, s sok tabletben (még az olcsóbbak között is) fellelhető. Nem tudom, hogy miért kell a tn-t erőltetni ennyire, főleg laptopoknál, amiknek a helyzete a szemhez képest viszonylag gyakran váltakozik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Thunderzolee válasza horush (#5) üzenetére

Ja-ja.. notin a HD Ready felbontással nincs különösebb bajom, viszont a TN paneltől megőrülök, és egyáltalán nem látok ennek lecserélésére irányuló gyártói igyekezetet. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) Legendd válasza lezso6 (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Javítva köszönöm :) amúgy felesleges ekkora felbontás szerintem is, de meglátjuk...a full HD is bőven megtenné, és még nem is lenne ennyire drága...csak lassan az Apple = Retina :D

Alea iacta est!

(#8) Chaser válasza Legendd (#7) üzenetére


Chaser
titán

Erről lehet tudni milyen panel? Pár hónapja hoztak egy macet, nem tudom a jpust, boltos srác azt mondta 350-400k-s gép, nyilván HD kijelzője volt. De akkora ótvar tré nem győztem röhögni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Legendd válasza Chaser (#8) üzenetére


Legendd
senior tag

Pontosabbat még nem nagyon (legalábbis én nem olvastam)...elvileg a júniusi WWDC-n leleplezik az új Macbook szériát!

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.