Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PistiSan


PistiSan
addikt

Már be is írtam az emlékeztetőt, idős rokonhoz lesz egy utam azon a napon! Ja, meg előtte való nap este szólok neki, hogy ne készüljön nagy TV nézésre.

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Erről jut eszembe...

"anya, nézhetem a tv-t ?
Persze kis fiam, csak ne kapcsold be. "

(#3) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ajjaj, micsoda sivalkodások lesznek itt az idősebbek körében :D

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#4) Jester01


Jester01
veterán

A közlemény megemlíti, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által előírt frekvenciasáv-kiürítési folyamathoz kapcsolódóan a műszaki átállás első fázisában szükségessé vált a teljes, országos DVB-T adóhálózatot érintő állomások adási csatornáinak áthangolása.

De pl. a Széchenyi hegy és a Hármashatárhegy csak cserélgeti a frekvenciát a muxok között: A => E, B=>D, C=>A, D=>C, E=>B Ettől nem lesz semmi kiűrítve ... akkor meg minek variálni :F

Jester

(#5) Male


Male
nagyúr

...dejó... végre jól bejött, erre másik frekvencia lesz... aztán ez vagy menni fog vagy nem. (A 762 szépen ment, a 482 meg nem... most 586-ra kerül... de itt is csak a 762-n az A helyett a D fog jönni, tehát cserebere szívatás :F )

Megnéztem rendesen a Veszprém sort... eddig foglalt volt a 482, 586, 674, 714, 762... ezután foglalt lesz a 482, 586, 674, 714, 762, csek körbe keverik a MUX-okat köztük... csatlakozom Jester01-hez, ez teljesen értelmetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#6) tomazin


tomazin
veterán

Csak nekem fura a napkozbeni leallas? Az ilyeneket nem este 10-11 kozott kezdik es biznak benne,h reggelre vegeznek a legkisebb ugyfelirritacio miatt?

(#7) azbest válasza Male (#5) üzenetére


azbest
félisten

a netboard félhivatalos topicban megérkezett a megfejtés:
A leendő kódolatlan két t1 muxot rakosgatják a végső helyére [link]
Ezt megerősítette part_wish is [link] , rendes nevén Tóth András az AH-tól:
"igen, most a két DVB-T MPEG-4 MUX kialakítása történik. Ezt követően elindul az előfizetők felé az új dekóderek kiosztása, majd márciustól körzetenként elindul a T2 átállás a másik három pay-TV MUX esetében."

(#8) akom


akom
senior tag

Változások lesznek. DVB-T2 bevezetésre kerül a fizetős csomagoknál. Gondolom ez indokolja a frekvenciacseréket.

(#9) Male válasza azbest (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, így már értem!
...és reménykedek, hogy be fog jönni rendesen az 586MHz... egy csomót szenvedtem a mostanival is, hogy ne menjen el az adás, ha elmegy egy busz például, vagy ha jobban fúj a szél ( a fák lombja lehet, amikor nem voltak levelek, akkor jó volt, egészen tavaszig ).

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Van olyan DVB-T megoldás, amivel valódi konkurenciát jelentenének a kábeles, műholdas szolgáltatóknak, vagy mindig csak kullognak a másik kettő mögött folyamatos sávszélesség hiány miatt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) azbest válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


azbest
félisten

Sosem lehet olyan jó az, ami mindennel osztozni kényszerűl. A műholdas is limitált, de legalább pozíciónként elérhető a teljes spektrum. A kábeles meg, pláne digitálisan, azt csinál, amit akar. Annyi kihívása van utóbbinak, hogy a kábelhálózatra beszűrődhet külső forrás valamint a kábelhálózat szivárgása zavarhat külső szolgáltatást és ezeket minimalizálni kell.

Még egy muxnyi sávszélességben is az a tipikus, hogy kábel > műhold > földi, mert a földinél lehet a legtöbb zavaró hatás. Műholdnál direkt rálátással kevesebb a baj, kábelen meg aztán mehet a magas szintű moduláció is, mert elvileg zárt rendszer (persze jó minőségű kábelezés kell).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.