Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

uhh, 3napomba került, de csak összehoztam :C
ha találtok hibát, most is lehet ám szólni, hogy HOL és MI a hiba, és már javítom is! :R

(#2) #21810944


#21810944
törölt tag

Gratulálok a munkádhoz bacsis, igényes és szép lett. Biztos nem volt gyerekjáték összehozni. Még egyszer grat hozza!

(#3) Bluegene válasza bacsis (#1) üzenetére


Bluegene
addikt

szerintem a call of juarez grafikon érdekes hogy a maximum FPS alacsonyabb mint a minimum sztem felcserélted

de imádom az ilyen retro teszteket! Jó hogy írsz ilyeneket!

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4) Sundesz


Sundesz
őstag

Jó kis teszt lett, gratula! :C Jöhetnek a régebbi generációk is. :D Nem rossz a kis gyűjteményed, én is elfogadnám őket. A történelem egy-egy darabkáit őrzöd, csak így tovább. :)

Hörcsög Powa'

(#5) Lacpac


Lacpac
őstag

Need For Speed Carbon teszthez:
Lehet, hogy itt az FX széria DX9 beli gyengesége jött elő, a Ti4400 meg csak DX8 kódot futtatott, azért volt ilyen "gyors".

[ Szerkesztve ]

(#6) strike-force válasza bacsis (#1) üzenetére


strike-force
őstag

jó a teszt, DE grafikonokat nem lehetne legközelebb úgy csinálni, hogy ne min, átlag, max szerint csoportositsd, hanem vga-k szerint? továbbmegyek, sztem azt is meg lehet - minimális ráforditással - csinálni, hogy 1 oszlopdiagrammon látszódjon mind a 3 érték növekményben.....
mégegyszer, riszpekt!!! alapos, ahogy már megszokhattuk!!!!!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#7) bacsis válasza Lacpac (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen én is ilyesmire gondoltam! mert az fx-nél már megjelent a köd, meg egy pár csilllogós effekt...
sajnos nem lehetett beállítani hogy directx8 vagy directx9 módba fusson...

(#8) bacsis válasza Bluegene (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igazad van, tényleg felcseréltem.. hogy a francba nem vettem észre?
Ki is javítottam!
És most látom a grafikonok is kilógnak egy picit, mindjárt újra méretezem őket!

(#9) Bluegene válasza bacsis (#8) üzenetére


Bluegene
addikt

nem baj apró hiba belefér ;)

egyébként valami számítógép bontó vagy hogy ennyi régi alkatérszed van?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10) bacsis válasza Bluegene (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neeem, dehogyis, csak fanatikus :C

(#11) Bluegene válasza bacsis (#10) üzenetére


Bluegene
addikt

és elárulod mi lesz a következő teszt? öreg csúcs atik versenye :D

vagy PII-es csúcsprocik párbaja, vagy nemtudom, tetszenek ezek a dolgok, mindíg örülök az ilyesminek :)

mostanában engem is elkapott a retro láz, another, lion king, vikings jók ezeket néha elővenni, igaz ezek játékok
:R

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#12) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hőmérsékleteket mértél, vagy figyelted őket????? Titaniumba ha volt egyáltalán már szenzor.

(#13) szilva01 válasza Bluegene (#11) üzenetére


szilva01
őstag

A lion king-re emléksze... mennyit játszottam vele :DD

(#14) Geffry


Geffry
aktív tag

Grat! Már vártam hogy kész legyen ;) Köszi szépen! :R
Szomorú megtudni hogy az FX-nek nagyobb volt a füstje mint a lángja, de ettől még nem volt az olyan rossz cucc a korában...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#15) kts88


kts88
senior tag

Jó kis tesz lett, nem gondoltam volna, hogy a jó öreg gef4ti idáig bírja. :C
Jók ezek a régi csúcsvasak, bár én vga-ban még egyszer soha nem vennék asus-t.

(#16) djkoxos


djkoxos
tag

Az a baj h nem arányossan növelték anno a Pixelfutószalagokat a kártyákban! Ha megfigyeled sorban Ti4400: 4, Fx5900: 4, 6800: 16
Én ugy tudtam h az Fx5900-ben 2x4 pixelfutószalag van azaz 8! vagy nem? amúgy is így jönne ki sorba jól 4/8/16
Vélemény? :)
Nekem is volt régen Leadtek Fx5900TDH-m (nagyon jól nézett ki) és Inno 6800GT-m is és imádtam őket! :DD
Gratulálok a tesztedhez COOL lett, várjuk a továbbiakat is!!!

(#17) pmheros


pmheros
senior tag

szerintem van rá igény. Letesztelheted ezeknek a kártyáknak a korábbi elődjeit a Geforce256-ot a Geforce2-t és a Geforce3-at, melyek szintén az Asus műhelyéből származnak!

nem vagyok tökéletes

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez is a szokásosan jó kis teszt :)

Észrevételek :

- A lap ismerős, otthon is ilyenem van (azaz 8rda3+, azon van SATA is :) Plusz barátnőméknél még van 2 otthon :D Nagyon jó kis nf4 lap :) )

- A 4400-as javítása azért koránt sem volt sikeres mert nem voltam elég bátor (nem mertem eléggé melegíteni a procit)... max. jobb lett kicsit, de nem 1000%-os :(

- Mellétehetnél valami mai videokártyát + gépet azonos 3dmark-kel tesztelve, hoyg ehessen látni az erőviszonyokat

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) kts88 válasza pmheros (#17) üzenetére


kts88
senior tag

Akkor már a riva tnt kártyákat vétek lenne kihagyni. Nálam 2 évig bírta egy m64-es.

(#20) bacsis válasza Jamby18 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Van benne szenzor, sőőőt már a legelső Asus féle Geforce-ban is van már hőfokszenzor...
jele tesztemben nem ellenőriztem a hőmérsékleteket...

(#21) bacsis válasza kts88 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahogy parancsolod! :R
akkor következő teszt az Asus féle geforce1 geforce2 és geforce3
Majd az után vissza tekintűnk az első nvidia kártyákra
Természetesen azok is az asustól fognak származni
Asus V3000, V3400 és V3800 tehát riva128, TNT illetve TNT2
Így sorban ezek lesznek a következő 2 tesztjeim :)

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja meg, tényleg. Az öregebb vasak tesztje meg azért is jó szerintem (jó mondjuk mennyire öreg) mert kiderül hogy az otthon esetleg heverő cuccokból milyen filléres vas hozható ki, ami jó pl. letöltőgépnek, gyereknek odaadni első gépnek, HTPC-nek (ha nem akar az ember HD-t nézni...), stb.
Egy P3 ezekre már jó, olcsó, és keveset fogyasztanak pl.

Ja, pl. Riva TNT-m meg nekem is van :D Egy TNT2-t meg nemrég adtam el :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) djkoxos


djkoxos
tag

ja és csináltam egy excel táblázatban még régen a videókártyák tulajdonságairol amit a mai napig is mindig bővitek ha kijön egy uj vga! (gyártási technologia,sávszélesség,memoria,lapka,memoriasin....stb)
Ha érdekel esetleg bárkit áttudom küldeni e-mailben vagy msn-en is!

(#24) kts88 válasza djkoxos (#23) üzenetére


kts88
senior tag

Engem érdekelne! :K
ha elküldenéd a kts88@freemail.hu akkor leköteleznél. :R

(#25) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon alapos és jó teszt lett ez is, bacsis! :C
Látszik, hogy sok munkád van benne :R
És a 6-os széria nVidiánál, máig az egyik legjobb volt (főleg a pocsék FX-ekhez képest, ahogy te is megjegyezted)
Ja és jó kis lap az az Epox, apám gépébe is ez dolgozik...meg persze egy Barton ahogy nálad is :)

sweetlou6.wordpress.com

(#26) Qru


Qru
MODERÁTOR

COD-ban be volt kapcsolva a Vsync, hogy a max fps nem ment 60 fölé vagy csontra ennyit tudott mind a két kártya?

#nincsbennetarcsi

(#27) Typhoon47


Typhoon47
őstag

remek teszt, remek írás, szokásos bacsis minőség :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#28) bacsis válasza Qru (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én is ilyesmire gyanakszom, az a vacak Vsync... sajnos sehol nem találtam, hogy kikapcsolhattam volna, vagy legalább ellenőrízhettem volna...

(#29) djkoxos válasza kts88 (#24) üzenetére


djkoxos
tag

Feltöltöttem és elküldtem e-mailban!

(#30) luw2win


luw2win
őstag

óóó a jó öreg 6800GT-m ami majdnem 5 évig szolgált hiba nélkül, már a polcon pihen, nem is fogom eladni mert annak idején 120.000ezer forintot kiadtam érte :B .
Am grat a teszthez :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#31) luw2win válasza bacsis (#21) üzenetére


luw2win
őstag

Ezeket a kártyákat honnan szerzed?
vagy ilyen bontoba dolgozol? :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#32) hcl válasza luw2win (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehh, én ilyet soha nem mondok... Számtech. termékeknél soha nem érdemes olyat mondani hogy "x ezret kiadtam érte, és ezért nem adom el" mert mostanra már tényleg alig ér valamit, ez egy ilyen iparág :( Ha eladja az ember akkor kap érte valami minimálist, ha nem akarja eladni akkor azt max. kötődés miatt érdemes :) Nekem is van rakat ilyen cuccom odahaza.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) bacsis válasza luw2win (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ugye milyen sok mindenre jó a prohardver? ;)
Mindent itt vettem!
Az alaplapot a procit, a ramokat a VGA karikat! Még az űberkomoly 4gb-os hdd-k is innen vannak! :R

(#34) hcl válasza bacsis (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én az ilyeneket különböző helyekről meg ismerősöktől kidobált cuccokból szedem :) Főleg olyan dolgokat amiket kidobnának mert nem működnek. Aztán megjavítom őket és eladom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) forras2


forras2
őstag

Ismét jó lett a teszt Bacsis! :)

Várom a többi tesztedet is,ha azok fele ennyire lesznek kidolgozva,akkor is tökéletesek lesznek! :) ;)

Nagy gratula ismét! :C :R

djkoxos:
Engem is érdekelne a vga-s gyüjteményed!
forras2@citromail.hu

Köszönöm

(#36) balintka


balintka
addikt

Én örülnék a GF3-tól visszamenőleges VGA-k tesztjéhez. De lehetne benne egy GF4 Ti 4200 is.

(#37) djkoxos válasza forras2 (#35) üzenetére


djkoxos
tag

Neked is elküldtem!

Lécci jelezzetek visza ha tetszik vagy esetleg hibát találtok benne!
THX

(#38) TomBoy1986 válasza bacsis (#7) üzenetére


TomBoy1986
veterán

De be lehet, mégpedig a Shader (vagy Shadow, most nem tudom pontosan) beállítás változtatásával. Low=DX8, egyéb pedig DX9.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) twollah


twollah
nagyúr

Anno sikerult osszeboltolnom egy Asus V8200 T5 DeLuxe VGAt.
Ugy orultem neki, mint majom a farkanak, foleg a GF4 MX440 utan eleg nagy volt a sebesseg novekedes.

(#40) bacsis válasza twollah (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

iggen az egy nagggyon jó kis kártya, meg ritka mint állat, egyszer szerzek egy olyant én is! Nekem csak egy TI200asom van, viszont bőven megy az 500as órajelei felett is ha kell :C

(#41) ktg3


ktg3
őstag

super:R

naná h jöhetnek a régebbi karik is :U
poénból rá lehetne nézni gef3 mal is vmi far cryr-a v ilyemsi ;]

(#42) twollah válasza bacsis (#40) üzenetére


twollah
nagyúr

Hihetetlenul melegedett a normal hutojevel.
Nyaron jatek alatt felment a homerseklet 100 fokra!
Ezt az erteket a kartyahoz adott Asus software merte.
A pici ventilator, meg valami hihetetlenul sivito hangu volt, egy nap alatt meguntam a hangjat, lekapcsoltam es racsavaroztam a bordara egy 80mmes Papst 8412NGLE ventilatort.
Az eredmeny szinte hangtalan hutes es joval huvosebb GPU.

[ Szerkesztve ]

(#43) twollah válasza ktg3 (#41) üzenetére


twollah
nagyúr

Ahhoz kepest egesz jol lehetett jatszani a GF3Ti500zal a jatekot.
Ha jol emlekszem kozepes felbontasban kuzdottem vele.

(#44) bacsis válasza ktg3 (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a gef3 is tudja a far cry-t 1024ben mediumon futtatni, 800X600ban a high részletesség sem akadály!
Elmondom neked, 800X600ban a Geforce1 is elboldogul a far cry-al low+medium felbontásban! :C :R
szóval fog a far cry szerepelni a következő tesztemben is :K

(#45) hcl válasza twollah (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A korabeli Nvidia hűtők egy halom fosok, már bocs.

A hűtőborda 0, a ventllátor meg 2 hónap használat után beállt, de úgy hogy kézzel alig lehetett tekerni... Csomó ilyet láttam... A saját Gf4Mx440-emen ki is cseréltem az egészet bordástul egy 486 hűtőre :)

Egy kivétel van, a TNT2-esem hűtője, ami egy rakás por ésegyéb rémségek bedarálása után is vígan forog és nem zörög :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Bluegene válasza bacsis (#44) üzenetére


Bluegene
addikt

hehe, azért tudnak ezek az öreg vasak

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#47) Thunderzolee

Bacsis! Ismét nagyot alkodtál. :R
A tesztedről egy hirdetés jutott eszembe: [link]

Nekem csak ilyenem van/volt:

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#48) Racecam válasza bacsis (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Direkt nem privátban írom, mert már a sokadik teszted, amely külalakjának rendbetételével hosszú percekig foglalkozom, mi lenne, ha egyszer, legalább egyszer megnéznéd, hogy milyen formában kell elhelyezni a képeket, a szöveget, hogy igényesen nézzen ki az írás külalakja is. Minden alkalommal javítom, de úgy látszik, vagy nem tűnik fel, vagy nem veszed a fáradságot, hogy megnézd a szerkesztőablakban, hogyan kellene legközelebb feltenni az írást. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#49) bacsis válasza Racecam (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pedig a képeket direkt középre zárom, és a bekezdéseket is szépen szellősen hagyom :U

(#50) djkoxos


djkoxos
tag

Esetleg valakit még érdekel a táblázatom? :DDD
Benne van: nVidia/ATi/S3/Matrox/Voodoo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.