Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Headless


Headless
őstag

Hát az akku merülés nekem így elsőre úgy tűnik szoftveres problémák miatt merül nagyon gyorsan...

Amint megjött, elkezdtem belakni, TWRP,root, xposed, program telepítések, stb vége ~6 óra kijelzőidő.

Egy THL 5000-et váltott, ott legrosszabb esetben is 8 óra felett volt a kijelzőidő. Aztán elkezdtem turkálni felraktam WakeLockDetector-t és eléggé csúnyán látszott, hogy a CPU ~10%-ban van deep sleep-ben. De ez abból is érezhető volt, hogy kikapcsolt kijelző mellett is érezni lehetett, hogy langyos a telefon hátulja, már akkor sem tetszett...

Elkezdtem vadászni a felesleges dolgokat, titanium backup+ egyéb eltávolító program, azt neki álltam törölgetni/fagyasztani, párszor sikerült rendszer alkalmazást törölni, szóval volt pár reflash, szerencsére needromon fent van a legfrissebb gyári rom, csak system particiót flasheltem.

Még THL5000-nél volt egy jó kis init.d csomagom, azt feldobtam ide is + cpu governor=powersave, ioscheduler=noop. És most úgy tűnik, már képes elaludni, nagyjából 70-80%-ban deep sleep. Bár THL 5000-nél ez 90% volt inkább.

Ezekkel a módosításokkal már úgy tűnik többet tud, mint a régi. 41% és 6 és fél óra kijelzőidőnél járok, ez még csak az első teszt a módosítások után.

Alapvető dolgok, amik régin is megvoltak,
-GPS energiatakarékos, csak ha valami használja, akkor kapcsol át "Csak készülékre".
-WIFI bekapcsolva állandóan.
-ADAT bekapcsolva állandóan. 2G viszont ha nincs elérhető háló, de ha kell valamire, akkor 4G-re vált.
-Kijelző automata fényerő.
-újlenyomat olvasó bekapcsolva, de csak lockscreenre.

Amúgy rengeteg bloatware van előre telepítve. Engem rohadtul nem érdekel egyetlen leagoo alkalmazás sem. Alkalmazásváltónak is jobban örültem volna egy aosp megoldásnak. Nem tudom, hogy 5.1.1 hiba, de ha kilövök egy alkalmazást vannak szervízfolyamatok, amik tovább futnak. ugyanazok a programok kitkat-en leálltak rögtön... Tehát nem ilyen viber, facebook, stb-re gondolok. Meg ez a Launcher módosítás is olyan amilyen, ment fel rögtön apex.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.