Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Egyik felsorolt készülék sem lehet még kompromisszummal sem alternatívája ennek.
Ez a telefon ennyiért nem rossz. A kamerával sincs gond, ha a kijelzőre szorítkozunk. (Ha TV-re kell képet lőni, akkor meg fényképezőgép.) És hát 6 colon még a nagyinak is elég kényelmes fotókat nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#2) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

240 gramm? Nem semmi. De ehhez képest a 4-5 órás kijelzőidő viccesen kevés...

Minden szavam magánvélemény!

(#3) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Ha már 6col akkor inkább gyűjtök még és veszek egy mate 7-t:)

[ Szerkesztve ]

Bivaly akku a király! WP19

(#4) csongi


csongi
veterán

Az a 640-et a jelenlegi MS hozzá állása alapján szerintem kár alternatívaként felhozni. A két szoftver nem egy ligában játszik mobil fronton.
Ennyi pénzért egy 6 colos készülékért nem vészes. És ennyi pénzért azt tudja amit tudnia kell.
Ez olcsó Phablet. Inkább a tartósság lehet kérdéses. Ha hamar elpusztul akkor már nem éri meg ennyiért sem.

(#5) Wesder


Wesder
félisten

A Elit 5-öm 4000mah-val csinàl 8-10h-t. Igaz az MT6735P-nek sokat köszönhet az üzemidő. 2 eset lehetséges. A.) Tényleg éhes a SoC B.) Kamu az akku adat.

B-re tippelek, mert szoktak sumàkolni. Egyik posztban megigérik az MM-et, két nap múlva meg azt àllítjàk nem is lesz. :(((

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) gerii válasza tothmaxy182 (#2) üzenetére


gerii
addikt

Ennyi, ez a 4-5 óra nagyon karcsú ehhez az akkuhoz.

(#7) gixxer-tomee válasza csongi (#4) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

De akkor mesélj már hogy miért van benne ekkora bölönc akksi!? 4-5 óra SOT az elég soványka.
Mindjuk van egy tippem hogy azt az akku kapacitást csak ráhazudták..
Amúgy tényleg nem lenne rossz, egy kicsit még jobb kijelzővel..

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#8) gerii válasza gixxer-tomee (#7) üzenetére


gerii
addikt

Ekkora tömeggel nem hiszem hogy hazudták, inkább a szoftver lesz a gagyi. Volt egy Wayteq 79qci tabletem, az is papíron fasza gép volt, de olyan gány szoft volt alatta, hogy 2-3 órát bírt.

[ Szerkesztve ]

(#9) atike


atike
nagyúr

Csúnya, nagy akksi (papíron? :) ) kis üzemidővel, na de van benne 3 giga... Hurrá. De legalább csúnya. Olcsóbban sem kellene.

(#10) janeszgol válasza gixxer-tomee (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem hazudták rá, hanem vacak minőségű az akksi. Ez az az eset, amikor a 10.000 mah-s külső akksival egyszer lehet feltölteni egy telefont (2k mah körülit), aztán csutkára merül. (Egy 5k mah körüli Sonyval meg lazán kétszer.)

[ Szerkesztve ]

(#11) meantisz


meantisz
csendes tag

Sziasztok!

A tesztben szereplő telefon az enyém, kérdezzetek nyugodtan, bár még a szerkesztőségben van, nem kaptam vissza, de amire tudok válaszolok szívesen... :)

(#12) Richie86


Richie86
senior tag

Akinek az extra nagy kijelző a lényeg, és nincs sok pénze, annak ez alternatíva.

(#13) Wesder válasza meantisz (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Mi vett rà, hogy a Shark1-et vedd?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Szerintem nagyon nincs optimalizálva a rendszer és sokat fogyaszt a kijelző. Jó lett volna látni az aksinál, hogy milyen a fogyasztási arány. MT6735p - a gyengébb verziója ennek a chipnek - van a Lenovo Vibe p1m-be 4000-es aksival és nem ritka, hogy 6-7 órás kijelzőidőt produkál 10-11 napra 1 óra telefonálás mellett kikapcsolt adattal (a családtag egy lightos felhasználó). Bár a Lenovo tesztnél is alacsony kijelzőidő jött ki a mobilarenásoknak.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#15) Fejvadi válasza chakram6706 (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Vagy a nemsokára érkező Xiaomi-t, ami 6,4".

(#16) meantisz válasza Wesder (#13) üzenetére


meantisz
csendes tag

Őszintén?
Megláttam egy hirdetésbe, és megtetszett, meg a paraméterei is, de kicsit csalódás volt. Akkuja tényleg nem bírja olyan soká, bár ugye 2 simmel használva többet eszik bármelyik. Valamint nehéz, bár kinek hogy...

(#17) meantisz


meantisz
csendes tag

Nah, itt az én kis saját pro/kontra listám:

Pro:

- Ha már érzékel az ujjlenyomat olvasó, akkor nagyon gyors
- Az értesítési sáv lehúzása és eltüntetése kiválóan működik a képernyő feletti legyezéssel
- A Smart Gesture kiválóan működik, mivel nem gyári Launcher-t használok, így abban nem tudtam kipróbálni a lapozást

Kontra:
- Automatikus fényerőszabályzó lassan reagál feloldás után
- Értesítési sávból indítható zseblámpa ki-be kapcsolgat (frissítés elvileg megoldotta)
- Ujjlenyomat érzékelő nem mindig old fel elsőre (ha többször készítek ujjlenyomatot ugyanarról az ujjról, akkor már hibátlan)
- Magyar nyelvi fordítás kb. 60%, sok helyen nem magyar a rendszer
- Smart Window View: Gyári kivágott toknál becsukva csak analóg óra van számok nélkül, és nem mindig egyértelmű, hogy mennyi az idő, digitális óra beállítási lehetőség nincs.
- Game mód nekem nem működött, nem rejtette el a menü gombokat, csak ha saját magam kézzel csináltam a játék indítása előtt
- Érzésem szerint az akkumulátor teljesítménye nem valós, 1 nap alatt simán lemeríthető, pedig nem is játszottam rajta (2 sim-kártya használat esetén)
- A töltési idő érzésre jóval hoszabb a gyárilag megadottaknál (Note 4-el összehasonlítva ég és föld a Note 4 javára)

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vicces...

Nézem a témákat. Hol egy Huawei, hogy egy Lenovo, az állapot sáv a P1m-esé...

Kicsit eroltessek mar meg magukat...

Az akkumulátor meg akkor kb a felet tudja...

Ez így trágya....

Ennek legalább 7-8 órát kéne hoznia...

Ez a Leagoo egyelore nulla.... Ezért pénzt nem adnek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Massmurderer


Massmurderer
őstag

"Hardveres téren nem bajnok a Leagoo újdonsága, a MediaTek MT6753T lapkája dolgozik benne 28 nanométeres csíkszélességű, 1,3 GHz-en ketyegő Cortex-A53 processzorral" speckot meg kellet néznem hogy 4 vagy 8 magos e mert nincs leirva.

(#20) Headless


Headless
őstag

Hát az akku merülés nekem így elsőre úgy tűnik szoftveres problémák miatt merül nagyon gyorsan...

Amint megjött, elkezdtem belakni, TWRP,root, xposed, program telepítések, stb vége ~6 óra kijelzőidő.

Egy THL 5000-et váltott, ott legrosszabb esetben is 8 óra felett volt a kijelzőidő. Aztán elkezdtem turkálni felraktam WakeLockDetector-t és eléggé csúnyán látszott, hogy a CPU ~10%-ban van deep sleep-ben. De ez abból is érezhető volt, hogy kikapcsolt kijelző mellett is érezni lehetett, hogy langyos a telefon hátulja, már akkor sem tetszett...

Elkezdtem vadászni a felesleges dolgokat, titanium backup+ egyéb eltávolító program, azt neki álltam törölgetni/fagyasztani, párszor sikerült rendszer alkalmazást törölni, szóval volt pár reflash, szerencsére needromon fent van a legfrissebb gyári rom, csak system particiót flasheltem.

Még THL5000-nél volt egy jó kis init.d csomagom, azt feldobtam ide is + cpu governor=powersave, ioscheduler=noop. És most úgy tűnik, már képes elaludni, nagyjából 70-80%-ban deep sleep. Bár THL 5000-nél ez 90% volt inkább.

Ezekkel a módosításokkal már úgy tűnik többet tud, mint a régi. 41% és 6 és fél óra kijelzőidőnél járok, ez még csak az első teszt a módosítások után.

Alapvető dolgok, amik régin is megvoltak,
-GPS energiatakarékos, csak ha valami használja, akkor kapcsol át "Csak készülékre".
-WIFI bekapcsolva állandóan.
-ADAT bekapcsolva állandóan. 2G viszont ha nincs elérhető háló, de ha kell valamire, akkor 4G-re vált.
-Kijelző automata fényerő.
-újlenyomat olvasó bekapcsolva, de csak lockscreenre.

Amúgy rengeteg bloatware van előre telepítve. Engem rohadtul nem érdekel egyetlen leagoo alkalmazás sem. Alkalmazásváltónak is jobban örültem volna egy aosp megoldásnak. Nem tudom, hogy 5.1.1 hiba, de ha kilövök egy alkalmazást vannak szervízfolyamatok, amik tovább futnak. ugyanazok a programok kitkat-en leálltak rögtön... Tehát nem ilyen viber, facebook, stb-re gondolok. Meg ez a Launcher módosítás is olyan amilyen, ment fel rögtön apex.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#21) tibcsi0407 válasza Wesder (#5) üzenetére


tibcsi0407
félisten

C. ) Rosszul optimalizált rendszer.

https://utdetailing.hu/

(#22) ghiottone válasza Headless (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez máris jobban hangzik, de akkor is egy nagy át{äđđßđ a gyártó kommunikációja az üzemidő tekintetében + elszomorító, hogy csak hozzáértés és némi gyomlálás után kezd alakulni a telefon. OTA frissítésről lehet tudni? Vagy kiadták 1 rendszerverzióval és nuku javítás(, urambocsá lehetséges főverzió update).

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#23) Graphics válasza Headless (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mókoljon a fene :)

Tudja alapból. Írj a gyártónak hogy ezeket javítsák...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Csapoati válasza janeszgol (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Meizu m2 note ilyen áron fele ekkora méretben tudott ugyanennyi üzemidőt, kicsivel magasabb teljesítmény és jobb kijelző mellett. Az egyedüli pozitívuma ennek a telefonnak a nagyon nagy kijelző (meg esetleg a korrekt ár), viszont baromi nagy baki egy ekkora akksival a 4,5 óra kijelzőidő. A mókolást meg hagyjuk, az nem igazán mondható mindennaposnak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) joey04


joey04
titán

6300 mAh mellé 4.5 órás kijelzőidő :Y :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Headless válasza ghiottone (#22) üzenetére


Headless
őstag

OTA elvileg erre van a leagoo care, de foggalmam sincs nem próbáltam TWRP volt az első dolog amit felraktam, needromon 4 software update van.

Amúgy annyit hozzátennék még, hogy melegedik, nagyon is. Bár lehet, csak a fém hátlap jobb hővezetése miatt érződik, de sima böngészéskor, langyosodik. Töltésnél meg kellemetlen megfogni. Szerintem Bár még csak a gyári "gyors" töltőjével próbáltam sima 2 A-essel még nem. Én inkább Valami custom ROM-ot várnék, mint marshmallowot.. Ahhoz nincs időm, hogy csináljak egyet, viszont nem akarom tényleg a sok bloatware-t. mert még vannak olyan alkalmazások, amik szerintem nem létszükségesek, de ha most törlöm, akkor nem megy pl a kamera, ilyen a battery saver vagy mi. meg sok egyéb f*szság. leagoo beauty, meg pár még...

XDA-n sajnos nincs mozgás efelé, de még nagyon új. De sajnos meglehet, hogy nem lesz rá se custom, se MM.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#27) Graphics válasza Headless (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a Leagoo beauty ami más Leagoon GYARILAG vírusos volt? :D

Es el is ismertek...szörnyű amúgy ez a "gyártó"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) atike válasza meantisz (#17) üzenetére


atike
nagyúr

Már hogy ezek a pro-k...? Wow.

Én konkrétan semmit sem tudok mondani, ami pro lenne. A 3 giga ram? Az sem az.

Nem döntene nálam az, hogy 2 vagy 3 giga van egy telefonban.

(#29) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem is tudom, Inkább Cubot H1-H2... :B

(#30) meantisz válasza atike (#28) üzenetére


meantisz
csendes tag

Objektívan álltam a telefonhoz, és a Note 4-emhez hasonlítottam a pro-kat, mert azon pl. az ujjlenyomat olvasó sokkal rosszabb...
Csak mondjuk a Note 4 170 volt újonnan ez meg 48...

(#31) helixP


helixP
nagyúr

Húhúhú... az a fotóminőség tejóég. Konkrétan a kicsit távolabbi fák lombjai mintha foltok, felhők lennének, annyira mos. :)

(#32) csongi válasza gixxer-tomee (#7) üzenetére


csongi
veterán

Kerdezd meg toluk. :)En nem tudom :)

(#33) moleculez válasza Graphics (#18) üzenetére


moleculez
veterán

És még sorolhatnánk, de ez így felejtős. Legalább az akksi hozná amit kell, de még az sem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34) Goxi


Goxi
tag

0, 92 a fekete? WTF ez már zseblámpának jó :D

(#35) b0bcat


b0bcat
addikt

Valami nem kerek itt. Más tesztben nem ilyen gyászos az akkuidő:

"But we are happy to report, that battery life is quite stellar here on the Shark 1. We were typically able to get through two full days of normal usage, and around 5-6 hours of screen on time. Now this included the display being on Adaptive Brightness as well as playing plenty of Riptide GP 2.

Leagoo does have a “Standby Intelligent Power Saving” mode which can be disabled if you wish to do so. But it does provide some pretty amazing standby battery life. Overnight (around 8-9 hours) we lost about 1% of battery from standby. That’s actually quite good. [...]

With such a large battery, you’d expect it to take a long time to charge, right? Wrong. It takes about 3 hours to go from around 10% to 100%. And that’s due to Leagoo’s own version of Quick Charge. It can do 3A, which is the same current that Quick Charge 3.0 uses. [...]

Now we did run the PC Mark benchmark for battery life on the Shark 1, and it did quite well. Giving us Work battery life results of 8 hours and 22 minutes. That’s about 32 minutes better than the HTC 10, and about twice as good as the Bluboo X9."

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#36) scyllarus válasza b0bcat (#35) üzenetére


scyllarus
veterán

Vagy a tesztelők szubjektivitása, vagy a gyártó minőségellenőrzése szór nagyon (utóbbira tippelnék), más sincs összhangban:
a Full HD kijelző kontrasztaránya elég gyenge - The Display is freaking amazing. I honestly did not expect a 1080p display to be that good.
Kihangosítva sem túl erős a produkció, a mélyek gyengesége már megszokott jelenség, ugyanakkor a hangerő is jó eséllyel hiányozni fog belőle a felhasználóknak. - The speaker is also fairly good, while it may not be a selling point for Leagoo, it can definitely get the job done.
Az akkut leírtad.
A kamerában lés az ujjlenyomatolvasóban teljes az összhang. Nézegettem korábban ezt a telót, de így már nem merném megvenni.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#37) b0bcat válasza meantisz (#11) üzenetére


b0bcat
addikt

Honnan rendelted? Akciósan sem láttam még sehol 170 dollár alatt, EU raktárban meg 200+ dollár... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#38) meantisz válasza b0bcat (#37) üzenetére


meantisz
csendes tag

geekbuying.com-on nézd meg, de ha kell eladó az enyém is, meggondoltam, nem jön be annyira, de hátha valakinek ennyiért igen...
:)

(#39) ablack


ablack
senior tag

Nekem is ilyen telefonom van kb. 1 hete. Mikor megkaptam felraktam rá a frissítést és utána nagyon gyorsan merült készenlétben. Azóta csináltam egy gyári visszaállítást és úgy tűnik sokkal jobb az üzemidő, pedig ugyan azokat az alkalmazásokat raktam vissza mint előtte volt.

A telefonon ezt az üzemidőt főleg mobilnetezéssel értem el, bár csak egy SIM-et használva.

Szerintem ez az üzemidő reális is. A Xiaomi Mi Note Pro-m kisebb kijelzővel, fele ekkora akkuval 3-3,5 óra kijelzőidő körül tudott ugyanilyen használattal.
Mondjuk azért ettől akkutól én is többet vártam.

[ Szerkesztve ]

(#41) Graphics válasza #20749568 (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd el :D nagoyn nincs rendben

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) dementor


dementor
senior tag

Eme gépezet nagyon jó bizonyíték arra, hogy egy gyártó hiába vásárolgat össze megfelelő komponenseket, ha a hozzáértés nyomai sem fedezhetők fel a tervezés során. A cikket mindenesetre köszönjük.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#43) Headless válasza Headless (#26) üzenetére


Headless
őstag

Mégse a beauty leszedhető, meg a share, sőt a care is. Nah most lett vége, így elfogadható lenne, ha ez módosítások nélkül meglenne, majd módosításokkal 11-12 óra lenne meg, de azért így már nem vészes, 30 perc gps, 4G is volt benne, 4 óra 1080p h265 film kodival wifi végig ment. Persze majd az igazi teszt az lesz hogy a hétköznapokban hogy teljesít, most egybe nyúztam.
Persze éjjel az automata kikapcsolás megvolt. De így ez most több mint a thl5000 legjobbja volt.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#44) b0bcat válasza Headless (#43) üzenetére


b0bcat
addikt

És tényleg furcsán működnek a gombok (a kerek és a négyzet alakú)? :U A német tesztben írták, hogy nem a négyzetre jönnek fel a futó appok...

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#45) Headless válasza b0bcat (#44) üzenetére


Headless
őstag

Számomra normális, mert thl-nél is az opció volt ott, persze annak 3 vonalnak kéne lennie, de ez engem rohadtul nem érdekel, a futó alkalmazásos én őszintén nem is szeretem...

Szóval 4szög opciók, kör röviden home, kör hosszan recently apps. Én ehhez vagyok szokva.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#46) dutrás válasza dementor (#42) üzenetére


dutrás
őstag

Nálunk egy Lead 1 teszi a dolgát rendületlenül.
Több mint egy éve megvan és még csak egy gyári beállítások visszaállítására sem volt szükség.

Egyébként az Elite 1 a legsikeresebb készülékük.

P50 pro/P40 Lite

(#47) #71562240


#71562240
törölt tag

"...egy torz hangképű (bénán pumpált basszusok, elnyomott közepek), részletszegény massza volt minden esetben, nem véletlen, hogy a gyártó sem büszkélkedik különösebben a DAC-kal vagy a jelfeldolgozó egységgel."

Pedig az erősítőegységgel nagyon büszkélkednek, kifejezetten hivatkoznak az Awinic-re a Huaweitől. Ezért is igazán örülök a tesztnek, hogy kiderült, hogy a hangminőség nem igazán bizonyítja a marketing erről szóló állításait. Így még a jó ár per szolgáltatás aánya ellenére sem érdekes számomra mint lehetséges jelölt.

(#48) dlaj


dlaj
őstag

Ebben az alapos tesztben van egy aksi mérés: 4818 mAh-t mérték, ami elég messze van a 6300-tól.

Ebben viszont (szerintem) egész jó képeket lőttek a Shark-kal

(#49) #71562240 válasza dlaj (#48) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a mérés nem akkukapacitásmérés. A tesztben végig abban az értelemben írnak, hogy 6300mAh-s akksi van benne.

Aminthogy az Elephone P9000-nek se lehet 14750mAh a 3000mAh helyett , a Xiaomi Mi 5-nek se lehet 1290mAh a 3000mAh helyett, a UMI Tochnak se lehet 7627mAh a 4000mAh helyett, a THL T7-nek se lehet 10035mAh a 4800mAh helyett, Az Oukitel K4000 Pro-nak se lehet 0273mAh a 4600mAh helyett az akkukapacitása. A mérőműszeren levő szám valami másról szól, nem a telefon akkujának kapacitásáról.

[ Szerkesztve ]

(#50) scyllarus válasza dlaj (#48) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem írják, hogy annyi lenne. Éppen akkor ott tartott a töltés, amikor fényképezték a műszer kijelzőjét. Lehet, hogy nem 0-ról indultak pl. (sőt valószínű)
Érdekes ez a teszt, elég alaposnak tűnik, és itt megint dicsérik a kijelzőt. (Bár 100%-os fényerőn az 1,16 fekete kicsit durva)
Most akkor mi a helyzet ezzel a telóval?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.