Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#196) c41r0^ válasza RexpecT (#194) üzenetére


c41r0^
őstag

Először is a 4770-ből kijövő HDMI kábelt a "HDMIx (DVI)" csatlakozóba dugd, ahol az "x" a számot jelenti, de ez benne is van a manualban, hogy PC esetén melyikbe kell dugni. Ha jól emlékszem, a HDMI2-be, de nem biztos, meg kell nézni. Ha már ebbe dugtad, akkor ezzel teendő nincs. De ez azért fontos, mert 60Hz esetén, PC módban így lesz a legjobb a kép a TV-n.

Ha 23.976 fps-es filmet nézel, akkor 23Hzre kell állítani a VGA-t, mert ekkor hajtja meg a TV-t 23.976Hz-en, a cikkemet már kiegészítettem ezzel, pontosabban leírtam az ide vonatkozó részeket, kérlek olvasd el újra (3. oldal vége és 4. oldal). Ha 24 Hz-et állítasz be, akkor a 23.976 fps-es filmek esetében 1/0,024, azaz ~41,7 mp-ként akadni fog egyet a kép a video fps-ének és a képfrissítési frekvenciának nem egyezősége miatt.

Mivel a PC mód csak akkor aktiválódik, ha a TV azt érzékeli, hogy 60Hzes frissítési bemeneti jelet kap, azért a TV (ahogy ezt írtam is a cikkben), "kilép" a PC módból, ha nem 60Hzes jelet kap, így teljesen normális, hogy olyan lesz a kép, mint címkézés előtt.

Ha nem 60Hzen hajtod, akkor a 0%-os scaling beállítás nem elég, az 1-1 pixel mappinghez az is kell, hogy a TV menüjében a képarányt "Képernyőhöz igazítva"-ra állítod, azaz nem 16:9-re kell állítani, de ez is le van írva a cikkben.

Profilok: A CCC-t megnyitod és van egy Profilok menüpont a felső menüsorban, beállítod, ami kell és az aktuális állást el tudod menteni egy profilba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.