Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Nosztalgiáról jut eszembe, amennyi floppyzást pár héttel ezelőtt összehoztam... ebben az évezredben sem eddig. :)
(Amigáról mentettem a '90-es években át nem mentett dolgaimat. Úgyhogy ment a DD-s lemezek formázása 720 KB-os PC-s formátumra (ma már csak a /T:80 /N:9 paraméterrel, mert ugye Win2000 után már nincs /F:720), hogy hol tömörítve, hol darabolva (a magam részéről SEKA-ban közvetlen sávolvasással, azt megszoktam) írjam át a 880 KB-os, Amiga formátumú lemezeket a munkalemezekre. Lehetőség szerint több példányban, mert ami negyedszázaddal ezelőtt nem volt megbízható, annál a sikerhez ma már sámándob kell, sokszor 32x beolvasási újrapróbálkoztatással áttenni egy frissen újraformázott (de attól még ugyanúgy 25 éves) lemezre, hogy aztán majd azokat lehessen továbbvinni a frissen PC-s formátumúakra formázottakra, amiket aztán a lakás egy másik részén felélesztett régi PC fogadott, 20 éves, némileg megbízhatatlanná vált floppy meghajtója helyett pár évvel későbbi, de viszonylag jól működő példánnyal a kábelvégen)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.