Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DithenS


DithenS
senior tag

5000$???!!! Mi a szent franc,ki fizet ennyit egy TV-ért? Már nem azért de veszek LCD TV-t inkább,ugyan azt fogom látni sőt talán még a valósághoz közelebbi színekkel nem az oled túlszaturált túlszínesített képernyőjét kell néznem....Meg igazából nem is értem mért kerül ennyi,régen nem az volt a nagy hír hogy ezek a TV-k olcsóbbak lesznek mert valami nyomtatásos technológiával lehet paneleket gyártani,ehhez képest...

(#2) Akula


Akula
őstag

Bevalom nem értek hozzá, de a 240Hz nekem egy kicsit kevésnek tűnik, az enyém 800-at tud.
Vagy ez nem ugyanaz a paraméter?
Amúgy legyen az ára fele ennyi és nem kell az íves felület. :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) adamssss válasza Akula (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Annyi a kulonbseg hogy teged csunyan atvert a marketing. A tv-d annak a goredeket tudja csak. Itt a 240 hz valos.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Akula válasza adamssss (#3) üzenetére


Akula
őstag

Én is valami ilyet sejtek, mert van valami kép multiplikálás, hogy a váltások miatt simábbnak tűnjön a kép. Azt hogy lehet megállapítani, hogy mennyi a valós frissítési sebesség?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) #21123072


#21123072
törölt tag

Nem értem, minek kell egy 55"-os tévét hajlítgatni. Mármint parasztvakításon kívül..

(#6) Segal válasza Akula (#4) üzenetére


Segal
veterán

Roppant egyszerű megállapítani. Ha tudja a 3D-t a tv-d akkor 120 lesz a valós az idei tévéknél debütált a 240 (Samsungnál H széria) a magasabb értéket csak interporáltan tudják vagyis szoftveres feljavítással és jelenleg 1200-nál járunk.
Kb olyan ez mint a kontrasztarány. Ott is szeretnek többmilliós számokkal dobálózni marketingbe de a valós értéke ott aztán végképp a töredéke az eredetinek.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) wolfman válasza DithenS (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Felejtsétek már el ezt a túlszaturált sz@rságot. Igen, túl van szaturálva az egekbe, igen, bent a kirakatban meg a demonstrációkon, te meg otthon szépen be tudod kalibrálni magadnak optimálisra ha nem tetszik.
A van-tól nem kell félni, abból mindig lehet elvenni. A nincs az ami rossz, mert nem lehet hozzátenni.

Amúgy meg igen, az volt a hír, hogy olcsóbb lesz az előállításuk a nyomatásos gyártástechnológiának köszönhetően. A gyártóknak lesz olcsóbb, mi meg úgy is a szokásos baromi magas áron fogjuk megkapni, "hámég újteknológia, a fejlesztési költségeket is kikellfizetni..." alapon.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) -=RelakS=- válasza wolfman (#7) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hát ez az... kirakatban, vagy telefonon túlszaturált fos, de tv-n be lehet lőni azért...

Csak ne lennének hajlítva... így kb semmit nem ér a laposság

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) flexxx2 válasza Akula (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem találom hol olvastam, így nem emlékszem pontosan, de a samu azzal variál, hogy a 100hzes panelt felosztja egyenlő területekre, és ott ki-be kapcsolgatja a képet, meg beszúr fekete képeket, ezzel éri el ezeket a papíron helytálló értékeket.
Az interpolációs résznél van valami hasonlóról szó, de ez egy 2009es cikk:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) Akula válasza flexxx2 (#9) üzenetére


Akula
őstag

(#6) Segal, (#9) flexxx2: köszi :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) Squirrel válasza wolfman (#7) üzenetére


Squirrel
őstag

De a "volna" meg a "lenne" az rosszabb, mint a "nincs" :-)

Egyébként ezekre az OLED TV-kre mennyi a garancia? Mi lesz, ha elkezd döglődni a kék szín?

(#12) madgie válasza Squirrel (#11) üzenetére


madgie
titán

Érdekes, a CCFL megvilágítású LCD-nél soha senki nem foglalkozott azzal, mi lesz, ha a cső öregszik? Nekem is 5000K alatt van már a Dell U2711 natív fehérje emiatt, mégsem sírok. Kicsit kevesebb lesz a kontraszt, ha kompenzálom, ennyi.

(#13) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

5000, nem indokolatlanul magas ár?! Most komolyan, hány VT vagy ZT pana jönne is ki belőle? (nagyobb képátlóval természetesen) Közben meg még egy kiforratlan sok problémával küzdő technológia.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#14) wolfman válasza Squirrel (#11) üzenetére


wolfman
veterán

Nyugodj meg. Tökéletesen utána fognak járni ezen TV-k gyengeségeinek a gyártók és szépen beleveszik majd a garanciába azon meghibásodásokból való elállásukat, mert azt majd szépen nem fogja tartalmazni a jótállás.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) Steven


Steven
addikt

Akarki akarmit mond az olednek beterdelos kepe van... brutal szep es latvanyos ha lenne ra lovem nekem kene... a 55s ledem mat szurkenek tunik ,ehhez kepest... nyilvan draga .. de miert legyem olcso zero konkurencianal

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#16) Steven válasza wolfman (#14) üzenetére


Steven
addikt

Negativizmus lol... 1 eve megy ejjel nappal a tavalyi model nalunk (boltban) es semmi baja.... nekem is voltak felelmeim de ugy tunik alaptalanok

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17) filipsz válasza Squirrel (#11) üzenetére


filipsz
csendes tag

Az LG a saját WOLED technológiáját használja az OLED tv-khez. Ebben nincs kék subpixel, ami jóval előbb fáradna, mint a zöld és vörös, mert hogy azokat sem tartalmazza. Kizárólag fehér OLED-ekből áll a panel, és színszűrőkkel állítják elő az RGB-t. A fényhatásfok így persze alacsonyabb valószínűleg, de egyébként csak előnyei vannak a konkurens megoldásokhoz képest. Nagyrészt ezért jár az LG jóval a többi cég előtt OLED tv fronton, a kihozatal is sokkal jobb, mint az RGB paneleknél, de persze még így is nagyon drága az előállítása.
Amúgy meg, amíg egyedül vannak a piacon, nem igazán érdekük az árak drasztikus csökkentése, mert rengeteg pénzt öltek sok éven át a K+F-be.

[ Szerkesztve ]

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Kezdetnek nem rossz ez. Nem olcsó, de nem is 32 vagy 40"-os, hanem 55, az meg azért nem kicsi. A normálisabb 55"-os LCD TV-k se olcsók, bőven többe kerülhetnek félmilliónál, ez meg annak már "csak" a duplája. Egy árfelezés után már egyébként egész vállalható lesz szerintem, bár nekem sajnos még egy felezést ki kell majd várnom, hogy a felső árküszöböm alá kerüljön :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Jack@l válasza bteebi (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

Ennyiért simán adhatnának 4k-s woledet is...
Vastagon fog az a ceruza, na.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#20) nonsen5e


nonsen5e
addikt

TV-ben a Xiaomi milyen minőséget képvisel vajon? Telefonjai elég jó fajták...
[link]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#21) bteebi válasza Jack@l (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Ebben mondjuk egyetértek, de lesz ez jobb is :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) erdoke válasza filipsz (#17) üzenetére


erdoke
titán

A színszűrés az oka, hogy átlagos LCD szinten szar a mozgásmegjelenítése a panelnek?

A legjobb aláírás a héten

(#23) -=RelakS=- válasza erdoke (#22) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem.
A régi tv-ken, meg a plazmákon csak felvillantak a pontok, az LCD viszont egy bizonyos ideig kitartja. Emiatt tűnik ugyanaz elmosódottnak az LCD-n, mint a CRT-n vagy a plazmán, és ezért trükköznek a gyártók azzal, hogy villogtatják a háttérvilágítást (gy.k.: kevesebb idei látszik az adott kép -> élesebb lesz a mozgás érzete).

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) erdoke válasza -=RelakS=- (#23) üzenetére


erdoke
titán

Az LCD-t vágom, de ahhoz hasonlóan vacak volt az OLED, amit én láttam. Utóbbi pár év plazmái szanaszét alázzák ebben a friss OLED-et.

A legjobb aláírás a héten

(#25) -=RelakS=- válasza erdoke (#24) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Feltételezem, hogy az oled sem fog villogni, hanem folyamatosan jeleníti meg a képet, és akkor ugyanott vagyunk, mint ahol az LCD-vel elindultunk. Valószínűleg sokkal jobban nézne ki az egész, ha 48Hz filmet néznél rajta villogó megvilágítással/önfénnyel (oled az utóbbi, ugye), viszont akkor meg az lenne a baj, hogy villog.
Ha meg 96Hz lenne a film, akkor meg az lenne a baj, hogy az 50 gigás 2 rétegű BD-re nem fér fel, csak 3 perc, szóval sehogy sem jó ez az egész :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) sad_Vamp válasza -=RelakS=- (#25) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát a plazmát kinyírták a többi technológia meg tényleg zsákutca sajnos (legalábbis a minőségi mozgásmegjelenítés szempontjából) :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27) Duree


Duree
veterán

Ez mind szép és jó,de minek azt a rohadt tévét meggörbíteni?

duree54

(#28) madgie válasza Duree (#27) üzenetére


madgie
titán

Kanyarban épült a gyártósor.

(#29) nap válasza Duree (#27) üzenetére


nap
addikt

Azért, hogy minden pixel pontosan a te szép szemedbe világítson.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30) bteebi válasza madgie (#28) üzenetére


bteebi
veterán

:)) :C
Az még rendben van, de a kamionokat, a konténereket és a hajókat is meg fogják hajlítani, hogy több férjen beléjük? A csomagolásról nem is beszélve...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) sad_Vamp válasza bteebi (#30) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a hajlított képernyő az új 3D :DD
(parasztvakítás, ennyi)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32) madgie válasza bteebi (#30) üzenetére


madgie
titán

A Föld sem lapos :)

(#33) filipsz válasza erdoke (#22) üzenetére


filipsz
csendes tag

A színszűrőknek semmi közük ehhez, az biztos. Ha tényleg ilyen a gyenge a mozgás-megjelenítés, akkor szerintem az valami panelvezérlési problem lehet. Talán még tanulniuk kell ezt, hiszen teljesen más a technológia, mint az LCD-nél vagy a plazmánál. Én csak pár percig láttam LG OLED tv-t egy MM-ban, ott nem tűnt fel, de ez semmit nem jelent. Az eddig általam látott tesztekben nem írják, hogy ilyen sz@r lenne, inkább azt, hogy a számok alapján talán rosszabb is, mint a jobb LCD-k, de a valóságban nem ez a helyzet, annyira más a megjelenítés. Például idézet a Geeks.hu tesztjéből:

"Mozgóképfelbontás

Nem kevésbé trükkös a mozgóképfelbontás sem. Az OLED papíron éppen olyan jó válaszidővel rendelkezik, mint a plazma, hiszen nincsenek folyadékkristályok, a pixelek saját fényt állítanak elő, amit bármikor villámgyorsan lehet ki-be kapcsolgatni. Ebből adódna, hogy egy OLED-tévé a plazmatévékhez hasonlóan nyilván 1080 soros mozgóképfelbontással rendelkezik. A valóságban azonban a helyzet merőben más, az 55EA980V az LCD-tévékhez hasonló, sőt, a számok alapján még gyengébb mozgóképfelbontással rendelkezik: TruMotion nélkül 3-400, TruMotionnal pedig 700 soros mozgóképfelbontásra képes. Zavar van a mátrixban, gondolhatnánk – rögtön elmagyarázzuk, hogy miért nincsen, és az is rögtön ki fog derülni, hogy adott esetben miért lehet teljesen értelmetlen az ilyesfajta tesztek eredményére támaszkodni.A titok nyitja a vezérlésben rejlik, az LG ugyanis nem villogtatja feleslegesen a képpontokat, hanem minden egyes pixel addig világít adott fényerővel, ameddig kell neki. Mivel gyakorlatilag nincsen válaszidő, ezért ha váltani kell, akkor az azonnal megtörténik, vagyis utánhúzás nincsen, a kép nem mosódik el. Ugyanakkor a panel tartalma sokkal kevesebbszer frissül, mint egy plazmatévé esetében, vagy egy felső- vagy csúcskategóriás LCD-tévé esetében. A TruMotion bekapcsolásával a helyzet a köztes képkockák kiszámolása révén javítható, de ez részben azt is eredményezi, hogy megjelenik a szappanopera hatás. Ráadásul a helyzet az, hogy a (szinte) nem létező válaszidő miatt a kép sosem mosódik el, így a TruMotion bekapcsolása csak egy olyan dolgot javít, aminek a filmek szempontjából sok jelentősége nincsen. (Kísérletezni természetesen lehet, de értelmetlen; a TruMotion beállítási lehetőségek egyébként ugyanazok, mint az LG LCD-tévéinél.)"
Forrás: [link]

Az av-online.hu tesztje szerint pedig:

"Vélemény?

Az elmúlt évben sokan megsirattuk azt a pillanatot, amikor a Panasonic bejelentette, hogy kiszáll a plazmák piacáról. Ez bizonyos értelemben, egy jelképes pillanata volt a technológia haláltusájának. Hiába a fantasztikus képminőség, ha a vásárlók valamiért úgy döntöttek, hogy plazma helyett az LCD modelleket hozzák el a boltokból. A most látottak alapján azonban okunk van a bizakodásra. Az OLED átveheti a plazma szerepét. Bár az alaptechnológiája már nem fiatal, maguk a praktikus OLED tévék még első generációsnak tekinthetőek, és mint ilyenek, remekül szerepelnek! Aki emlékszik az első generációs plazmákra, az arra is emlékszik, hogy azoknak a képminősége meg sem közelítette az akkori legjobb képcsöves tévékét. Az első LCD-k pedig egyenesen pocsék képet kínáltak. Ehhez képest most itt van egy új technológia, ami már most birokra mehet a plazmákkal.

Amit láttunk, azok alapján nem igazán kell más az OLED sikeréhez, mint az árak természetes csökkenése és egy kis tapasztalat, hogy a gyártók pontosan azt kínálhassák, amit a vásárlók és a szakemberek is várnak."
Forrás: [link]

Úgyhogy majd kialakul ez, már most jobb szinte mindenben, mint az eddigi technológiák, mire tömegtermék lesz, még jobb lesz.
Az előző hsz-omból kimaradt, hogy ráadásul az LG panel WRGB, tehát 4 subpixelből épül fel egy képpont, a 4. fehér, így javítják a fényerőt és csökkentik az áramfelhasználást.

[ Szerkesztve ]

(#34) Garada


Garada
őstag

Van még vitatni ezen bőven, szerintem nagyon gyerekcipőben jár a dolog.

(#35) vinibali válasza DithenS (#1) üzenetére


vinibali
őstag

aki kiadott az lcd/plazma/projektorosokért is ennyit, amikor bejöttek :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#36) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Alakul a dolog, de még odébb van egy nyomtatott legalább 80"-os panel. Házimozi viszonylatban 2-3 év még legalább el fog telni amíg alternatíva lesz.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) Duree válasza nap (#29) üzenetére


Duree
veterán

És mi van aki nem pont szembe ül,Szerintem ez egy halott dolog,mindinkább egy marketingfogásnak tartom.

duree54

(#38) Duree válasza madgie (#28) üzenetére


Duree
veterán

Akkor jó lenne építeni egyet egyenesen is.

duree54

(#39) Monngoose válasza filipsz (#33) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Na végre valaki, aki nem a levegőbe durrogtat butaságokat. ;)
Egyébként én még emlékszem az első plazmák árára (Panasonic 40"-os 4 millóról indult, ja és semmi HD akkor még), ráadásul az akkori forint nem hasonlítható a maihoz.
Az első nálunk kapható görbe LG OLED bevezető ára 3,8 milla volt, most ugyanez 990eFt és kapsz mellé ajándékba egy görbe LG telefont is (nem vicc, valami akció).
Én drukkolok az LG-nek, ők az egyedüliek, akiknek köszönhetően lehez a dologból vmi elfogadható áron a nem is olyan távoli jövőben. Akik meg feladták a pillanatnyilag nagyobb jövedelemmel kecsegtető UHD miatt (miközben az LG-nek az OLED mellett erre is futotta), rövidesen ott fognak kuncsorogni az LG OLED panelekért.

Jut eszembe UHD vs. OLED: az LG szeptemberben elkezdi árusítani Amerikában az új 65"-os 4k OLED tévéjét 7000$-ért. :Y Szóval van remény... :C

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#40) Squirrel válasza filipsz (#33) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm a választ és magyarázatot!

(#41) filipsz válasza Monngoose (#39) üzenetére


filipsz
csendes tag

Én is hasonlóan gondolom. Így nézve tulajdonképpen mégis bevállaltak jelentős árcsökkentéseket, a kvázi monopol helyzetük ellenére. Nyilván hamar rádöbbentek, hogy még a fejlett, jómódú piacokon sem rohannak az emberek lecserélni a pár éves bazinagy lapostévéiket az új méregdrága technikára. Főleg, hogy az átlagjúzernek fogalma sincs az egészről, hogy mi ez, és mitől jobb. Sajnos a többségünknek a 990k HUF is elérhetetlen, nem beszélve a 7k $ árról egy tv esetében. De szerintem azt sem hitte volna el senki 8-10 éve, hogy a nagy méretű LCD tv-k ilyen áron lesznek kaphatók valaha, mint most.
Azért ezt a hajlított panelt szerintem is sürgősen elfelejthetnék... :N

[ Szerkesztve ]

(#42) filipsz válasza Squirrel (#40) üzenetére


filipsz
csendes tag

OK, szívesen! :)

(#43) bteebi válasza madgie (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Teljesen jogos, de a görbületi sugár... na az a nem mindegy :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) sb válasza filipsz (#17) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy ennek köze van ahhoz, hogy pixelesebbnek, tűnik a kép?
Egész pontosan a pixelhatárok/rácsok mintha jobban láthatóak lennének az LG OLED TV-in, mint LCD TV-ken.
Boltban nézegetve legalábbis nekem ez tűnt fel.

(#45) sb válasza Segal (#6) üzenetére


sb
veterán

Ez ennyire azért nem egyszerű szvsz.
- 3D-nél csak az aktív a biztosíték a 120Hz-es valós panelfrissítésre, mivel ott létszükséglet. Passzív 3D-nél nem az.
- Már ez is interpolált vagy sima frameduplázott megjelenítés, mivel a források 30(24)fps-sel rendelkeznek a legtöbbször. Így a 60Hz, 120Hz, a 2x60Hz-es aktív 3D-s megjelenítés is interpolált/frameduplázott.
- Valós 240Hz-es modellje talán a Sonynak volt már tavaly is.
- És a valós 60, 120, 240Hz felett jönnek a villogtatásos, fekete kép beszúrásos technikák amivel rá lehet írni a 100-1200Hz-eket.

(#46) bteebi válasza sb (#45) üzenetére


bteebi
veterán

"240Hz felett jönnek a villogtatásos, fekete kép beszúrásos technikák amivel rá lehet írni a 100-1200Hz-eket"
És az miért jó azon kívül, hogy nagyobb számot lehet ráírni a TV-re a valósnál?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) sb válasza bteebi (#46) üzenetére


sb
veterán

Az LCD lassúságát próbálják kompenzálni.
Mivel a képpont állapotok között lassú az átmenet így a háttérvilágítás átmeneti ki (és be-)kapcsolásával próbálják javítani.

(#48) Jack@l válasza sb (#47) üzenetére


Jack@l
veterán

Nekem egy lcd ne vibráljon... Ha olyat szeretnék, visszasírom a crt tévém.
Amúgy a vibrálás szerintem inkább az ocsó háttérvilágítás elektroinka(pwm) miatt van és ezt próbálják eladni "featureként". (mint a monitoroknál)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#49) sb válasza Jack@l (#48) üzenetére


sb
veterán

Nem a PWM amiatt vibrál. Ez "feature".

A többivel viszont egyetértek, szerintem se vibráljon. :) Bár több 100Hz elvileg nem látható. LCD-n nem is látom, ellenben a plazmák mondjuk 600Hz-es vibrálásával szemben. Ott valami gond van, de persze ott teljesen más a technológia és a vibrálás oka is.

(#50) mzso válasza -=RelakS=- (#23) üzenetére


mzso
veterán

A villogtatás arra jó, hogy a válaszidőt kompenzálják. Attól mosódnak össze az egymást követő képek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.