Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bossyy


Bossyy
tag

Kicsit elnagyoltnak érzem a 400 dollár fölötti ár = prémium kategória kifejezést. Az "csak" 112 ezer forint jelen árfolyamon számolva, azért pedig senki sem vesz még az USA ban sem "prémium" telefont, nálunk pedig talán a középkategória teteje (illetve a lassan két éves S8 vagy néhány éves Alma is simán kerülhet annyiba). Esetleg 800 dollárnál húzhattak volna még egy választóvonalat a kutatók. De amúgy jól ráéreztek a gyártók, hogy jó drágán kell adni a cuccokat, azokra mindig lesz vevő és nyilván az árrés, haszon is jelentősebb.

[ Szerkesztve ]

(#2) Csapoati válasza Bossyy (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A 400 dollár Európában 400 eurónak vehető, ami itthon pedig kb 150 ezer Ft. Azért ez mindjárt jobban meghúzza a vonalat a drága és nem olyan drága telefonok között.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Hiányzik az innováció. Nem sokat fejlődnék generációról, generációra a mobilok. Az újabb chipset nem hoz akkora felhasználói érdeklődést. Ellenben pl a nagyobb gyártók telóin már nincs távirányítós infra. Hifi dac alig akad. Akksi bajnok telók sincsenek. Mit várnak a gyártók? A nagy és színes kijelzőtől ájuljon el mindenki? Közben meg 15 éve a Nokia jobb képet készített, mint ma a csúcs telók amik még szoftveresen is javítanak...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#4) Vertigo válasza Bossyy (#1) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Jogos felvetes, a 400 alatti meg magyar szemszogbol is a kifejezetten belepo kategoria, a 400 folotti reszletezese tartalmazna relevans informaciot, ez igy nem tudom kinek hasznos info, elso blikkre eroteljes bullshitnek tunik.

(#5) Fefy válasza Bossyy (#1) üzenetére


Fefy
csendes tag

Egy Xiaomi Mi Mix 2s/3 is a kb 140-150 ezres kategória és ennyi pénzért semmivel sem kapsz rosszabb telefont, mint egy 250 ezres Samu/Alma. Szóval az 1USD=1EUR átváltást használva (ráadásul az elemző cég valószínűleg a nettó árakat nézte, mivel USA-ban ezt szokás nézni), a 400USD/EUR már bőven a prémium kategória alja.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#6) #16820480 válasza Bossyy (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez kb ugyanaz, mint amikor kihozták, hogy a prémium fejhallgatók eladási királya a Beats, mert a prémium szintet valahol 100$-nál húzták meg. Az ilyen statisztikákra s emmit nem lehet adni.

(#7) Lacc válasza Bossyy (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hali.

Én sem tudom, hogy milyen metódus alapján készült, nem látok linket se.

Azonban az sajnos magyar sajátosság, hogy az USD-t átváltják HUF-ba az ilyen reportoknál és meglepődnek. Az USA-ban készülő reportok szinte majdnem mindig nettó USD-vel számolnak (mi meg magyarok ezt elfelejtjük és a nagyon magas áfával terhelt árakkal hasonlítjuk össze.), ennek egyszerű oka van, hogy miért nettó. Az USA-ban minden tagállamban más az áfa, mint itt az EU-n belül.
Mivel a világkereskedelemben is az USD a meghatározó árfolyam (nem tudom mi a szakszó, szóval az a lényeg, hogy az USA áll a dollár mögött tartalékokkal), ugye ott is amikor így kalkulálnak főleg nettóra értik, mert hát Dél-Koreában is más az ára. Ott olcsóbb is lehet mert helyben termelik - ez csak spekuláció nem tudom, hogyan kell rákeresni google-ben koreai oldalra, mert angolszász országra történő átírányítást kapok.

A másik amit ismét elfelejtenek azaz EU-s védővám lehetősége. Ahogy lentebb is írták és nem hiába van ez az egyszerű képlet, hogy USD=EUR, de ez egyszerű példa (más rosszabb dolgok miatt is kialakult ez a beidegződés)
Bár most itt kerestem egy példát: http://madb.europa.eu/madb/euTariffs.htm, de nem láttam, hogy a mobiltelefon után lenne-e vám, lehet van valamilyen kereskedelmi megállapodás.

De megnéztem, amerikában nettó $430-ért lehet kapni új/újra csomagolt IPhone 8-at (Nekem ez mondjuk prémium)

[ Szerkesztve ]

(#8) Fefy válasza Lacc (#7) üzenetére


Fefy
csendes tag

De ez nagyjából reális ár is. 430$->430€->+magyar ÁFA, kereskedői haszon-> 170-180 ezer. Ennyiért pedig már itthon is meg lehet kapni.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#9) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Mekkora hír... :U Holy Moses!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#10) julius75 válasza Csapoati (#2) üzenetére


julius75
aktív tag

Szerencsére még soha nem került 150 ezerbe 400 Euro....most meg pláne nem..... :U

(#11) Csapoati válasza julius75 (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Áfakülönbözet ismerős? Plusz az árrés? :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) joey04 válasza dajkapeter (#3) üzenetére


joey04
titán

De hiszen pont az új csúcskészülékek fogynak jól, az alsóbb kategóriások meg nem. Ennek pedig az az oka, hogy aki nem akar/tud drága telefont venni, annak már nem kell az olcsóbb készülékeket cserélgetnie, mert már egy 2 éves cucc is megfelelő a mindennapi használat elégséges kiszolgálására. A felsőkategóriában meg valami újdonság minden évben van, más kérdés, hogy mennyire hasznos dolgok ezek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Bibby válasza Vertigo (#4) üzenetére


Bibby
addikt

Ugye ezt nem gondoltad komolyan? 400 dollár alatt kifejezetten belépő kategória? :U
Biztosan én állok a rossz végén, de számtalan ismerősöm 100ezer felett nem hajlandó telefont vásárolni, és nem is nagyon lenne szüksége rá. Szerencsére a fejlődés által eljutottunk oda, hogy már ezek is tökéletesen élhető darabok.

Ελευθερια η θανατος

(#14) Lami66


Lami66
őstag

Keveslem a lépcsőfokokat. 400 dollár egy kategória az 1000 dollárossal? MiMix3=Note9 (hogy ne mindíg az almát rágjuk)? Ez nem más mint a rendkívül jól fogyó felső kategóriás telefonok (400-800 dollár) eredményeivel a csúcstelefonok (800< dollár) gyenge eladási mutatóit kendőzik el. Már elég határozottan látszik, hogy a piac nem hajlandó elfogadni az 1000 dolláros árat.

(#15) Baggins86 válasza #16820480 (#6) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Meghúzhatták volna 800$-nál is és akkor nem 51% lenne az Apple részesedése, hanem 80. Nabumm :D

(#16) marcee


marcee
addikt

"a felhasználók inkább több pénzt költenek ezekre az eszközökre, ugyanakkor elvárják, hogy az hosszabb ideig használható legyen"

Érdekes én éppen mostanáig álltam így hozzá és pont az áremelkedéstől változott meg a hozzáállásom.
Az első telefonomat 2002-ben szolgáltatótól vettem, 8 évig használtam, asszem 34e Ft volt. (mai értéken 63e).
Az első okostelefonom (Samsung Wave) 2010-ben 80e Ft volt függetlenül. (mai értéken 99e, ez zsákutca volt, azért cseréltem gyorsabban a tervezettnél).
2013-ben az LG Optimus G miatt szolgáltatót váltottam, mert annyira jó ajánlat volt 80e-ért. (mai értéken 86e Ft).
2015-ben vettem a Oneplus 2-t rögtön a megjelenése után, ami plusz hátlappal és szállítással együtt 150e Ft lett. Ezt már később megbántam, pedig a készüléket nagyon szerettem, de úgy éreztem, hogy egyetlen telefon sem ér ennyit.
2018-ban vettem egy Mi MAX 3-at 66e Ft-ért (igaz Kínából, akciósan itthon 90e lett volna). Nem érzem úgy, hogy hatalmas kompromisszumot kellett volna kötnöm bármilyen téren, és úgy látom ez is elketyeghet 3 évet akár, de ha 2 lesz, már akkor sem jártam rosszul.

Korábban mindig a csúcsmodellekre gerjedtem, és lehetőség szerint igyekeztem azt a teljesítményt megvenni kisebb gyártóktól olcsóbban. Közben persze egy csomó más készülékkel kapcsolatba kerültem, általában segítségnyújtás miatt, és amíg 5-6 éve az olcsóbb telefonokon egy csomó kompromisszumot kellett kötni (sőt volt szinte használhatatlan is), addig ma egy középkategóriás példány minden további nélkül ajánlható. Én nagyon várom, hogy mikor esnek végre pofára az $1000+ készülékekkel.

\m/

(#17) Tschubi


Tschubi
tag

Fura, hogy mennyien értenek itt a mobilpiachoz és a számolgatáshoz. De ha rászántak volna még kb.2 percet a guglizásra, akkor az eredeti cikket is könnyen megtalálták volna. Nem kell még guglizni sem, mert a cikk elején ott a link. Ezt én sem vettem észre, bocsi. Mert ott bizony ilyen infók is fent vannak: „The $800+ segment was a newly created category by Apple, and it grew the fastest. Apple clearly dominated with more than 80% share in the $800+ ultra-premium price band. The affordable premium segment, the $400-$600 price-band, was actually the largest volume segment in total premium sales. Although Apple still leads in this segment, the biggest winner was OnePlus.”
És ha jól olvastam, azt is írják, hogy nagykereskedelmi árakról van szó. Most akkor fussatok újra neki a HUF-USD-EUR számolgatásnak. Bár én ennek értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#18) Polarstar válasza Tschubi (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ebből aztán végkép ki is derült, hogy semmit sem ér a cikk egy átlagos vasarlónak. A -3% magában sokkal beszédesebb.
Nem is kellett volna mást közölni, ez a lényeg.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) Tschubi válasza Polarstar (#18) üzenetére


Tschubi
tag

Egyetértek. Mi innen (értsd Magyarország) csak ugatjuk a Holdat.

(#20) janeszgol válasza joey04 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
A telefonok tudása túl nőtt az átlag ember átlag igényén. Akinek több kell, az nem az átlag.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) HarleyCustom válasza janeszgol (#20) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Akinek több kell, az nem az átlag...”

Azok átlag felettiek.:D;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#22) edward2


edward2
addikt

Nőtt a 400 dolláros szegmens iránti kereslet. Ezt úgy is lehet írni, hogy a gyártók drágítottak így nincs mit venni 400 dollár alatt...

(#23) moma


moma
őstag

Az emberek egy kis részénél vannak az anyagi erőforrások és azok felelőtlenül használják azt el. Sacc ez egy jó látlelet a földről.

we all deserve a bit of luck.

(#24) Vertigo válasza Bibby (#13) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Siman.

Mi koze van ehhez, hogy sok ismerosod nem ad 100nal tobbet erte? :U

Lenyeg a lenyeg 40 korul mar kapsz valami hasznalhato, nem hulladek xiaomit, 130 korul aktualis honort (low cost huawei), 160nal mar 1+okkal is dobalozhatsz es 220 folott kezdodik a felsohaz, ami megy egeszen 450ig (de, ha "kezmuves" stilustermekeket is nezem, a vege a csillagos eg millioi)

Szoval ha csak a 0-450-es skalan nezem a 110 meg siman belepo. (igen, lehetnek kivetelek es lehet csusztatni, de az a resze nem erdekel)

(#25) M5Norbi válasza marcee (#16) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen abszolút egyetértek.
Mostanában a középkateria is teljesen jó szinte bármire még pár éve erős kompromisszumot jelentett.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#26) julius75 válasza Csapoati (#11) üzenetére


julius75
aktív tag

" A 400 dollár Európában 400 eurónak vehető, ami itthon pedig kb 150 ezer Ft."
Hülyeséget írsz, és még te fellengzősködsz...na ne viccelj.

(#27) Bibby válasza Vertigo (#24) üzenetére


Bibby
addikt

Ha a 110 kifejezetten belépő, akkor az általad említett 40ezres az micsoda? :F

Ελευθερια η θανατος

(#28) HarleyCustom válasza julius75 (#26) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
Ahhoz ért igazán...:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#29) Vertigo válasza Bibby (#27) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Az intervallum alja. De ez mar off. Nem is tudom miert irom, fal+borso :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.