Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Alapszintű kártyaolvasó 5000 forintért???? :Y

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) Armagedown válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

De az a Cooler Master CM Force 500 Black sem semmi a beépített 75 %os hatásfokú tápjával.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) [Newman] válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


[Newman]
tag

Nem értem miért van micro USB rajta. Akkor legyen Type-C vagy Type-A.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem a prohardver desktop párti. Ez a rész sem tudott pulzust emelni nálam. Tudom ne nézzem ha nem tetszik. Na de mégis, lehetne egy két konzol, pár sexy laptop, szóval kicsit színesebb a paletta. Mert aki nem gerjed (már) a desktopra annak ez elég lelombozó tud lenni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) GreatL


GreatL
őstag

A Genesis padon nincsenek ravaszok és úgy xinputos? Azt meg hogy?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) vaakuum


vaakuum
addikt

Néztem a hűtőket, de nem győztek meg. 22k-ért már 6 hőcsöves, dupla ventis Silentium Grandis 3-at lehet venni, 160mm-es magasságban. Nyilván ha ennél alacsonyabb kell, akkor ez nem játszik, de jelenleg nem nagyon látok annál praktikusabb ajánlatot.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7) Kendek válasza pusszycat (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Legfeljebb az aktuális cikkíró aki desktop párti, mert azelőtt meg mindig egy-egy oldal volt csak a notebook-oknak szánva...
De mondjuk pl. az asztali játékkonzolokon pont nincs mit ajánlgatni, azoktól nem lenne színesebb a paletta. Max csak ha sokkal több gyártó versenyezne a piacon, és egyáltalán szükség lenne reklámozásra.

<-ƘƘ->

(#8) pusszycat válasza Kendek (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, pl szívesen látnék pár más dolgot is pl. e-bike, játékautóba szerelt ip kamerát amivel bejárhatod a lakást mikor elutazol, szóval igy karácsony fele ez a sok energiazabbáló "bőrönd" :N Persze 10-en valamennyi éve még oda voltam értük...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#9) nothingface válasza GreatL (#5) üzenetére


nothingface
tag

A cikk nem említi, de van rajta analóg trigger

[ Szerkesztve ]

(#10) MaCS_70 válasza pusszycat (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a baj, hogy ebben a rovatban nem az érdekes, amúgy is jól fogyó termékeket kell népszerűsíteni, hanem a szerződött kereskedőnél beragadt, senkinek sem kellő, eladhatatlan vackokat.

Értsd: ez itt nem a lapcsalád olvasóiért, hanem a bevételek biztosítása céljából a hirdetőkért van. Ez persze érthető, csak szerintem ebben a formában és mértékben nem túl elegáns.

De működik. Elég sokan bíznak benne és vásárolnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) KaitouP válasza pusszycat (#4) üzenetére


KaitouP
veterán

Szóval laptop-szexuális az indentitásod... :DD :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#12) pusszycat válasza KaitouP (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, bár szokták ezt másképen is mondani... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#13) Joker88


Joker88
őstag

PC 3xx.xxx Ft - ért és 4xx.xxx Ft-ért.. Még jó hogy lehet kapni ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#14) Armagedown válasza Joker88 (#13) üzenetére


Armagedown
őstag

Nézd meg időnként a PCX Youtube csatornáját, ott millió fölöttieket is összeraknak.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) Aprósólyom válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A delock azért nem gyárt/gyártat nagyon szar dolgokat. A FAT32-ön akadtam fent. Ez valami elfekvő régi raktárkészlet lehet.... :(((

Jevons paradox

(#16) MaCS_70 válasza Aprósólyom (#15) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Delockkal nekem sincs gondom, nálam is jól teljesítenek az eszközeik.

A FAT32-es kitételen mint nyilvánvaló baromságon átugrottam. Az ilyen régi raktárkészletet múzeumnak hívják... Remélem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17) opr


opr
veterán

Sajat tapasztalatom az, hogy attol fuggetlenul, hogy mikulas vagy nem mikulas, az IT-sok puttonya bizony altalaban tele van. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) DRB


DRB
senior tag

Nekem is fura az a FAT32, de a Delock oldalán is ezt írják [link]. Pár sorral lejjebb meg a támogatott SD kártyák listáján ott van pl. az SDXC, ami alpból exFAT fájlrendszert támogat, és Windows-al nem is lehet csak exFAT vagy NTFS-re formázni, mondjuk egy GParted-el meg lehet csinálni. Nade Silly Joe biztos nem tudja megoldani, és az asszonyt fogja nyaggatni: „miért nem lássa a gép az sdí kártyát?”. :D

#16 MaCS_70: Bakker az exFAT vagy 15 éves és, többek között pont az ilyen-olyan flash kártyákhoz találta ki a MS, talán a Delocknál elírták, aztán kitudja.

[ Szerkesztve ]

(#19) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Fat32 olyan alap dolog amit minden kütyü felismer pl. a most vett Usb C-s Kingston 64GB pendrive-om is Fat32-re van formázva, de szerintem mindegyik. Csak ne akarj 3GB nagyobb file-t rámásolni mert nem fog sikerülni. Ezért az első dolgom NTFS-re formázni mert akkor még gyorsabb is lesz.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#20) ricsip válasza KaitouP (#11) üzenetére


ricsip
addikt

Valami barmok tizenpár éve hallották a hülyék amerikájában, és a kulturális különbségek ellenére elkezdték itthon is használni informatikai beszélgetésekben a "szexy" jelzőt mindenféle fícsörökre meg termékekre. Nekem attól áll fel mindig a szőr a hátamon, kb mintha a táblán krétát csikorgatnának.

-

(#21) ricsip válasza Armagedown (#14) üzenetére


ricsip
addikt

Az 1M ft-ot 2020 ősz óta egyáltalán nem nagy teljesítmény átlépni. Elég hozzá annyi, hogy raksz bele egy BÁRMILYEN (de tényleg bármelyik!) manapság amúgy is totálisan készlethiányos RTX 3080+ vagy RX6800+ kártyát. Bumm, csak a kártya bele millió ft felett van.

-

(#22) MaCS_70 válasza pusszycat (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az NTFS-t nem minden eszköz szereti, meg elvben erőforrásigényes is.

Amint DRB is írta, ezért lett az exFAT. Elérhetetlenül magas címzési plafon, egyszerű, sallangmentes struktúra, interoperabilititás. Elvben.

Kizártnak tartom, hogy ez a "csak FAT32" ne elírás legyen. Különösen, hogy az SDXC-s kártyákra, amelyeket ugye kezel a kütyü, elég nagy valószínűséggel éppen 4 GB fölötti videofájlokat szokás rögzíteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) pusszycat válasza ricsip (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenki allergiás valamire, lehet az egy szó, egy szín, egy felfelé álló ujj, bármi. Szóval ezzel nincs mit kezdeni. Vagy túl lendülsz ezen vagy gumiszoba. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#24) ricsip válasza pusszycat (#23) üzenetére


ricsip
addikt

Igen, lehet és erdemes is naponta 3x bevenni a leszarom tablettát, mert annyira sok lett a szóhoz jutott hülye a világban. Csak sajnos a sokak elnéző túllendülése vezetett azokhoz az agyalágyult elborult polkorr-ként ismert baromságokhoz, amik ennek az évtizednek a meghatározó csapásiránya lettek. Amik mellett már nem lehet szó nélkül elmenni,mert nincs irány mellettük, körbevettek alattomosan.

[ Szerkesztve ]

-

(#25) ricsip válasza pusszycat (#19) üzenetére


ricsip
addikt

Az ntfs kb. a létező összes összehasonlításban alulmarad SEBESSÉGBEN egy fat32-höz képest. 16-32 GB-os kis vacak sd kártyákon, pendrájvokon főleg.
NTFS akkor kell, ha 64GB-nál nagyobb tárterületed van, vagy 4GB-nál (nem 3, hanem 4GB a Fat32 fájlméret korlátja) nagyobb méretű fájlokat akarsz tárolni, kell a jobb és robosztusabb adatbiztonság, kell a jogosultságkezelés és még pár egzotikus fájl-szintű dolog.

-

(#26) ricsip válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


ricsip
addikt

A régi SDHC formátumnál volt még csak FAT32 az egyedüli ismert fájlrendszer fajta. Az SDXC-nél már exfat az alapértelmezett (a gyárban erre formázzák), de bármilyen más fájlrendszerre át lehet formattálni utólag.

-

(#27) MaCS_70 válasza ricsip (#24) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) MaCS_70 válasza ricsip (#26) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bevallom férfiasan, soha nem néztem, hogy gyárilag milyen fájlrendszerrel jönnek a kártyák -- mindig első dolgom egy ellenőrzés és a céleszköz általi formattálás.

Azt sem tudom, hogy mit takar a "régi" SDHC formátum. Szinte mindegyik kártyám SDHC, eszköztől függően NTFS, exFAT, FAT32, Extx, akármilyen rendszerrel.

Arra emlékszem, hogy 2004 környékén mekkora kavarás volt azzal, hogy az oroszok megoldották, hogy a FuSi PDA-k kezeljék a nem SDHC-s SD-kártyákat.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) pusszycat válasza ricsip (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azok az emberek biztosan be vannak baszcsizva... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#30) Synthwave válasza Kendek (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Desktop párti vagyok, de ennek nincs hatása arra, hogy mi van az éppen aktuális Pályában.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Kendek válasza Synthwave (#30) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos ettől tartottunk. Vagyis nem ti határozzátok meg, hogy miket ajánlgattok, hanem minden szemét bekerülhet amit a partnerek el akarnak sózni. :(

<-ƘƘ->

(#32) ricsip válasza Kendek (#31) üzenetére


ricsip
addikt

De amíg a fejlecben ott van ez a mondat szószerint amit te most mondtal, akkor nem lenne semmi gond :U

-

(#33) Kendek válasza ricsip (#32) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oda az van írva, hogy a szponzorok aktuális ajánlataiból van összeállítva a cikk. Arról szó sincs benne, hogy nem az egész kínálatból szemezget a cikk írója, ahogyan jónak látja, hanem kényszerűen azt rakja bele amit mondanak. De most akkor ez is kiderült.

<-ƘƘ->

(#34) ddekany


ddekany
veterán

Kíváncsi lennék, mennyire fogynak ezek a gamer konfigok. Gondolom semennyire, ezért is mutogatják itt. Totál értelmetlenek. Mert régen még ott volt az indok, hogy úgy is van desktop PC más miatt, és akkor kettőt egy csapásra. De most a videókártya jóval drágább mint egy PS5, szóval ez az indok kiesett. Persze ez már ott elkezdte rég jelentőségét veszíteni, hogy szinte mindenki notebookot vesz desktop helyett. Nem is értem minek adnak ki 2021-ben olyan játékokat PC-re, amik nem mennek notebook-os Intel IGP-n. Mármint hogyan éri az meg nekik?

[ Szerkesztve ]

(#35) vaakuum válasza ddekany (#34) üzenetére


vaakuum
addikt

A hogy éri meg az nagy kérdés, szerintem a következő évek fogják megmuttni, hogy igazából sehogy.
Csillagászati árú hardver ahhoz a néhány játékhoz, ahol utána a cheaterek miatt idegeskedik az ember? Szerintem ez már nem tart túl sokáig, gyűlik a lendület lefelé a lejtőn, és a kripto is segíti a lefelé gyorsulást pc gaming fronton.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#36) p a s s e r válasza ricsip (#21) üzenetére


p a s s e r
őstag

hát azért messze nincsenek az említett kártyák egy milla felett, sőt, de lényeg, hogy jó drágák... alájuk való géppel együtt már milla, vagy felette...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#37) Zolik


Zolik
senior tag

Milyen szerencse hogy az átlag magyar játékos simán megengedhet magának egy 400ezres desktop gépet a folyamatos infláció mellett. Ja nem...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#38) ddekany válasza Zolik (#37) üzenetére


ddekany
veterán

Pont a folyamatos infláció mellett engedheti meg, hiszen ha ülsz azon a 440e-n, akkor hamarosan csak egy zsemlét vehetsz belőle... ;]

Amúgy van az, hogy valaki megengedheti magának, de akkor sem hajlandó ennyit fizetni, mert nonszensz, hogy azért, hogy pár játékot nyomogasson az ember néha pár éven át (amíg elég a vas), ennyi értéket átadjon. Azaz gyanítom nyugatabbra is tömegesen beintenek a vevők.

[ Szerkesztve ]

(#40) p a s s e r válasza ricsip (#39) üzenetére


p a s s e r
őstag

találtál olyat, ami milla felett van? az már döfi, dehát nem azt kell megvenni... :) 6800 xt-k, csak hogy piros oldal is legyen, magyar oldalakon 600-700 napjainkban...

és hogy ne egy konkrét márka egy konkrét típusára keressünk rá, ahogy te tetted, hanem általánosan a 3080ti-re és azt is csak az árukeresőn, ahol elég sok cég palettája fent sincs:
3080ti-k milla alatt... még 800 környékén is kapni gigabyte-ot...

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#41) ricsip válasza p a s s e r (#40) üzenetére


ricsip
addikt

Általános kereső: RTX 3080 Ti, ugyanezt írtam be én is először. Van 1 (azaz EGY) db Gigabyte kártya az uniboltnál 815-ért, meg 1 (azaz EGY) darab MSI szintén az uniboltnál 865-ért. Utána a következő ugrás már 949 egy Asus szintén 1 darab, valami ismeretlen ORSZÁGBOLTJA noname boltban (felhívnád, lehet h. nem is létezik a termék csak az arukeresőre felrakták vevőcsalogaónak). Aztán a következő ugrás már 969 szintén Asus, van még egy 989-es ajánlat. Igen valóban, igazad van, ezek mind bőven(!) 1 millió ft alatt vannak. Remélem érted...
Utána meg Giga, Asus, Zotac, MSI, mind mind mind 1,1 - 1,2 millió.

[ Szerkesztve ]

-

(#42) p a s s e r válasza ricsip (#41) üzenetére


p a s s e r
őstag

én a feltevésedre reagáltam, amiben nem 3080ti kikötés volt, de 3080ti is van, mint linkeltem... persze bele lehet kötni, kamu a bolt, kamu a hirdetés... én így vettem, köszönöm, boldog vagyok minuszkéccázé... vidéki bolt, leinformáltam, vip kinyalták a seggem... de szerintem te most mindenáron igazat akarsz, szal legyen... :)

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#43) Zolik válasza ddekany (#38) üzenetére


Zolik
senior tag

A nagy kérdés hogy valóban azért kerül ennyibe mert tényleg ennyit ér. Ha a legolcsóbb autó is 20milla körül kezdődne gondolok akkor is lenne aki megveszi de csak azért hogy legyen nem vennék meg.
Plusz amit ugye nem reklámoznak ezek a kisker àrak mennyire reálisak a gyártói árhoz képest.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#44) ddekany válasza Zolik (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Mivel szórakozásról van szó, nem lehet kiszámolni, hogy mennyit ér, de azért a mostani szintre a józan ész már egyértelműen beint. Persze mivel hiány van, megtalálják azt a pár őrültet, akik akár 900e-et is letesznek egy erősebb kártyáért. Bár nem tudom mire kell nekik, könnyen lehet, hogy nem játékra, és tényleg visszajön nekik a befektetés így is. Nekik ezek szerint ez ennyit ért. Másfelöl azt is tudjuk, hogy pár éve harmad vagy negyed ennyiért adták a hasonló kártyákat, és még úgy is volt rajta haszon.

[ Szerkesztve ]

(#45) Joci10 válasza ddekany (#34) üzenetére


Joci10
őstag

Rosszul gondolod. Egyrészt aki játszani akar, az még most sem vesz notit asztali helyett (egyrészt mert gyengébb, másrészt meg mert az is drágult rendesen). Konzol már más kérdés; de ott meg az olcsóbb hardver (már ha kapható, mert pl. PS5-öt még mindig úgy kell keresgélni itthon, és ahol kapható is, ott is jelentősen túlárazva van csak) oltárán a drágább játékárakkal is számolni kell. Ellenben a sok ideje itt reklámozott Foramax előre összeszerelt gépeit azért is veszik, mert olcsóbban adják, mintha magadnak összelegóznád részegységenként (pl.: a 1660 Super VGA a legolcsóbb helyen is 250k, míg itt kb. 350k-ért teljes gépet kapsz; de a 3060 megjelenésekor is volt egy olyan akciójuk, hogy a máshol 500+k-ért megvehető 3060-as VGA-ra építettek egy 350k-s árú konfigot, ami a szombati hazai pálya megjelenése utáni hétfőn már nem volt elérhető, mert elfogyott (gondolom, akik megvették, egyből rakták fel piacokra darabokban, drágábban)). Vagyis azért nagyon nem olyan fekete-fehér a helyzet, ahogy leírod/gondolod - ráadásul minden VGA elfogy (még emelt árakon is, még a piactereken is); így van bőven kereslet.

(#46) ddekany válasza Joci10 (#45) üzenetére


ddekany
veterán

Sokan vagyunk a földön, szóval persze nem szó szerint "senki" nem veszi meg. De csodálkozok, hogy ez a tábor van még akkora, hogy eltartja a PC-s játékipart. Mert ha valaki nem kifejezetten erre tervezett, mint komoly hobbira, hogy neki gamer PC-je lesz, akkor 90+ %, hogy notebookja van, valami Intel IGP-vel. Ha ilyen ember szétnéz mondjuk a Steam-en, a játékok többsége eladhatatlan neki, mert nem menne nála. (De még olyanok is, amiknek egyértelműen kéne mennie bármin, mert nem valami 3D látvány játék. Vagy ha valóságban megy is, a minimumra valami GeForce/Radeon akármit írnak, szóval totál nem számítanak olyan vevőkre, mint a tipikus otthoni PC használó. Furcsa.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Aprósólyom válasza ddekany (#44) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Áááá rengeteg ember, aki informátikával foglalkozik vagy CAD és egyéb design programot használ a munkájához vesz magának egy jobb VGA-t és mellett lehet játszik is.
Már régóta nem csak szórakozás egy erős GPU. Már vagy 10 éve támogatják grafikai programok. De akár hatalmas kiadványok szerkeztése is állítólag fel tud zabálni egy rakat VRAM-ot.
Egyébkétn pedig a tentebbi notebook PC összehasonlításod is igen csak érdekes volt. HA veszel egy mobil GTX 3060-os noteszt, a legolcsóbbak szinte tuti erősen korlátozott TDP-vel rendelkeznek (a kisebbek 85Wattosak emlékeim szerint). 2. A mobil verzió csak 6Gb RAMos. A PC-be való 3060 pedig olya 180W gyári kerettel redenlkezik 12Gb VRAMMAl. Csak névről hasonlóak, de a mobil verzió egy kb. fél kategóriával kisebbet teljesítményt hozhat.

Jevons paradox

(#48) ddekany válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


ddekany
veterán

Ha csak azok játszanak az erőforrás igényesebb játékokkal, akiknek a munkájához amúgy is kell erős videó kártya, az egy igen picike piac lenne játékfejlesztők szemszögépből. Aligha lenne fenntartható.

Notebook összehasonlítás alatt nem tudom mit értesz. Az van, hogy a többségnek akinek van otthon PC-je, az notebook, és IGP van benne. (Amíg nem így volt, még volt egy pici realitása, hogy impulzusvásárolsz bele utólag egy videókártyát. Persze most az elborult árakkal ez is eléggé kizárt lenne.)

(#49) ricsip válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


ricsip
addikt

Az nvidia "messze földön híres" (és akkor direkt nem qrvaanyáztam őket) arról, hogy hasonló, vagy tökugyanazon a termékkódon óriási teljesítménybeli különbségű gpu-kat képes gyártani. Baszomnagy részletes táblázatokkal lehet TALÁN beazonosítani, hogy ami GPU a megvásárolni kívánt laptop adatlapján (papíron) szerepel, az a valóságban milyen megcsonkított GPU-t kapott. Azaz hiába hívnak valamit mobil RTX 3060-nak, abból létezhet akár 12 (igen, tizenkettő) eltérő képességű is:

Buyer beware: Nvidia has at least 28 variants prepared for the mobile RTX 3000 GPU stack - NotebookCheck.net News

[ Szerkesztve ]

-

(#50) Aprósólyom válasza ricsip (#49) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én úgy tudom, hogy a notesz gyártói változtathatnak a TDP-n, mert ezt megengedi az nvidia. De én nem halottam olyanról, hogy csonkítanak rajta. Cuda core, VRAM busz, VRAM mennyiség adott. Csak az órajeleket változtatják a fogyasztás függvényében.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.