Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) opr válasza #51736960 (#23) üzenetére


opr
veterán

De, én teljesen egyetértek veled, de úgy néz ki, hogy ezzel egyedül vagyunk.

Más/Nem [kifejezetten] neked:

Kifejtem, hogy mi a problémám az egésszel.
Vannak itt az adófizetők, pl. jómagam, meg a 10ből még optimistán számolva 2M társam.
Mi itt a gatyánkat kifizetjük állambácsi felé az adózott fizetésből vásárolt vámozott-adózott-adózott-adózott-adózott üzemanyaggal szállított, ezt költségekbe beépített adózott termék vásárlásával. Lehet kevés volt az adózott, majd utánaszámolok.

Állambácsinak köszönhetően hiába dolgozom ki a belem, a bruttó keresetre (és még nagyvonalúan nem azt számoltam, amennyibe az engem foglalkoztató cégnek kerülök, mertugye a kettő !=), szólva a bruttó keresetemre számított vásárlóértéke a pénzemnek valahol a bányászbéka segge alatt van 20 parszekkel.

Ezekután azt látni, hogy ezt a minimális, abszolút nem fájó mennyiségű adót arra költik, hogy moilszolgáltatót csináljanak egy telített piacra, ahol ráadásul azzal számolnak, hogy a közszférát majd bevonjuk oszt jó lesz a részedés meg folyik be a nyereség, kicsit nyitja a bicskát a zsebemben, ugyanis:
A közszféra szintén a mi adónkból van fizetve(erre mondjuk _pont_ nem sajnálom, ide ha tehetném még többet is adnék de mindegy), itt legjobb esetben sem nyereségről beszélünk, hanem az egyik zsebből másik zsebbe pakolt pénz miatt max megtakarításról, ami nem a külföldi szolgáltatókhoz megy (vegyük észre, hogy ebből is jön vissza adó, ezzel is számoljunk).

Kérdés, hogy ez mikor hozza vissza (soha) az infrastruktúrába belepumpált brutális pénzmennyiséget.

De tegyük fel, hogy nem állnak be a sorba, versenyt kezdeményeznek, jó áron fognak normális szolgáltatást nyújtani, nem lopják szét, nem privatizálják pitipénzért az egyik havernak (állami cégről ilyet írni Abszurdisztánban, majdnem leestem a székről közben de mindegy). Ebben az esetben valóban képesek munkát teremteni érdemben, és fog hozzájuk pénz befolyni.
Ha ez bekövetkezik, én leszek a legboldogabb, hiszen akkor hosszútávon nyereséges lehet(?!), ha(!) nem lopják szét. (?!)

Tényleg csak én érzem úgy, hogy ez az utóbbi szitu nem túl valószínű, hogy bejön? :F

Off rész: mielőtt szétkaptok, a mindenkori vezetésről beszélek, nem politizáltam, és sajnos ebben a tekintetben se pozitív, se negatív irányban nem tudom kiemelni egyik résztvevőjét se a magyar politikai elitnek. :O

gergo0007: Pl.: Lokális, illetve távolsági tömegközlekedés nyereségességére nem egy külföldi példa van, igaz, általában magánkézben, nem állami szektorban.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.