Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ddekany válasza thomasa (#48) üzenetére


ddekany
veterán

A fő lassítási parát kiváltó Meltdown-os mizéria Ryzen-eket nem érinti...

(#52) Dr. Akula válasza turbokappa (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van megoldás, a bitcoin árfolyamának földbe állása. Remélem hamarosan kidurran már a lufi.

(#53) Franklin válasza bot1978 (#50) üzenetére


Franklin
addikt

"nemár kitaláljuk, hogy 1060-al bányásznak..."

De, kitaláltuk: [link]

(#54) maximilian4 válasza Zanik (#49) üzenetére


maximilian4
addikt

Engem nem igazán érdekelt ez a bányászosdi dolog, de mióta több ilyen fos bányász vírust is találtam a gépemen, azóta már ellenszenvet vált ki belőlem. Azon vettem észre a lapost hogy hűt mint az állat, közben meg nem futott rajta semmi. Aztán megnéztem és fullon pörgött a cpu vagy a gpu (már nem emlékszem rá). Majd még én termelek pénzt a kicsi rizsszeműnek, mi..meg a kva anyjukat. Ráadásul gazdaságilag is megkárosít ezzel másokat, mert ha egész nap pörög a gép, én nem veszem észre, zabálja a wattokat, az áramszámlát (ami ebből következően magasabb lesz) nekem kell majd kifizetnem. Más anyagi kárára ő gazdagodott.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#55) Dr. Romano válasza bot1978 (#50) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Most hogy elfogytak a Radeonok mindenki veszi a 1060-akat.

Durva, de a gamereknek nem marad lassan más mint a jó öreg R9 290 vagy a GF 970 stb... szériák.

maximilian4
Mondjuk még mindig jobb ha egy ilyen bányászos vírust kapsz be, mint egy mindent letitkosító ransomewaret, de inkább tegyél fel megfelelő védelmet.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#56) bot1978 válasza Franklin (#53) üzenetére


bot1978
senior tag

Az ilyen kriptovaluta bányász lényegében totál a feketepiacra fogad. Ha egy sárga fejesnek ott áll 20 tonna kokain aratás után és azt mondja az amcsi vevőnek, hogy ennyi kriptovaluta grammja akkor szvsz megmondta annak a kriptovalutának a dollár-kriptovaluta keresztárfolyamát, mert a kokain úgy áll dollárban, mint a szög. Ha mellé elég pici a piaca a vonatkozó kriptovalutának akkor simán felrántja egyetlen szállítmány eladásával az árfolyamát. Nem a hajatlan majom húzza fel azzal, hogy VGA-t vesz és bekapcsolja a gépét, ő csak spekulál. Ő csak arra kell, hogy el tudjanak bújni. Minél több embernek van a valutából annál nehezebb megmondani kik pörgetik.

Ez mondjuk óriási bolt lehet, hogy duplán kaszál a don. Eladja a drogot, aztán meg a felvert árfolyamú kriptopénzt is és így a pénzmosás, amiért régen levették őt még hoz is neki. A sok majom meg veszi, mert felfelé megy. Árfolyamnyereség után meg nincs adó ott ahol eladja szvsz.

Ennek az lesz a vége, hogy lesz egy csomó lufira fújt virtuális valuta, amin keresztül mossák majd a pénzt és aki tudja éppen miben fognak boltolni, annak teljesen mindegy lesz, hogy kokó, hernyó, fegyver, bármi, támogatni fogja és bányászni kezdi a valutát. Már mindenki a drogra spekulál. Mindenki.

Találd ki mi legyen a tetten érés fogalma, amikor az árut drón szállítja és pendrive-al fizetnek. Szép új világ.

(#57) maximilian4 válasza Dr. Romano (#55) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyik sem jobb a másiknál. Azóta van fent Malwarebytes. Nagyon nem szeretem mikor másnak keresek pénzt a saját anyagi káromra.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58) Aprósólyom válasza XuChi (#44) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most láttam egy Warren Buffet összevágott videót, ahol arról nyilatkozik, hogy ő nem fektet bizalmat bele és azt is várja, hogy előbb-utóbb kidurran a lufi. Persze nem értékelem túl ezeket a nyilatkozatokat, de hogy egy befektető ennyire elzárkózzon, már önmagában beszédes.

Jevons paradox

(#59) himpike válasza bot1978 (#50) üzenetére


himpike
aktív tag

A 3 gigás nem jó bányászatra szóval annak se ettől ment fel az ára.

(#60) XuChi válasza himpike (#59) üzenetére


XuChi
addikt

Annak csak azért ment fel az ára, mert a többi ára is felment, így gondolták felemelik annak az árát is :((( :W

(#61) Dare2Live válasza himpike (#59) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mert ne lenne jo?

Egy-ket ev mulva lehet ethra mar keves lesz de nem csak eth van. Meg minerek nagyja max feleves tavban gondolkodik. Ha az alatt nem termeli ki magat nem vag bele. Jelenleg lazan kitermeli. Max nem a legjobb valasztas. Bar amikor 1070 200k+ akko ki tudja

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#62) Barthezz2 válasza XuChi (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sima 1080 sincs szinte sehol. Hétfőn rendeltem egyet "még" 200-ért, de azóta is a feladásra várok, közben kb már egyféle sincs a boltban fent. Nagyon remélem, hogy feladják(jövő keddre ígérték rendeléskor), mert ha 2 hét várakozás után közlik, hogy nincs, mikor meg majd 250 felett lesz mindenhol, ahol lesz, akkor nagy hisztit fogok csapni..

Everybody lies.

(#63) Dr. Romano válasza maximilian4 (#57) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én azt még jobban utálnám ha egyik napról a másikra minden fájlom kuka.
A malwarebytes + egy AV alap dolog lehetőleg rezidens védelemmel, defender önmagában semmit nem ér.

himpike
Hogy ne lenne jó bányászatra? Főleg most amikor nincs más kártya. Nem csak ETH létezik a világon.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#64) earlyrat


earlyrat
tag

Nyugi, bitcoin ára feleződött, már nem lesz akkora poén a bányászat.
Minden csoda 3 napig tart.
Ki kell várni.

+Dollár árfolyama esik, ez is nekünk dolgozik.

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#65) Franklin válasza earlyrat (#64) üzenetére


Franklin
addikt

Nyugi, az Ethereum ára emelkedik, pont most a legnagyobb poén a bányászat: [link]

Ez a "csoda" lassan 1 éve tart.

Ki kell várni ;]

(#66) XuChi válasza Franklin (#65) üzenetére


XuChi
addikt

:((( REMEK :(((

(#67) zed1983 válasza Zanik (#49) üzenetére


zed1983
őstag

Az egy dolog, hogy fizikailag nincs pénz mögötte, de nem is pénz... Érték nincs mögötte!

Melyik pénz mögött van ma már egyáltalán fizikai értelemben vett tartalom vagy érték???

Az a baj, hogy a virtuális világ nem csak látványban, hanem életmódban is előjön...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#68) Seirei válasza earlyrat (#64) üzenetére


Seirei
tag

Közben pedig folyamatosan termelődnek az új valuták, a meglévő óriások elértéktelenedhetnek de a többi addigra már jó ideje piacon lévő megerősödik (ETH, LTC-re egy pillantást vetni).

Ennek a körnek jó ideig nem lesz már vége. A fentebb megemlített fekete piac - a drog mint elengedhetetlen alappilére a világgazdaságnak (2008-as recesszióból hogy is lábalt ki a US?) - megállapítást kiegészíteném még a nagyobb "legal" vállalatok beszállásával akik rendelkeznek annyi befolyással hogy kilobbyzzanak egy esetleges szabályozás eltörlését, tekintve az nekik se lenne jó s így a gazdaságnak sem.

Szóval elnézést azoktól akik csodákat várnak árstabilizáció terén, de fölösleges.

Amit javasolhatok (és szintén említve lett néhányak által) az az új szériákra való várakozás, majd megjelenéskor azonnali beszerzés.

[ Szerkesztve ]

(#69) Dr. Romano válasza XuChi (#66) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ráadásul olyan cégek is beszállnak ebbe akiknek eddig közük nem volt hozzá. Pl. Kodak Kash Miner

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#70) earlyrat válasza Franklin (#65) üzenetére


earlyrat
tag

miután BTC bedöglött, kellett egy új játékszer.
Ez is úgy fogja végezni, mint a BTC.
Sírás lesz a vége.

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#71) Dr. Romano válasza earlyrat (#70) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mindennek sírás a vége, az entrópiát nem lehet megállítani ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#72) ViZion válasza Seirei (#68) üzenetére


ViZion
félisten

Valaki múltkor linkelt egy ilyen "virtuális pénzt", ahol a kitaláló el is ismerte egy idő után, h csak fake volt az egész, jó poén, ennyi. Persze a sok "bányász" csak pislog ilyenkor, ő kivette a pénzét, ennyi. Pereljék be :D
Kár, h nem mentettem el, de biztos nem egyedi, h valaki meglovagolja a bányászlázat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73) TheNewDawn válasza Freiherr (#27) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Arról nem is beszélve, hogy eddig lehetett torrentezni, ( nyilván azt a párat amit imádtál megvetted akkor is de nem kellett mindet ) most a Denovo és VMP kettős miatt szerintem itt lesz nemsokára az a korszak, hogy kb minden feltörhetetlen lesz.
És mellette persze a legkisebb fos dlc ért fizetni kell, horrorárat, ja meg kb befejezni se lehet majd egyetlen játékot se, ha nem veszel ládábol mikrotranzackióval olyan fegyvert meg péncélt amivel van esélyed.

(#74) Dr. Akula válasza Franklin (#65) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Remélem az is becsődöl, meg az összes többi fajtája is.

(#75) Franklin válasza earlyrat (#70) üzenetére


Franklin
addikt

Ez a "játékszer" egy jelenleg 126 Mrd dolláros biznisz része.

Természetes, hogy sokan akarnak belőle szeleteket, morzsákat.

Nem tudom, hogy szerinted a BTC mikor döglött be, annak jelenleg 225 Mrd dollár az összértéke.

(#76) TheNewDawn válasza bot1978 (#50) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem, ez nem így működik. Hanem vannak olyanok, amiknek az ára elszáll, és akkor a többit meg simán felemelik, mert hogy megnövekszik a kereslet utánuk.

(#77) earlyrat válasza Franklin (#75) üzenetére


earlyrat
tag

jaja, aztán holnap lefeleződik az árfolyam megint. De ha ennyire bízol benne, vegyél belőle.
Én nem veszek.

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#78) envagyok


envagyok
veterán

Szerintem 1-2 év múlva fillérekért megvett 1070-1080 akkal fogunk játszani.
Ha a túlkereslet túlkínálatba fordul negyedelődnek az árak

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79) Para005


Para005
újonc

A szomorú az egészben, hogy a hardver gyártok nem lépnek semmit az ügy érdekében, már lassan 1 éve. Mondhatjátok, hogy nem érdekük, de előbb utóbb kipukkan a lufi. Venni akartam egy elég jó pc-t kompletten, de szerintem nem fogok. Lenne pénzem 200-ks 1070-re de rohadtul nem ér annyit. Saját maguk alatt vágják a fát, mert ha ez tartósan így marad,( vagy nem is kell hogy tartósan maradjon így csak elég a bizonytalansági faktor) akkor az átlag felhasználó azt fogja mondani.. kapjátok be én nem költök 600-700 ezret egy gépre, hanem veszek egy konzolt, meg veszek 130- ért egy laptopot azt dolgozni is tudok, meg játszani is, és majdnem a feléből megvan.Ez a Vga gyártoknak lehet hogy rövidtávon akár kedvez is, de közép és hosszú távon biztos bukta.

(#80) shteer válasza earlyrat (#70) üzenetére


shteer
titán

haha, szeretnék néhány ilyen bedöglött BTC-t a walletomban látni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#81) GypsFulvus2 válasza Seirei (#68) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Azt magyarázd el nekem kérlek (vagy bárki, aki ért hozzá), hogy hogyan lehet a hasznot realizálni a kriptovalutákból? Itt vannak ezek a szép chartok, amelyek megmutatják, hány dollárt ér a BTC, ETH stb. De a dark weben kívül hol lehet ezeket elkölteni, átváltani? A sok millió újdonsült bányász mind a TOR-on keresztül drogot és fegyvert vesz belőle? Mert azon kívül max a torrent oldalakon és pár hagyományos letöltőoldalon láttam még, hgy elfogadják. Nem tudok vele fizetni az amazonon, az alibabán, a sarki boltban. Szóval, hogy az ördögbe realizálja a hasznot az "egyszeri bányász", aki nem drogbáró, sem fegyverkereskedő?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#82) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

36 ezerért cpu, 80 rongyért kapsz hozzá ramot, dejó :U

(#83) ViZion válasza UnknownNoob (#82) üzenetére


ViZion
félisten

A 40 k lapot kihagytad... :U Meg a 70k belépős VGA-t... Meg akkor illik M.2 SSD-t mellé rakni... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#84) Dare2Live válasza GypsFulvus2 (#81) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Jellemzoen sima bankszamlaszamra erkezik meg vegul a penz. Fenti topikban reszletek ga konkretan erdekel.

Banyaszok legnagyobb baja most hogy nincs mit megvenni. Ott tart a dolog, hogy 1050TIket fognak venni ha 1080 1070 utan 1060 is kifogy. Max 4honap alatt kitermeli magat.

Szerk [link] adaleknak...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85) Seirei válasza GypsFulvus2 (#81) üzenetére


Seirei
tag

Bitcoinnal már ingatlant tudsz vásárolni és szerintem eleget is mondtam :U

(#86) Para005 válasza Dare2Live (#84) üzenetére


Para005
újonc

Igen! De itt kerü szóba az adózás mint olyan😉. Max. még 1 év és az adó hatóságok is felnőnek a feladathoz

(#87) Dare2Live válasza Para005 (#86) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyreszt minert nem erdekli mert 1ev alatt 2-3* penzenel van.

Masreszt most is adozhatsz utana.

Ha adozol utana meg mindig boven megeri.

Innen kb lesz*ja miner higy adohatosag. Max bevalja. De akkor is masszivan +os.

Amig penzt tisztara leget mosni vele ez velunk marad. Max hazilag magyar aramar mellett nem fogja megerni. De ez ahogy etht latom nem mostanaban lesz.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88) Para005 válasza Dare2Live (#87) üzenetére


Para005
újonc

Magyarán pénzmosás! Azt meg te csak képzeld, hogy az államok nem fogják kihagyni a leheőséget egy kis pénzmag beszedésére.Főleg ahogyan fentebb van leírva ez egy folyamatosan bővülő valami.

[ Szerkesztve ]

(#89) Franklin válasza GypsFulvus2 (#81) üzenetére


Franklin
addikt

Vannak már Bitcoin ATM-ek, többek között Budapesten is.

Vannak boltok, ahol elfogadnak bitcoint, pl. a magyar 220volt.

Steam is sokáig elfogadta, mondjuk nemrég pont megszüntették ezt a lehetőséget.

Plusz, ahogy már előttem is írták, kiutaltathatod magadnak, pl. Coinbase-ről.

(#90) turbokappa


turbokappa
senior tag

A bányászoknak is vmikor el kell adni a széthajtott kártyákat, na akkor jön képbe a gémergyerek aki meg nem fogja megvenni.
Legyen csak túlkínálat, közben meg egekben lesznek az új karik ára.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#91) Dr. Romano válasza turbokappa (#90) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért ne venné meg? Én is egy "szétbányászott" R9 290X-et használok most már csak gamingre még mindig működik 2014 óta.
A GPU-t (annak tokozás és mag közötti bumpjait) általában a nagy hőingás nyírja ki (ami bányászatnál nem jellemző) vagy a FET-eket/kondikat a túl magas hőmérséklet/elégtelen hűtés.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#92) Dare2Live válasza Para005 (#88) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Miner most is leadozhat ha akar. Leadozassal is nyereseges. Innen ahogy irtam lesz*ja.

Aki meg penzt mos nem MOon fogja azt $ra valtani hanem kajman szigeteken

Importornel rakerdeztem es olyat mondott hogy 580ra most vegtelen elorendelese van ha 5000et kapna ami magyar viszonylatban 1ev alatt se ment volna el korabban el most meg 3nap mulva egy darab sincs. Ez van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93) skitzoo válasza Dare2Live (#92) üzenetére


skitzoo
senior tag

Én most érdekes mód tudtam rendelni 580-at nagykerből. :U

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#94) Dr. Romano válasza skitzoo (#93) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Milyen áron volt, melyik nagyker?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#95) turbokappa válasza Dr. Romano (#91) üzenetére


turbokappa
senior tag

Mindeni maga dönti el,hogy vesz-e bányászkártyát.Ha veszel támogatod őket is,meg a magas piaci árakat. Nekem akkor sem kell olyan kártya amit non-stop fél évig v tovább dolgoztattak,akárhogyan is nézzük akkor abban is benne van a km.
Aki akar vegyen bányászt,csak magával szúr ki.Én most a san.co uk-ről fogok rendelni.
Felőlem az itthoni kapzsi kereskedők éhen is halhatnak.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#96) Televan74


Televan74
nagyúr

Best Budget Mining Gpu - Rx560 Vs Gtx 1050Ti. Genesis Mining Review :DDD

Nem bányászattal van a baj,hanem az elosztással. Mikor 10 kártyát visz el a bányász a boltból, a vásárlóknak meg max 1 jut,ha jut.A gyors haszon kell mindenkinek.Mondjuk még a vásárló bottal piszkálgatja,hogy kell e nekem ennyiért,addig a bányaipari kisiparos fogd a kártyát és fuss -t játszik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#97) Zanik válasza skitzoo (#93) üzenetére


Zanik
addikt

8GB-os? Mennyi volt ha nem vagyok indiszkrét?!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#98) maximilian4 válasza Zanik (#97) üzenetére


maximilian4
addikt

Még nem tudtak árat mondani. Majd az átvételkor közlik a futárral telefonon. Hátha még pár tízezret rá tudnak pakolni abban a pár napban. :D

Maxi

(#99) TheNewDawn válasza turbokappa (#95) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Lassan már mindegyik bányászkártya lesz.... Az 1050 ti is az már pl, tiszta vicc.... Lehet hogy nemsokára azt is már majd 70-80 ért lehet csak kapni minimum :D

(#100) ceia


ceia
őstag

Nem rossz a 28-as de ekkorát már mégsem akarok, és nem is olyan jó, mint a kicsit drágább 27-es. Pedig van rajta vesa is. A 27-es pont jó lenne, annak jobb a válaszideje, ha jól sejtem, jobb a kijelzője is, (az Enjoyment széria miatt gondolom) jobban néz ki, de azon nincs vesa. Erről, ami drágább, mi a fenének spórolták le? Ja, tudom, mert ez hangszórót kapott helyette! Minőségi csere! Nagyon kellett egy jobb talp felfogathatósága helyett.. ha már a jó talpat úgyis alapban lespórolják róluk. Ja, jó talp is van, de a legolcsóbbon, ami csak 24-es.. Komolyan, normálisan gondolkoznak ezek? :W A 27-es VA vesával vagy liftes talppal tökéletes lenne, már venném is.

(#17) pengwin "új i3 i5 árban van" A cikkben is benne van, az i3-8100 csak 32k. Egy árban van az i3-6100-zal, de a teljesítménye egy i5-6500-zal egyezik. Szintén 4 mag, 6M cache, 3,6GHz. Sőt, még jobb is annál, mert ez a négy magon egyszerre tudja a 3,6-ot. Ha lesz hozzá olcsó lap, best buy lesz fhd játékra akár egy húzott 1050ti-vel is.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.