Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zanik


Zanik
addikt

Az idén bemutatott memória-modulok is igazán lenyomhatnák a tavalyi modellek árát! :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2) skitzoo


skitzoo
senior tag

VGA téren is lehetne valami javulás.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

Én nagyon szeretem ezeket a BenQ monitorokat. Melóban két darab BL2420Z, otthon két darab GW2470HE teljesít szolgálatot, maximális megelégedéssel. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) turbokappa


turbokappa
senior tag

Ez egy erős csúsztatás! Mi indul be? Most hogy a vga árak mennek fel, és nem lehet tudni hol a vége? Mire összejön a spórolt pénz már 50-70e többe van. A vga gyártól le se sz@rják a játékosokat, tuti lenne vmi megoldás hogy ne a minerek vásárolják fel a készleteket. Olvastam hogy oroszoknál erőműveket bérelnek gazdag üzletemberek a bányászathoz.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#5) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Arra azért erősen kíváncsi lennék, hogy a cikkben szereplő notebook hűtőt hogyan fogom ölbe venni (ezek a cuccok alulról nyitottak, nem?)... :)

(#6) XuChi válasza turbokappa (#4) üzenetére


XuChi
addikt

+1. De nem csak nálunk, mindenhol ez van. Amerikában az 1070Ti ára 300$-ról 900$-ra emelkedett. Az 1080 sima meg bőven 1000$ fölött jár. 1080Ti meg sehol nincs készleten.

A Ram, és Alaplap árak is tovább másznak felfelé.....

Pápá PC, kösz hogy velem voltál 30+ évet, de eljutottunk oda, hogy ezen az úton Én már nem tudlak követni. Köszönöm a feledhetetlen tuningokat, éjszakákat átvirrasztott játszásokat, és a sok munkát amit megcsináltál nekem. R.I.P PC. :O

(#7) turbokappa válasza XuChi (#6) üzenetére


turbokappa
senior tag

Igen, majd konzolt veszek pc fejlesztés helyett.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Jó hogy a procik akciósak... kicsit kár, h a lapok horror áron mozognak... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) XuChi válasza turbokappa (#7) üzenetére


XuChi
addikt

Én már megtettem, Ps4 pro + Xbox One X, a Switch beszerzése folyamatban van. Várom, hétha lesz egy "Slim" verzió, amiben minden hibát javítanak.

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

80+ K egy corei5, 60k 16gb ddr4, a vidokártyát már megnézni sem merem. Ez minden csak nem akció.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) warfernom válasza ViZion (#8) üzenetére


warfernom
tag

Csak pár ezressel olcsobbak ne számíts túlsók akcióra :/

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#12) turbokappa


turbokappa
senior tag

Scan.co uk-en lehet még emberi áron rendelni, fel is vettem a kapcsolatot a rokonokkal.
Felőlem itthon éhen is halhatnak. A helyi üzletben is felvitték a kártyák árát, 200-ról 230-ra. Rohadjon rajtuk, micsoda gusztustalan dolog.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#13) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Ez az akció szó már annyira szánalmas. Mindent ezzel akarnak már eladni. De örülök neki hogy 2 éve megállapodtam telefon és videojáték téren. Ezzel már nem fognak lehúzni engem. Iszonyat hogy milyen árak vannak nálunk. Nem tudom meddig bírja még ezt a nép. ..

(#14) skitzoo válasza toronyhaz (#13) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem csak itt. Mindenhol drága.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#15) ViZion válasza warfernom (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Irónia volt, bár idézőjelet rakhattam volna. Ott az árgrafikon sok helyen, rá kell nézni. Viccesek az akciók. PCX-nél már meg is szoktuk mondjuk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16) #52588800


#52588800
törölt tag

Akciósan drágul minden? :D

(#17) pengwin válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Sajnos tényleg siralmas a helyzet... :(
Jól sikerült ez a 8. Core i generáció... minden hülye örült, hogy lesz 4 magos i3 meg 6 magos i5, aztán szépen feljebb csúszott mindegyik egy kategóriával... új i3 i5 árban van, i5 meg i7 árban, vagyis csak átnevezték őket és a felsőkategóriát még feljebb tolták. Ez aztán tényleg előrelépés... :W

A cikkhez:
már az új, nyolcadik generációs Kaby Lake-R CPU-val, a hatmagos Core i5-8250U-val érkezik

ark.intel szerint az az i5 4mag/8szálas.

Üdv, pengwin

(#18) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Amíg folyamatosan csúsznak fel az árak, addig teljesen értelmetlen akciókról beszélni.
Ezt a cikksorozatot be is szánthatnák a picsába sóval, mert ez így vicc. :W
A kereskedők meg hajjjanak éhen ilyen árképzés mellet! A kicsik és a nagyok is! ;)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) skitzoo válasza QwErTy42 (#18) üzenetére


skitzoo
senior tag

A kiskereskedő nem tud mit csinálni. Küldjek egy nagykeres árlistát milyen árak vannak? :((

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#20) turbokappa válasza skitzoo (#19) üzenetére


turbokappa
senior tag

Haljanak éhen!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#21) tailor74


tailor74
őstag

Lassan beindul az élet a hazai piacon

Szerintem meg lassan leáll az élet a hazai pc piacon. Nem szokásom rinyálni, de ilyen árak mellett nem nagyon helytállóak az "akciós" árak.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Látványosan csökken az érdeklődés a pc iránt, az hogy év első hónapjában hajlandóak páran elverni némi pénzt hardverre, még nem jelenti, azt, hogy ez tendencia lesz egész évre.

PC-s játékot zárójelbe teszem, már nem várok tőle semmi ujjat, fontossági sorrendben lassan hátra szorult, pedig eléggé rajta voltam a "szeren", de jó a ár-érték terápia, sikerült kigyógyulni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#23) Barnuss


Barnuss
tag

Szándékosan játszanak az árakkal, kedvükre.

(#24) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Szerintetek az új Coffe Lake processzorokat amiket még később fognak gyártani azokban nem fogják fixálni ezeket a sebezhetőségeket amiket most találtak? :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#25) Aprósólyom válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én mindenkinek refurbished Brand gépet javaslok, aki lázad a magas árakkal szemben. Én tesómnak pl. egy Dell T3600-t vettem kb. fél éve. Még a használt piaci áraknál is olcsóbban lehet kijönni, hogy ha hajlandóak vagytok némi kompromisszumra.
Konkrétabban: tesóm gépe 144e FT volt egy Belga ebay-estől, számlával, postaköltséggel együtt: Szép Dell házikó, könnyen szerelhető, jól szellőző, 80+ Gold 625W tápegység, Xeon E5-2670 CPU, ami munkára játékra is nagyon jó. Teszteltem korábban. Egy OC 4,6GHz i5-2500K procihoz képest nincsen kardinális lemaradás, 32GB RAM, ráadásul a xeon quad channel-t támogat, így nagyon gyors is, 500GB WD Raptor HDD volt benne, egy egyszerű Quadro VGA. A ház és tápegység ventillátorokat szabályozhatóvá tettem és most már csendes is. És ma is hasonló áron meg lehet őket venni vagy picivel drágábban a piaci árak változása miatt. De alapból 32GB ram nem kevés újonnan a boltból. Majdnem az egész PC árához mérhető. 90e Ft körül van, ha jól látom.

Jevons paradox

(#26) Seirei válasza skitzoo (#14) üzenetére


Seirei
tag

Van némi különbség: nem mindegy hogy az ember olyan országban szánja magát a költekezésre ahol a medián(!) fizetés nem éri el a 600 eurot vagy pedig egy olyan országban ahol szintén medián kereslet 1800 eur között mozog.

És akkor +27% áfáról mind szolgáltatás és termék esetén ne is beszéljünk...

De nem gond, itt majd a holdudvar fiatal hercegei fogják lélegeztető gépen tartani ezt a piacot is, jobbágyak meg hitelből :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Freiherr


Freiherr
őstag

Szerencsére már szinte nem is játszok semmivel, a mostani konfigom meg elég lesz még jó ideig netezni, aztán jöhet egy lapos, viszlát PC.
Viszont azokat sajnálom, akik most szállnak be ebbe a mókuskerékbe, aki ráfügg a játékra, az kénytelen kipengetni a vastag számlát.

XXX

(#28) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Fejlesztettem.A 7790 mellé vettem még egyet az aprón 15e-ért,most cf-ben mennek.Fejlesztés letudva. :DD
Így az árak nem érintenek. :DD

Wasabi...

(#29) Pete55555 válasza Kronos3000 (#28) üzenetére


Pete55555
addikt

Jobban jártál volna, ha eladod és veszel egy 1050/460-at...

...Szeretem leracsniztatni...

(#30) ->Raizen<- válasza Freiherr (#27) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Engem se erint a pc fuggoseg mar, egy uj effektert nem dobom ki a 2016 ban vasarolt vasamat. 😁

(#31) Mans20


Mans20
addikt

Jöhetne végre a B360 lap a kávé tó alá.

(#32) himpike


himpike
aktív tag

Hát, én se akartam PCre költeni de most hogy megint boltban dolgozok csak újítottam valamicskét. Szerintem a lényeg az hogy ne amortizálódjon le nálam egy gép teljesen. Sajna a ddr4 ára az ami igazán zavaró szintem van így ezt a békát nekem is le kellett nyelnem.

(#33) madle


madle
őstag

Tizen x év után most szerettem volna összerakni egy combosabb PC-t a netezős mac mellé, mert hiányzott a feeling, de úgy látom ezt nem most fogom még meglépni. Azért 400-500 ezer simán elugrik ezek mellett az árak mellett.

(#34) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

1070et anno 140ert vettem. Most uaz 199 lenne. De nincs.

2honapja 1060 3gb 70k. Most 86. A legolcsobb.

Ram arak ami 28 volt most 60.

Minden ara elszalt

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) Dare2Live válasza Psychopeti (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ami iden jon az mar kesz. Talan ice tiger lake javitva lesz jovore.

De nem ez a baj hanem hogy az arak nagyon elszalltak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) headhunter válasza XuChi (#6) üzenetére


headhunter
addikt

...Pápá PC...

Hagyományos PC nálam is "kuka" (felejtős) kategória, ez a következő kiszemelt: [link] ("Tréfamentes")

[ Szerkesztve ]

(#37) Dare2Live válasza XuChi (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De mi tortent???

Eddig is ment fel minden ara de most szo szerint ugrott egyet.

Raktaron utolso darab 230k uj 300k

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) csizo13


csizo13
tag

Szerintem mindig ösze lehetett rakni egy normális pc-t a pénztárcákhoz igazítva, kivéve 1996-97 előtt.
Amiket kitűnően lehet használni szinte bármire.
A gond az, hogy senki nem veszi figyelembe a saját vásárló erejét, és mindig a szinte a legújabb kell mindenből, ami drágább jóval, mint amit megengedhet magának.
Persze ebbe nem szeret senki belegondolni, mert megérdemli amit elképzelt, és a cégekkel, árakkal, boltokkal, a világgal, stb. van a probléma, és nem azzal, hogy többre vágyik, mint amit megengedhet magának.
Szóval elindultak az akciók és velle együtt a szokásos siránkozások.

(#39) Dare2Live válasza csizo13 (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

50-100%al emelkedett rakat dolog ara. Joval tobbert lehet hasznaltan eladni mint amennyiert fel-1eve megvette az ember.

Ilyen azert info teruleten nem szokott tul sokszor lenni. Raadasul kb minden ara emelkedett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) tailor74 válasza csizo13 (#38) üzenetére


tailor74
őstag

Magyarázd már el nekem kérlek, hogy egy augusztusban 155k-ért nyereségesen árult gtx1080 kártyán mi kerül ma 210k-ba?

A saját vásárló erőmet figyelembe véve (ahogy te fogalmazod) lenne 155k-m adott kártyára, sőt lenne 210 is, csak egyszerűen nem ér annyit.
A pofátlan lehúzást szerintem nem kellene az emberek lehetőségeihez hasonlítani. :)

Itt a siránkozás azon megy, hogy még van bőr a képükön "akció"-nak nevezni, amikor kissé kevésbé akarják lehúzni az embereket.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#41) Dare2Live válasza tailor74 (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nezz ra arakra kerlek olyan helyen ahol annyiert meg is tudod venni.

210ert nincs 1080

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) tailor74 válasza Dare2Live (#41) üzenetére


tailor74
őstag

3-4 napja még annyi körül mentek az alap 1080-ak, most látom, hogy azóta még drágultak, és nincs is raktáron szinte sehol. :Y

Csak a pelda kedvéért mondtam ezeket a számokat. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#43) turbokappa


turbokappa
senior tag

Nem kell venni bányászkarit, rohadjon rájuk az összes.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#44) XuChi válasza Dare2Live (#37) üzenetére


XuChi
addikt

Bányász láz van, és ennyiért is simán elfogynak a készletek. :((

(#45) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nah utánaolvastam.

Ethereum ára duplájára emelkedett 750->1400$ra. Bányászok mindent megvesznek, mert 800/1000$os ár mellett is 3-4hó alatt visszatermeli az árát egy 1070/1080 és jellemzően amíg ez nem 7-10hó addig annyit vesznek belölle bányászok amennyi van.

Ha jól értettem.

Amit én ebben nem értek, hogy az etherumot ki veszi? Hol a keresleti oldal. Miért jó? De ez itt baromira off. Lehet télen énis befogom az 1070em :D

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) toronyhaz válasza skitzoo (#14) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Csak nem mindegy hogy eu-n belül itt a legdrágább minden de a fizetés meg fele vagy akár harmada a kintihez képest. De hagyjuk is. Itt minden európai csak a bérezés nem...

(#47) ViZion válasza turbokappa (#43) üzenetére


ViZion
félisten

Munkatársam eth bányász, annyira elkapta a láz, h szinte havonta vesz karit. Talán 7 vagy 9 van már, nem volt világos. És ő a hobbibányász... szal. betegek és betesznek a játékosoknak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) thomasa


thomasa
senior tag

Most egy ideig nem veszek procit, csak amit már nem érint a lassítás-mizéria.

(#49) Zanik


Zanik
addikt

A gond az, hogy ennek az egész kriptovaluta bányásztnak igazából semmi érteleme nincsen!
Értem én, hogy a blockchain talán egy remek technológia újítás, amit mondjuk számtalan, a társadalom számára hasznos dologra is lehetne használni.
Viszont ehelyett mire használja az emberiség?
Lusta, nyerészkedő emberek áramzabáló farmokat építenek, hogy 24 órában meleget generáló, teljesen másra kitalált hardvereszközöket nyüstöljenek egy kétes megítélésű, fizikailag nem létező “pénzért”!
Közben meg kifogyunk a fosszilis energiahordozókból, az átlaghőmérséklet emelkedik, éghajlatunk megváltozik, szélsőséges időjárás okoz károkat világszerte. Éhínség, malária, antibiotikum-rezisztens szuperbaktérium fenyeget!
A bányászatra pazarolt számítási kapacitás fel lehetne használni arra, hogy az emberiség problémáira találjunk megoldást. Olyan megoldást, ami talán megmenti a véges erőforrásokkal rendelkező Föld bolygó idióta lakóit a kipusztulástól!
De NEM, nekünk kriptovaluta kell! :W

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50) bot1978 válasza Dare2Live (#34) üzenetére


bot1978
senior tag

Vettem egy 1060 3GB-ot 2016.11.12.-n a PCX-nél 62.750-Ft. Most néztem meg a gari miatt, de 12+24 hó van a számlán.

Van részvény, aminél többet hoz a hardver. :Y

Régebben ha VGA-t újonnan vett valaki 1 évesen jó, ha a felét érte. Most látom írod egy 1060 3GB 86k-ért megy? pfff laza 30% hozam? ezek szerint elkezdett nagyon menni az U.S.A.-ban a VR vagy mi a rák van?

(nemár kitaláljuk, hogy 1060-al bányásznak, az nem hiszem, hogy nagy bolt)

Új CPU-kat még értem, mert kb. teljesen értelmetlen teljesítmények vannak. Nincsenek igazából most olyan szoftverek, amiknek az új CPU generáció adta többlet kéne, de a régi VGA-k emelgetése az már elég érdekes. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.