Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kecsawi


kecsawi
senior tag

Na erre talán lecserélem a kis 1200-ast. :C

(#2) KROK640


KROK640
veterán

És micsoda best buy lenne, ha még az SMT-t is be lehetne kapcsolni rajta! :))
Azért 6 mag, 3600-on, elég szép. Kiváncsi vagyok mennyibe fog itthon kerülni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#3) opr


opr
veterán

Szvsz hatalmas hiba lenne, eleg rendesen bekavarna az eddigi szep, atlathato nevezektannak, ha semmivel nem kulonboztetnek meg az SMT nelkuli modelleket a tobbitol. Ugy ertem, amennyire tudom (javitsatok ki, ha tevedek) jelenleg ugy nez ki, hogy:
R3: 4 mag, nincs SMT
R5: 6 mag, van SMT
R7: 8 mag, van SMT
R9: 12mag, van SMT

APU-k becsuletes neve mogott van G betu, ami mogott nincs, abban meg nincs GPU es kesz.

Namost egy ennyire egyszeru es atlathato rendszerbe belekavarni egy kulon jelzessel nem rendelkezo, SMT nelkuli R5-ossel, az nekem kicsit ontokonlovesnek tunik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Látok rá esélyt, hogy ezt vegyem, de azért kéne előtte pár teszt! Az SMT letiltása egyes online játékokban durván lecsökkentheti a minimum fps-t. Viszont legalább nem 4 mag.

(#5) lemusz válasza Fred23 (#4) üzenetére


lemusz
addikt

Más játékokban meg megnövelheti...

(#6) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

szerk: Nemide.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) Predatorr


Predatorr
őstag

Mi van? AMD is sebezhető, és csak így tudjuk meg???
Elég jó az smt 6A-sfoka, nem feltétlenül nyereség a +2 fizikai mag anélkül.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) opr válasza Predatorr (#7) üzenetére


opr
veterán

"Mi van? AMD is sebezhető, és csak így tudjuk meg???"

Ezt megis most mibol sikerult vagy hogyan vagy mi? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Fasza. De 4/4 és 4/8 mikor érkezik?

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) Fred23 válasza lemusz (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, nagyon attól függ, mivel játszik az az ember. Tippre egy BF5 vagy Star Citizen nem fog örülni a sima 6 magnak, kérdés persze, mennyi az annyi?! 50-55k-ért lehet, hogy megéri majd az árát még számomra is, Star Citizenhez. Ott szerveroldali problémák miatt amúgy sincs általában stabil 60 fps. A 6 mag meg mégis jobb, mint a mostani 4-em.

(#11) Hellwhatever válasza Predatorr (#7) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Legközelebb gyógyszerre ne igyál.. :D

(#12) 19ati93 válasza kecsawi (#1) üzenetére


19ati93
senior tag

Inkább válaszd a 3600-at.

[ Szerkesztve ]

(#13) Szilardinho válasza Gyuri27 (#9) üzenetére


Szilardinho
csendes tag

Az már "megjött", a 3200g (4/4) és a 3400g (4/8). Igaz, ezek nem Zen2, hanem csak Zen+ magosak.
4 magos Zen2 (APU) bizonyára majd csak jövőre érkezik, belépőszintnek a Zen3 procik alá.

(#14) -vitya-


-vitya-
őstag

Az egyik jól értesült oldal állítja, hogy 150$ környékére fog érkezni.

-=Витя=-

(#15) Gyuri27 válasza Szilardinho (#13) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem apuról beszélek.
A sima 4/4-4/8 procikról amik mellé nincs igp.

Persze lehet nincs még annyi selejt. Aztán lehet olyan jó a gyártás, hogy nem is lesz.

De erről sok infó nincs. Mármint 4 magos zen2-ről.

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) Lacika112 válasza Predatorr (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Már megint itt trollkodsz ? :C

10 + évre visszamenőleg sebezhetőek a kékek 775 ös prociktól máig bezárólag.
Amdn csak "elméletileg" sikerült betörni gyakorlatilag egyszer se
Értem keserű a szőlő....
Ennyire sokat lassított a kötelező windows foltozás a gépeden? csak így tudod megemészteni?

Tesztre kíváncsi leszek, 18 magos extrém prociba 25 MB l3 se fér egyeseknél, itt 6 mag kap 32 MBt?
Szeretni fogják nagyon a cache kedvelő progik... nem kicsit

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#17) qad válasza Fred23 (#4) üzenetére


qad
senior tag

Le is tesztelték kb 1 hónapja, mert más is kíváncsi volt rá. de sajnos nulla teljesítmény többlete van a játékok alatt a ryzen SMT funkciójának. A tesztek több mint felén ráadásul még rosszabbul is fut, mint kikapcsolt vagy SMT-vel nem rendelkező procik. Az ellenfélnek kikiáltott i5 9400f meg 3900x oc teljesítményének a közelében van, nem a 3500-nak lesz az ellenfele (esetleg magszámban egyenlőek), BCLK oc-val meg be is éri a 3900x-et.

(#18) Baryka007


Baryka007
őstag

Ez jó árazással üthet... Mondom AMD-sként amit most mondani fogok...

De SMT nélkül elveszti az előnyét ebben a CPU ban az AMD... A számítási teljesítményében szerzett előnyét... Félek, így ebben a szegmensben renderelésre jobb egy ugyan ilyen árfekvésű intel. Játékra meg egyelőre többet hoz FPS.-ben az intel Ryzen 2XXX szériáig biztosan. 3XXX el még nem vagyok annyira tisztán.

És pls, ne kövezzetek mert én is AMD-s vagyok :DDD :DDD :DDD

(#19) Szilardinho válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


Szilardinho
csendes tag

Az már az előző generációnál se nagyon volt, a belépő (4 magos) kategóriát APU-kkal fedik le.
A Ryzen 3 1200/1300 CPU-nak nem lett utódja. Pontosabban volt, a 2300x (meg 4/8 esetén a 2500x), de ezeket csak az OEM piacra gyártották.

(#20) Fred23 válasza qad (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy 12 magos proci SMT on/off tesztje a 6/6-os 3500-ra szerintem nem igazán vetíthető ki. Ahová nem kell erős proci, ott mondjuk hasznos lehet a tesztben lévő eredmény, mert lehet belőle következtetéseket levonni, de nem véletlen, hogy BF5-ről és Star Citizenről beszéltem, mikor a lehetséges problémákra gondoltam. A BF5 a tesztben is szerepelt, így:

Nagy kérdés, mit szól majd a játék, ha a 12 mag helyett csak 6-ot kap.

(#21) #38075904 válasza qad (#17) üzenetére


#38075904
törölt tag

Furcsa nekem ez a kapcsoljuk ki az smt-t HT-t dolog.

egy régebbi 4.genes 6 magos intelen ha kikapcsolom a ht-t olyan tetveslassu a gép betöltése a HT-hoz képest, hogy rossz nézni. Szóval lehet hogy HT nélkül +10 FPS játék alatt , de az egész gép használata, tetvesül belassul, amit nem jegyeznek sehol.

Szóval kikapcsoltam, 1 óráig bírtam , kapcsoltam is egyből vissza a ht-t. Oké hogy programokban esetleg nem hoz semmit, de a win betöltés progik betöltése amikor egyszerre van több, ott rohadtul érezhető a jelenléte.

Csak kíváncsiságból kapcsoltam ki, mert mindenhol írták hogy nem ér semmit, és még a játék is gyorsabb lesz " . Kikapcsolva jobban akadozott " a gép..
De próbálja ki mindenki sztem, és látni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#22) Fecogame


Fecogame
veterán

3300-as jöhetne már... :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23) Gyuri27 válasza Szilardinho (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezzel se lenne baj. Ha egy gennel nem lenne lemaradva az apu.
De oké le van. De akkor az árán kellene látszódjon (igp enni nem kér, rossz időkben jól is jöhet).
Csak ugye a 34-35k-s árazás a 2600 41-42k-s árazásához kicsit sok.

Amd - Radeon - Ryzen

(#24) BerserkGuts válasza Fred23 (#20) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Igen de mivel is volt ez 2080ti melett

Ne ilyen vga legyen mar a normalis :W :W :W :Y :(

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#25) Chaser


Chaser
titán

no eszt' találták ki nekem, ha vettem volna 2600/2700-et, smt kikapcsolással kezdem a biost:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Geller72 válasza Fred23 (#20) üzenetére


Geller72
veterán

..ez akkor nem az a PH-s teszt, amiben az összes új AMD proci megveri a 9900K-t játékokban? ;] :P Basszameg..

(#27) Fred23 válasza BerserkGuts (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, pont ezért is merem talán majd megkockáztatni a 3500-ast. Másrészt ha esetleg a túl kevés mag miatt lesznek mikroakadások, megette a fene az egészet. Szóval perpill nem tudni, mennyi az annyi. Nem az átlag fps-ek érdekelnek, azok vélhetően nem lesznek szörnyűek, ugyanakkor megtippelni se tudnám, hogy milyen minimális fps-ek leszenek majd akár Star Citizenben, akár BF5-ben.

Geller72: Nekem tökre mindegy, nem vagyok fan, mindig csak a jó ár-érték arányt nézem. Az mondjuk kifejezetten zavar, hogy a PH!-n milyen játékokkal tesztelnek, de hát nem kívánságműsor sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#28) Pete55555 válasza Geller72 (#26) üzenetére


Pete55555
addikt

Jogos amúgy, mert tényleg olyan sokkal vezet az i9.

Ja, nem....

...Szeretem leracsniztatni...

(#29) mcs


mcs
veterán

Lehet, hogy megkapom a magamét, de véleményem szerint ez egy értelmetlen termék. Inkább a 3600 és 3600X árát kellene lentebb faragnia az AMDnek, mert azok valóban életképesek az i5ösök ellen.

(#30) Chaser válasza mcs (#29) üzenetére


Chaser
titán

az i5-ösök ellen? hihi ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Geller72 válasza Fred23 (#27) üzenetére


Geller72
veterán

Fan én sem, de a ferde részrehajló teszteket ki nem állhatom. De ugyanilyen hype volt a 2700X-nél (és az 1700-nál) is, és mindegyikről kiderült, hogy kamu. Már a 8700K vs. 2700X-nél kiderült, hogy bizony nagyon nem a 2700x a jobb, de már ott is voltak olyan kijelentések, hogy a 2700X az új 9900K killer. :D. Pedig nem nagy dolog kijelenteni, hogy egy xaros, 40k-s "használtpiacos" i5-6 mag lehet hogy jobb (vagy egyenértékű) egy csoda ryzennél, ami esetleg 2x anyiba kerül, mint az a "buta" i5. Az is érdekes, hogy ebben a topicban is olyanok jönnek elő a cpu sebezhetőséggel, akik lopott windózon játszanak és semmi olyan adatuk nincs a gépen, ahol számítana bármi is bármit biztonsági szempontból, ha a patch nem lenne bekapcsolva.

(#32) mcs válasza Chaser (#30) üzenetére


mcs
veterán

Tudom, furán ragoztam. :D
Az SMT teszi igazán ütőképessé a Ryzen 3600at többszálas feladatokban, és pont ez lesz tiltva a 3500ban.

(#33) Akula


Akula
őstag

vajon mi lehet az igazi oka, hogy SMT nélkül jön ki?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) Fred23 válasza Geller72 (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Simán lehet, hogy van valamekkora részrehajlás a PH! egyes tesztjeiben, ami mondjuk engem annyira nem mozgat, mert úgyis sok helyről tájékozódom, mikor valami érdekel. Fájóbb, hogy kevés a játékteszt, és hogy kimarad egy halom -valóban- nehezebben tesztelhető csúcsjáték, mint mondjuk a BF5. A 8700K vs. 2700X témában viszont tuti az utóbbit vinném, számomra az a 8/16 többet ér mindenképpen, mint a 6/12.

Aprón szokott lenni 2k-ért is Win10, már nem nagyon éri meg a lopott. (Ok, a 2k-s se teljesen fehér, de az már szürke. :D )

(#35) kecsawi válasza 19ati93 (#12) üzenetére


kecsawi
senior tag

Minden az árazáson múlik, mert semmi nem indokolná a váltást az én felhasználásom esetén, csak a vágy. :K

(#36) Pete55555 válasza Geller72 (#31) üzenetére


Pete55555
addikt

40k-s "használtpiacos" i5-6 mag lehet hogy jobb (vagy egyenértékű) egy csoda ryzenné

Ezt gondold át mégegyszer...

...Szeretem leracsniztatni...

(#37) Gyuri27 válasza Geller72 (#31) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert aztán a külföldi oldalak, tesztek soha nem ferditenek. Oké köszi szia helló.
Eleve a zinteleket minden hibajavitást mellőző win 10-el szokták tesztelni.
Aztán innen visszafele lehetne sorolni a dolgokat.

Pete55555: most miért? Nem jobb egy 3-5-8 éves gari nélküli proci mint egy vatta új 36 hó garral?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) #38075904 válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mennyi az esély , hogy a proci beszarjon? 1: 100 000 hez kb?
Ha nem tuning jóska k-s prociját nézzük ami ment 6 éven át 1.5V-on giga alaplapban, vízzel.

Tudom volt hogy már a szomszéd béla unokahugának egy ismerőse a trusted reviewen megírta, hogy hallott már róla hogy valakinél ujraindulgatott egy proci.

Én tonnaszámra vettem már procit, amiről alapból nem volt letörve valami, az hibátlan volt.
( azért izgalmas )

Most egy E5 2689 et nyüstölök ami kemény 14 ezer forint volt. Gondolom kvára nem érte meg. :)
Bezzeg a jó új 50k-s procik. +15Fps.
64 giga ram is 37 ezer pénz ezekbe a régi szarokba ( ddr3 1600L). Semmire sem jók.

[ Szerkesztve ]

(#39) Akula válasza #38075904 (#38) üzenetére


Akula
őstag

Xeon?
azzal tolod a PH!-t? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#40) #38075904


#38075904
törölt tag

PH-t akadásmentesen viszi.
Néha egykét reklám túlpörög, de amugy röccenésmentes.
Net + néha Bf5. Számomra untig elég.

[ Szerkesztve ]

(#41) Fred23


Fred23
nagyúr

3600 SMT off-ra keresve YouTube-on hamar kidobta:

Úgy nézem, nem lesz itt gond a 3500-zal, elég kakaója van a sima 6 magnak is. :)

Másrészt egy 2700 meg talán ha 5k-val lesz majd csak drágább. (Tippre 50 lesz a 3500, de akár még a 49990 Ft is elképzelhető.)

[ Szerkesztve ]

(#42) b. válasza Fred23 (#34) üzenetére


b.
félisten

[link]
szürkét boltból is tudsz venni 5 K alatt :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) #38075904 válasza b. (#42) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ebayről ugyanez 800-1700Ft között. Csak neked kell kinyomtatni a kódot, ha kiakarod.

[ Szerkesztve ]

(#44) Pug válasza mcs (#32) üzenetére


Pug
veterán

Nem a ragozásod, hanem az i5 volt nevetséges a mondandódban, de ezt sztem te is nagyon jól tudod... ;)

(#45) BerserkGuts válasza Fred23 (#27) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Pont a BFV a példa amin nem ultrázni kell mert csak az fps lesz kevesebb.
Ráadásul most az smt kikapcsoltam a fenébe csak melegíti a procit a 2600-on.

Gtx 1050 vs 1660

Terhelés alatt pont úgy viselkedik mind2.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#46) Noukoum válasza Pete55555 (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Ráadásul fűt is rendesen.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) Szilardinho válasza Gyuri27 (#23) üzenetére


Szilardinho
csendes tag

Az árazás elég relatív. Nemrég még a 2200g került kb. ennyibe, ami meg most 23-25e.
Az 1300x 31e (nem is értem), egy árban van a 3200g-vel. A teljesítményük is hasonló, csak a 3200g újabb és jár hozzá IGP.
Egy kicsit feljebb, 35e körül pedig már R5 1600 kapható.
Azzal, hogy jelenleg egyszerre 3 generáció ryzent is lehet kapni, nagyon le van fedve a piac, illetve az ársávok.
Az R5 2600 best buy, ha nem lenne most rekord gyenge a forint, az itteni árakon is határozottabban látszódna.

Az AMD végre jól csinálja, és a belépő kategória helyett elsősorban a közép és felső kategóriára koncentrál. Ott nagyobb lehet az árrés, többet tudnak rajta keresni, és a márkának is jót tesz, hogy végre vannak erős, versenyképes procijai.
Az alsóbb kategóriás, 4 magos prociknak pedig marad az előző generáció gyártósora, hogy gazdaságos lehessen. Jövő ilyenkor nem lenne azért olyan rossz egy 4 magos zen2 30-ért. ;) (alacsony fogyasztással, kb. i5 7600k teljesítménnyel)
Bár játékra sajnos egyre inkább kevés lesz a 4 mag. Ha meg nem játékra kell a proci, akkor talán jobb is, hogy van benne IGP.

(#48) mcs válasza Pug (#44) üzenetére


mcs
veterán

A 3600 és 3600X nem a 8. és 9. generációs i5ök közvetlen ellenfelei? Az más kérdés, hogy a munkafolyamatok egy részében az i7el is tudnak egy szinten teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#49) sid.:Rc211v válasza qad (#17) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Mekkora fless lesz már a 3500 gyorsabb lesz mint a 3600. fail :DDD

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#50) sakal83


sakal83
addikt

Ryzen 3600 65e forint az i5 9400f 46e forint. Vajon miert adjak ki a 3500ot? :) majd 50%al dragabb a versenytars ami bar gyorsabb de csak hajszalnyival

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.