Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Imádom ezeket a kis gépeket , itt egy a negatív számomra az a 4GB memória , ha ennek duplája lenne akkor lenne az igazi . Ellenében a sok port csatlakozási lehetőségek száma igen csak kiemelkedőnek számít .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) domos


domos
senior tag

4GB RAM, 1366x768 TN… inkább a halál. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) Luck Dragon válasza domos (#2) üzenetére

Alap , mondjuk házon belül területi beállításokra bőven elegendő .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) Chaser válasza domos (#2) üzenetére


Chaser
titán

ha a ramot lehet bővíteni nem nagy érvágás
de a kijelző ehhhhhhhhhhh, 10 éve is elavult volt már - nem csak az alacsony felbontás miatt, de tn-ből értelmes hd-ban soha nem készült, nem hiszem hogy most kezdték volna el gyártani -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Armagedown válasza Chaser (#4) üzenetére


Armagedown
őstag

Gondolkozz pozitívan legalábbb nem kell nagyítást beállítani a Windowsban, hogy olvasható méretű legyen a szöveg.
Szerintem is már alap volna a 8 GB, de legalább nem forrasztott, ami ma már nagy dolog, két memóriaslot van az alaplapon, igaz az is lehet, hogy amit Lali vett, az nem pont ilyen, Hp 240 G8 név alatt sokféle laptop kapható.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) UnA válasza domos (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

És ez a billentyűzet...

(#7) kraftxld válasza domos (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak nem fogy ki ez a panel a kínai raktárból ahol 100 évre elegendőt gyártottak :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Chaser válasza Armagedown (#5) üzenetére


Chaser
titán

lol....nemá' : )))
14-es fhd ips-em van, ráadásul extra nagy srgb lefedettséggel notebook panelek közt
hidd el ha egymás mellé raknánk a két gépet, majd közölnék veled hogy mostantól akkor használhatod a hp-t, akkor két hónapig sírnál....ha nekem mondanák a hp-t fél évig is sírnék ;]

ramot mint mondtam nem gond, ha bővíthető

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Fred23 válasza Chaser (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sokat használtam egy időben ilyesmi HP notit, a kijelző siralmas volt, de amúgy teljesen oké. Kell hozzá egy külső monitor, és máris jobb az ember kedve, a belsőre meg kitehet valamit, amit nem néz gyakran, nem olyan fontos, vagy esetleg azt kikapcsolja.

(#10) Chaser válasza Fred23 (#9) üzenetére


Chaser
titán

jaja, milyen vidám életem is lenne mikor ágyból/fotelből használom a notebookot és a külső monitort kellene bámulnom amit nem tudom hova raknék : )
notebooknál az elsődleges kimeneti kommunikációs eszköz a kijelző
ezek a gépek arra valók, ha az ember napi 5-10 percet használja mailre vagy bármire, tartalomfogyasztásra a kijelző miatt teljesen kuka, ahogy melóra is - avagy külső kijelzőn filmezik, de ettől a saját kijelző ugyanúgy pocsék -
persze mindennel is lehet dolgozni meg filmezni, más kérdés van-e értelme

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi az ismertetőt, mindig érdekelnek a normálisabb belépő gépek!
Ez a HP is nagyon tetszetős, bár a kijelző lehetne inkább 900p.

IPS panellel, és R3-as Rizsával simán bevállalnám!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) nyunyu


nyunyu
félisten

Saját használatra egy refurbished 840G2-t vettem a 1920-as IPS panellel 4 éve, teljesen jól használható, kifér rá a legtöbb alkalmazás.

Mondjuk lehet, hogy sokaknak szemüveg kellene hozzá, mert tényleg aprók rajta a rendszerfeliratok, ilyen szempontból a középső 1600-as IPS panellel talán jobb választás lenne. (előtte 1600-as IPS paneles 15" 8570p-t használtam.)

Aztán új melóhelyen hozzámvágtak egy valahonnan maradt, legolcsóbb felszereltségű 840G3-at, amiben 1366-os TN panel volt. :W
Azon a szutykon egyszerűen nem tudtam külső kijelző nélkül dolgozni, mert semmi sem fért ki, túl sokat kellett vízszintesen, függőlegen görgetni, meg csak középről lehetett olvasni, olyan gyorsan fakultak a színek oldalról nézve.

Szerencsére a idén leselejtezték a régi céges laptopokat, mi fejlesztők kaptunk helyettük elég bivaly 830G7/G8-akat.
Ezzel viszont az a bajom, hogy egy oszloppal keskenyebb a billentyűzet: hiányzik az Enter melől a Home/PgUp/PgDn/End.
Meg 13.3"-on már nekem is túl kicsi az 1920, hiába voltam sasszemű ~12 éve.
Sebaj, előző céges laptopra idomítottam egy KVM switchet a rendes billzet, egér, monitor kombómmal, így a mostani apróságot is azzal használom.
Irodában meg úgyis van hozzá dokkoló 24" monitorokkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) Fred23 válasza Chaser (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én ágyból/fotelből mobilt használok, nem notit. Asztalra meg jó egy ilyen kis HP is -legalábbis nekem.

(#14) Chaser válasza Fred23 (#13) üzenetére


Chaser
titán

szerencsére nem nekem kell nézni, úh. ha neked jó nekem is :K
jó-jó a telefon, de gépelni azért nehézkes rajta és egy picit pici
de az mára már igaz, hogy a leggagyibbak kielzője is egy nagyságrenddel jobb egy ilyen alap 14" hd kijelzőnél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kettő slot van az alaplapon. Az egyikben csücsül a 4GB modul. Természetesen kap még mellé egy 4GB 3200 ast.
A kijelző azért nem volt nekem most annyira fontos, mert sokszor külső monitorral vagy TV vel megy.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16) Tikakukac válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

Melyik részét szereted? A tejfölöspohárból készült házat, a kijelzőt, ami 20 éve is gagyi volt vagy a billentyűzetet, amiért jobb bolygókon halálbüntetés jár?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Armagedown válasza Tikakukac (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem rossz helyre írsz, a cikkíró businesslaptopfób :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18) Tikakukac válasza Armagedown (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

A cikk írója és akinek válaszoltam nem ugyanaz a személy, remélem az azért megvan :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Armagedown válasza Tikakukac (#18) üzenetére


Armagedown
őstag

Tudom, láttam.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20) Tikakukac válasza Armagedown (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor viszont totál nem értem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) #15138816


#15138816
törölt tag

Szia Lali! A teszt jó lett, bár ez hasonló gép mint a 14-es Lenovod amit áprilisban adtál el pont a TN panel miatt. Az iPad cikk alatt már váltottunk pár sort a 10. gen-ről (ha emlékszel). Ha nem “top secret” elárulod, hogy főként mi a felhasználási terület ezzel a géppel? Csak mert (mint pár hónapja az iPad topikban olvastam tőled) ott Google Driveról letöltött képek szerkesztése és videók vágása volt említve, amikor még az iPad 9-est akartad megvenni…Ezt is ezekre használod elsősorban? (egyébként ha októberben kint lesz az iPad 10-es TYPE-C-vel, akkor is szükségesnek tartod, hogy költesz erre a gépre RAM bővítést illetően?) Elnézést, ha túl sokat kérdeztem, csak írtad, hogy ha tetszeni fog az iPad 10 akkor “repül a noti”… :)

[ Szerkesztve ]

(#22) szabonagyur válasza Armagedown (#5) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a kijelző sajna egy nulla.

Se betekintési szög, se minőség, de a felbontás is gyenge.

Aki nem látja a nagyobb felbontást még lehet rajta nagyítani, de ezzel mit csinál? Sajna semmit.

13-as gépem van FHD-val és nem nagyítok rajta, de ha kéne is legalább jó minőségű.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Átláthatatlan, milyen logika szerint cserélődnek ezek a notik.

Ez kb. azonos az utolsó előttivel. Az utolsó notebook egy kategóriával felette volt ennek. Jobb kijelző mellett egészében is jobban teljesített a Huawei.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Valahogy nehéz elhinni hogy a hurcolászás miatt cserélted le az előző gépet. :F

HP 240 g8

height x width x depth (in mm): 19.9 x 324 x 225.9 ( = 0.78 x 12.76 x 8.89 in)
1,47kg

Huawei matebook d15

height x width x depth (in mm): 16.9 x 358 x 230 ( = 0.67 x 14.09 x 9.06 in)
1.53 kg

(#25) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jóvanna, ne cincáljatok szét.
Hát a ramot mindenképpen bővítem benne, mert hátha páromnak megmarad. Az ő gépe már azért bőven régebbi, bár semmi baja.

Hát igen a drive os témát részben sikerült megoldanom, meg közben rájöttem, ugye hogy az ipadnek elég jó a kamerája és hát a kissé elhanyagolt YT csatornámnak nem ártana a dolog.

Ez a gép pont annyival kisebb a Huaweinél, hogy elfér az összes táskámban és aksiról bőven tovább bírja, vonaton is kényelmesen előveszem.

Persze ha lenne rá gubám egy macbook air en nem is gondolkoznék tovább..

Egyelőre kellemesebbet csalódtam ebben a gépben, mint vártam. Így lehet, hogy hosszabb távú lesz a dolog mint számoltam vele.
A külső monitor pedig megoldja a TN panel hiányosságát. Persze amúgy már ebből a szériából kijött a G9 csak még itthon nem kapható. Azok FHD IPS panellel érkeznek.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) domos


domos
senior tag

Az jó vétel ami még friss de "hátha páromnak megmarad" kategória :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) nyunyu válasza Lalikiraly (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebből is létezett fullHD IPS paneles...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) Lalikiraly válasza nyunyu (#27) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

igen igen....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#29) totron válasza AxBattler (#11) üzenetére


totron
addikt

bár a kijelző lehetne inkább 900p
Ne. 1050p-ről váltottam 900-ra, egyszerűen nevetséges. Főleg akkor bukik ez ki, mikor hetente 1x visszatérek más gépen a régi felbontáshoz és a 900-on jobb alsó sarokba tett NetMeter nagyságrendekkel bentebb, "középen" van az emberi, nagyobb felbontáson, mint valami rossz tv logó. Ez csak 1 indikátor, a mindennapokban is egyszerűen kevés. Tudom, értem, szubjektív, felhasználás-függő, de valahogy nehéz elnézni, hogy akárki is bólogat az 768p-nek. 2022 (dátum ;P) van, akkor legyen is annyi. A következő lépcső egy nagy lépcsőfok, (fullHD, nem nyomi 14"-on) kiadás, ott már pofátlan drágaságok jönnek szembe. Röhej, hogy bármiben is vissza kell fejlődni, ha modernebb gépet szeretne az ember, ami nem sok/minden elemében silány.

Egy laptopnál semmikor nem lehet az mentőöv, hogy külső kijelzővel megtoldható. Egy laptopnál éppen az a szépség/nehézség, hogy többmindennek kell - jó esetben - emberi minőségű együttállásban lennie. Ne igazoljuk magunkat akkor sem, ha nincs elég lóvé az emberire, még mások elhiszik a szarról, hogy jó.

(#30) Lalikiraly válasza totron (#29) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nyilván érthető és igazat is adok neked. Nem tudom engem ez a gép vonzott és kiválóan elvagyok vele. A többi annyira nem is érdekel. Most is rá van nyomva egy 24 es LG monitorra, külső egér és bill és szépen működik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#31) totron válasza Lalikiraly (#30) üzenetére


totron
addikt

Persze, sosem személyre szóló az ilyen kifakadásom, csak tudod sokan olvassák, akik nem szólnak hozzá és a közeg behúz. S mivel nehéz jó kijelzős modellt találni, belenyugodnak az otromba fényszórásba. Amit inkább ne. Örülök, ha végül megtaláltad ezzel a géppel a számításod.

(#32) Lalikiraly válasza totron (#31) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Tökéletesen igazat adok neked úgyszintén! Ez így van. Nyilván egy OLED paneles gép még jobb lenne. Egyébként kíváncsi lennék, az mennyivel bír többet aksiról.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#33) KISDUCK válasza Lalikiraly (#25) üzenetére


KISDUCK
addikt

Milyen táskába rakod a gépet, hogy a huawei nem igazán fért bele? Nekem a laposom nagyobb mint a matebook, 389x274,7x24,95 és ~2,7kg és 15,6"-os gépeknek szánt hátizsákba kényelmesen belefér.
Érzésre a hp mennyivel bírja jobban akksiról ugyan olyan használat mellett??

(#34) Lalikiraly válasza KISDUCK (#33) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát most full azonosak a körülmények és hát a HP most van 72% a Huawei ilyenkor 53 volt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35) Luck Dragon válasza Tikakukac (#16) üzenetére

Az összeset amit felsoroltál , de hogy érts is hogy miért és mire gondolok . Ahogyan a harmadik hozzászólásban is írtam , cégen belül példaképpen egy karbantartónak bőven elegendő , egy megmunkállógép bővebb hibakód ki olvasására , kompakt mérete miatt, na meg a nem megerőltető munka elvégzésére ez a teljesítmény bőven elegendő, az hogy picit karcos lesz mert véletlenül valamit rá tettek vagy bár mi más ebben a kategóriába annyira nem releváns , mindemellett a kettő évet bőven kibírják a következő cseréig.
Nyilvan ez egy olyan szempont részemről ami hűen tükrözi az ezer emberből egy fogalmát. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) Secretknight válasza Chaser (#8) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Huh,nekem 2K ips van 13"-on :) .Előtte volt egy ilyen TN paneles csodám...Talán egy hónapot bírtam vele ,eladtam.Azóta van ez a brilliáns ,gyönyör a birtokomban.Mindíg elképedek a látványtól amikor bekapcsolom,pedig 3 éve vettem.

[ Szerkesztve ]

(#37) totron válasza Luck Dragon (#35) üzenetére


totron
addikt

Egyébként nem 1 az, mert akkor nem kerülhetnének forgalomba sem, hiszen az előzetes piacfelmérés kimutatná, hogy ez bukó lenne, minden szinten. Ám a helyzet nem ez. Annyi biztos, hogy az általad vázolt hozzáállás és igényszint könnyebben ád boldogságot a mindennapokban. A többi meg rinyálkodik, hogy milyen rossz az a minőség. Kinek mi jut.

(#36) Secretknight, az melyik fajta teremtmény?

[ Szerkesztve ]

(#38) Tikakukac válasza Luck Dragon (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint rendszergazdi akkor mondom:

cégen belül példaképpen egy karbantartónak bőven elegendő , egy megmunkállógép bővebb hibakód ki olvasására , kompakt mérete miatt, na meg a nem megerőltető munka elvégzésére ez a teljesítmény bőven elegendő

Igaz is lehetne. Nem sok helyet láttam ahol szemetet vesznek hasonlóan fontos pozikra. Ilyen helyekre ezerszer inkább másznak egy x60s-el mai napig, mintsem ilyen szemétdombokkal. Vennék ennek az árából 3 másik üzletit, aztán hajrá, törjék a fiúk nyugodtan.

az hogy picit karcos lesz mert véletlenül valamit rá tettek vagy bár mi más ebben a kategóriába annyira nem releváns

Erre ha valamit ráteszel már viheted is kijelzőt cserélni. Rosszabb esetben úgy törik ketté az alaplapod is, mint a ropi. Nem elmélet, gyakorlatból tudom. És a legjobb, hogy olyan árakon dolgozik a szerviz ezekhez is, mint egy rendes gépnél.

mindemellett a kettő évet bőven kibírják a következő cseréig

Saját tapasztalat sok-sok értékesítés, szerviz és most már rendszergazdi lét után: nem, nem bírják ki. De legalább abban a 2 évben is lehet hallgatni, hogy na most épp mi nem jó, mi tört el vagy ment szét.

Nyilvan ez egy olyan szempont részemről ami hűen tükrözi az ezer emberből egy fogalmát. :D

Ahol ilyet művel az IT, onnan az elsőkörös interjú után kell menekülni elfelé. Lesz még ott akkor más unortodox dolog is.

totron: Elmondom a tipik vásárlót és a miért adnak ki ilyeneket. Bejön. Fingja nincs semmiről. Hiába mondod el neki a mesét, próbálod igazítani, hogy mit miért ne és mit miért, nem érdekli, nem figyel, nem is tudott talán soha semmire. Van egy árkeret. Ez neki nagy pénz, elvárásai vannak. 1 országgal arrébb 2 rendes vacsora ára, de mindegy is. Ennyiből tudjon mindent is. Hogy a családi képeket nem tudja megnézni, mert a kijelzőjét lehetetlen 1 szögben is rendesen megtalálni: mindegy. Hogy konkrétan spéci ungárisse konfigok jönnek hozzánk és ég a pofám évtizedek óta ezek miatt, megint nem gond, kórájhét HDD-vel és 4GB RAM-mal, meg dzsíforsz. Az kell. Ha nem tudsz gépelni, ha kezedben marad a kijelző, cöh, új laptop, nem lefingott üzleti, azért tudjuk már ki ha én nem.
Tudod mekkorát szakított a Dell az 5010, 5110 és társaikon anno? Olyan bónuszok voltak meghaltál. És azokban a gépekben minden sz@r volt. Tört, túlmelegedett, kopott, mint a rohadt élet, hemzsegtek a szériahibáktól. De a fiúk jó konfigokat csináltak, sok plakát volt, megtolták a sulikezdést és kasza volt. Én életemben nem pipáltam még olyat, hogy vakon gép szétszerelő bajnokságot csináljon valaki. Itt megtörtént. És ez azóta csak sokkal rosszabb lett :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) Lalikiraly válasza Tikakukac (#38) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Vakon gép szétszerelő bajnokság? Annyi szerelnivaló volt?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#40) Luck Dragon válasza Tikakukac (#38) üzenetére

Lehet rossz példa volt az enyém , neked nagyobb tapasztalatod van ezen a terén . :)
Majd te írsz egyet .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) Tikakukac válasza Lalikiraly (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Láttam sok márkából sok ganédombot, de ez nevetséges volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) #15138816


#15138816
törölt tag

Kedves Lali! Annyit árulj el kérlek, hogy ezt a gépet az iPad 10 fogja váltani megjelenése után, október körül? (gondolom, ha már “kilőtted” a 9-est a Type-C hiánya miatt akkor a várva várt 10-est már megvásárolod és maximális elégettséggel használod…) :)

Üdvözlettel: Egy Laliteszt YT csatorna kedvelő :R

(#43) Lalikiraly válasza #15138816 (#42) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Lehetséges, bár egyre jobban megszeretem ezt a gépet. így konkrétat nem tudok mondani. Amúgy az ipad 10 startot egyelőre októberre elhalasztották, ha igazak a szóbeszédek és egy két külföldi YT csatorna.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44) #15138816 válasza Lalikiraly (#43) üzenetére


#15138816
törölt tag

“ Amúgy az ipad 10 startot egyelőre októberre elhalasztották…” Igen, én is így tudom, azért is írtam hogy október körül… :) Köszönöm a válaszod!

(#45) #15138816


#15138816
törölt tag

Amennyiben jól alakulnak a dolgok és megveszed a 10. generációs iPadet október után, akkor nagyon szívesen adok tippeket, ugyanis én 2013 áprilisa óta iPadeket nyúzok, tehát bőven van tapasztalatom ezen a téren…(még az első Minivel kezdtem) :) [közben persze volt Win, Droid egyaránt, de ez vált be legjobban, pláne mióta iPadOS lett]. Reméljük a legjobbakat! :K

(#46) Lalikiraly válasza #15138816 (#45) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Rendben, köszi elraktározlak ;]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.