Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blokad


blokad
senior tag

Egy kicsit ront a fekete keret, szerintem,

Ez eddig a legjobb képem az újdonsült kb fél hónapos S1500-as fujimmal. Hiába na leköt a tanulás, eddig összesen 400 expo van benne, az is egy hétvége alatt...

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

én többek között erre vagyok büszke, hogy sikerült elkapnom a "pillanatot" :) (a gépem egy elég egyszerű kompakt: olympus sp510uz (feketében)

a képen egyébként a méh épp be akarja tuszkolni azt a falevéldarabot(?) a szék vázán levő lyukba...

ui: otthon még körbenézek, mert lett pár kép, ami szintén jó lett szerintem... (utómunkát nem nagyon szoktam végezni a képeimen)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A tehetség nagyon fontos, persze. De bizonyos képek elkészítéséhez egyszerűen kell a megfelelő felszerelés is. Makrózni senki nem fog tudni csak azért, mert van tehetsége, ha közben nincs hozzá megfelelő felszerelése, ugyanígy madárfotózni, vadfotózni sem, ha a legnagyobb (ekvivalens) gyújtótávolság, amit el tud érni, az vagy 120mm. Ez csak két példa, de a lényeg marad: rengeteg témánál a kettő dolog (tehetség és megfelelő felszerelés) egyszerre kell, hogy meglegyen, ha az egyik nincs meg, akkor nem lesz jó a végeredmény.

Ezzel szoros párhuzamban: a digitális kompakt/bridge gépek egyszerűen sokkal, nagyságrendekkel alkalmatlanabbak a mélységélességgel való játékra, márpedig ez a fotós egyik legfőbb kifejező eszköze, rendkívül fontos tud lenni. Persze, egy kompaktból is ki lehet kényszeríteni kis mélységélességet, de nem túl rugalmas partner ebben. Csak emiatt az egy dolog miatt is (és akkor nem beszéltünk a tükrösök egyébb előnyeiről), aki komolyan akar foglalkozni a fotózással, előbb-utóbb muszáj tükörreflexes gépet vennie. Kivéve persze, ha csak és kizárólag tájképeket akar készíteni.

Pár éve fotózok már, szóval felgyűlt pár képem, amikre különösen büszke vagyok. Az extra.hu fizetőssé válásakor a netről ezek nagy része frankón el is tűnt és még nem volt erőm újra felrakosgatni őket, de előbb-utóbb meg fog történni ez is. Szerintem hétvégén megcsinálom, és akkor felrakok ide egy csokrot.

(#4) mephi666 válasza Szten Márs (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

kíváncsian várom :K láttam jópár képed, nagyon benne vagy a témában...

én régen a photoblog-ra pakoltam fel csomó képet, csak egy idő után fizetős lett ez is :( ha ingyenesen használod, akkor 5kép a napi limit és többek között a nagyítási funkciót is tiltották... csomó makrót csináltam a gépemmel, meg ami épp jött... (2008. februártól lettek felrakva képek, de jó ideje nem tettem már fel semmit)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Wictor


Wictor
senior tag

Mindenképpen kell elsőnek egy tehetséges ember, aki meg tudja választani a tökéletes témát, helyesen alkalmazza a beállításokat és szeret is fotózni. Nem hozzáértő embernek bármilyen profi gép lehet a kezében, a kettő együtt (nem hozzáértés + profi cucc) üti egymást. Én csak hobbi szintjén fotózok és nincs semmilyen komolyabb gépem, mindig az adott mobilommal szoktam kattintgatni (nem kell nevetni). :) Természetesen eddig egy képem sem sikerült olyanra, mint egy egyszerű digitgépes kép, azonban néha ki tud sülni egy-egy jobb minőségű is. Általában automata módban szoktam fotózni, nagyon ritka, hogy állítgatok valamit (olyankor viszont keresem a legjobb beállítást, nem csak vaktába állítgatok mindent). Nyáron, mikor van egy kis időm, akkor felpattanok a bringámra, kitekerek a város határába és fotózom azt, ami megtetszik. Az eddigi legjobb képeim egy Samsung U900-zal tudtam összehozni. Viszont elvesztek a képek... :(

(#6) mephi666 válasza Wictor (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát a telefonnal készült képeket elég neccesen lehet "képnek" nevezni szerintem (nem bántásnak szánom) :) eddig 1 komolyabb telefonnal találkoztam, amivel meg voltam elégedve, az pedig a samsung g800 volt... (igaz maga a készülék is majdnem akkora volt, mint 1 kisebb kompakt) de még ezt is szerintem alázta volna egy nagyon olcsó kompakt gép is...

a gépemmel meg vagyok egyébként elégedve, de ha most vennék, biztos nem ezt választanám... erősen gondolkozok, hogy ha jön a jó idő, gyakrabban fogok vele "lövöldözni" :) csak az a baj, hogy nálam hangulatfüggő az egész... van, amikor jönnek az ötletek és a képek is olyanok lesznek, mint szeretném, máskor meg egyáltalán nincs kedvem sem hozzá... a rutin is hiányzik nagyon...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Wictor válasza mephi666 (#6) üzenetére


Wictor
senior tag

Úhh, nekem a G800-ról iszonyú negatív a véleményem... Volt már tavaly nyáron pár hétig G800-am, de én senkinek sem ajánlom. Nagyon vacak képeket csinált, még harmadszori szoftvercsere után is (természetesen mindig másikat tettem rá). Az egyedüli, ami jó volt benne, az az optikai zoom, de az is csak 2x-es nagyításig, 3x-osnál már iszonyú zajos volt a kép. Keresek nemsoká pár fotót és ha nem gond, akkor megmutatom, mert a G800-ról nem gondoltam volna, hogy ennyire vacak lesz. Egy sima F400 porig alázta képminőségben.

Egyébként lehet néhány telefonnal digitgéphez hasonló képet lőni, csak gyakorolni kell. :)

Vagy ez ilyen tükörreflexes topic lenne amúgy? :D

[ Szerkesztve ]

(#8) The DJ válasza mephi666 (#2) üzenetére


The DJ
addikt

Hű, ez a kép nagyon tetszik, igazán sikerült elkapni a pillanatot :) Én laikus vagyok, se felszerelésem, se tudásom nincs egy jó kép készítéséhez, de mindig is vonzott a dolog és nagyon szeretnék egyszer beruházni egy tükörreflexes gépre, hogy kattintgathassak én is kedvemre. Már jó ideje sajnos még egy egyszerű, olcsó gépem sincs, csak a beégett pixelsoros, szoftverhibás K550i-m, azzal meg nem igazán lehet kreatívkodni.

Wictor: Nem csak tükörreflexes topiknak szánja a szerző, ez biztos, mert ő is kompakttal "dolgozik" :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) mephi666 válasza The DJ (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem is kompakt van, de pár dolog miatt hiányzik a tükörreflexes... az egyik dolog, ami nagy nyűg a kompaktokkal, az a manuális fókuszgyűrű hiánya... vannak olyan helyzetek, amikor csak nagyon szenvedve lehet elérni kompatknál, hogy oda fókuszáljon, ahova te is akarod... pl. az egyik ilyen helyzet volt, amikor egy nádasban kiszúrtam a víz alatt egy angolnát és le akartam fotózni... ez feladta a leckét a gépnek rendesen: fókuszált mindenhova, csak oda nem ahova én akartam... beállításokkal tudtam rajta alakítani, de így sem volt az igazi... (manuális fókusz módba is át lehet kapcsolni a gépet, de gombnyomogatással még mindig nagyon szenvedős... gyűrűvel 1pillanat alatt be lehet lőni rendesen)
a másik dolog, hogy nem lehet objektívet cserélni... vannak különböző helyzetek, amikor más paraméterekkel rendelkező objektívet érdemes használni a legjobb eredmény elérése érdekében... na, ez kilőve a kompaktnál...

nagyon amatőr vagyok fotózáshoz egyébként :B

ez még egy kedvenc képem :) (blogon 2008 balcsis képek között van júni végén)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) LadyLorien válasza mephi666 (#9) üzenetére


LadyLorien
tag

Nekem egyenlőre jó a kompakt, majd ha már a kis Fuji FinePix S5800-asomból kihoztam mindent, és az anyagi keretem is megengedi, akkor váltok tükörreflexesre...

FinePix S5800-assal készült képeim [ITT] találhatóak... Szerintem hamarosan frissítem az oldalam képek terén... :)

Az is lehet, hogy összevonom a rajzossal megint... ( bár lehet, hogy nem mutatnának jól egy helyen )... Szerintetek?

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#11) LadyLorien válasza Szten Márs (#3) üzenetére


LadyLorien
tag

Nah... nekem meg lejárt az időkorlátom... :DDD

Egy kérdésem lenne, hogy amit képet betettem a bejegyzésbe, arról mi a véleményed?

Érdekel másoké is.... :U

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#12) Brumi válasza LadyLorien (#11) üzenetére


Brumi
senior tag

Ami a képet illeti: szerintem egy cseppet lehetne kontrasztosabb és a színek is kicsit fakók, a főtéma nem annyira válik el a háttértől. Ha már a "modell" kicsit félrenéz, lehetett volna úgy komponálni a képet, hogy a fej egy kicsit balra legyen és a kép közepe felé nézzen. A keret az szerintem kicsit sok lett. A kontraszt és a szín az utólag otthon is javítható, a kompozíciót utólag meg vágással lehet javítani ha megfelelően nagy az eredeti kép (nem tudom, hogy ez eredeti-e, vagy már vagdosott).

Én kb 8-9 éve kezdtem el foglalkozni a fotózással, többnyire csak ritkán és kölcsöngépekkel. 2004-ben vettem egy Fuji S7000-est, ami a Te gépednek egy korábbi változata. Azzal a géppel kezdtem el fotózni és mindaddig elég is volt, amíg többet nem akartam kihozni a képekből, így egy hónapja váltottam egy Nikon D300s-re egyelőre egy egyszerű de nagyszerű 18-200-as kitobival.

A tehetség egy érdekes kérdés, mivel nagyon sokan a tehetséget rengeteg tanulással és szorgalommal pótolják, és akár eredményesebbek is lehetnek az igazán tehetséges társaiknál. Én csak műkedvelőnek tartom magam, a saját szórakoztatásomra fényképezgetek, persze jól esik, ha másoknak is tetszenek a képeim, és elismerő szavakat kapok.

Amúgy ha valaki nagyon kreatív, akkor egy komolyabb bridge géppel is elképesztően jó képeket lehet csinálni, de bizonyos szint után, ahogy előttem is írták, mindenképpen kell egy jobb tükörreflexes. Azt viszont csak akkor éri meg megvenni, ha valamennyi szaktudás is megvan, mert azok főképpen arra lettek kitalálva, hogy a fotós saját maga állítsa be a paramétereket, automata üzemmódban lehet, hogy még a kompaktnál is rosszabb képek születnek.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#13) Szten Márs válasza LadyLorien (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Neked, azt kell, hogy mondjam, igen jó vizuális látásmódod van, ez a rajzaidban is megmutatkozik, és bizony, a fényképeid is messze jobbak, mint egy átlagos kezdőé, mentesek a kezdők által elkövetett leggyakoribb hibáktól. Mennyi ideje fotózol?

A bejegyzésben linkelt kép is ezt mutatja: szépen ki van mozdítva a középpontból a téma, pont annyira, amennyire kell. Kissé még elmélázónak is tűnhet a strucc arckifejezése :DDD Jó a vágás, jó a téma tömegaránya a képen. A háttér kellemesen elmosott. Ellenben még így, ilyen kis méretben is jól látható, sőt, igen erős kromatikus aberráció látszódik a bal (nekünk ugye jobb) oldali szem és a háttér találkozásánál, ezt képszerkesztő programmal mindenképp érdemes eltüntetni utólag. Ha nagyobb méretben mutogatod, vagy netán kidolgoztatod a képet, akkor meg főleg. A képminőség ezen túl sem annyira nagyon jó, de ez nyílván nem a te hibád, így ezt talán nem is illendő megemlíteni.
Az órás kép, amivel a galéria nyílik, amit a #10-ben linkeltél, zseniális, messzemenőkig erősebb, jobb kép, mint ez. Ez a struccos egy jó kép, de nem olyan, amit többször megnéznék, vagy ami megmarad az emlékezetemben - az viszont abszolút, sőt, nagyon szívesen látnám akár a szobám falán is :K

Szerk: látom közben hozzászóltak előttem is. Annyival kiegészíteném, hogy a kontraszt megdobása a képminőség hibáit is sokszor kiemeli. Én amúgy sem érzem erőtlennek a kép kontrasztvilágát, de nem az otthoni monitorom előtt ülök, szóval lehet otthonról kissé mást látnék.

[ Szerkesztve ]

(#14) 14adam


14adam
addikt

Ez meg itt az én képem,elég gagyi,de nekem tetszik :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) LadyLorien válasza Szten Márs (#13) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm a véleményt... Igazából régóta megvan a gépem, de csak mostanában kezdtem el egyre többet fényképezni... (kb. 3-4 hónapja)

Brumi: Köszönöm neked is a véleményt... majd összevetem Szten Márs véleményével,és megpróbálom javítani kicsit :)

:R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#16) The DJ


The DJ
addikt

Engem most az a kérdés foglalkoztat, hogy milyen géppel érdemes kezdeni? Vegyünk például engem. Itt vagyok nulla tapasztalattal és fotózási ismerettel, de szívesen tanulnék, persze csak úgy ha az elméleti részt élesben le is tudnám tesztelni rögtön. Ehhez szeretnék majd idővel (ha rám szakad a bank) venni valami kezdő gépet. Tökéletesen megfelelne egy kompakt is, de nem tudom miket kell nézni és mikre érdemes figyelni. A párom már próbált okítani, pár dolog meg is maradt, de még mindig eléggé homályos a kép. (Ó milyen témába vágóan sikerült megfogalmazni :DDD )

Nem azt kérem, hogy magyarázzátok el az összes dolgot, ami fontos, mert az tudom, hogy nem két perc és két oldal, de azt megköszönném, ha 1-2 linkkel megdobnátok, ahol kezdőnek való, ámbár egész használható masinák vannak :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) Szten Márs válasza The DJ (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem biztos, hogy megfelelne a kompakt, ha tényleg tanulni akarsz. A fényképezésnél rendkívül fontos a blenderekesz kontrollálása, és ezáltal a mélységélesség kontrollálása. Ez kompaktnál, akármilyen jó kompakt legyen, vagy akár bridge, egész egyszerűen nincs meg. Emiatt sok mindent meg lehet tanulni, de egy központi jelentőségű dolgot pont nem. Ettől függetlenül nem véletlenül fogalmaztam úgy, hogy nem biztos, hogy megfelelne egy kompakt: akár meg is felelhetne.

Egy összefoglalót már írtam egyszer a kompakt/bridge vs tükörreflexes témában, szerintem olvasd át, és utána (remélhetőleg) jobban fogod látni, hogy kompakt/bridge, vagy tükrös: [link]

(#18) Brumi válasza LadyLorien (#15) üzenetére


Brumi
senior tag

Mint látod, nagyon különbözőek lehetnek a vélemények. Én azt mondom, hogy az a lényeg, hogy Neked tetsszen a kép, a többi csak akkor fontos, ha már pénzt is akarsz vele keresni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#19) LadyLorien válasza Brumi (#18) üzenetére


LadyLorien
tag

De aki tanulni is szeretne , meg jobb képet csinálni, szerintem az nem hal bele, ha esetleg próbálja megvalósítani a tanácsokat... Hibákból és értékes tanácsokból lehet a leginkább tanulni szerintem :U

Én csak kipróbálom, amiket mondtok... :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#20) The DJ


The DJ
addikt

Látom felkerült Mimi cicám is az új képek közé :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21) LadyLorien válasza The DJ (#20) üzenetére


LadyLorien
tag

Alap... Szerintem nagyon aranyos...meg igen fotogén alkat... :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#22) máyköl


máyköl
veterán

"Mi kell ahhoz, hogy jól tudjak fotózni?" Tehetség, elszántság, akarat. De nem a jó gép, az biztos.
"Szerintetek jó fotók készítéséhez elég csak a tehetség?" Nem. Kell akarat is, ha valaki lusta, de tehetséges, kevesebbre viszi, mint a kevésbé tehetséges, de elszánt fotós.
"Ki milyen géppel dolgozik és melyik az a kép. amire a legbüszkébb, milyen beállításokkal készült?"
Egy Canon EOS 20D-vel dolgozom, de, hogy melyik az a kép, amikre a legbüszkébb vagyok? :F Nem is tudom, talán azokra, amik a galériámon vannak, mivel ide azokat töltöm fel, amiket úgy érzem, hogy jobban sikerültek. [link] De egy kedvenc képet nem tudnék kiválasztani! :N

(#23) ntomka válasza The DJ (#16) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem fogadd fel a barátnőd tanítómesternek! :DDD

ツ Headphones on - World off

(#24) ntomka


ntomka
nagyúr

Időn túl. Ha megengeded, feltoltam három képem. :B Én meg kísérletezni szeretek: [link].

ツ Headphones on - World off

(#25) LadyLorien válasza ntomka (#24) üzenetére


LadyLorien
tag

Ezek nagyon jó képek... Érdekesek, de jó értelemben! :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#26) Brumi válasza LadyLorien (#19) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem amit érdemes jól megtanulni az a gép kezelése, a technikai alapok, és a tanácsoknál is inkább arra érdemes odafigyelni. Az egyéni látásmód az meg kialakul és rengeteg gyakorlás és képnézegetés kell hozzá (nálad a látásmóddal szerintem abszolút nincs gond a képeid alapján). Nem tudom a géped tud-e raw formátumot, mert ha igen, akkor érdemes abban fényképezni, hogy otthon minél többet tudjál finomítani rajta. Van, hogy eltelik 1-2 hónap a fénykép elkészítése után, előveszed ugyanazt a képet és teljesen más felfogásban fogod feldolgozni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#27) LadyLorien válasza Brumi (#26) üzenetére


LadyLorien
tag

Igen, tényleg fontos az is, hogy "ismerjük" a gépet, de szerintem önmagában ez még kevés... És attól még nem árt odafigyelni a "nagyobbak" tanácsaira. :)

A gépem sajnos nem tud raw formátumot...

Abban is egyetértek, hogy vannak olyan régebbi képeim, amikre ma már más szemmel nézek, de ugyanígy van ez a rajzaimmal is... :) Ahogy változunk/fejlődünk, úgy változik a véleményünk is.

Köszönöm szépen a tanácsokat! :) Jó, hogy itt tudok beszélgetni valakivel a témával kapcsolatban, mert eddig ez a része kimaradt...

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28) máyköl válasza LadyLorien (#27) üzenetére


máyköl
veterán

Flickr galériám

Itt az összes kép JPG. :P
Most fogok csak átállni Raw formátumba. :K

(#29) LadyLorien válasza máyköl (#28) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm :R Ha kicsit kipihentebb leszek, mert nem bagolykodok fenn másfél napig egyhuzamban, akkor megnézem, de most nem sok mindent fognék fel belőle, alvás után pótlom... :DDD ;)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#30) máyköl válasza LadyLorien (#29) üzenetére


máyköl
veterán

Tedd azt. :)

(#31) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egyik kedvenc képem: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) ntomka válasza LadyLorien (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszönöm. Ehhez a fajta fotózáshoz, amit én szeretnék csinálni, bizony komolyabb masina kéne. Az olcsó digi gépek automatikája nagyon lekorlátoz, alig tudok a képalkotás folyamatába beleszólni. :( Ezeket a képeket is 1-2 órás folyamatos kísérletezéssel hoztam ki egy ilyen géppel. :)

A #2-es kép nagy tetszik. Ha nem állna kicsit félre a füle, még tökéletes is lenne. De így szép, a kutyákban ezt a (jóindulattal mondott) kajlaságot szeretem. :)) Háttérképnek mindenképp ideális. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33) LadyLorien válasza ntomka (#32) üzenetére


LadyLorien
tag

Neki mindig összevissza állnak a fülei... :DDD Szóval az nem képhiba... ő egyszerűen ilyen :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#34) The DJ válasza LadyLorien (#33) üzenetére


The DJ
addikt

Neki a fülei, nekem a hajam...van valami különös vonzódás benned az összevisszaság felé és az asszimmetria felé :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#35) LadyLorien válasza The DJ (#34) üzenetére


LadyLorien
tag

x"D Mondasz valamit... Lehet az az oka, hogy szerintem, ami túl tökéletes, az nem is igazi, hanem mű... :U

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#36) ntomka válasza LadyLorien (#33) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem is azt írtam, hogy képhiba. :D

The DJ: :DDD

ツ Headphones on - World off

(#37) LadyLorien válasza ntomka (#36) üzenetére


LadyLorien
tag

Azt tudom, csak gondoltam elmondom, hogy ő ilyen... :D
A másik kutyusomról is szerettem volna képet csinálni és feltenni, de szegény úgy vedlik, hogy úgy néz ki mint egy agyon nyúzott rojtos szőnyeg... :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#38) madstunt


madstunt
addikt

a 4. a legeslegeslegeslegeslegeslegjobb.
magyarázzam miért?:D

(#39) LadyLorien válasza madstunt (#38) üzenetére


LadyLorien
tag

Hát, ha nem jelent túl nagy gondot, akkor kérlek.. :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#40) madstunt válasza LadyLorien (#39) üzenetére


madstunt
addikt

segítek: nézd meg az avatarom :D

(#41) LadyLorien válasza madstunt (#40) üzenetére


LadyLorien
tag

:Y Na lol :DD :DDD Annyira másra gondoltam, hogy nem ért el a tudatomig a lényeg...
Köszönöm, hogy rávezettél.. Elég nagyot koppant... :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#42) madstunt válasza LadyLorien (#41) üzenetére


madstunt
addikt

hát nah,eléggé cicamániás vagyok kivéve ha nem hagynak aludni :D

mellesleg tényleg nagyon jó a cicásfotó is, meg a többi is.a pitypangos még különösen tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#43) LadyLorien válasza madstunt (#42) üzenetére


LadyLorien
tag

Én is inkább cica párti vagyok, mint kutya... de hát nekem a kutyák jutottak... Bár lényegében velünk sincs gondom... :U

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#44) ntomka válasza madstunt (#40) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DDD Sejtettem... :D

ツ Headphones on - World off

(#45) LadyLorien válasza ntomka (#44) üzenetére


LadyLorien
tag

Utólag én is ezt mondtam volna :DDD :DD :D

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#46) madstunt válasza LadyLorien (#41) üzenetére


madstunt
addikt

Update: van még ilyen is
[link]
[link]

na ennyi az offból mára:)

[ Szerkesztve ]

(#47) LadyLorien válasza madstunt (#46) üzenetére


LadyLorien
tag

Nagyon szép cica :K :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#48) ntomka válasza LadyLorien (#45) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pedig így van!

ツ Headphones on - World off

(#49) LadyLorien válasza ntomka (#48) üzenetére


LadyLorien
tag

(Hello) Dj Kitty :DD :DDD

Jó kép szintén csak... :DDD

Épp azt néztem, hogy most meg itt OFF-olgatunk elég nagy lendülettel :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#50) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

De jó nektek, akiknek van egy rendes fényképezőtök... Nekem csak a telefonom van, átlagos Nokia objektívvel, mindenki tudja, milyen ratyi képekre alkalmas... Mindegy, milyen jó beállítást, mindegy, milyen jó csendéletet, mindegy, mit fotózok vele, a végeredmény szánalmas, siralmas, semmilyen, nyeszlett, gagyi, homályos, stb., sorolhatnám. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.