Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

:R
Jó kis írás, én pont ma vittem a bringámat a nagyszervizre, mintegy felkészítve a nyári túrázásokra. Új slick gumik, monoblokk, kormánycsapágyak, fékpofák, teljes bowdencsere.

(#2) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Jó írás, az utolsó sztori meg egyenesen megható :)

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#3) KRi2


KRi2
aktív tag

Szép szép, nekem is vágyam kimenni a Tour-ra, de a TV elött is szépen letapadok napokra :) Olyan szép tájakat lát az ember hogy tátva marad a szája, igazi embereket, szurkolókat látni, a magyar kommentátorok is teljesen jók, szelíden sztorizgatnak. Nagyon jól kitud venni az itteni hétköznapokból.
Cmon Andy!

||| | || ||||| | ||| ||

(#4) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

"nem csak 100%-os fizikális felkészültséget igényel, de a mentális rátermettség is nagy szerepet kap"

Sőt. Egy állóképességi sportban legalább akkor, ha nem nagyobb szerepe van, hogy "vki ott legyen fejben", mint annak, hogy mennyit és hogyan edzett.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Bevallom őszintén, nekem az országúti kerékpározás sosem volt szimpatikus. Ez érthető is ha Magyarországban gondolkodunk. Rossz minőségű utak, bunkó és felelőtlen autó vezetők, és a rossz levegő amit a gépjárművek kipufogó füstje okoz! Véleményem szerint, ilyen körülmények között nem nagy élvezet a kerékpározás. Az én szívem a Mountain Bike felé húz, de azt minden mennyiségben! Imádom a Downhillt és a nagyobb túráktól sem riadok vissza. Ausztria pl maga a kerékpáros paradicsom. Leogang-ban és Wagrain-ben jó párszor voltam. hatalmas élmény egy olyan kerékpáros park. Viszont az is igaz, egy ilyen gyönyörű helyen mint ahol ezt a versenyt is megrendezték, illetve más hasonló adottságokkal rendelkező országokban, kifejezetten vonzó az országútizás is! Ha Ausztriában élnék biztos lenne országútim is.

A versenyzéssel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy bizony egy kő kemény sport a kerékpár versenyzés, bármelyik szakágban!

(#6) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én is voltam néhány éve a Rajna Gleccsernél (és benne is). Még a kocsi is megizzadt felfelé (Gletschnél lefelé pedig a fékek), nem hogy mindezt még kerékpárral lenyomni...
Szép teljesítmény, de nem lennék a helyükben... :)

(#7) Vasinger! válasza Runner_fxr (#5) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljes mértékben egy állásponton vagyunk. Teljesen így látom én is, bár én még városban is szeretek cikázni.

(#8) johntheface


johntheface
csendes tag

Régen sokat néztem a Tour de France-t ill a Giro Di Italia-t:)
Nagy kedvenc volt ERic Zabel ill. Armstrong :R

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#9) Alchemist


Alchemist
addikt

"Ékes pálda erre a a 2003-as Tour luz ardideni szakasza, amikor a végső győzelemtől egy karnyújtásnyira Jan Ullrich bevárta az élen állókkal a balesetet szenvedő Armstrongot"

Ez az állítás azért taktikailag nem állja meg a helyét... kb. 10 km-re voltak még a céltól, fölfelé, egymásra kiváró bolyban... Ullrich amúgy sem a hatalmas hegyi ritmusváltásairól volt nevezetes. Ha nekiáll egymaga nyomni fölfelé, Mayo-ék beálltak volna mögé, majd amikor a korai hajrá lendülete megtörik, még az egyenletes tempójához képest is rosszabb eredménnyel ért volna be... Armstrong talán még többet ver rá (neki még fölvezető embere is maradt a perecelés után). Így is kapott a végén Ullrich 40 mp-et, pedig Mayoékkal valamennyire összedolgoztak a célig...

Vagyis nagyjából mindenki tudja, hogy milyen ütemezéssel tud a legjobban felmenni egy hegyre... mások robbantási kísérletei ezt persze befolyásolják... viszont aki elkezd össze-vissza taktikázni, korán hajrát nyitni, az általában mindig rosszul jár a finisnél.

Vízszintes vagy lejtős szakaszon már valamelyest más a helyzet... de a bevárásnak ott is néha lehet olyan értelme (a sportszerűségen túl), hogy az élboly versenyzői a finisig képesek legyenek összedolgozni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) DANdarann


DANdarann
csendes tag

Én meg nagyon régen bicikliztem, de ma valamiért kellett.....és elfáradtam...így jár aki bejárós...:D

(#11) venember83


venember83
nagyúr

Nagyon tetszik a cikk, örülök, hogy ritkán, de ilyeneket is lehet olvasni a logouton. Még több ilyet. :K

(#12) rétisün


rétisün
veterán

csatlakozom az előttem szólóhoz (és üdv itt is :D )

jó kis cikk, élmény lehet egy ilyen versenyt élőben látni, érezni....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Hölgyeket olvastam, bakker. :O

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14) Fáraó


Fáraó
őstag

Grat! Jó cikk és szerintem a képek sem rosszak! Talán egy videó lett volna jobb, ahogy elhúz a boly melletted.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#15) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Jó írás!

A megszokott minőség.. :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#16) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Valahol mindig is érdekelt a téma, mégha nem is vagyok olyan kondiban, hogy akár az országhatárig eljussak bringával, vagy hasonló távolságokba. Azért a környékbeli települések irányába eddig jó volt elkalandozni, de most nagygenerálra vár a bringa. Jelen pillanatában rosszabb állapotban van, mint egy kocsmatöltelék kempingbicaja.
Ha éppen közvetítik a tévében az ilyen tekeréseket egy időre biztosan odaragadok. Olyan szép a táj.
Jól sikerült az a kevés kép is, ami készült odakint. A videón végignézni emberi szemszögből meg egyedülálló látvány. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17) Alchemist


Alchemist
addikt

A TDF-en a versenyzőkön kívül óriási karaván, szinte karneváli felvonulás halad a mezőny mögött... a barátom mutatott róla képeket.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Flow


Flow
senior tag

Üdv mindenki! Kicsit magára hagytam ezt az írást, bocsánat érte. :$

Köszönöm mindenkinek a kritikát, jól estek a szavaitok!

Pár dolog:

Vétettem egy kis hibát, mert tavaly eltörölték az időbónuszokat. Tehát már csak a pontokért hajtanak az élen, ha együtt halad a peloton.

(#6) SentryGun
Ez nem a Rajna gleccser, hanem Rhône. A Genfi-tó, majd Földközi-tenger...

(#9) Alchemist
Köszönöm a kiegészítést!

Készült pár másodperces videó is arról, ahogy elhúznak mellettünk. Feldobom majd alkalom adtán!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#19) Flow


Flow
senior tag

Videó felkerült! :B

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.