Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Hát ha az első képen látható szett után nem lesz valakinek fejfájása és hányingere, az orvosi csoda :D
Nem elég, hogy elválasztókerettel 3 monitort nézel, de még 3d-s is... Szerintem ez abszolút legyilkolja a látóközpontot... Kicsit álom az, ami a másik képen van :DDD

(#2) Croissant


Croissant
aktív tag

Két ilyen kicsi arányban elterjedt technika kombinálása ugye az arányok szorzatában fog elterjedni?

Mert hát, én pl még senkit sehol nem láttam két monitoron vagy 3d-ben játszani, pedig azért mégiscsak egy nemkicsi lanparty széria szervezői között vagyok...

Nekem pl helyem sem lenne mégegy olyan monitort eltenni az asztalomon, amilyen most van, másrészt nem tudnám mivel rákötni a videokártyára, stbstb, körülményes ez szerintem nagyon. Mégis kikre alapozva fejlesztik ezeket a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#3) Zodicus


Zodicus
senior tag

Én azért egyszer kipróbálnám legalább fél órára. Tovább úgysem bírná a szemem.

(#4) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

elég beteg dolog ... csak nagyon forintos :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#5) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

akárki akármit mond, ha lenne pénzem erre simán vettem volna már egyet :DDD , és én biztos bírnám órákon keresztül a játékot, sokkal élvezhetőbb, sokkal szebb. Így tovább skacok !!! ;]

PS4

(#6) fagy53


fagy53
nagyúr

Játék a játékkal... :D Dioptriás szemüvegesekre gondolt valaki? ;]

(#7) veector


veector
senior tag

Ezekkel a kávákkal kösznem

(#8) euchi


euchi
aktív tag

Kisebb hiba:
" GeForce GTX 295-ből olyan verzió is piacra került, amin nincs HDMI csatlakozó, így ennél a kártyának a Surround támogatás eleve kivitelezhetetlen."
Inkább kártyánál.

(#9) 9950es válasza euchi (#8) üzenetére


9950es
aktív tag

"Ez sokak számára zavaró villogó hatást kelt, amihez a CRT esetében tapasztalt 60 Hz-es frissítés hasonlítható, ugyanakkor a fényerő kisebb mértékben csökken a passzív megoldásokhoz viszonyítva."

Nem igaz. A shutter sötétebb. VISZONT MÉG MINDÍG NEM VILLOG , ÉS FŐLEG NEM CRT :DDD

Egyékbként végre megmukkant egy nvidiás fószer a 2 projektoros 3d kapcsán , állítólag kapunk időpontot nemsoká. Kevesebb pixel mint egy fullHD és nincs káva.

[3 monitort retardáltak vesznek]

NEMAKAROK ILYEN KORBAN ÉLNI :O :D :D

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#10) Abu85 válasza 9950es (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Átírtam vibrálásnak a villogást. Ellenben próbáltam a 3D Visiont, és kb. olyan mintha 60 Hz-es CRT-t néznék. De leírtam, hogy ha valakit ez nem zavar, akkor hajrá, de nekem be kell számolni a technológia érezhető részeiről.

Mellesleg ha nekem nem hiszel, akkor itt van két notis teszt, ahol az aktív és a passzív szemüveget vetik össze.
Ők is a remegést, vagy vibrálást említik, mint fő gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Márton válasza Abu85 (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Hagyd, ő kevésbé érzékeny rá.
Már vártam a tiltakozást :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Vico87 válasza Abu85 (#10) üzenetére


Vico87
tag

Nem a visszaverődéstől esik jelentősen a fényerő, hanem az elnyelődéstől (mindegyik technikánál). Shutternél alapból kicsit sötét a szemüveg, bekapcsolva pedig ugye az idő felében teljesen fekete, másik felében pedig annyira sötét mint kikapcsolva, emiatt átlagban (mert így érzékeljük) eléggé sötét a shutter.

Nem teljesen értem az ATI-s részt. Azt írod, hogy a driver támogatja, de mégis kell venni mellé valamilyen (iZ3D vagy DDD) szoftvert. Tehát ami Nvidiánál benne van a 3D vision driverben (3D hatás beállításai, alkalmazásprofilok, stb...) az ATI-nál a megvett (iZ3D vagy DDD) szoftverben van (és a Catalystot meg frissíteni kell, hogy egyáltalán működjön a dolog) ?

(#13) 9950es válasza Abu85 (#10) üzenetére


9950es
aktív tag

De ne egy notis kijelző legyen már az összehasonlítási alap : ((((

Shutter , plazmával ,DLP-vel müködik rendesen. Sony féle 240hz-es trükközésről is oldalakat lehetne írni mert nem igazi 240hz , nem 50/50 kitakarással megy (hogy elfedje az LCD-s bakikat) stb stb. CRT ugyanez, nem a legjobb display shutterhez.

120 fps or GTFO :D

(#14) Komplikato


Komplikato
veterán

"így a Radeonokhoz az iZ3D és a DDD TriDef 3D szoftver megvásárlása szükséges. " :F
Nem értem, a Catalyst letöltési oldalán az van, hogy a radeonokat ingyenesen támogatja a szoftver. Ráadásul az iZ3D szoftverrel egyes formátumokat bárki ingyen használhat.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15) veector válasza Komplikato (#14) üzenetére


veector
senior tag

Az az egyes formátumok csak az anaglyph, amit tulajdonképp bármilyen monitoron nézhetsz.

(#16) 9950es


9950es
aktív tag

nVidia által megerősítve, igazam lett:

NEM LESZ támogatva 2 projektoros 3d. (Hisz azzal már egy szimpla GTX480 is megbírkózna)...

Azthiszem ez sokat elárul a morálról . Abu , várnod kellet volna ezzel a cikkel, de végülis igazad lett neked is.

Mindkét gyártó szarik rá, és butik szart pakol a kirakatba leszarva a valós eredményeket, igényeket.

De van még itt trükk a tarsolyban a vásárlók részéről is, meg tudjuk oldani magunknak ha akarjuk. :P

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#17) Abu85 válasza Vico87 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Átjavítottam "elnyelődik"-re. Köszi. :R

A driver a külső szoftvert támogatja, de szoftvert neked meg kell venni. Esetleg a csomagos megoldásoknál megkapod a szoftvert, vagy a Zalmannál kapsz integrált kimeneti kiterjesztést.
Az NVIDIA szoftverét is meg kell venni, mert nem a szemüvegért fizetsz 150 dollárt a 3D Vision Kit esetében. Nyilván a szoftvert ingyen letöltheted, mert úgyis kell hozzá az aktív szemüveg, ami minden gyártónál drága ... a 3D MAX is 100 dollár felett lesz. A passzív szemüveg az olcsó, mert alapvetően semmi elektromos nincs benne, így ott a szoftver esetében fizeted a szolgáltatást.
A Catalyst csak a drivert biztosítja semmi másért nem felel. Az alkalmazásprofilok a keretprogramban vannak. A Stereo 3D driver is ilyen a GeForce-hoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) cwn


cwn
tag

lol, ez nem menti meg a pc-t a halaltol :)

szemuvegben jatszani olyan buzis , fel nem vennem
a nintendo bezzeg megoldotta a szemuveg nelkuli 3d-t , az a buliiiii

(#19) Abu85 válasza cwn (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

:DDD
Ilyet se hallottam még. Buzis a technológia. :C

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) cwn válasza Abu85 (#19) üzenetére


cwn
tag

mer, gondolj bele ott ul a csalad a tv elott mindenkin egyen szemuveg, biztos halalra rohognrm magam ha latnam
:)

(#21) Mappa


Mappa
addikt

a gond itt kezdődik :D

nem kötelező megadni

(#22) zz top válasza Croissant (#2) üzenetére


zz top
tag

Szerinted csak azért mert nem láttál még ilyet a lanpartyjaidon, meg mert nem fér el az asztalodon 3 monitor, hülyeség a dolog? :) A cucc még csak most lett elérhető 3D-ben, kitől várod hogy máris így lanpartizzon? Ezt a kommentet szerintem magad se gondoltad komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#23) JColee válasza cwn (#18) üzenetére


JColee
őstag

Bizonyos szögből, bizonyos távolságból. Messze nem tökéletes.

(#24) infectedmann


infectedmann
őstag

Szerintem még sokat kell fejlődnie az mind az otthoni mind a mozis 3D-nek. Kétszer is megnéztem a Avatar-t IMAX-ben, de egy-egy jelenetnél ha nem a központi eseményre fókuszáltam a tekintetem nagyon homályos volt a kép. Egy idő után teljes hozzászokott a szemem a 3D-hez és nem éreztem át az a hűű meg hááá érzést már az első megtekintéskor sem (lehet azért mert a leghosszabb 3D-s film). A Real-D -nél meg semmilyen hatást sem váltott ki belőle pedig előbb voltam Real-D -s vetítésen mint az IMAX-ben, sőt akkor még az IMAX nem is nyitott meg. Tehát ha még nagyban sem megy annyira miért menne kicsiben? Már látom előre a sok cikket, hogy hát tucat embernek okozott rosszulléte a több órányi 3D-s játék stb. a felhívások ellenére, hogy mennyi időeig szabad 3D-s képernyőt nézni.

(#25) Pug válasza cwn (#18) üzenetére


Pug
veterán

Tőled semmi mást nem lehet hallani, mint a pc halálát :DDD
Te ilyen temetés party előszervező vagy? ;]

(#26) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Közeledni közeledik, csak a magyarországi fizetések nem közelednek, sőt, inkább távolodnak attól az összegtől, ami lehetővé tenné egy ilyen rendszer beszerzését.

[ Szerkesztve ]

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Ez akkor történik meg, ha az eszközillesztő úgy érzékeli, hogy a kártya ki fog futni a fedélzeti memóriából. Háromszoros Full HD felbontásnál ez aránylag sűrűn előfordul. A limitáció valószínűleg azért lett bevezetve, mert szoftveresen nehezen kontrollálható a képkocka részeinek szinkronizálása."

és nem a jó öreg "memory leak bug" miatt:). megvolt a G80nál, megvolt a g92nél (elő lehet keresni a miért ne vegyünk 256mega fedélzeti memóriás 8800gtt) és gyaníthatóan megvan a GF200 és GF100 variánsokon (GTX295 is úgy tűnik érintett pár teszt alapján), hogy a jelenség ne legyen szembetűnő. szóval ez szerintem nem a szoftveres szinkronizáció miatt kell, hanem mert kifutna a GPU (pontosabban kifutnának a GPUk) a memóriából, aztán hirtelen megharmadolódna az fps. NV kártyáknak satu, ha kifutnak a fedélzeti memóriából, az Atiknál az eltérő architektúra miatt a probléma nem annyira markáns (avagy a 256megás 3850ek azért nem estek hanyatt az AAtól), bár az Eyefinity6os kártyákon valószínűleg nem véletlenül van dupla memória.

én még emlékszem, amikor a 90es években belebukott a nintendo a 3dbe. gyártói szemszögből tényleg jó ötlet, de felhasználóként... a multimonitornak van értelme, de a 3dnek nem látok sokat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) DriderG


DriderG
tag

Akkor most az nV Surround-nál 3 monitor esetén 3 kártya, 2 esetén 2 kell, vagy 2 kártyával is lehet 3 monitort meghajtani? Előző eset azért lenne furcsa, mivel akkor nem kellene az AA-t 2x-esre csökkenteni, illetve nem futna ki a kártya a memóriából. Viszont épp ezért lenne ésszerű is. :)
3 monitor, plusz még a 3D is fölösleges, mivel harmadolja (az nv-nél ez kétharmad körül lehet), majd felezi a teljesítményt, tehát 1 kártya esetén hatodannyi erőforrás marad a játékra. (ha jól számolok)

(#29) DriderG válasza cwn (#20) üzenetére


DriderG
tag

Ugyan már, mi ezen a buzis?
[link]
:Y

[ Szerkesztve ]

(#30) 9950es válasza DriderG (#28) üzenetére


9950es
aktív tag

nincs 2 monitor / 2 projektor . Utóbbinak lenne értelme mert 2x 720p kevesebb pixel mint 1 db FullHD, a különbség meg totál minimális.

Dehát megint muszáj volt keresztbetenni valaki(k)nek. Kezdem nagyon unni, remélhetőleg a mitsubishihez hasonlóan mások is kihoznak hdmi 1.4 szabványú konnektor boxokat ilyen olyan feladatra.
-Merthát az is csak arra jó, h sony kizárjon vele egy csomó lehetséges displayt, vagy épp másolásvédelem v fenetudja.

Dögunalmas hogy csak ezt és csak ennyit lehet elvárni ezektől a cégektől h helyezkednek folyamatosan. Nem is foglalkozom a témával tovább csinálok egy jó setupot és le van xarva.

120 fps or GTFO :D

(#31) 9950es válasza 9950es (#30) üzenetére


9950es
aktív tag

Rákérdeztem IZ3d-éknél h mi lesz ezzel. Mindenesetre kíváncsibb vagyok a hd6000 szériára mint valaha , szóval vissza is szokom beyond3d-re....

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#32) Croissant válasza zz top (#22) üzenetére


Croissant
aktív tag

Mutasd meg, hol írtam, hogy hülyeség.
"Körülményes" != hülyeség.

Ha neked a több monitor támogatása is "most lett elérhető", akkor kár volt elpazarolni az első hsz-edet erre. Merthogy én nem az együttes dolgokról írtam, hanem mindkettőről külön-külön. Értelmezz.

[ Szerkesztve ]

(#33) Himym válasza 9950es (#31) üzenetére


Himym
senior tag

"Az nem lesz egy nagyot durranó seria mint az 5ös az csak azért lesz, hogy kitpasztalják a 28nmes gyártás technikát majd a 7es lesz nagyot durrano" by Abu :R

(#34) zazahoho válasza cwn (#18) üzenetére


zazahoho
őstag

nintendo hm..komoly ;] ,azért ne temesd még a pc-t :N
play station 1.-nél is leírták már okosok

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Van megint valami, ami "új" és nem működik megfelelően, de már fejlesztenek rá lassan mobiltelefon kijelzőt is.
Közben meg senki nem tudja, hogy huzamosabb ideig ilyet használva milyen pszichés betegségeket okoz(hat).

...

(#36) arty


arty
veterán

ez aztán tényleg pécés implementácio... a kérdésem annyi, lehetett volna ennél is bonyolultabban megcsinálni az egészet konfigurálhatósági/licenszelhetőségi/kompatibilitási szempontból? aligha :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) Angel1981


Angel1981
veterán

Tehát a PC, mint játékplatform feltámad?
Végül is csak kb. 1 millió forintot kell invesztálni, és vizuális élményben tényleg felülkerekedik a konzolokon...
Szerintem temethetjük is a PS3-at meg az X360-at ez akkora veszélyt jelent rájuk! ;]

(#38) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

jóvana, csak kéne hozzá olyan monitor aminek nagyon kicsi vagy 1általán nincs kerete :K afelső képen pont egy vastag keretes monitoron megy a bemutató, micsoda élmény 2 5centis fekete műanyagcsík a játékban ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#39) bartucc válasza Quan-Chi (#38) üzenetére


bartucc
addikt

Mindig azt hiszed hogy valami karó van előtted. :DDD

Tetszik a technológia, megfizetni még vagy 10 évig nem fogom, most is CRT-t használok, pl filmet nézni jobb róla. Ha van rá mód, egy 19"-es Wide-ra cserélném, de a TN panel nem vonz annyira....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#40) Móci


Móci
addikt

Sok értelmét ennek sem látom, de legalább 'hódíthat' a 3D, hurrá.
Remélem azért a jövőben lehet majd olyan monitort venni, ami nem lesz 3D-s...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) Vico87 válasza Abu85 (#17) üzenetére


Vico87
tag

Ebből is látszik, hogy milyen jól tudják a nagy cégek, hogy miként lehet jól lenyúlni az embereket. Anno Deluxe-os RivaTNT2 kártyákhoz adtak shutter szemüveget, persze akkoriban még a 100Hz-es CRT is drága volt. Mivel nem gondolták, hogy pusztán a 3D technológiát is el lehet adni, így "bónuszként" fizette ki az ember (egy ilyen Deluxe kártya nem volt ~40eFt-tal drágább a nem Deluxe-nál, mint amennyibe ugye egy 3D Vision Kit kerül ma). Akkoriban nem is lehetett volna eladni, mert az emberek nem ismerték, nem volt IMAX 3D, Avatar, stb... Viszont jól felismerték, hogy ma el lehet adni pofátlanul sokért (nemcsak az NV-féle kitre gondolok, hanem a "nem adunk szemüveget a drágán megvett 3D ready TV-hez, azt külön vedd meg $100-$200 árfekvésben" típusú dolgokra).

Kicsit szerencsésebbnek tartom az NV-féle csomagot, mivel minden egyben van (driver+control center), míg ATI-nál számomra nem logikus helyen van az iZ3D-re link (meg nem láttam a sok "vegyél 3D-s rendszert" felhívást :D ).

Más: A PC mint játékplatform nem halott. Az új technológiák először PC-n jelennek meg, a konzolokra később kerülnek csak, és csakis akkor, ha tutira sok pénzt lehet belőlük csinálni. Ez azért komoly előny a konzoloknak.

[ Szerkesztve ]

(#42) Devid_81 válasza Móci (#40) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ohh, várj, még csak most jön a 3D böngészés.
Én pl m*rhára szeretném, hogy egyik levelem jobban kitüremkedjen a "monitorból" mint a másik...
Remélem a win8 is már full 3D-re épül majd, pl egy csinos kék-halál, ami szó szerint p*fán veri az embert. :U

...

(#43) D1Rect


D1Rect
félisten

Örömködés, tessék fejleszteni, 3-4 év múlva majd veszek egyet.

(#44) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Először inkább az egy monitoros 3D-t kellene optimalizálni, mint kiterjeszteni a mai félmegoldásokat több monitorra. Én abban látok fantáziát, amilyen a 2D-s eyefinity-nek az egyik oldalága, vagyis az amikor 3 monitor helyett egy extra wide hajlított monitort használnak.

Kíváncsi vagyok, hogy mikor jönnek ki a nagyobb monitorgyártók ilyen készülékekkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Quan-Chi válasza bartucc (#39) üzenetére


Quan-Chi
őstag

autóversenynél milyen ciki mikor megszokod a 2 fekete csíkot aztán a takarásába jön egy villanyoszlop közel 400 al ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#47) Cathfaern válasza Quan-Chi (#46) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Autóversenynél a valós életben is van két fekete csík ;)

(#48) zazahoho válasza Cathfaern (#47) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez jó volt ott a pont :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#49) 9950es


9950es
aktív tag

Abba is érdemes belegondolni hogy "hardcore" szimulátoroknál lehetnek olyan szerverek ahol nem lehet kikapcsolni magát a jármű vázát, és például vadászrepülőgépeknél szinte mindegyik felépítése más és más.

Ez elkezd összejátszani a kávával az onnantól kezdve nagyonnemfasza 3d-ben, "eyefinityvel" még elmegy.

3d-ben viszont nem, mert 1 az hogy 3d-ben látod a műszerfalat az hatalmasat dob, dehogy káva is legyen az már szerintemis több a soknál, főleg azért mert "screen depth-ben" látszódik, azaz máshol, nem fog úgy megteremtődni a beleélés.

Egyébként a shutter egész biztos használható órákig , nagyon nagyon sok ágazatban használják mérnökök napi szinten, nem kell fofni . :DDD

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#50) 9950es válasza 9950es (#49) üzenetére


9950es
aktív tag

ps.: Tesztelgettem a 720p projektoromat az eddig kiadott Storm of WAR szimulátoros képekkel, 720p bőven elég szimulátornak, ráadásul ez meg egy teljesítménygyilkos DX11-es őrület lesz, szóval megintcsak nembánom hogy nem fullHD.

Analitikus AA-t adjanak és hawaj. ;)

120 fps or GTFO :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.