Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Hű-ha! Tudni valamit a specifikációiról, vagy csak az akkumulátor csökken?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) ollie válasza Kékes525 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért változna bármi más?

***

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most akkor SZÉTSZEDIK a telókat és fizikailag kisebb akksikat tesznek bele, vagy szoftveresen lekorlátozzák 3200mAh-ig a töltést, és durroghatnak tovább??

Refurb cuccként féláron érdekes termék lehet ténylegesen kisebbre cserélt akksival+töltőáramkörrel, de a felsőkategóriában semmi keresnivalója egy felhasználó által már 1x kibontott telónak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) #06658560 válasza t72killer (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miből gondolod, hogy az összes Note-ot ki is bontotta valaki és használta?

(#5) t72killer válasza #06658560 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha cserélik az akksiját, akkor egy kibontás mégiscsak lesz, igaz, használat nélkül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy óvatosan megkérdezem ennek így mi értelme?

(#7) mackoman válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


mackoman
tag

Semmi,eddig is xarok voltak a Samu termékek most így van....

(#8) aprokaroka87 válasza mackoman (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Áhán.......nem is tudtam.....hogyszaraszamszung

(#9) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Nem tudom nekem valahogy annyira fura, hogy újra kiadják. Ráadásul pont a Note 8 előtt. Így szerintem vesztenek egy csomó 8-as vásárlót. Pont fordítva csináltam volna: kiadom a 8-at, vegye meg, aki szeretné és mondjuk fél évvel később kiadom a note 7 refurbishdet. Akinek sok a Note 8 (akár árban, akár tudásban), az megveszi a Note 7-et. Viszont akik most megveszik a Note 7-et (mert hogy milyen király, hogy újra kiadják), azok tuti nem veszik meg a 8-at. Viszont ha nem jön ki a 7, és valakinek kell Note, akkor az mindenképp a 8-at vehette volna csak meg. Na mindegy, majd meglájuk hogy alakulnak az eladások.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#10) habolcs


habolcs
csendes tag

Miért nem adtak ki elobb az s8at az s7 nel? 😂 gondolkozz már, ezen buktak tobb milliót, nyilván nem adnak ki egy olyan telefont ami meg teszt fázisban sincs elobb ,😃

[ Szerkesztve ]

(#11) iNfAntRy válasza habolcs (#10) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Ezt nekem szántad?

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#12) monsieur_H válasza iNfAntRy (#9) üzenetére


monsieur_H
újonc

Szerintem pontosan az ellenkezője igaz, épp ezért nagyon is jó ötlet a Note7 ismételt kiadása a Note8 előtt.

1) Lényegesen nagyobb a profit a Note7-en, ahol már legyártott készülékekről beszélünk. Itt az anyagköltség pusztán a kisebb akkumulátorra és az újracsomagolásra korlátozódik, a készüléket pedig felsőkategóriás phablet áron adják el. A Note8 esetében le kell gyártani a készüléket. Ugyanebből az okból kifolyólag nem jelent problémát, ha az újracsomagolt Note7 elszívja a Note8 vásárlóit. A Samsung minden egyes Note8 rovására eladott Note7-tel nyer.

2) Ahogy a cikk is írja, a Note7 újracsomagolása környezetvédelmi szempontból hatalmas marketingfogás, ami különösen olyankor jön jól, amikor az Apple bejelenti (múlt héten történt mindez), hogy a jövőben csak újrafelhasznált anyagokból tervezi majd a telefonjait megépíteni. A Samsung részéről egy ilyen marketingfogás mellett még az is vállalható, hogy a közvetlen bevételei csökkennek a Note7 miatt, de ahogy a fenti pontban írtam, ez épp ellenkezőleg történik majd.

(#13) RaveForce


RaveForce
veterán

"az IFA szívesen látná a Note8-at"
Csak az en szemem elott korvonalazodott rogton egy mem?! :D azt hittem mire megnyitom a forumot mar var is egy kep :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#14) iNfAntRy válasza monsieur_H (#12) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Igen, ez igaz, csak azt felejted el, hogy a Note 7 olcsóbb lesz. Legalábbis korábban volt egy olyan cikk, hogy sokkal olcsóbb lesz az eredeti árnál. Igy értettem igazából azt, hogy profittól esik el a Samsung (csak ezt elfelejtettem beleirni az első kommentbe). Persze majd meglátjuk mennyire lesz olcsó.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#15) iNfAntRy válasza RaveForce (#13) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Milyen meme-re gondolsz? Én most igy hirtelen nem tudnék asszociálni semmilyenre.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#16) RaveForce válasza iNfAntRy (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

Nem letezore :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) #06658560 válasza iNfAntRy (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel a teljes Note készletet már leírták, így ha fél áron adják, akkor is hatalmas profitot realizálnak.

(#18) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

"az IFA szívesen látná a Note8-at"
Jó öreg ifa azt akarja, én meg a Note7-et a kezemben.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#19) iNfAntRy válasza #06658560 (#17) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Igen, mindenképp jól járnak, mivel le van gyártva, állnak a raktárakban, így viszont eladják és jön a pénz. Erre nem gondoltam! Mindenesetre nagyon kiváncsi leszek milyen áron lehet majd Note 7-et kapni.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#20) atee_13


atee_13
őstag

Az újra kiadás sikerét szerintem az ár döntheti el. Ha közel s8 árban adják, én nagy értelmét nem látnám megvenni, még S7 árban is elgondolkoztató mert akár hogy is matekozunk egy visszahívott, javított termék ami ráadásnak nem is aktuális hardverben és szoftverben is kérdéses, fél éves konstrukció. S7 ár alatt viszont kifejezetten jó vétel lehet.

(#21) monsieur_H válasza iNfAntRy (#15) üzenetére


monsieur_H
újonc

Persze, egyértelmű, hogy olcsóbb lesz, de még így is óriási a kasza. Nyilván nem ismerem a számokat, de egy felújított Note7 piacra dobása max. 30$ (akkucsere és újracsomagolás), míg egy Note8 legyártása legalább 500$ a legújabb fícsörökkel és csúcsmodern komponensekkel. Nyílván lesz különbség a vételárban, de hogy ebből az újracsomagolt Note7 buliból a Samsung szarul jöjjön ki, számomra nagyon nehezen képzelhető el.

Szerk: Na jó, max. akkor, ha megint felrobban.

[ Szerkesztve ]

(#22) ollie válasza monsieur_H (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha esetleg ezen gondolkodnál, ne menj szerintem közgazdásznak ,mert az első vizsgán meghúznak. :DDD

(#17) Kopi31415 : oké, szóval tegyük fel, hogy legyártasz egy termékből X darabot, kiderül, hogy selejtes, vissza kell hívni az egész készletet. Van 100 egységnyi veszteséged az egész hercehurca miatt. Jön az öltet, javítsuk ki a hibát, majd dobjuk piacra kevesebb áron. A bevétel legyen Y, ami kisebb mint 100, ami a veszteség volt.
Kérdés. Hogy lesz -100+Y, ahol az Y biztos, hogy kisebb, mint 100, pozitív szám? (a 100 negatív, mert veszteség)

[ Szerkesztve ]

***

(#23) janeszgol


janeszgol
félisten

Számomra még mindig a Note 7 a legszebb telefon. Gyönyörű. Remélem a Note 8 kicsit szögletesebb lesz az S8-nál.

ollie, te mindig megvilágítani akarod az embereket. totál felesleges. Látod százért akarják a Note 7-et. Csak éppen amikor eladják a használt termékeiket és kiderül javítani kell (vagy ha már eleve volt szervizben), utána érdekes módon sosem az aktuális használt piaci ár feléért, harmadáért teszik vissza. Sosem úgy teszik fel. Miért is nem?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) monsieur_H válasza ollie (#22) üzenetére


monsieur_H
újonc

Hát persze, de a Samsung esetében a -100 a kiindulási pont, ide már megérkeztünk. Innentől két lehetőség. Vagy elkönyveli a veszteséget, vagy eladja a készülékeket felsőkategóriás áron. Nyilván nem érted, amit írtam, ha azt hiszed, hogy itt bárki is nyereséget vízionál a teljes Note7 sztorira vetítve. De onnan, ahol most vagyunk, a Samsunk vagy kiszáll -100-on, vagy pedig egy -100-nál nagyobb értéken. És emiatt megéri a Note7-et újracsomagolni.

(#25) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lehet majd gondolkodni, hogy vajon újat kapott a vásárló, vagy merre járt előtte a készülék a világban.

(#26) ASdS válasza ollie (#22) üzenetére


ASdS
csendes tag

Elsüllyedt költségről hallottál már? A te esetedben a 100 az az. Innentől kezdve, ha akár csak összesen 1€ nyernek a bizniszen, már megérte nekik. Szóval te ne menj inkább közgazdásznak! ;)

(#27) ollie válasza ASdS (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olvasd el még egyszer a hsz-eket, aztán gondold át még egyszer a mondandódat.

***

(#28) janeszgol válasza ASdS (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez oké ,de nem adhatják S7 árban vagy az alatt. Nem tudom mennyibe kerülhetett legyártani, de látva a kialakítást arra tippelek, drágább lehet az S7 Edge-nél. Kb S8 szint. Na most szerviz, alkatrész. Ha nincs, akkor csere. Mire cserélik? Nyilván S8-ra, mert fél-egy év múlva S7 nem nagyon lesz. Szóval a -100-nál kisebb is lehet ez a szám, akkor már jobban járnának, ha bezúznák az egészet.
Rosszul gondolom?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) #06658560 válasza ollie (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az megvan, hogy a Samu még tavaly leírta a teljes szériát? Vagyis a veszteséget már lekönyvelte. Jelenleg egyedüli kiadása velük a tárolás, amíg nem kezd vele valamit. Ez lehet hulladékként kezelése vagy javítás után eladása. Ha bármelyikből a tárolási költségnél többet szerez, már pozitív neki minden tevékenység.

(#30) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Kivancsian várom a note 7 újra debütálását.
És minden ezzel kapcsolatos hírt.
Ráadásul a mobil piacnak is jót tesz egy egy új készülék, új innováció! 😂

(#31) somogyib


somogyib
őstag

"az íriszleolvasós phablet minden apró részletére"

Már a Note7-ben is volt? Én azt hittem, hogy az az S8-ban debütált. Vagy most ebbe is beépítik?

"A hardver alighanem marad Snapdragon 835 és Exynos 8895, régiótól függően."

Ezt sosem értettem. Miért kell régiónként más lapka?

(#32) novger


novger
tag

Aki olcsó Note 7-et remél az szerintem csalódni fog.
Mindig elhülök amikor olvasom, hogy a samsung milyen nagylelkű mert kiadja újra a Note 7-et és ezzel védi a környezetet. A cserélt akksikkal mi lesz? Mivel lenne környezet szennyezőbb a Note 7 szelektív beolvasztása és az anyagok újrahasznosítása?
Inkább a veszteségek minimalizálása a cél, de ez a zöld marketing duma...
Félre értés ne essék, semmi kifogásom a Note 7 újrakiadásán, szerintem is ez a legjobb amit tehettek, de azért nem kéne ezt úgy beállítaniuk, hogy mindezt csak a Föld Anyáért teszik.

(#33) dlaj válasza novger (#32) üzenetére


dlaj
őstag

+1
Itthon max 30K-val lesz olcsóbb, mint eredetileg. (svsz)

[ Szerkesztve ]

(#34) Wesder válasza mackoman (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet nem ártana nèha egy kis pihenő nemde?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) RaveForce válasza Wesder (#34) üzenetére


RaveForce
veterán

Egy utolso troll, a nagyszeru 200 kommentjebol 199 ugyanilyen... ilyenkor sajnalom hogy a nagyszeru moderator team persze az ilyenekre nem figyel... :(((

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#36) jacis


jacis
nagyúr

Én nem bánnam ha hozzánk is jönne az öreg Note 7-es 😊

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#37) Kékes525 válasza ollie (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel azóta eltel egy kis idő. Másrészt a 7-es elég rossz reklámot csinált magának, ezért egy kis ráncfelvarrás nem ártott volna, amivel el lehetne feledtetni a múltat. "Mivel ez lényegében egy új készülékvariánst jelent" a cikk is erre célzott. Legalábbis ennek a mondatnak igazán csak akkor van értelme, ha néhány dolog megváltozik, nem csak az akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) Teal'C


Teal'C
addikt

Tudjuk ,hogy az eredeti ár töredéke az előállítás ugye, tegyük fel:

800 dodó a teló eredetileg

300 dodó az előállítás stb...
50 dodó az akku csere+csomagolás

500 dodó-ért megveszed most.

Milyen veszteségük van? Inkább nincs akkora nyerségük, ráadásul milyen jófejek mert nem a kukába kerül szemétnek.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#39) janeszgol válasza Teal'C (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

500 dodo, az kb 140-150k, erre rájön még az adó, meg fene tudja még mi, nálunk kb 180 ezer forint. Reálisnak gondolom. Itt a fórumban meg ennek feléért vennék meg. Úgy már nem buli. A presztízs veszteséggel nem számolnak. Kianák 100 ezerért, a Note 8-at a kutya nem venné meg 300-ért akkor sem, ha az összes Note 7 elfogyna. Erről beszéltem(tünk néhányan).
Akkor már olcsóbb lenne bezúzni, felhasználni belőle amit lehet és ezt a hiányt (amit már állítólag leírtak) behozni a Note 8-on, S8-on.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Teal'C válasza janeszgol (#39) üzenetére


Teal'C
addikt

Minden annyit ér amennyit kifizetünk érte. Sajna ezt ők is tudják. És ha a számításod bejön a 180k ra hidd el megveszik ha kel ha nem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#41) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Mèg mindig azt mondom,hatalmas kár ezèrt a telóèrt.Egyszerűen gyönyörű kèszülèk,tökèletes arányokkal.Ha igaz a cikkben leirt elkèpzelès,hogy ilyen hosszukás lesz a 8as,mint az S szèria,akkor nálam az kilőve,nem tetszik.

Jóárasítva(kb. 150ezerèrt) veszek egy Note7et azonnal.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#42) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Azért nem fogják ezt túl jó áron adni, mert valószínűleg nem lesz hatalmas tudás/teljesítménybeli különbség a Note 7 és a Note 8 között (ahogy az S7/S8 között sincs), sokaknak bőven elég lenne a 7 is. Ha meg Note 7-et vehetsz olcsón, mi a rákért fizetnél sokkal többet valamiért, ami várhatóan alig fog többet nyújtani annál. Szerintem simán két kiló fölött lesz, ha lehet majd kapni itthon is.

(#43) ASdS válasza janeszgol (#28) üzenetére


ASdS
csendes tag

Ha már leírták mint veszteséget, már csak rajtuk múlik mennyiért adják. Azért ott több emeletnyi szakember foglalkozik gondolom ezzel. Biztos nem 1xrű még így sem, úgy belőni az árat, hogy az adott szegmensben a profitot maximalizálják. De nem kell őket félteni...és sajnos szerintem így sem lesz olcsó. Pedig milyen baba lenne, ha mondjuk 60 ezerért lehetne kapni egy ilyen telót. :)
Ami a múlt költsége, az már nem számít, azt kell nézni, hogy most megéri-e a felújítást, újra kiszállítást, eladást stb.stb. hogy termel-e pénzt. Teljesen lényegtelen a most hozott közgazdasági döntésnél, hogy termelt mondjuk 2MRD-os veszteséget a múltban.

(#27) ollie Nem szégyen, ha nem értesz hozzá. Csak akkor ne mondd túl hangosan és ne legyél meggyőződve róla, hogy igazad van, mert te nem érted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) Ádám16


Ádám16
addikt

Szerintem EU ebből a buliból kimarad, de hátha mégse. Én nagyon szívesen lecsapnék rá ~S7E árban.

(#45) Dr. 444Hertz válasza Ádám16 (#44) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Remélem Magyarországot a fejlődő országok közé sorolják a Samsungnál. Akkor esélyes a Note7 :D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#46) bebuci


bebuci
tag

Csak érdekességképpen, az s8, 8+é az eddigi bőven legmagasabb előállítási költség a széria mobilok között, 307,5$

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#47) laci0530 válasza janeszgol (#39) üzenetére


laci0530
senior tag

Elképzelhető, hogy kitalálnak valamilyen vonzó árucsatolást is hozzá ösztönzésként, pl. felkészítik a most az S8-cal debütált desktop kiegészítő kezelésére szoftveresen az újabb Note 7 szériát és ajándékként a termékcsomag részévé teszik, mindezt vonzó áron. Szerintem meglenne a közönsége.

(Mindemellett lehet jópár ember, aki még tavaly előrendelt kiegészítőket a telefonhoz (köztük én is), és mivel az e-bayről a cuccok a visszahívási időszakban érkeztek meg, azok visszaküldésével már nem problémáztam, de a telefon rendelést lemondtam. Szóval vonzhat ez még sok embert ilyen-olyan okból, aki vágyott anno a készülékre.)

(#48) bebuci válasza Fejvadi (#25) üzenetére


bebuci
tag

Madárlátta Note 7...😁

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#49) joey04


joey04
titán

Szó volt korábban arról, hogy az S8 kijelzője alá szánt ujjlenyomat-olvasó esetleg az őszi phabletbe kerül beépítésre először

úgy legyen!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.