Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza -conrad- (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

:B :B
Tény és való , én is sokallom kicsit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) #53246592 válasza Winner_hun (#48) üzenetére


#53246592
törölt tag

en 340 eurot fizetek egy 40 m2-es lakasra, ugy hogy ez egy igen kedvezmenyes ar - leegyszerusitve a lakas 15%-a az en tulajdonomban van arra nem kell fizetnem lakbert. elötte ~28 m2-re fizettem 370 eurot, az inkabb piaci ar. viszont ez egy "videki" nem tul nagy varos. Helsinkiben, föleg a központ közeleben 7-800 euro nem tartozik a legmagasabb alberleti dijak köze.

ami viszont javit az egeszen: ezekben az arakban az esetek tulnyomo többsegeben benne van a futes, es alapvetö karbantartas dija.

[ Szerkesztve ]

(#53) JoeYi


JoeYi
őstag

érdekes írás, de szerintem közel se olyan elrettentő erejű mint amilyennek szántad, pedig még erős sarkítások is vannak :) Pl felsoroltál egy csomó cuccot, generátort, kocsi költségek meg ilyenek, amik itthon is felmerülnek, főleg ha már tudtál venni egy kocsit :D Meg hát ez a "enni-innivaló (500 EUR)" ez nagyon kemény. Nem hinném, hogy tényleg megesztek ketten napi 4300 forintot, vagy igen?

Egyébként a mosógép ütött :)) Gondolom akkoriban tévére még nem futotta :D

[ Szerkesztve ]

(#54) -conrad- válasza JoeYi (#53) üzenetére


-conrad-
addikt

Nekem az tűnt fel, hogy pl. mosógép stb mellett lett még autó is. :)
Nekünk 1 év spórolás "lehet", hogy lesz egy mosógép, persze nem "zenélős", csak egy low-end valami. Jelenleg szülőkhöz hordjuk a mosnivalót, onnan meg kapjuk frissen vasalva. Lehet el kellene haasztani a vásárlást. ;]
Nekünk azért jön ki jól a kaja, mert vasárnap szülőknél ebédelünk, onnan meg annyi kaját kapunk, hogy még hétfő-kedd is azt esszük. Szerdán meg megint lemegyünk. :) Csütörtök-péntek-szombat szoktunk főzni igazán.

(#55) Mr X válasza tildy (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Nekunk a felesegemmel az alberlet meg sem all rezsivel 100 alatt. Ez hazai berezesek mellett kicsit sok. De ez van...

(#56) Thief1979 válasza -conrad- (#50) üzenetére


Thief1979
csendes tag

Tartományoktól és városoktól függ. Münchenben (Németország leggazdagabb városa) a 60 nm -es lakások bérlése 750-1000 EUR között van. Ugyanez Berlinben 500-700-ig! Ha pedig külvárosban, esetleg vonzáskörzetben keres az ember, akkor még ennél is "olcsóbb" lehet.

(#57) #53246592 válasza JoeYi (#53) üzenetére


#53246592
törölt tag

ket szemelyre nem olyan sok az az 500 EUR. az egy dolog hogy a lidlben meg a zaldiban minden ocsobb mint Magyarorszagon (olcsobb?), de ha az ember dolgozik, es megteheti, akkor valoszinuleg eljar ebedelni valami etkezdebe, meg neha esetleg beul valami nem tul flancos etterembe.

szerintem a lenyeg az irasban ez a mondat volt:

Hát nem sokkal több mint otthon, igaz, hogy az életszínvonalunk itt jóval magasabb!

ha megprobalnanak olyan eletszinvonalon elni, amire Magyarorszagon lenne lehetöseguk, akkor joval többet felre tudnanak tenni...

(#58) Thief1979


Thief1979
csendes tag

Enni-innivalóra hetente lazán elmegy 100, de inkább 125 EUR. Pedig semmi extrát nem veszünk. Szalámi, kenyér, vaj, stb. Azt azért hozzá kell tenni, hogy majd mindennap főzök valami jó kis magyarosat! Most pl. rotyog a vadpörkölt, a bükki máglyarakás pedig már kész van. Jah! Mielőtt bárki fennakadna a fényűző vadhúson, elárulom, hogy mélyfagyasztva, csomagolva 4,99 EUR, míg pl. a karaj 5-7 EUR között van... Vicc az egész, nem?
A mosógépes sztorit pont azért írtam, mert első fizetés után el voltunk mi is hűlve, hogy máris van mosógépünk! Mi is átgondoltuk, hogy Mo.-n ehhez legalább 1 évig spórolni kell!
Egyébként az egész sztorihoz még csak annyit, hogy 30 nm-es albérletben kezdtük, ami 2003-ban 420 EUR-ba került!!! 1 szoba, összekötve konyhával + fürdő és most tessék megkapaszkodni!, ELŐSZOBA! Ezt a marhaságot már akkor sem értettem... 30 nm az egész kutyaól, de előszoba az van! :C Volt is helyük a cipőknek... :W
Pont ezek miatt a visszáságok miatt váltottunk és költöztünk más vidékre. Igaz, hogy drágább, igaz, hogy 4. emelet és a lift 3 hetente 3 napot működik, de nm-árra jobban kijön és közelebb van a munkahelyhez.

(#59) niti


niti
aktív tag

Nem fenékig tejfel? Tudtok úgy élni, hogy nem kell azt számolni, hogy napi 3 kifli vagy 4. Lett autótok, mosógépetek. Az életszínvonal jobb. Ez éppen elég lenne nekem, és sokunknak is, ha jól olvasom. Én éppen ennyit várnék az élettől ahhoz, hogy azt mondhassam, elégedett vagyok. Nem kell "holnapután kéró", de nem is nagyon hallottam még olyanról, aki ilyenre utazik... Jó nektek!! (Nem irigykedem, én is mennék, de nincs ismeretségem s bátorságom). Pedig nincs sok minden, amit veszíthetnék.Csak a kutyáimat sajnálnám itthon hagyni.
:(

(#60) Thief1979 válasza #53246592 (#57) üzenetére


Thief1979
csendes tag

Az igazság az, hogy majdnem igazad van!
Ugyan jóval többet tudnánk spórolni mint most, de:
Ha emlékszel, pár oldallal feljebb írtam, hogy a kapcsolatok nagyon fontosak. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem erről a munkahelyemről szeretnék nyugdíjba menni, mert itt egyszerűen nincs lehetőség a kiugrásra. Tehát a megoldás, hogy egyre többször találkozgatom informatikus személyekkel (magyarok és németek vegyesen), hátha összejön valami. Kiképzésem van, vagy ha az nem elég / nem fogadják el, akkor csinálok német papíros iskolát! A bökkenő csak az, hogyha én hívom meg a vendégeket (prédák ezek, nem vendégek! ;] ), akkor sokba kerül a mindenféle magyar bor, magyar pörkölt, magyar szalámi, stb... Ha viszont étterembe megyünk, akkor úgy beisznak a sok sörtől, hogy másnapra nem is emlékeznek rám. Tehát maradnak a kis ajándékok + bulik, amelyekkel egy picit életben lehet tartani a kapcsolatokat. Ez persze pénzbe kerül. De ez az én befektetésem és nagyon remélem, hogy megtérül. Ha meg nem, akkor felfogom hobbinak. :K

(#61) -conrad- válasza #53246592 (#57) üzenetére


-conrad-
addikt

"ha megprobalnanak olyan eletszinvonalon elni, amire Magyarorszagon lenne lehetöseguk, akkor joval többet felre tudnanak tenni..."

Inkább nem is kommentálom. :((( :(((

(#62) Thief1979 válasza niti (#59) üzenetére


Thief1979
csendes tag

Teljesen igazad van. A kérdés az, hogy kinek mi a célja. Sokaknak az a célja, hogy megérjék a nyugdíjas életet. Sokaknak az a célja, hogy gyermekeket neveljenek fel.
Nekem az a célom, hogy megérjem a nyugdíjat, gyermekeket neveljek fel és ha mindez sikerült, akkor legyen annyi megtakarított pénzem, hogy utazhassak.
Na ez az utolsó az, ami még nagyon messze van (anyagilag).
Hidd el nekem, ha Te is úgy élnél mint én és a párom, nem ülnél a fenekeden, hanem megpróbálnál Te is új kihívásokat keresni. Hogy ez most pénzgyűjtés, vagy szakmai siker, az mindegy. Mindkettőért keményen meg kell dolgozni itt is.
Ismeretségünk egyébként nekünk sem volt. Csak szerencsénk. Minket a jelenlegi munkahely hívott fel, hogy nem lenne-e kedvünk kimenni. Hát volt. ;)

(#63) JoeYi


JoeYi
őstag

nekem saját kocsi, ház évnte egy jobbacska nyaralás a célom, és kis szerencsével menni fog itthon is programozóként. Majd kiderül, a lehetőségek már adottak, diploma meg már sül.

(#64) bLaCkDoGoNe válasza tiv83us (#20) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Itt is kemenyen, nagyon kemenyen kell dolgozni, de legalabb lehet tervezni, latni az alagut veget."

Itt a kulcsmondat illetve kulcskifejezés. :K
Illetve a másik, hogy bár sokan nem a munka bajnokai itthon, de vannak még olyan marhák (szeretném hinni, hogy én is ide tartozom), akik a belülket kidolgozzák abban a reményben, hogy egyről a kettőre jutnak. Biztosan én csinálok valamit rosszul, de nekem eddig nem sikerült, pedig a napi 12-16 óra munka megvan. Hétvégén is. Ünnepnap is. :W

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65) #53246592 válasza -conrad- (#61) üzenetére


#53246592
törölt tag

azt hiszem egy kicsit felreerthetö volt az a mondat. csak annyit tennek hozza hogy en is kulföldön elek, es nekem sincs eszem agaban sem ugy elni mint mondjuk 5 vagy 10 eve Magyarorszagon.

bar lehet ezzel csak tovabb rontottam a velemenyedet :B

[ Szerkesztve ]

(#66) -conrad- válasza #53246592 (#65) üzenetére


-conrad-
addikt

Azért vettem magamra, mert nekünk sem megy az a szintű spórolás mint a cikkben is van, de ha elolvasod a kiadásokat amiket írtam, akkor látod, hogy egyáltalán nem élünk a(z elvárható) színvonal felett.
Értem ezalatt, hogy pl. nincs 200cm-s plazmatévé, egy régi Precision 2000-es tv-nk van ami majd' 20 éves, nincs nullkilométeres kocsi hitelre, egy 10 éves de jó állapotú, saját tulajdonú autónk van, nem verjük el a pénzt szolira műkörmösre mekire (persze mcdonaldsba egyszer-egyszer bemegyünk) a számlák helyett.

Értem kb. mire gondolsz, csak az azért szánalmas, hogy az emberek nagy része úgy jut pl. lakáshoz, hogy vagy nyögi 20-25 évig a részleteket, vagy szülőkkel marad és örököl.
Az is teljesen normális, hogy részletre vesz valaki lakást, mert nem számít senki kánaánra, csak ha ezt le lehetne tudni 5-10 év alatt, akkor ok, de 25 év az rengeteg, azt sem tudom, hogy jövőre lesz-e olyan munkahelyem, hogy bírjuk a havi részletet, nem 25 év múlva...

Jellemző az Üvegtigris-es 2anyámmal élek, babettával járok....." beszólás a színvonalra, csak nem mindenki akarja tartani. :)
Van aki, megpróbál itthon valamit, van aki bátrabb és külföldre megy. Viszont azt sztem leszögezhetjük, hogy anyagilag a második versenyzőnek azért könnyebb dolga van.

(#67) Thief1979 válasza -conrad- (#66) üzenetére


Thief1979
csendes tag

Nálad a pont.

(#68) -conrad- válasza WN31RD (#49) üzenetére


-conrad-
addikt

Nem gondoltam volna:
Az ismerősöm azt mondta, hogy kb. a cég székhelyén kb. 300€ egy 45nm-es lakás, de pl. Münchenben vagy nagyobb városban 1000-2000€ is lehet.
Nagyon durva ez az eltérés. Nálunk kb. 45-50 vidéki városban Bp.-en meg 70, de azért nem a többszöröse.

(#69) tildy válasza -conrad- (#68) üzenetére


tildy
nagyúr

Én még 30-40E vidéki árakról és 50E=< budapesti árakról tudok. (Nekünk konkrétan 50E)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70) -conrad- válasza Thief1979 (#67) üzenetére


-conrad-
addikt

Persze nem gondolom azt, hogy würstchen-t sütögetve 6 szobás villára telik :) De gondolom ez mindenkinek egyértelmű, keményen meg kell dolgozni azért hogy legyen valamid, az eltérés ott van, hogy pl. "feketekutyaegy" is széthatja magát 16 órában és úgy érzi, hogy még enm érett be a gyümölcse, addig ti kb. normál munkarendben már tudtok mit felmutatni 3 év alatt.
Én csak tisztelni tudom a merészségeteket, hogy bele mertetek vágni a kinti munkába, és örülök, hogy jutottatok 1-ről a kettőre. :) :R

(#71) -conrad- válasza tildy (#69) üzenetére


-conrad-
addikt

Én most a kolléganőmtől kaptam az infót, a húga most keres Pesten albit, 70 körül mozog azt mondja, neki meg van egy lakása, amit 40ért adott ki itt vidéken, de ismerősöknek.
Gondolom nem a legolcsóbb környéket nézte akkor a hugi, és amennyiben 50k körül lehet találni Pesten is ilyen lakást, akkor még élesebb az eltérés mert nálunk 10% a különbség város szerint, No.-ban meg akár 400-500% is lehet. Durva...

(#72) tildy válasza -conrad- (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem egyszerű azért 50-ért találni, mi 3 éve találtuk(akkor 45E volt a díjja) , és szerencsére nem emel évenként a tulaj. Viszonylag jó környék, de egyszobás garzon. Azt hiszem van a tömbünkben kiadó lakás még, ha esetleg még keres a kolleganő huga lakást. 45-50+rezsiért adogatják itt ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) Solad válasza Infomaker (#23) üzenetére


Solad
őstag

mar itthon is van olyan meki ahol ingyenes az ujratoltes so haladunk :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#74) erdoke válasza Thief1979 (#22) üzenetére


erdoke
titán

"Apuka informatikus a BMW-nél, keres brutto 5000 EUR-t. Ez netto nagyjából 3000-et jelent. Anyuka óvónéni és keresi a maga brutto 2000-2300 EUR-ját, netto 1300-1400-at. A törvény úgy van, hogy a pár választhat: mindkét kereső félnek az adósávját egy kisbetűvel lejjebb tolják (pl. IVb-ről IVa-ra), vagy az egyik pár adósávját egy kisbetűvel feljebb, a másikét két kisbetűvel lejjebb - ezek már általában rendes sávot is váltanak - (pl. IVa-ról V-re, és IVa-ról IIIb-re). Ilyenkor apuci a 3000 EUR helyett mondjuk 4-et visz haza"

Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Tehát bruttó 5000 euróból akár 4000 fölött is hazavihet valaki, ha van több gyereke. Na most ha én bruttó 5000 eurót keresnék itthon, akkor kb. 2200-at vinnék haza az első 5 hónapban, majd (a nyugdíjbiztosítás maximuma miatt) 2600-at, mindezt ugye 3 gyerekkel. :(

A legjobb aláírás a héten

(#75) erdoke válasza concret_hp (#39) üzenetére


erdoke
titán

Vásárlási tanácsokat osztogatok és technológiai segítséget nyújtok. :)

A legjobb aláírás a héten

(#76) erdoke válasza JoeYi (#53) üzenetére


erdoke
titán

Ha jó minőségű kaját adsz a családodnak, itthon se annyira olcsó az élelmezés. Nálunk is elmehet úgy 600 EUR havonta ilyesmire, háztartási cikkekkel és hipermarketes apróságokkal egy kasszából fut a kaja, de az a kassza lehet úgy 1000 EUR... Nyilván ezen lehetne a legtöbbet fogni, ha a szükség úgy hozná. Persze nem szívesen etetném a gyerekeimet ízfokozóval, szójafehérjével és tartósítószerrel normális ennivaló helyett, de kerülhetünk még olyan helyzetbe (illetve gyerekek és munka nélkül anno már voltunk is).

A legjobb aláírás a héten

(#77) Thief1979 válasza erdoke (#74) üzenetére


Thief1979
csendes tag

Valamit félre értettél. Gyerekek után nincsen adókönnyítés, csak házasság után! Homoszexuálisok hátrányban... :B

(#78) #06658560 válasza erdoke (#76) üzenetére


#06658560
törölt tag

idekinn a legérdekesebb az egészben, hogy a kaja bizonyos téren sokkal olcsóbb, mint otthon, a minőséget is nézve. Pl Aldi, ami inkább othoni penny, csak kicsit jobb, de van itt is penny, ott még nem voltam. Van Lidl is, azt sem tom milyen. ellenben van Kaufland, ami vhol a Tecsó és a penny között van, sok saját márkás termékkel, és kissé jobb minőséggel, mint otthon. A saját márkás termékek is marha jók. Az aldi lekvárja min 50% gyümölcsöt tartalmaz, az eper egész nagy darabokban van benne, a málna maggal együtt, érzik rajta a gyümölcs. A Kauflandban pedig tényleg midnen, igen kedvező pénzért és stílusban. Pl kjollégám vett sajtot. 20 deka, leszeleteltél neki, első szelet, majd a csaj állított a gépen. megmutatta a köv szeletet, jó a vastagsága? Igen. Úgy szelte a többit. Az elsőt nem mérte hozzá. Majd amikor bégzett, akkor elkezdett a szeletek közé kis celofánokat tenni, mielőtt bevcsomagolta. De az már mérlegelés után ment. kasszánál esténként meg szokták kérdezni minden rendben volt-e, mindennel elégedett vok-e.

Ellenben a melegkonyhai kaják marha drágák. munkahelyen egytálétel, ami köret plusz vmi kerül min 2,6 euróba, a teteje vmi 3,6 euró. És akkor üdítő esetleg, saláta, leves, ha kell, vmi desszesrt, ha pudingot stb vesz az ember a hűtőből. Gyakorlatilag 4 euróból jön ki, egyn agyipari izé. heti öt nap, négy hét, máris 100 euró. És akkor reggeli, vacsora.

Lakás: Kölnben a lakásárak olyan 500 euró körül felett mozognak, egyszobás 30 nm körül esetleg 400 euró. Plusz rezsi, mert fűtés nicns benne nagy átlagban. És ezért totál bútoroztaltan lakás, sok esetben tapétázás, festés, padlólerakás is vár az új lakóra. nekem 20 km-vel arréb Burscheidben sikerült egy bútorozatlan 2 szobás lakást kivenni gyakorlatilag majd midnen költséget figyelembe véve 600 euróért, bár még nem költöztem annyira friss dolog, így necces. Előző bérlő eladta a tulajnak a konyhabútort, így az van, plusz a lakáshoz jött mosókonyhában egy tárolóhely, kerékpártárolóban hely kerékpárnak, és parkolóhely a ház előtt. Ezekkel együtt ennyi. 62 nm. Szal ez már olcsó lett, és értelmes a lakás is. :) De hétvégén már csak megírom a magam kis történetét, hátha az is segít az esetleges döntésekben, azoknak, akik dilemmában vannak...

(#79) #06658560 válasza Thief1979 (#77) üzenetére


#06658560
törölt tag

Valszeg engem belekevert, mert én írtam, hogy úgy hallottam ilyen is van.

(#80) dabadab válasza JoeYi (#63) üzenetére


dabadab
titán

Siman.

Most igy hirtelen vegigvettem az ismeros programozokat, es ugy tunik, hogy aki akar, az siman boldogul itthon is, aki meg luzerebb volt, azon meg igazan az se segitett, ha elment kulfoldre (ami jelen esetben Ny-Europat jelenti, USA-ban nincs ismerosom).

DRM is theft

(#81) tiv83us válasza Infomaker (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Ugyanezt mondtam, mint "magyar szuletesu amerikai", Europa 3x nagyobb rip-off, mint pl USA-ban NYC /amit a legdragabb varosnak mondanek, amit L.A. kovet.../. Vagy ahogy itt mondanak, "overrated", "overpriced". En csak annyit tennek hozza, hogy big time.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#82) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

"Máskor meg vizsgáztatni kell vinni az autót, ami lámpa + olaj + 1 biztosítékcserével olyan 300-400 EUR-ba került..." - atyavég, hová vited azt az autót vizsgáztatni, szerelőhöz?! :Y

AU, HU nem egészen 90€, olajcsere nekem 38€ körül volt...

csak picit vágták át a búrád... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#83) #53246592 válasza bolondember (#82) üzenetére


#53246592
törölt tag

Gondolom markaszervizbe vitte. En a lassan 13 eves automat mar nem viszem oda, nincs kedvem 80+ euros oradijat fizetni.

Ilyenkor jönnek ki a nagy arkulönbsegek, es nem "kulföld" javara, amikor valami szakember munkajat meg kell fizetni...

(#85) Thief1979 válasza bolondember (#82) üzenetére


Thief1979
csendes tag

Az olajcsere egyszerűen kizárt, hogy 38 EUR legyen!
Gondolj bele: Min. 4 Liter olajat kell cserélni (azaz újat betölteni) + munkadíj. A legolcsóbb munkadíj pedig 29 EUR a Pit-Stop-nál. Hol veszel és milyen minőségű 4L olajat 9 EUR-ért???

(#86) dabadab válasza Thief1979 (#85) üzenetére


dabadab
titán

Neki nyilvan Mo-n csereltek ennyiert olajat, ahol nem 7500 Ft a legolcsobb munkadij.

DRM is theft

(#87) WN31RD válasza dabadab (#80) üzenetére


WN31RD
addikt

Azért azt hozzátenném ehhez, hogy - ha az idegen környezetbe való beilleszkedésre fordított energiát nem számoljuk - ugyanannyi erőfeszítéssel jellemzően jobban lehet boldogulni, kényelmesebben lehet élni, szerencsésebb helyzetű országokban. Szóval az, hogy "simán boldogul", bár önmagában lehet igaz, nem ugyanazt jelenti egyik és másik helyen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#88) dabadab válasza WN31RD (#87) üzenetére


dabadab
titán

Igen, de van egy pont, amin tul a "tobb penz" (foleg, ha ez alatt ny-europai fizeteseket ertunk) mar nem olyan egetrengetoen fontos dolog es meglatasom szerint ma, Mo-n, programozokent eleg konnyu idaig eljutni. 30 eves koromra volt csinos hazam, gepjarmuparkom, nyaranta tengerpart (telente meg csak azert nem volt sieles, mert akkor meg nem tudtam, hogy milyen jo az :) ), mit akarjak meg?
Fiatalon meg izgalmas utazgatni, idegen tajakat latni, latokort tagitani, de aztan amikor mondjuk gyerek szuletik, akkor rendesen megvaltoznak a prioritasok, a (kulturalis) kornyezet meg egyebek joval fontosabbakka valnak (ezert is koltoztem haza Bp-rol).
Abbol, amit lattam, raadasul nagyon erosen ugy tunt, hogy kulfoldon az ember mindig idegen marad, mindegy, hogy mennyi idot tolt ott kint; csak egy ido utan mar itthon is idegenkent fog mozogni es a vegen nem marad semmi, ami otthonnak hivhatna. Marpedig ez szerintem sokkal szomorubb, mint az, hogy (mittomen) Audi helyett kenytelen WV-vel jarni az ember.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#89) #53246592 válasza dabadab (#88) üzenetére


#53246592
törölt tag

no igen, egy bizonyos szint fölött nehany 10 ezer forintot siman megerhet az hogy olyan környezetben el az ember ami jobban megfelel az elvarasainak. peldaul ezert eszem agaban sincs bp-re költözni, akkor sem ha tudom hogy kis szerencsevel realerteken megkereshetnem ugyanazt mint itt.
az nekem kicsit furcsa hogy sokszor az eletszinvonal mertekegyszege tisztan HUF, sulyozo tenyezökent esetleg bejön az adoszazalek. persze biztos en is igy gondolkoznek ha nagyon keves lenne a fizetesem...

(#90) dabadab válasza #53246592 (#89) üzenetére


dabadab
titán

Ha bolcsesz lennek, akkor most biztosan elohozakodnek a Maslow piramissal - de szerencsere nem vagyok az es kulonben sem hiszek benne :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#91) #53246592 válasza dabadab (#90) üzenetére


#53246592
törölt tag

hehe, ez tipikus esete annak amikor tudomanyosan formalizalnak, modelleznek valamit, aztan az eredmeny olyan hogy "van benne valami", de nem igazan fedi le a valosagot

(#92) Picard


Picard
csendes tag

Magyarországon a diplomás minimálbér BRUTTÓ 114 900 Ft. Én is ennyit kapok tanárként. :((

(#93) bolondember válasza Thief1979 (#85) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

-bevittem Duisburg-Marxlohba egy KFZ-Meisterhez.
-visszamentem 2 óra múlva.
-kicseréltek egy izzót
-45€ volt.
-ARAL olaj.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#94) erdoke válasza Picard (#92) üzenetére


erdoke
titán

Ne mérgeskedj, nekem is ennyi volt az első fizetésem úgy 10 évvel ezelőtt. ;) Igaz, nem a közszférában (ott soha nem dolgoztam, és nem is tervezem), és voltak még egyéb juttatások is (autó, mobil, stb.). Akkoriban a párom tanárként dolgozott, és a két fizetésből ketten vígan éltünk. Ma hiába keresem a sokszorosát, öten kell kijöjjünk belőle, és a nagy részét viszik a kedves honfitársaim. A tiédet pedig teljes mértékben a többiek dobják össze. Igaz, a döntés nem teljesen össznépi, hogy ki mennyit keressen pl. az oktatásban. A versenyszférából nézve az se igazán szimpi számomra, hogy nincs fizetésbeli különbség teljesítmény alapon. Keressen a gyengén teljesítő tanár 114900 Ft-ot, de keresse a dupláját az, aki kiemelkedőt nyújt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#95) WN31RD válasza dabadab (#88) üzenetére


WN31RD
addikt

Leginkább a megélhetés anyagi oldalára utaltam az előző hozzászólásomban. Ugyanakkor az anyagiak mellett - ahol azért a különbségek meglátásom szerint jelentősek, és ez nem csupán abban jelentkezik, hogy VW-vel vagy Audival jár-e az ember, hanem az élet minden területén tapasztalható - az eltérő hangulat, életfelfogás is ott van a serpenyő egyik oldalán. Az, hogy az emberek mennyire gondterheltek vagy mosolygósak, mennyire viselkednek kulturáltan, udvariasan, mennyire tiszta, rendezett a környezet, stb., nagyban befolyásolja, hogy milyen egy adott helyen élni.
A másik oldalon természetesen komoly ára lehet az idegen környezetnek, az általad említett szempontok fontosságát egyáltalán nem vitatom. Viszont ezek nagyon szubjektív dolgok, ahogyan az is, hogy pl. a hangulatbeli különbségek kinek mennyire fontosak, illetve kinek melyik nép hozzáállása jön be.
Sem az általad szomorúnak nevezett dolgoknak, sem a külföldi élet - szerintem tagadhatatlan - előnyeinek előtérbe helyezése nem univerzális válasz ebben a témában. Mindenki csak magának, a saját életére vonatkozóan, tudja eldönteni, hogy mi éri meg. Ha egyáltalán van választási lehetősége, akkor szerencsésnek mondhatja magát.

(Azt fűzöm még ehhez hozzá, amit már egy másik topicban is említettem: Ha valakitől alapvetően nem idegen a gondolat, és fiatal, megteheti, akkor szerintem érdemes - nem feltétlenül végleg ott maradni, de - legalább belekóstolni a külföldi életbe, világot látni.)

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#96) #47053824


#47053824
törölt tag

Nadrágszíjat meghúzva, angliai kisvárosban március közepe óta év végéig lesz 3M (vagy egy kicsivel több) megtakarításom heti 40 órás (néha túlóra) munkával. Otthol ez reménytelen lett volna, mivel én Pestre az életben nem mennék. Világot látok, ha hazamegyek lesz lakás, talán nyelvtudás is és elmondhatom, hogy egy bőrönddel a kezemben sikerült helytállnom egy idegen országban.

(#97) #64791808


#64791808
törölt tag

Előre szólok, hogy a hsz-em write-only lesz, nem olvastam a hsz-eket, csak a cikket.

A korrektség kedvéért: igen, szerintem aki teheti és megvan a tudása hozzá, menjen nyugatra. Nem azért, mert ott biztosan jó. Hanem azért, mert biztosan joBB.

Ha sikerül túllépni azon, hogy az ember külföldön mocskos balkáni magyar, akkor teljesítünk, és fizetnek. A társadalom sokkal inkább tudásalapú, mint itthon, ezért akinek megvan a tudása, az nagyobb eséllyel jut előre odakinn, mint idehaza.

Tehát az élet sehol nem fenékig tejfel, és kopasz seggel egy vas nélkül kimenni bárhova kockázatos. De ha az ember némi tartalékkal, szaktudással, nyelvtudással és dolgozni akarással (!, ez fontos, enélkül meg sem szabad próbálni) kimegy, akkor előre fog tudni jutni.

Végül pedig: minden kezdet nehéz. Jusson eszedbe: a gyerekeidnek már biztosan könnyebb lesz, mint itt.

Szerk: még egy dolog. Heti 44 órát melóztok, de van hozzá energia. Hohóóó barátom, nem kell az egész társadalommal naponta megküzdeni, hogy ne dögölj meg... Große Unterschied!

[ Szerkesztve ]

(#98) tempx válasza Thief1979 (#4) üzenetére


tempx
tag

Szia, érdekes és jó kis írás. Ha nem titok megkérdezhetem hogy milyen iparágban tevékenykedtek, kb mit csináltok? Csak a fizu miatt, hogy legyen viszonyítási alapom.

thx

(#99) Thief1979


Thief1979
csendes tag

Kérlek, hogy olvassatok. Már írtam, hogy dipl. Konduktor-Tanító vagyok.
Azt azért nem mondanám, hogy "büdös balkáni magyarnak" tekintenének, de külföldinek igen. Nem érzem úgy, hogy másképpen kezelnének mint mondjuk egy dán, vagy luxemburgi egyént. Néha-néha mondják csak azt, vagy jegyzik meg nekünk magyaroknak, hogy azért vagyunk ilyen szigorúak az elveinkben, mert a kommunista rendszer iskoláiban nőttünk fel. Ezt sem sértésnek szánják, bár néha azért felmegy bennem a pumpa... :DDD

(#100) tempx válasza tempx (#98) üzenetére


tempx
tag

Sorry közben megtaláltam a hsz-ek között

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.