Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thief1979

    csendes tag

    Huh, fiúk, lányok!
    Végigolvastam mindent amit írtatok. Megpróbálok most mindenkinek "válaszolni", aki írt, egyetlen hozzászólásban. Ha esetleg valamelyik felvetés kihagynám, kérlek értesítsetek! :))
    Szóval az autó:
    X milliós? 5 éves Opel Astra Caravan...volt a megvétel idején...
    Minden szervízmunkát, legyen a legkisebbtől a legnagyobbik kénytelen vagyok Németországban elvégeztetni. Hogy miért? Van itt egy olyan dolog, hogy szervízkönyv. Ide minden egyes javításnak, karbantartási munkának be kell kerülnie. Amennyiben otthon, haver cseréli a generátort (németül egyébként elég vicces neve van: Lichtmaschiene = Fénygép... :D ), akkor a szervízkönyvbe ez természetesen nem kerülhet bele. Ez azt jelenti, hogy elvesztem a biztosításom évenkénti százalékos díjcsökkenését, ráadásul az autómat sem tudnám eladni olyan áron, amilyet megérne, ha esetleg cserélni szeretném. Egyébként még vagy 5-6 évig nem akarom cserélni, mert egész jól összeszoktunk.
    A munkáról:
    Dipl. Konduktor-tanító vagyok. Németországban ez sajnos hivatalosan nem kategorizálható, nem elfogadott munka. Bérmegállapítása a szociális munkás és a fizióterapeuta szintjén van, pedig ezek közül egy sem igényel diplomát. Bruttó keresetem kb. 2300-2500 EUR (utána kell néznem még a pontos összeg miatt), ebből jönnek le a mindenféle hozzájárulások. Tudtátok pl., hogy itt már a dolgozásod idején pénzt vonnak le tőled arra a célra, hogy mi van akkor, ha munkanélküli leszel??? Vicc az egész, de mindegy....
    Az otthon megkereshető pénzt én a 2003-as fizetésből számoltam, ugyanis nem tudom, hogy manapság mennyi lenne a minimálbér. Valaki írta, hogy ő ennyi pénzért nem vállalna munkát külföldön. Erre a válaszom csak annyi lenne, amit már a legelső cikknél írtam: ha van munka, az jó! Ugyanis szakmámban otthon lehetetlen elhelyezkedni. Ha kicsit utánaolvas valaki, akkor megtudhatja, hogy a Konduktív Nevelés és a Konduktor Képzés Hungaricum-nak számít, azaz sehol máshol a világon ilyen képzés nincs. Ez azt jelenti, hogy az otthoni "konduktor-piac" telített. Konduktív Intézetek a világ minden tályán lehetnek, de csakis magyarországi lincence-szel!
    A munkaidőről:
    Mivel olyan intézetben dolgozunk, ahol iskola is működik, a főnökségnek törvényben kimondott módon ki kell adnia az iskolai szüneteket. De mivel nem vagyunk tanárok (nem annak vettek fel...), ezért az iskolai szüneteket be kell dolgozni, ráadásul a szünetek úgy 1/3-át mint napközit kell a gyerekekkel / fiatalokkal a munkahelyen tölteni. Így jön ki nekünk a hivatalos 38,5 órás munkahét + a 30 nap szabi.
    Az albérletről:
    Többször hangsúlyoztam, hogy óriási mázlink lenne otthon. Én ebből is indultam ki és a virtuális pénzünket is ezzel számoltam. Azaz úgy, mintha félre tudnánk tenni 1-2-3 száz EUR-t. Az árfolyamról annyit, hogy volt már 260 Ft felett is az EUR...
    Az adókedvezményről:
    Igaza van, aki azt írta, hogyha valaki megházasodik, akkor adókedvezményt kap. Ez így leírva fantasztikusnak hangzik, de:
    akkor valóban jó dolog, ha a pár egyik tagja kiemelten jobban keres, mint a másik. Mondok egy példát: Apuka informatikus a BMW-nél, keres brutto 5000 EUR-t. Ez netto nagyjából 3000-et jelent. Anyuka óvónéni és keresi a maga brutto 2000-2300 EUR-ját, netto 1300-1400-at. A törvény úgy van, hogy a pár választhat: mindkét kereső félnek az adósávját egy kisbetűvel lejjebb tolják (pl. IVb-ről IVa-ra), vagy az egyik pár adósávját egy kisbetűvel feljebb, a másikét két kisbetűvel lejjebb - ezek már általában rendes sávot is váltanak - (pl. IVa-ról V-re, és IVa-ról IIIb-re). Ilyenkor apuci a 3000 EUR helyett mondjuk 4-et visz haza, míg anyuci az 1300 helyett "csak" 1250-et. Ilyen esetben nagyszerű, hogy van ez a szabály. Csakhogy, mi a párommal egyformán keresünk. Nálunk jobban megérte, ha mindketten egy kis betűt ugrunk. A nyereményünk olyan 30 EUR volt... :((( Ezen már csak az fog segíteni, ha lesznek pulyák. A gyermektámogatás olyan 200-400 EUR között változik. Ebből persze lejön a bölcsöde / óvoda díja (250 EUR...). Az asszony pedig csak 1 évig kapja a fizetésének valamennyi százalékát. Ennek még utána kell néznem... Eddig még nem volt esedékes a téma, de az idő közeleg! :)
    Van még valami, amit nem mondtam el?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés