Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Franklin


Franklin
addikt

Maximális +1!!! (kicsit képzavar, tudom)

Nekem ugyan nem volt még dolgom microSIM-mel, de a jelenség rengeteg területen előfordul.

(#2) Dunbar


Dunbar
senior tag

Az egyetlen logikus magyarázat nekem az lenne, hogy az Apple minél jobban be akarja zárni az iPhone használókat, ugye ki akar áttérni más típusra ha még a sima telefonálással is szopni kell. Amikor az előfizetők pl. 4S-t vesznek, akkor levágják nekik, ha váltanának pedig gondolom nem megy utánuk a szolgáltató.
És ha valami baj van, akkor nem lehet egyszerűen áttenni, ez is igaz. Nektek nagy szívás lehet, mert hetente akár többször kell cserélgetni, átlagember éves szinten egyszer-kétszer találkozhat ezzel. Ami sokkal zavaróbb nekem, hogy ha Apple (és a Nokia) nem engedi, hogy kicseréljem az akkut, akkor legalább rakjanak bele egy rendeset, mint ahogyan azt a Motorola tette.

(#3) Lenry


Lenry
félisten

Inkább valami normális akkumulátortechnológián dolgoznátok, ha már.

Ámen :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) hallerlaller


hallerlaller
addikt

És azt tudtátok, hogy ez van a Galaxy S3 kézikönyvében:

A SIM-kártya nyílásába ne helyezzen memóriakártyát.
Amennyiben a memóriakártyát a SIM-kártya nyílásba
helyezik, a memóriakártya eltávolításához a készüléket el kell
vinni egy Samsung márkaszervizbe."

16. oldal: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#5) woodbear


woodbear
addikt

Az akksival egyet értek....
Nem kell annyira háborogni, mi a Telenornál díjmentesen kicseréljük. (szétvágjuk) egy mozdulat. Ha nagy chip-es, amit nem tudunk szétvágni, akkor cseréljük, új kis chipesre amit már szét lehet, illetve, a legújabb combo simkártyáink normál sim méretűek, de kézzel kitörhető belőle a micro sim rész, ha az kell az ügyfélnek... Szóval nem kell ezen annyira fenn akadni.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#6) Lenry válasza woodbear (#5) üzenetére


Lenry
félisten

na jó, de amit letörtél, azt már nem tudod visszahegeszteni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) woodbear válasza Lenry (#6) üzenetére


woodbear
addikt

de vissza lehet ügyeskedni a keretbe.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#8) Speedricsi válasza woodbear (#7) üzenetére


Speedricsi
tag

olyan is, én is ezzel szenvedek... összetört a lumia-m, most beleraktam egy régibe a simet, kerettel, de kell mellé szigszalag meg vékony karton, hogy ne mozduljon meg az a retkes microsim. olyanba is próbáltam, ami úgymond felülről teljesen zárt (a jelenlegi csak oldalt kapott 1 kis keretet, így az adaptert tartja csak), azzal még rendesen működik, de ebből kiugrálna... és most meg ez a nanosim... végén 4 adaptert kell összeügyeskednünk, vagy mi.? persze ezzel nem ellened lázadozok, hanem az ellen, aki ezt kitalálta.

(#9) szentkuti11


szentkuti11
addikt

A Vodafone-ban lehet venni olyan adaptert, ami egy kicsit puhább, rugalmasabb műanyag, 500 Ft 2db, és elég jó.

(#10) fattyu válasza szentkuti11 (#9) üzenetére


fattyu
veterán

bár hogy helyből kettőt adnak sok mosolygásra nem ad okot...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bennem az alapodzkodason kivul az is van, amit telenornal olvastam: microsimmel nem mukodik minden online szolgaltatas.
Hogy miert, hem tudom, de szopas a kobon!!!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) mucsácso03


mucsácso03
csendes tag

Azt a SIM-et kéne használniuk minden mostani készülékben amelyik ár/érték aránya nagyobb. Nem két fajtát. A nem prémium kategóriás(/árú) készülékekbe mért nem lehet microSIM-et rakni? :)

(#13) DarknessHope válasza mucsácso03 (#12) üzenetére


DarknessHope
senior tag

elhiszem hogy rohadt bosszantó a microSIM... és igaz vagy sem hogy ez jövőben jól jön... azért fő bűn nem a microSIM-é hanem az adaptereké.. én abból indulok ki hogy ennyiből a microSD is egy szar lehetne.. de simán tudom használni SD kártyás cuccokba mert az adapter alkalmassá teszi.. szóval szerintem csak normális adaptert kéne gyártani hozzá.. és nem is lenne téma ez az egész.... ugyanez a nano sim-el.. részemről a legjobb az lenne ha megszűnne a sim-kártya.. legyen egy app az egész hálózati csatlakozás meg azonosítás mizéria... amibe bejelentkezésként beírok egy kódot és kész... mellesleg ez hozná hogy minden telefon eleve független....
ez jó is lenne így... ha már ilyen gyalázatos árakon adják a szolgáltatók a kártyás ajánlatokat nincs is értelme...aláírni meg így is lehetne hűséget. és mellesleg lehetővé tenni azt hogy egy telefonon akár 15 ilyen virtuális kártya is menjen.. persze nem egyszerre mert ahhoz hardver is kell.. 2 antenna pl. de jó elgondolkodni ezen.. ami sose valósul meg.

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#14) Rusi válasza Zirowe (#11) üzenetére


Rusi
senior tag

Ezt nem tudom, hol és mikor olvastad, de az biztos, hogy már nem igaz. A jelenlegi Telenor SIM-kártyák már kombi változatúak, vagyis a normál kártyából külön kitörhető a microSIM-nek megfelelő változat. Mivel a külső keret csak műanyag, így akár normál, akár micro változatban ugyanazt a kártyát (chipet) használod, és minden funkció, illetve szolgáltatás működik vele (hozzátenném, hogy iPhone-ban is!).

Mobilaréna (2010-2017)

(#15) Quasi_modo válasza Rusi (#14) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sőt a keretet külön keretként is használhatod amennyiben normál méretre van szükség.
Az enyémet legalább is sikerült úgy kiszedni.

valami

(#16) cocka


cocka
veterán

Kár, hogy csak most találtam rá erre a topicra.

miután a microSIM-et nem lehet fixen rögzíteni az átalakítóban, ezért állandóan kicsúszik-kiesik miközben éppen csúsztatnánk be valamibe.

Ja egyetértek. Modembe, sim kártya olvasóba egy élmény berakni ezeket az eleve széjjelbaszarintott kártyákat a "kerettel", amiben meg se áll. :((

(#17) Seirus válasza DarknessHope (#13) üzenetére


Seirus
tag

Talált esetleg valaki "jobb" fajta adaptert?

Telefonszám adatlapomon.

(#18) cocka


cocka
veterán

Mondjuk annyit sikerült kiderítenem, hogy ha sikerül úgy kitörnöd a mini simet a keretből, hogy a micro sim rész ne törjön ki, akkor kicsi a valószínűsége, hogy csak úgy kiesik. Inkább azokkal a kártyákkal van a gond, ahol már a micro sim részt is kitörték, mert visszatéve nem áll meg, pontosabban sokkal lazább lesz, mintha hozzá sem nyúlsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.