Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttower


ttower
aktív tag

grat. jó cikk.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2) dragonfx


dragonfx
veterán

felejtsék már el a ddr2öt :O
jó cikk. 9600gt tán befért volna.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) cousin333


cousin333
addikt

Az ilyen vonalas, szöveges képeket ne jpeg formában mentsétek, hanem png-ben, sokkal jobb lesz a minősége. Igaz, az enyhe izlésficamon ez sem segít :P.

Az UT3-ban pontosan hogyan teszteltetek? Mert nekem kevésnek tűnik a 3850 eredménye. Főleg, hogy a helyi tesztek szerint (is) tönkreveri a 8600GTS-t...

"We spared no expense"

(#4) aero. válasza dragonfx (#2) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

akkor mit használjunk ddr2 helyett? :)

(#5) cousin333 válasza aero. (#4) üzenetére


cousin333
addikt

SDRAM-ot...

"We spared no expense"

(#6) (Kolombusz) válasza cousin333 (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

EDO-t.

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás!

Azonban:
"...igencsak felforrósodott, még 60○C-ot is mértünk Call of Duty 4 közben. "

Júújj a 60 fok őrült forró! :DDD Akkor az én X1950-em a maga 76 fokával már valósággal izzik :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) cizoe válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


cizoe
őstag

:DDD

a cikkhez: jó-jó minden, a cod2 kivételével mindent értek. Az vhogy fura. :U Mármint az eredmények.

[ Szerkesztve ]

(#9) Solten


Solten
addikt

Hm, ez az UT3 - 3850 tényleg érdekes... :U

Saor Alba

(#10) cousin333 válasza Dr. Romano (#7) üzenetére


cousin333
addikt

3850 Sapphire Ultimate: 90 fok... ;] (nomen est omen)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#11) cizoe válasza cousin333 (#10) üzenetére


cizoe
őstag

Sütsz nekem tükörtojást? :DDD

Szerk.: Szerintem is valamit elmérhettetek az ut3-nál 3850 ügyben, mert hogy a 2600xt megveri az mitnemondjak vicces. :U

[ Szerkesztve ]

(#12) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó a teszt, csak sajna procilimites. Egy 3850 kihajtásához legalább egy 3.2 ghz-es x2-es kell.

[ Szerkesztve ]

(#13) gtamate2


gtamate2
veterán

hát vsync és minden be volt kapcsolva, mondom telljesen maximum grafikán volt :)
van abban is valami hogy egy jobb proci kellene hozzá, de direkt azt szerettük volna megmutatni hogy egy átlagos gépben mit tudnak ezeka karik. és én az EDO ram melett szavazok, az a leggyorsabb :D
és köszi mindenkitől :R

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#14) gtamate2


gtamate2
veterán

Jóminőségű képek is vannak! (vagyis legalább nagyok ;] )
1.kép
2.kép
3.kép
4.kép
5.kép
5.kép
6.kép
7.kép
8.kép
9.kép
10.kép
11.kép

*Sn0w

(#15) (Kolombusz) válasza cizoe (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A cod2 dx9 módban mindent erőforrást megeszik, az a része igencsak el lett rontva a motornak.

(#16) Jofi81


Jofi81
őstag

Jó teszt! Bár a cím alapján én is számítottam a 9600gt-re...
Az a forró 60°C-os kártya pedig tényleg vicces, az enyém Cooler Master hűtővel is 70-80 °C-ig megy fel.

(#17) mindfreak


mindfreak
őstag

Van azért 1-2 meglepő eredmény is. A 86GTS egész jól tartja magát.

[ Szerkesztve ]

(#18) DigitXT


DigitXT
félisten

Érdekes módon egyik 3DMark se indult el az ATI kártyákon így csak az NVIDIA kártyáin tudtuk futtatni.
Ez a mondat nem ássa alá egy kicsit a teszt hitelét?:DDD (Még nem olvastam át.) Szerk: mármint nem úgy értem, hogy a 3DMark hitelesítené, hanem úgy, hogy ha "érdekes módon" nem sikerül működésre bírni, akkor miért bízhatnánk abban, hogy ezen kívül minden más hibamentesen zajlott...:) Pl. épp egy korábbi HSZ-ben láttam, hogy a VSYNC be volt kapcsolva: ez már alapból hazavágja az egészet szerintem.:K

[ Szerkesztve ]

(#19) OkosTibiKing válasza DigitXT (#18) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát a 3DMark 2006 vmiért nem nagyon szereti a 2600-ost és a 3850,3870-est igaz vhogy meglehet oldani. de azért a 2003-as már simán fut rajtuk.
mondjuk a VSYNC-t meg nemri meg bekapcsolni :) max azért, hogy ne melegedjen anyirán a kártya. igaz fps meg bánja .

Okos Vok.

(#20) Rizzo


Rizzo
aktív tag

3650-ből létezik GDDR3-as is, azt kellett vola tesztelni, hogy a GDDR2-es lassabb azt teszt nélkül is tudja mindenki :( GDDR3-al pedig egyárban van a 2600 XT-vel, és nemsok különbség lehet köztük. A konklúzióban, amikor aztírod nem ajánlod a 3650-et oda írd be, hogy GDDR2-vel, mert ez így nem igaz, ahogy most van!
A 8600 GTS meg kb 10k-val (ami itt kb 70%!!) drágább, mint a 2600 XT/3650 GDDR3 és nem annyival jobb, szal nem éppen éri meg az árát.

[ Szerkesztve ]

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#21) fatal`


fatal`
titán

A 8600GTből 1400MHZ effektív órajellel biztosan nem a DDR2est teszteltétek mivel 1000MHz fölé nem lehet a DDR2ket húzni:D Amúgy jó cikk gratula:)

(#22) azbest


azbest
félisten

HD 3650, mint egyedüli ddr2-es a mezőnyben nem csoda hogy alulmaradt. Esetleg ha tudnátok róla hogy ddr3as változata is van :U Mint ahogy a 2600xt ből is akad olyan ami ddr2-es (bár az sunyi változat mert a pro lenne abból a ddr2-es).
HD 3650 ddr3 -as 725/1600 as órajellel megy. Vagy másféllel lehet szorozni a ddr2-es pontjait hogy köszönőviszonyban legyen vele.
Mondjuk a 3650ddr2 inkább a 2600pro(ddr2) árához van közelebb, bár valóban drágább lehet a 2600xt-nél a 3650ddr3 egy kicsivel. Mellesleg a 3650ddr3 kb olyan sebességet hoz mint a 2600xt ddr3.

Nem volt hang mikor benn volt a kártya? Valóban? Valsz a kártyába integrált hangkárta lett az elsődleges, nem ártott volna megnézni legalább a beállításokat.

3DMark változatok nem futottak mivel van bennük egy bug, ami szerintem elég köztudott, valami dll-t kell piszkálni vagy pachet feltenni hozzá....

Vsync bekapcsolva? Ember... ha sebességet tesztelsz akkor ne korlátozd le... ha szubjektív módon csak azt nézed játszható sebességgel megy e rajta akkor ok.

(#23) mindfreak válasza azbest (#22) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem értem a gyártókat, miért butítanak amúgy is butított kártyákat, ráadásul nem is adják őket sokkal olcsobban. Egyáltalán nem éri meg, nem sokan veszik meg ugyse. :F

(#24) Def26


Def26
félisten

Érdekes módon egyik 3DMark se indult el az ATI kártyákon így csak az NVIDIA kártyáin tudtuk futtatni. :O

A 3dmark parancsikonod mögé beírod ezt: "-nosysteminfo" és el fog indulni a progi.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25) Kris87 válasza DigitXT (#18) üzenetére


Kris87
aktív tag

A 3DMarkok azért nem indultak el, mert nem lett kitörölve a C:\Windows\System32\Futuremark könyvtár... mondjuk sztem ez elég alap dolog. Egy 3850-et meg tényleg nem ilyen konfigokkal kellett volna letesztelni, egy 3.2-re húzott C2D mellett mégcsúnyábban alázott volna.

[ Szerkesztve ]

(#26) azbest válasza mindfreak (#23) üzenetére


azbest
félisten

Biztos van aki megveszi.
Nemrég mikor kártyavásárláson gondolkodtam, elsőre simán a 3450-eseken gondolkodtam... az integrált videóhoz képest az is nagy lépés lett volna. Nameg nézegettem a 2600pro -kat, azok már azért emberesebb sebességet tudnak, a gyengébb változatok nem sokkal voltak drágábbak mint a 3450. Főleg a powerplay miatt igyekeztem 3000-esek közül választani, pedig tudtam hogy kb olyan sebességüek mint a 2000-esek. Mivel 3650ből a ddr3 és a ddr2 közt alig volt árklönbség így inkább dd3 lett.

Ki sem használom még a kártyát, egyedül a crysis demo volt ami komolyabb kihívás volt (1024 ben 30 fps körül ment).

(#27) bdfhz


bdfhz
aktív tag

Tetszett a teszt, örülök, hogy az 1280 X 1024 felbontást választottátok. Kérdésem: a max. grafikába az élsimítás is beletartozik? Ha igen, hányszoros?

(#28) Zolee11


Zolee11
senior tag

A 2600XT-n voltam nagyon meglepődve. Majdnem azonos FPS-e volt, mint a 8600GTS-nek, mindössze 1 FPS-sel maradt le a HD3850-es, nagyon lemaradt a többiekhez képest, pedig ilyen árért/többi teljesítményéhez képest ez eléggé érthetetlen.

Itten valami driver probléma lehetett, mert a 3850-es nem lehet lassabb mint a 2600-as, sőt gyorsabbnak kell lennie, arról nem is beszélve, hogy a 8600GTS is lassú...
A többi teszt nagyjából okés, szóval az is lehet, hogy maga a játékkal volt valami probléma...

A teszt ezen kívül jó lett, ezeket a kártyákat fölösleget összehasonlítani mással, mint pl. egy 9600GT-vel, mert nem ugyanaz a teljesítménykategória.

no brain, no problem

(#29) azbest


azbest
félisten

ha megcsinálod a 3d mark teszteket is akkor viszonyításnak: drr3-as 256 mb-os hd 3650:
(x2 3600+ @ 2400MHz, 3GB ddr2-800 ram)
3dmark 03: 12 608

(#30) Ste


Ste
addikt

Gratula a cikkhez először is, de pár kritika is engedtessen meg: a képek szörnyűek, a táblázatok is. A kártyáknál is jó lett volna feltűntetni, hogy melyik mekkora és milyen rammal felszerelt - így nem kellene fel el scrollozni, ha a legelső táblázatot átugorja az ember, mint én is tettem.
Ha az Amd-s emberke elutazott, akkor érdemesebb lett volna a táblázatokat is átszerkeszteni ennek megfelelően és nem erőltetni a tagolást (1 táblázat és ott külön színekkel, vagy ha már muszáj akkor kettéválasztva gépenként)
Van benne egy-két rosszul tagolt mondat: "Majdnem azonos FPS-e volt, mint a 8600GTS-nek, mindössze 1 FPS-sel maradt le a HD3850-es," itt pl nem az jön ki, hogy a 2600Xt volt 1 fps-el lemaradva, hanem a gyengén teljesítő 3850 (mivel rossz helyen vannak a vesszők)

A 2600xt szereplése az 512Mb miatt lehet "kiemelkedő" de a 256 megás 3850 kiábrándító itt-ott (a Ph!-s tesztben pont az jött ki, hogy nem veszít sokat a 256mb hiányából)

összességében gratula a kitartáshoz és a teszteléshez (az ati probléménak pedig illett volna utána olvasni, pláne ha Pc boltos teszt)

(#31) Yany


Yany
addikt

Hogy milyen meghajtóprogramokat használtatok, azt csak én nem találom, vagy nem is írja a cikk?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32) munky


munky
őstag

A 3D Mark lefut ATI-kon is csak egy HotFix kell hozzá. Ez élg nagy hiba szvsz. :( Kicsit ennek utána kellett volna nézni, midnenesetre kösz a cikket! :R

szerk: A HD 3000-es széria SM4.1-es. :U

[ Szerkesztve ]

(#33) Solten


Solten
addikt

Tényleg, hogy sikerült ilyen katasztrofális táblázatokat összehoznotok (kinézetre értem..)??? :DDD

Saor Alba

(#34) P.O.W. válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


P.O.W.
tag

:D

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#35) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

akkor én ezt most nem értem
x2 4400 AMD proci jobb alap órajelen mint az Intel E4400as?
a tesztből ez jött le

(#36) Rossi válasza ttower (#1) üzenetére


Rossi
addikt

Jó cikk, jók a grafikonok. Én is gondolkodom a 2600XT-n, mert lehet hogy kisebb keretből kell majd összedobnom egy gépet.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#37) #65755648


#65755648
törölt tag

Ööö...khmm..hát szóval van itt pár gond a cikkel... :U
Nagyrészt elmondták már, ahogy észrevettem, de azért én is kiemelném őket. Kicsit csúnyák a táblázatok és helyenként nehezen olvashatóak, több tévedés van benne a tesztelt videókártyákkal kapcsolatban, árat, teljesítményt tekintve és ráadásul csak azokra a videokártyákra szorítkoztatok, amik nálatok voltak, holott ezek nem feltétlenül vannak ugyanabban a kategóriákban és nem feltétlenül számítanak a legjobb vételnek (pl. 3650 ddr2-es rammal, és sehol nem említitek, hogy ennek van sokkal jobb teljesítményű ddr3as verziója is). A 3dmark-ok elindításának is utánanézhettetek volna és (ha már lúd legyen kövér) a tuningot is megnézhettétek volna. A legnagyobb gond azonba, hogy ha (amint mondjátok) be volt kapcsolva a Vsync, akkor a mérési eredményeket lehet a kukába tenni... :W
Ezen kívül nekem furcsa, hogyan kaphat ki bármilyen tesztben a 3850es egy 2600XT-től (nehogy már az óvodás tépje szét a pitbullt! :DDD ), no meg az is, hogyan lehetséges az, hogy a COD2 rosszabbul ment a legtöbb vkarin, mint a COD4... :U
Véleményem szerint elsiettétek ezt a tesztet, hanyagok voltatok és ennek a cikknek így ebben a formában nem sok értelme van. :(
Kritikámat építő jellegűnek szánom, ugyanis ha a jövőben igényesebben, több odafigyeléssel, szakértelemmel és a dolgoknak alaposabban utánajárva írtok cikkeket, akkor biztosan szolgálni tudtok valami érdemleges új és PONTOS információval az olvasóknak, tehát lesz értelme a munkátoknak.

(#38) #65755648 válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


#65755648
törölt tag

COD2-nek van Dx10-es változata? :Y
Nem kevered te valamelyik másik játékkal véletlenül?

(#39) Viktor77


Viktor77
titán

Az utolsó két táblázathoz.

1. Tényleg azt akarjátok beadni a népnek, hogy 3650-en jobban megy a CoD4 mint 3850-en?
2. 1240X1024 van írva.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) wasd1623 válasza #65755648 (#38) üzenetére


wasd1623
csendes tag

COD2-t nem le het dx10ben játszani. Vagy dx7-re rakhatod a grafot, vagy dx9re....Mondjuk először én nagyon meglepődtem a cod2-es eredményeken, de aztán rájöttem, hogy dx9-ről van szó :)

(#41) rviktor25 válasza cousin333 (#10) üzenetére


rviktor25
aktív tag

90fok, mint az én 7600Go-m :D sütni-főzni lehet a laptopom kéztámaszán

Chiwasuu!!!

(#42) gtamate2


gtamate2
veterán

a vsync csak a call fo duty 4-ben volt bekapcsolva, a többi játékba nem :U
Köszi a kritikákat! Legközelebb betartjuk ahogy tudjuk :R :)

*Sn0w

(#43) gtamate2


gtamate2
veterán

táblázat javítva!
köszi hogy szóltál elírtuk egy 10-essel :S

*Sn0w

(#44) aliasHydrO


aliasHydrO
csendes tag

Azt nem értem, hogy pont egy ddr2es 3650et raktál bele? :S ddr3as csak jobban teljesít....??

(#45) #65755648 válasza wasd1623 (#40) üzenetére


#65755648
törölt tag

Ja így már értem mit akart mondani Kolombusz :)
Csak nekem elsőre nem esett le a tantusz :B nekem már csak dx9 és dx10 körül forog az agyam :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Menthirist


Menthirist
veterán

60 fok? nekem a Gainward 8600GT SilentFX (passzív) karim, veszett bordájával alapból nem ment 40-45 fok fölé... most egy venti eléhelyezésével 540/700 helyett 720/1584/800-on megy 45 fokon simán, és 60 fokon terhelve...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47) varga911


varga911
senior tag

Egy 3870 és egy 8800GT/9600GT még azért elfért volna, mert ezek inkább mondhatóak középkategóriásnak mint egy 8600GT/2600XT...

Amúgy nem rossz a teszt! :K

(#48) cousin333 válasza bdfhz (#27) üzenetére


cousin333
addikt

Beletartozik, ott van a grafikonokon. Az már csak a designer-en múlt, hogy alig látszik...

"We spared no expense"

(#49) cousin333 válasza azbest (#29) üzenetére


cousin333
addikt

Akkor referenciának én is írok (hogy látszódjon a differencia a kártyák között ;]):

Gép: AMD X2 3600+@ 2GHz, 3GB ddr2-800 RAM, Vista 64bit
VGA: Sapphire 3850 Ultimate, 512MB RAM

Eredmények:

3DMark2003: 27 800 pont
3DMark2005: 10 928 pont
3DMark2006: 7 087 pont

"We spared no expense"

(#50) proof88 válasza aero. (#4) üzenetére


proof88
addikt

Szerintem a videokarin lévő memóriára gondolt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.