Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hozzáértőknek esetleg van valami tippje, hogy 4c/8t vagy 4c/4t lesz a max ha ugye elvileg 4 magos lesz +a GPU...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#2) elfelejtette válasza Ragnar_ (#1) üzenetére


elfelejtette
veterán

Itt azt írják, hogy 4C/8T... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3) Ragnar_ válasza elfelejtette (#2) üzenetére


Ragnar_
addikt

Köszi az infót. Akkor ez inkább notikba szánt CPU lesz..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4) Tigerclaw válasza Ragnar_ (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg a mobil megoldásokkal startolnak egy korábbi info szerint.

Ezek szerint most minden figyelmet a "Ryzen" névre akarnak irányítani és azt befuttatni.

Én az időpontokra lennék kíváncsi és az első tesztadatokra. Fontos, hogy legyen olyan verzió, amiben csak egy lightos, amolyan Inteles erősségű GPU van, mert a legtöbb notiba nem kell és nincs is dGPU. Ott a fogyasztás nagyon fontos adat. Pl. az ultrabook szegmensbe mindenképp kellene valami és ott a fogyasztás abszolút prioritásban van a teljesítménnyel szemben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) elfelejtette válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az általam linkelt oldalon van néhány teszteredmény, bár nem tudom, mennyire megbízható az eredmény...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) sh4d0w válasza Ragnar_ (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ez a cikkben is benne van...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

király lenne már itt is egy kis verseny
végr 4C/8T proci rendes használható GPU-val az már döfi
nem kellene intel proci + nvidia dGPU laptopokat venni hiszen AMD kompletten adja jobb teljesítménnyel
reméljük a gyártók be is építik majd a termékekbe nem úgy lesz hogy 90% intel proci 10% AMD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) Ragnar_ válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az a helyzet, hogy ugye az intelnél volt hogy asztali szegmensben is ment az APU, gyakorlatilag inkább a GPU nélküli proci volt a ritkább, itt meg ugye az egész Ryzen széria GPU nélküli, és a Raven lesz APU de max. 4 maggal. Azaz játék gépbe meggondolandó, ha a jövőtállóság is benne van a pakliban, notebookba viszont ideális lehet. (Nem mindig mindent olvasok el amúgy :) , és kíváncsi voltam, jól gondolom-e)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#9) <Lacy85> válasza TeeJay (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

4/8-nál nem állnak meg.
Már nyáron volt (bemutatva) 8 magos Ryzen 7-es noti RX 580-as VGA-val. :D
Meglepő módon abszolút nem egy nagy gamer dög, hanem egész korrekt méretei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Ha grafikában hozná az MX150 szintjét az már egész komoly lenne.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) leviske


leviske
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok a desktop verziók milyen viszonyban lesznek a 4/8-as i7-esekkel és az első generációs R7-esekkel. Amennyiben nem segít a teljesítményen számottevően az egyetlen CCX alkalmazása, akkor remélem lesznek annyira észnél, hogy nem zavarják össze a számozást R7-es Ravenekkel desktopon.

Bár igazából az összes kérdésemet megmagyarázná, ha legalább annyit lehetne tudni, hogy a cég a Ryzen 5 PRO-t a diákon egy desktop vagy mobil Kabylake i5-höz mérte-e. Előbbi esetén brutális teljesítményfölényt kapart össze magának a cég a Ravennel, utóbbi esetében viszont elég hamar ki fogja oltani a bulit még a Cannonlake is.

(#12) TeeJay válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyen 4/8-as procival meg frankó GPU-val végre jöhetnének a 15,6" és 17,3" megfizethető fullHD-s laptopok SSD-vel meg AC wifivel úgy hogy kb. évekig mindenre lehetne használni és nem forrna fel nyáron sem
meg 3-4órát kibírna akkuról

töltögetős gépnek be is neveznék ilyenre mert a mostaniban HD3000 van meg Sandy Bridge i5-2540M
és jöhetne valami jobb meg komolyabb GPU

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) leviske válasza TeeJay (#12) üzenetére


leviske
veterán

Igen, a gyártók célja jellemzően a tökéletes gép megalkotása, ami elég több évig cserementesen. ;]

(#14) TeeJay válasza leviske (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

nem zavar ha 200-ba kerül csak szeretem ha halk egy laptop azt meg szerintem dGPU+intel procival nem tudják megoldani, főleg ha nem U proci van benne hanem valami normális

ha AMD kiad egy 4/8-as procit olyan gpu-val egybekötve ami hoz egy geforce MX150-et akkor máris váltani fogok rá :R
pláne ha a gpu résznek dedikált RAM lesz és nem a rendszer memóriát fogja cumizni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintetek i5-7300HQ mellett hogy muzsikál egy RX 560M, például vajon jobban melegszik az Nvidia Pascal alapú kártyájánál?

Habár számomra szimpatikusabb lenne és egységesebb megoldásúnak tűnne AMD proci mellett, de érdekelne a véleményetek.

(#16) MongolZ válasza Dhampir (#15) üzenetére


MongolZ
addikt

Az melegszik jobban, amelyiknek nagyobb a tdp-je...

(#17) Dhampir válasza MongolZ (#16) üzenetére


Dhampir
félisten

Az biztos, az elektromos munka melegít.

(#18) leviske válasza TeeJay (#14) üzenetére


leviske
veterán

A baj az, hogy a gyártók nemhogy a $600-os cuccaikat, de még a $1300-os termékeiket se úgy állítják össze, hogy az feltétlen kibírjon több évet. Ránézésre üdítő kivételnek tűnik a Razer és az Apple, de előbbivel elég kevés a tapasztalat, utóbbi meg nagyon bezár a saját ökoszisztémájába.

(#15) Mirr Murr: Notikban jelenleg a Radeon szvsz no go. Driveres oldalról mindkét gyártó hajlamos elkápráztatni a vevőit, de hardveresen a GCN egyszerűen nem az az architektúra, amire kisfogyasztású rendszerekben szükséged lehet. Max akkor, ha sok compute feladatot végzel és van a cuccnak OpenCL támogatása.

(#19) antikomcsi válasza TeeJay (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az persze, hogy nem zavar(na), hogy 200-ba kerül, de ennyiért nem találtam olyan használható gépet, amire azt mondtam volna, hogy ez bizony sok évig jó lesz. A 17-es nem u procis ssd-s gépeknél 300-nál kezdődik a belépő.

(#20) TeeJay válasza antikomcsi (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

most még
de majd jön az AMD és reméljük 200-ba befér majd egy 4/8-as proci MX150 teljesítményű GPU-val 35watt TDP-ig :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) Dhampir válasza TeeJay (#20) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne, de [link] ... :)

(#22) nemlehet válasza TeeJay (#20) üzenetére


nemlehet
őstag

Csak ne legyen az mint ami Brazossal és a Trinity-vel... Nagyon félek, hogy a Raven is a intel manipulációk áldozata lesz és lesz kb 2 szarul felszerelt 70k-s laptop minden gyártónál és semmi más.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) jaikah


jaikah
csendes tag

Intel vs amd uncsi már egy kicsit én arra leszek kíváncsi mit pordukál a Qualcomm Snapdrag 835 soc-al szerelt laptopokkal szemben.

(#24) Tigerclaw válasza nemlehet (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem azoknál sokkal jobb lesz, csak ne csúsznának. Az Intel nagyon elszállt az áraival, így szerintem ki vannak a gyártók éhezve egy jóval olcsóbb alternatívára. Már csak azért is az AMD-től vennének, hogy letörjék az Intel szarvát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) VaniliásRönk válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AMD nem tudja kiszolgálni a piacot, így az Intel diktál, a gyártók sokat nem tudnak ugrálni amíg gyakorlatilag egy beszállítótól függenek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) AusWolf


AusWolf
őstag

Kíváncsi vagyok, honnan jönnek ezek a betűk. Intelnél a Q és az U világos, de a többi ott is kész homály.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.